musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Bambula !!

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Sledeći
AutorPoruka
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 15:37

Evo, kako sam imao prilike da pročitam i čujem, ova muva se kao mamac jako cijeni, naročito u lovu klena, ali i drugih riba! Pošto ovdje nije (ili vrlo malo) bilo riječi o njoj, smatram da kao takva zaslužuje da je pomenemo, razmjenimo iskustva o njoj, pohvalimo se njenim čuvenim uspjehom, pokažemo kako se pravi i da fotografijama prenesemo uspjehe u lovu sa istom!
Ja lično nisam imao prilike da sa njom lovim, a klena ima dosta u obližnjim rijekama, pa bi mi (kao početniku) dobro došlo par savjeta,naročito kako se lovi ovom mušicom, i kada, i koje boje dominiraju!

BAMBULA!
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide

Broj poruka : 2071
Godina : 36
Datum upisa : 13.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 15:42

Crna ti je standardno dobra, veličina za Zetu bi bila 12 ili 10, zavisi. Fora je da ti prvo ona padne na vodu pa tek onda predvez i kanap, vazno je
da lepo bucne u vodu. Peca se kao i drugim muvama, dead drift ili mrtva voznja. Primetices da se malo teze dize sa vode, tj bucna je dosta, ali
naučićeš i to vremenom, kako je lagano podignuti sa vode.

Dosta je lovna za klena i nećeš se pokajati ako je budeš koristio. Neka Mix postavi njen SBS, mislim da ga ima negde u arhivi....
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 15:48

Sigurno bućne o vodu, zbog svoga oblika, ali i to može biti dobro znajući da je klenu ponekad dobro "skrenuti pažnju".
A, s obzirom da je "teža" muva, dali tone?
Šta uopšte imitira ova muva?
Nazad na vrh Ići dole
Cicvara
Guide
Guide

Broj poruka : 704
Datum upisa : 10.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 16:02

-Nikola poslao sam ti dve pa probaj, nemora baš mnogo da pljusne,onako slobodnim padom, prvo ona pa sve ostalo.
Ona ne tone(balza) i ne treba da se maže. A onaj ko je smislio Bambulu nek malo više piše...
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 16:51

Cicvara ::
-Nikola poslao sam ti dve pa probaj, nemora baš mnogo da pljusne,onako slobodnim padom, prvo ona pa sve ostalo. Ona ne tone(balza) i netreba da se maže. A onaj ko je smislio Bambulu nek malo više piše.

Jesi, baš zato i pitam sve ovo, a i zbog (kako rekoh) toga što sam čuo da je extra muva za klena! Pošto sad imam priliku da je držim u ruci, vidim da je "laka", zbog materijala od kojeg je napravljena, i hoću da je probam, zato i pitam!

"onaj koj je smislio" ???? .... zar je smislio neko od "vezača" koji posjećuju ovaj forum? scratch scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9905
Godina : 48
Datum upisa : 05.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 16:57

Bambula je muva od balze ili (sve češće) poliuretana - materijala od kojih se prave plovci za ribolov. Danas sam je koristio u lovu krupnih crvenperki i odlično prošao. Najčešće se koristi u mušičarenju klena, ponekad bucova, a sve češće i pastrmke. Na manjim veličinama uzima je i lipljen...
Uskoro stiže sbs.

Nazad na vrh Ići dole
Cicvara
Guide
Guide

Broj poruka : 704
Datum upisa : 10.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 17:50

-Evo Nikola, javio se.
Nazad na vrh Ići dole
Darko
Visitor
Visitor

Broj poruka : 209
Godina : 39
Datum upisa : 14.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 20:24

Od boja bih izdvojio u boji ose,crno telo-narandzasto dupe i skroz crnu.
Ja sam lovio na raznim velicinama,za ovu godinu sam spremio i na 18 i 20,a inace svoje najvece klenove uhvatio na velicinu 10.
Muva je no.1 za klena!!!
Nazad na vrh Ići dole
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'

Broj poruka : 951
Datum upisa : 04.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 21:46

Bambula,sta reci o muvi koja je u Srbiji izuzetno popularna kod musicara koji love klena..iako nesto o ovoj muvi ima u temi "Musice od BALZE"...evo i ovde par slika istih.

S'tim sto mi je nekada davala rezultate,tek posle dugih voznji... Crying or Very sad Rolling Eyes cheers ...

Pozdrav.

Marko.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4270
Godina : 44
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 21:56

Vidim da niko ne pominje crvenu boju??nisam do ove sezone pecao sa njom ali sam zadnjih par izlazaka experimentisao.....naj bolje je kupio crvenu sa crnim nogama na udici 14.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 21:58

A i tacno je da ja naj bolje da lupi na vodu....ili je uzme odmah ili u prva dva metra...mada mi se desavalo da je pokupi i pri kraju prolaza ....
Nazad na vrh Ići dole
Masic

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 22:02

Tačno je i crvena jako lepo radi...takodje i mrav od balze uradjen sa crvenom guzom ume fantastično da radi...Ali ovde pričamo o bambuli...
što se tiče same izrade..ja ih uvek radim od balze,materijal je lak za obradu...a samo bojenje je malo duze..jer ih radim iz 3 sloja ping pong
loptice onda lakovi i na kraju završni premaz bezbojni lak za dubok sjaj...
cool photos ..

Još jedna stvar, sam izbor boje nogu mislim da nije toliko bitan, jedino kod ose - bambule uvek stavljam crne, a za ostale sve što mi je pri ruci,
braon,grizly...

U svakom slučaju odlična muva....
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 22:23

Tvoje su stvarno lepe ..lepše nisam nikad video cestitam ...ali zar je to potrebno ? Mislim toliki posao?...

....i da li toliko slojeva boje i lakova utiče na plovnost? Ja sam neke lakirao tri puta lakom za nokte i ne plivaju isto kao one lakirane jednom...
Nazad na vrh Ići dole
Masic

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 22:29

Prvo hvala na lepim rečima..

Saša, možda i nije, ali ja ih tako radim vec 9 god. (ne tako dobro kao sada,u početku sam se dosta mučio sa dobijanjem željenog oblika).
Prvenstveni razlog je dugovečnost iste. Mogu i ja samo da je zalepim oblikujem, obojim i nogice i to je to. Ali ja želim da kada je uradim i
kada neko peca sa njom, bude zaista zadovoljan istom i da mu pruži puno lepih dana na vodi, kao što meni pruža.Inace imao sam jednu osicu - bambulu...preživala je bila celu sezonu i počela drugu i završila na grani.. off topic scratch ..

U suštini, ko radi muve samo za sebe, može kao i ti što kažeš: da je radi bez ping-pong-a,i samo bojenje,jeste lakše..pa ko voli nek izvoli.

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Masic

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   Uto 12 Maj 2009, 22:35

Sasats ::
...i da li toliko slojeva boje i lakova utice na plovnost?

Sale,mislim da da,i to poprilicno,tako namazana muva je teza,ima jaci pljusak na vodi...i malo potone..u filmu...Sto mislim da nije uopste losa osobina ovog tipa muve..pa mi se desavalo da je klen samo i usisa...ne praveci klasican metez na povrsini prilikom uzimanja..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Bambula !!   

Nazad na vrh Ići dole

Bambula !!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 50Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY TYING :: SUVE MUŠICE-
Skoči na: