Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !

Ići dole 
+34
Goran
Mohiko
Alp
Bahat
NMilanovic
ShoneFly
Nemanja79
Saleja
Sasats
Damirt82
Gegula
Mafke
Nikolats
Sale
Mr.Zacoola
Crni
Durlanac
Predrag
Mixmaster
Pex
Goran R
Falco
Prota "Pacer"
NikolaCG
Brankoogi
Ersin
Ervin-Eko
Cakan
Keno
Cicvara
Ekoljuba
Madjoni
Oholi
Murino
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 11:58

a šta čini veliki ljubitelj prirode Ekoljuba...... Ufffff
Da te pitam nešto ekolože naš....nije ti gadno da bodeš ribe i da ih mrcvariš onako nabijene na udicu?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 12:27

Ekoljuba ::
To da je kormoran uvezen iz Kine i da je alohton za Evropu je totalna izmisljotina! Proverena informacija!
A da nema prirodnih neprijatelja moze samo da bude zasluga coveka! Kormoran moze da bude problem u odredjenim slucajevima ali to je minorno u odnosu na faktore ugrozavanja koji nastaju pod antropogenim uticajem!
A junacina koja se hvali da ih ubija trebalo bi da zna da je to protivzakonito i da to sto radi doje isto kao da se bavi ribokradjom! I kada tako brine za riblji fond zasto ne ospe paljbu po lopovima koji drpaju ribu po ceo dan!

Čoveče možeš li ti da shvatiš da nečega čega na Limu nije bilo ni u tragovima 30 godina sada ima u hiljadama komada i dnevno jede pola kilograma ribe? Pa da je Lim Jadransko more to nemože da izdrži! A niko i ne spori da ribu uništavaju i ljudi ako takve možeš i nazvati ljudima Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 12:50

Madjoni ::
a šta čini veliki ljubitelj prirode Ekoljuba.....
Da te pitam nešto ekolože naš....nije ti gadno da bodeš ribe i da ih mrcvariš onako nabijene na udicu?

Nije mi gadno da ubadam ribe a ni da ubijem neku drugu zivotinju kad mi to bude gadno prestacu da jedem meso i postacu vegeterijanac. Imao sam afiniteta i prema lovu ali sam to batalio iz principa. Ono sto ne volim i protiv cega sam je nepotrebno ubijanje iz obesti, gluposti, neznanja i bahatosti, sto za posledicu ima da su neke vrste nestale sa lica zemlje ili su na ivici opstanka!
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:02

Ja svake zime potrošim oko 1000 metaka na ovu lijepu pticu....i ništa! Moraću pojačati dozu! Sa velikim MERAKOM!

A svakog ubijenog,koji padne blizu mene, ŠUTNEM U GLAVU.....za svaki slučaj....mada dobro pucam!

Toliko od mene o kormoranu!
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:05

Brankoogi ::
Ekoljuba ::
To da je kormoran uvezen iz Kine i da je alohton za Evropu je totalna izmisljotina! Proverena informacija!
A da nema prirodnih neprijatelja moze samo da bude zasluga coveka! Kormoran moze da bude problem u odredjenim slucajevima ali to je minorno u odnosu na faktore ugrozavanja koji nastaju pod antropogenim uticajem!
A junacina koja se hvali da ih ubija trebalo bi da zna da je to protivzakonito i da to sto radi doje isto kao da se bavi ribokradjom! I kada tako brine za riblji fond zasto ne ospe paljbu po lopovima koji drpaju ribu po ceo dan!

Čoveče možeš li ti da shvatiš da nečega čega na Limu nije bilo ni u tragovima 30 godina sada ima u hiljadama komada i dnevno jede pola kilograma ribe? Pa da je Lim Jadransko more to nemože da izdrži! A niko i ne spori da ribu uništavaju i ljudi ako takve možeš i nazvati ljudima

Rast populacije kormorana je posledica vise faktora pre svega izazvanih ljudskom aktivnoscu. Na prvom mestu su ribnjaci(velika kolicina pristupacne hrane), vestacke akumulacije i odsustvo predatora(posledica izlova, trovanja, i narusavanja stanista ptica grabljivica)!

Ja ne kazem da kormorani nisu problem u odredjenim slucajevima(ali nije kataklizmicno kako se to predstavlja u ribolovackim krugovima) ali ne mozemo mi ribolovci pausalno odredjivati sta je stetno i kako to treba resavati!
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:06

NikolaCG ::
Ja svake zime potrošim oko 1000 metaka na ovu lijepu pticu....i ništa! Moraću pojačati dozu! Sa velikim MERAKOM!

A svakog ubijenog,koji padne blizu mene, ŠUTNEM U GLAVU.....za svaki slučaj....mada dobro pucam!

Toliko od mene o kormoranu!

Bravo junacino! Sto tako nisi hrabar protiv ribokradica!?! kreten
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:11

Ekoljuba ::


Bravo junacino! Sto tako nisi hrabar protiv ribokradica!?!

Pa nemisliš valjda da ubijam ljude... Kormorana volim ubiti....bruka jedna....volim kad pljasne na površinu sa jedno 40m!

U normalnim zemljama municiju džabe dijele za ovo što ja radim, a ja moram plaćati Ufffff ha ha ha ha

Nisam ti ja junak! Ja sam HAJDUK!
Zdravo!
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:15

Ekoljuba ::
Ono sto ne volim i protiv cega sam je nepotrebno ubijanje iz obesti, gluposti, neznanja i bahatosti, sto za posledicu ima da su neke vrste nestale sa lica zemlje ili su na ivici opstanka!

Apsolutno se slažem,ali svi moramo priznati da je najveća kataklizma koja se desila Prirodi čovjek........ lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:15

U kojim to zemljama!?
I kad imas takav stav( ne zasnovan na znanju i cinjenicama) da ti odredjujes sta je dobro u prirodi a sta nije onda nemas prava ni da se bunis protiv ribokradje i ti ljudi su hajduci i misle da rade dobru stvar!
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:16

Pošto je evropski parlament doneo odluku o ukidanju zabrane lova na kormorane, nadam se da će ga letos na severu Evrope dobro prorediti.
Jednom da i Evropa uradi nešto dobro za nas !
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:18

Ekoljubo,da te pitam nešto drugo......misliš li ti da čuvar današnjeg Ejvona,zviždi kormoranu da ga otjera sa rijeke?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:18

Pa ne pobih ja sve kormorane...ja samo malo utičem na balans ha ha ha ha

To ti je slično ko da poribim Skadarsko jezero sa 2000 komada razne ribe,KOJE SU UGROŽENE...a na populaciju kormorana utičem tek toliko da ne počnu nas da napadaju kroz koju godinu! Malo od mene....ali eto,trudim se! Inače ne nosim i ne jedem ovu smrdljivu pticu! Samo ih šutnem u glavu,ponekad!
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:21

Ono sto hocu da kazem generalno da takve stvari treba prepustiti ljudima koji su strucni za tu problematiku. A ne mi odokativno da odredjujemo kad i kako treba intervenisati u prirodi jer to moze imati jako lose posledice po nju sto je i praksa pokazala!
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:23

Ekoljuba ::
Ono sto hocu da kazem generalno da takve stvari treba prepustiti ljudima koji su strucni za tu problematiku. A ne mi odokativno da odredjujemo kad i kako treba intervenisati u prirodi jer to moze imati jako lose posledice po nju sto je i praksa pokazala!

Svaka čast!

Stručnjaci su rekli svoje: Kormorani -PROBLEM

Ja ću svoje: 10 paketa Krušik k100 (šteta je skuplji metak)
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:26

Da naš drugar Ekoljuba ne misli da smo svi zli i obijesni, ja ga lovim samo na pastrmskim rijekama..... na jezera ne idem.. lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !
Nazad na vrh 
Strana 3 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Vidre... !!!
» Divlje patke i druge ptice i fly fishing
» "Kolege" ribolovci !
» (Ne)Savesni ribolovci

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: Ostali stanovnici voda i priobalja-
Skoči na: