Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tvrdokrilci ( Coleoptera )

Ići dole 
+13
Oholi
Mr.Zacoola
Ivica R.
Razbojnik_93
Cori143
Acapapec
Racha
Madjoni
Kotarac
Radojica-pop
Goran R
Saležupa
Bogi
17 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptyPet 16 Maj 2008, 23:37

Na gomili...

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Bube10
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptySub 17 Maj 2008, 02:29

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Bube11
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: oooooooooooooooooooooo   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptySub 17 Maj 2008, 07:29

Ovaj izgleda kao bambula skocko
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptyPon 19 Maj 2008, 21:17

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Tvrdok10
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: tvrdokrilci(coleoptera)   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptySre 26 Nov 2008, 17:41

TVRDOKRILCI
(Coleoptera)
Tvrdokrilci ili bube su brojan red insekata,smatra se da ih ima oko 360.000 vrsta u preko 125 familija sto bi procentualno znacilo da 25% celokupnog zivotinjsko sveta zauzimaju bube.Razvoj ovih insekata je potpun, jaje -larva-
i odrastao inskt.Desi se situacija da se u velikom broju javljaju nad rekama, sto ribe znaju dobro da iskoriste.Obzirom na veliku brojnost, ovih insekata, nije moguce uraditi toliki broj imitacija,iz tog razloga moze se preporuciti, samo jedna jednostavna imitacija, koja ce posluziti,,cooch y bondhy, u varijanti beetle.Njen izgled je adekvatan i pokriva vise buba u cno i crno braon boji.Pored toga ovo je i misica sirokog spektra,i njena primjena moze posluziti u imitiranju i drugih insekata,mada opet postoji veliki broj imitacija drugih tipova, ali je pitanje koliko su one potrebne ili lovne.
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptySre 26 Nov 2008, 23:43

Ako Murino misli da treba da se post vrati,nek uradi tako!Ne sporim demokratiju,ali to ne podrazumeva anarhiju stop
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptySre 26 Nov 2008, 23:47

A kad si ti SAMOVOLJNO odlučio da BRIŠEŠ nešto, šta je to!? DEMOKRATIJA ILI,...?
Nazad na vrh Ići dole
Kotarac
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 7
Datum upisa : 20.10.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptySre 26 Nov 2008, 23:51

Malo sam zbunjen al nema veze Radojica pop je dao dobar komentar. Sale nema ljutiš ali mislim da si pozurio bez potrebe. ja se ne ljutim sve je OK samo mi stvarno nije ništa jasno iz onog gore posta GoranaHardijya ispada imitacija koja imitira bube ali moze i sve ostalo a i ne mora i td. help 1
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptySre 26 Nov 2008, 23:57

Nek sam pogrešio,nek ide na moju dušu,ljudski je,zar ne?Ko radi taj i greši!
Komentar se ne daje sa 15-ak smajlija podrugljivog tipa,zar ne Kotarac?
Izvinjavam se svima,ne samo tebi jer nisu imali priliku da vide post
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: tvrdokrilci(coleoptera)   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptyČet 27 Nov 2008, 00:41

Kotarac pokusacu na prost nacin da ti objasnim ovaj problem, i naravno mislim da ce ti poslije svega biti jasnije.
Posto se radi o rodu insekata koji su najbrojniji, tesko je uraditi toliko imitacija, govorimo o hiljadama vrsta, ali uradjena je jedna imitacija koja
moze da oponasa vecinu tih istih. Elem ista ta je i opste poznata, u musicarskim krugovima sirom sveta, dakle rec je o COCH-Y BONDHY.
Njen izgled je adekvatan za imitiranje velikog broja buba crne, ili crno braon boje i jos sam rekao da postoji jos imitacija, ali je pitanje njihove
lovnosti diskutabilno.

Nadam se da sam donekle pomogao u razresenju rekao bih malog problema, i mislim da o svim temama, mozemo da diskutujemo ,
na nacin na koji dolikuje odraslim ljudima.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptyČet 27 Nov 2008, 00:51

Demokratija na djelu, tako treba momci Bravooo Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptyPet 24 Apr 2009, 02:25

Ovo sam jedva slikao neće da stane non stop bi da ide negde, nikako da odmori malo.............normalno u makro modu slikano.......

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) 20fxd6s

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) S6qhx3
Nazad na vrh Ići dole
Racha
Fly fisherman
Fly fisherman
Racha


Broj poruka : 85
Lokacija : Rep. of Ireland
Datum upisa : 31.03.2009

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptyPet 24 Apr 2009, 10:13

Veoma uspjesan nacin imitiranja tvrdokrilaca je uz pomoc zrna kafe

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) 14kkx8p

bistro!
Nazad na vrh Ići dole
Acapapec
Guide
Guide
Acapapec


Broj poruka : 1246
Godina : 46
Lokacija : Grdelica
Datum upisa : 22.02.2009

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptySub 09 Maj 2009, 16:29

Ovaj gospodin je baš bio raspoložan da pozira...

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Img0481f
Nazad na vrh Ići dole
Acapapec
Guide
Guide
Acapapec


Broj poruka : 1246
Godina : 46
Lokacija : Grdelica
Datum upisa : 22.02.2009

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) EmptySub 09 Maj 2009, 16:33

Mada liči da je "krepao" ........ nije ..odšetao je posle seanse...a evo i ovog...

Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Img0550p
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tvrdokrilci ( Coleoptera )   Tvrdokrilci ( Coleoptera ) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tvrdokrilci ( Coleoptera )
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: KOPNENI I OSTALI INSEKTI (i sl.organizmi)-
Skoči na: