Musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemTražiRegistruj sePristupi

Delite

Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ...

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin
Murino

Broj poruka : 31407
Datum upisa : 26.04.2008

Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ... Empty
PočaljiNaslov: Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ...   Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ... EmptySub 20 Jun 2009, 02:30

Dečak se udavio u Limu!

Press/Bijelo Polje

Nikola Rakonjac (9) iz Unevine udavio se u Limu dok je sa bratom od strica Sašom (10) bio na pecanju.
Sašu u poslednji čas spasao ribolovac Milovan Merdović, a nesrećnog Nikolu povukao vir

Ovde su dečaci upali u reku... Na ovom mestu voda je duboka dva metra i ima dosta virova

Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ... 20ud7uq

Devetogodišnji Nikola Rakonjac iz Unevine kod Bijelog Polja udavio se u Limu dok je sa bratom Sašom (10) bio na pecanju!
Dečaci su upali u reku kada su pokušavali da izvuku mrežu. Pecaroš Milovan Merdović skočio je u vodu, ali je uspeo da spase
samo Sašu Rakonjca, dok je nesrećnog Nikolu povukao vir!

slika1
Nestao u Limu... Nikola Rakonjac

Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ... Othp3k

Nikola Rakonjac krenuo je u četvrtak po podne sa bratom od strica Sašom Rakonjcem na pecanje pored magistralnog puta koji od Bijelog
Polja vodi prema graničnom prelazu Dobrakovo. Na ovom mestu obično se skuplja dosta ribolovaca. Nažalost, prekjuče je na pecanju bio
samo Milovan Merdović.

- Video sam dečake koji su došli na pecanje. Pitao sam ih da li znaju da plivaju. Odgovorili su da znaju. Rekao sam dečacima da se čuvaju.
Posle penaestak minuta video sam da su pokušali da izvuku mrežu iz vode - kaže Milovan Merdović, i dodaje:

- U tom trenutku, jedan dečak je upao u vodu jer je pukla grana za koju se držao! Drugi ga je uhvatio za ruku, ali je onda i on upao u reku!
Na tom mestu voda je duboka oko dva metra. Ima dosta virova. Počeli su da se dave... Jedan od njih mi je vikao: „Čiko, spasi nas,
davimo se!" Skočio sam istog trenutka u vodu! Prvo sam stigao do starijeg dečaka, jer mi je bio bliži. Nekako sam ga izvukao na obalu.
Vratio sam se u vodu, ali drugog dečaka nije bilo - kaže Merdović.

Hrabri ribolovac kaže da je zaronio nekoliko puta u mutnu vodu, ali da nije vredelo.

- Nisam uspeo da ga nađem! U međuvremenu je stiglo nekoliko ljudi i počeli smo potragu. Ubrzo smo na stotinak metara nizvodno
videli telo dečaka. Izneli smo ga na obalu, ali mu nije bilo spasa - kaže Merdović.

slika2
Skočio u vodu, Milovan Merdović, pecaroš

Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ... 9bc1v7

Na mesto nesreće brzo su stigli policija i pripadnici Službe spasavanja sa komandirom Zoranom Puletićem. Na uviđaju su bili i sudija
Višeg suda Radoslav Konatar i viši državni tužilac Rifat Hadrović.

- Pokušali smo sve da dečaka vratimo u život, ali mu nije bilo pomoći. Davao sam mu veštačko disanje, usta na usta, pokušao
reanimaciju, ali je sve bilo uzalud - kaže Zoran Puletić.

Posle tragedije došle su porodice dečaka. Nikolin otac Jugo, radnik u preduzeću „Crnagoraput", jecao je i plakao za izgubljenim sinom.
Prema rečima rođaka, Nikola je bio dečak za primer.

- Pre nekoliko dana završio je treći razred Osnovne škole „9 maj" u Sutivanu sa svim peticama. Nikola ima tri sestre, od kojih mu je
jedna bila bliznakinja. Nikola je nedavno počeo da ide u ribolov. Pravio je društvo bratu od strica Saši, koji je upravo završio četvrti
razred iste škole, takođe sa svim peticama. Ne znamo kako se dogodila nesreća. Obojica su znala da plivaju. Odrasli su na Limu -
pričaju rođaci stradalog dečaka.

Nikola Rakonjac sahranjen je juče na seoskom groblju u Unevini.

P. VASOJEVIĆ

Izvor
Press 20 jun 2009

Poslednji put izmenio Murino dana Uto 26 Nov 2013, 08:20, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko

Broj poruka : 5212
Godina : 34
Datum upisa : 09.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ...   Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ... EmptySub 20 Jun 2009, 12:15

Žalost, nemam reči. Pre par dana i moj komšija se utopio u reku, imao je 15 godina.
Nazad na vrh Ići dole
Bifi
Visitor
Bifi

Broj poruka : 373
Godina : 56
Datum upisa : 05.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ...   Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ... EmptySub 20 Jun 2009, 22:25

Kad sam bio treći razred osnovne škole, jedannaš školski drug utopio se u rijeci Sani .
Tada kao djetetu a i cijeli razred dugo je patio i svima je bilo izuzetno teško .
Jadno dijete, a i žao mi je i njegovog razreda , znam kako im je...
Suosjećaj sa familijom nesretnog dječaka, kako je tek njima, ne daj bože nikome takve nesreće . Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.patak.com.ba
Murino
Admin
Admin
Murino

PočaljiNaslov: Re: Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ...   Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ... EmptyNed 29 Nov 2009, 23:13

Vrtlog odneo mladića

LOZNICA - Zoran Mićanović (30) iz Bradića, sela nadomak Loznice, udavio se u nedelju po podne, u reci Jadar. Prema našim informacijama,
nesrećni mladić je pecao ribu i u jednom trenutku, zemlja na kojoj je sedeo se odronila i naglo krenula ka rečnom koritu.
Odron ga je odveo u reku koja je na tom mestu duboka oko pet metara. U vrtlogu Jadra nije mu bilo pomoći.

Beživotno telo meštani su izvadili na nekoliko desetina metara dalje od mesta gde se tragedija dogodila.

V. M.

Izvor :
Večernje Novosti
29.11.2009

Poslednji put izmenio Murino dana Uto 20 Apr 2010, 18:47, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Murino
Admin
Admin
Murino

PočaljiNaslov: Re: Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ...   Nažalost dešavaju se i ovakve stvari ... EmptyUto 06 Apr 2010, 20:17

Utopio se pecaroš na Ribarcu

NOVI SAD - Beživotno telo četrdesetpetogodišnjeg Novosađanina pronašli su danas oko 17 časova kamperi, na obali Dunava u
blizini Novosadskog Brodogradilišta...Prve pretpostavke ukazuju na to da je utopljenik pre tragedije pecao na obali reke.Kamperi na Ribarskom ostrvu
videli su deo tela muške osobe o čemu su odmah obaveštene policija i Hitna pomoć.Posle izvlačenja na obalu lekari su samo mogli da konstatuju smrt.

Na obali su nađeni pribor za ribolov i vozilo, verovatno vlasništvo utopljenika.Doktor Nenad Aracki direktor Zavoda za Hitnu medicinsku pomoć
potvrdio je da je danas oko 17 časova i 17 minuta ekipa Zavoda za Hitnu medicinsku pomoć izašla na Ribarsko ostrvo, gde je konstatovala
smrt četrdesetpetogodišnjeg muškarca.

Beživotno telo, nakon uviđaja koji su izvršili forenzičari Novosadske policije, preneto je na Institut za sudsku medicinu, gde će sudsko-medicinskim
veštačenjem biti utvrđeno vreme i tačan uzrok smrti.

Izvor:
RTV