Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje skobalja

Ići dole 
+62
Stars Member
Ogi
Platipus2000
Mare035
Ermedin
Radojica-pop
Filip
Bahus
Zarkotekica
Clavis
Silvio
Peja
LaBobo
ErnestTatar
Pustolov_pecaros
Falco
MaxFly
Sale
Mohiko
Flya
Gegula
Ivants
Cheda
Sale guitar
NMilanovic
Bahat
Acter fly
Damirt82
Mediteran
Saleja
Lale
Djomla-BL
Pedja GM
Raka Hardy
NB.Geronimo
Bojovic Danijel
Crni
Mafke
KobraKV
Helti
Labud
Murino
Musicar
Omar
Davor
Vjeko
ShoneFly
Pex
Ervin-Eko
Madjoni
Micko
Sasa D
Zvezdan
Mixmaster
Brankoogi
Acapapec
MikiTenkara
NikolaCG
Nikolats
Sasats
Angler
Trn
66 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyPon 02 Jul 2012, 07:45

Ivane, napisao si vrhunski post o mušičarenju skobalja.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptySub 07 Jul 2012, 21:51

Ivane, svaka cast na ulovima.... sampion 1
Reci mi od cega si radio tijelo na ovim nimfama, je li neka vunica, microshenil... scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ivants
Visitor
Ivants


Broj poruka : 209
Godina : 51
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 13.02.2009

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyPon 09 Jul 2012, 07:33

Pozdrav Eko, tela sam uradio od niti antrona, izvučeš iz kesice dvadesetak niti, između palca i kažiprsta leve i desne ruke uvrćeš i polako približavaš, slično kao kad radiš predeni predvez. Na ovaj način se formira ovakvo telo koje izuzetno izgleda kad se okvasi
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyPon 09 Jul 2012, 13:52

Ok Ivane, hvala na pojasnjenju.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyNed 15 Jul 2012, 09:55

Najlepše je kada se riba digne na površinu u potrazi za hranom:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jezerski skobalj od preko 1 kg, na majsku #10.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyNed 15 Jul 2012, 11:39

Moram da priznam da sam mnogo uživo dok sam mažnjavao skobalje kilaše na suve muve.
Uzbudljivo je posmatrati klenčugu kako srče muvu sa površine, ali kada se na nju odvoji jedna riba iz jata krupnih skobalja, puls postaje primetno brži:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyNed 22 Jul 2012, 21:27

Evo i video snimka:


Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyPon 23 Jul 2012, 12:13

lepo..... cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyUto 24 Jul 2012, 22:30

Lepi skoboti Mix, ja ga jos nisam dobio na suvu ali i to ce se desiti....do sada moj najveci je udario na crnog wooly bugera
kojega sam pustao mrtvaka kroz jato skobalja. To nije slucajnost, to se mi vec vise puta desilo da sam ga dobio crnim woollyem.
Cak i na povlacenje i jednom malom viru gde su kruzili iz brzaka u mirni deo (pogledaj zadnju donju fotku).
Ovaj je imao ravno 55cm, woolly buger od nekih 4cm.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nekih 100m nize je te godine jedan ulovio plovkom podusta od 74cm...tako se bar govori tamo u okolici.

Najvise sam ih polovio nimfom princ #12 i red tagom #12 bez nogica. Ali, desavaju se i ovakvi ulovi vise puta godisnje.
Jedan moj kolega ih isto tako cesto dobija dok lovi woolyem pastrmke.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyUto 24 Jul 2012, 23:38

Ovi ulovi su takođe izuzetni.

Moguće je da mu crni wooly bugger liči na neku tamniju algu, a nije nemoguće i pijavicu.
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptySre 25 Jul 2012, 15:01

Crni woolly mrtvaka sigurno na tamnu algu posebno ako je voda malo zamucena. Ali ovi sto padnu na povlacenje su 95% gladni mesa ;) pa im se osladi pijavica.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyPon 30 Jul 2012, 23:18

Vrlo uspesno ga lovim na jednu moju imitaciju larve tulara sa crnom tungsten perlom.
Uvek ima desavanja a Bogami i kidanja.....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Skoro svaki nakon uzbudljive borbe bude vracen svom prirodnom okruzenju gde mu je i mesto.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyUto 31 Jul 2012, 08:56



Eko Bravooo Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptyUto 14 Avg 2012, 23:38

Danas sam imao priliku loviti nekih 4 sata na Savi i na jednom malom delu reke Kokre koja se uliva u Savu. Posto sam se uzeleo podusta isao sam ciljano na njega. Lovio sam ga nimfama i glo bugom ali imao sam cak i dva komada na suvu musicu. Vidio sam da pod nekim krosnjama tu i tamo svakih desetak minuta izranja i kao kupi nesto. Bacim neku malu sitnu suvu jednodnevku na #16 i u prvom zabacaju riba....onda sam probavao jos nekih 20tak minuta i dobio jos jednoga. Odmah sam se vratio na nimfu a zatim ubrzo na glo buga koji je napravio pravi rastur. Nakon 20te ribe sam prestao da brojim. Ne znam sta im bi danas da su tako aktivni. To jos nisam dozivio a sve komadi oko 50 cm (najmanji 49 a najveci 52cm). Fantastican provod sa mojom fibeglas četvorkom Full flexy zabava 100%. Kada mi je dojadilo vec je sunce skoro zaslo i reko da izadjem na Savu da probam lipca na suvu ali nakon par zabacaja sam vec morao da se pakiram i idem prema autu. Zaboravio sam koliko je sati i da moram po ženu jer treba da završi sa poslom i tako najbolji deo dana za lipca na suvu sam pustio za neki drugi put. Ali ovo sa podustom je bilo ekstra. Jeste da su bili aktivni ali i extra plašljivi i na svaki moj pomak su reagovali ali polaganim kretanjem kroz vodu sam postao ne vidljiv za njih. Lovio sam ih na daljini od 10tak m+-. Inače ih lovim štapom od 9' na pec u brzacima ali ovaj put je sve bilo drugačije. Štap dužine 7'7'' i mirna tj. spora i niska voda na reci Kokri i jedva sat vremena u brzaku na reci Savi.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 EmptySre 15 Avg 2012, 00:09

Neviđeni ulovi. Fantastično!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje skobalja   Mušičarenje skobalja - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje skobalja
Nazad na vrh 
Strana 11 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: