Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje smuđa

Ići dole 
+16
Platipus2000
Murino
Peja
Lale
Milan_klenaros
Andrei.A
Gegula
NMilanovic
Sasa D
Renafly
ShoneFly
Madjoni
Ervin-Eko
Markovic
Mixmaster
Zvezdan
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyČet 07 Jul 2011, 19:45

Za sada samo sića...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPet 12 Avg 2011, 22:14

Večeras je lepo lupao po belom pp bunkeru.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPet 12 Avg 2011, 22:46

Super ulov. Izgleda kao pristojan primerak.
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPet 12 Avg 2011, 22:52

Kilaš,pao je još jedan identičan.Nema,kad je voda mutna,kao što je trenutna situacija kod mene,beli strimer je ubitačan za smuđa.Udarci su tada neverovatni,uvek imam osećaj kao da udara mnogostruko veća riba.Kod ovih nisam ni udario kontru,toliko su se zaletali.
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptySre 24 Avg 2011, 07:47

Za sada na ovog imam najbolje rezultate.Neverovatno kolika je razlika u napadu smuđa na ovog u odnosu na neke koje standardno koristim.
Naravno,smuđ obožava male šarančiće i babuškice koji mu zalutaju na teritoriju,a ovaj noću svojom bojom i siluetom dosta podseća upravo
na ovakve ribice.Gutaju do škrga.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPon 26 Mar 2012, 05:06

Tamo gde ima ribe ,smudj i nije neka nauka ...

Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPon 26 Mar 2012, 08:06

Ovome su nepredviđeni posetioci smuđevi od pet kilograma?!
Ne treba to mnogo da nas čudi,ovo su čuvane vode,a ne kao kod nas.Sećam se da je pre petnaestak godina,i nešto malo više,sasvim lepe komade na keju kod mene bilo moguće uhvatiti na pet-šest metara od obale.Danas je to mnogo drugačije,u obali je uglavnom samo sitan smuđ,porcijaš.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPon 26 Mar 2012, 09:47

Sagledajmo ovo iz ugla sportiste.

Uloviti smuđa kod nas i uloviti smuđa u bogatom jezercetu ili privatnom pondu na Zapadu su dva prilično različita sporta. Ovo prvo je kao da loviš belog leoparda u Sibiru, a ovo drugo kao da ga loviš u zoo-vrtu.

Nažalost, mnogi ne razumeju da je mušičar-Balkanac veći i bolji sportista od nekog dedice iz Holandije ili Švajcarske. Jednostavno, previđaju ovaj "detalj". Većina ne vidi razliku u smuđu ulovljenom strimerom na mestu gde je pred istrebljenjem i isto tolikoj ribi ulovljenoj na vodi gde vri od smuđeva.

Šone je u pravu - gde ima ribe tu mušičarenje smuđa (ili bilo koje ribe) nije nikakva nauka. To postaje isuviše jednostavna, pa i dosadna radnja. Mušičarska "nauka" je ovde, gde se danonoćno bije dinamitom, postavljaju mreže, bode harpunima...i sve to uz odobravanje stanovništva, pa i države.

Mušičarenje ovde je kao da igreš neku PC igricu na nivou "are you insane?", koji je toliko težak da ga ni autor igrice ni u snu ne može "preći". Kao da igraš Counter Strike, a nemaš obe noge, jednu ruku, jedno oko, a od oružja imaš samo pištolj. Sa druge strane je neki dedica, kome je podešen "novice" i koji uključi igru kad bi da malo prošeta i napuca se.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPon 26 Mar 2012, 11:40

Potpuno tačno !

Neznam da li ste primetili ali u opisu pribora na koji čika mušičari se nalazi i titanijumska sajla dužine 20 cm jerbo je krenuo čovek na štuku ,a koliko vidimo smudju to ni malo ne smeta da guta strimere ..Kod nas važi mišljenje da smudj nema šanse da uzme mamac ako je ispred njega navezana sajla pa ribolovci izvode svakave egzibicije sa predvezima ,te fluorocarbonski ,te monofilski .. ovi smudjevi izgleda mnogo ne mare za takve sitnice..Mnogo ih je i konkurencija ih tera da nešto baš i ne biraju šta će da maznu ..
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPon 26 Mar 2012, 14:13

Sve lepo receno i objasnjeno Shone .. ova voda vise lici na ribnjak nebi me cudilo da mu smudj iz ruke uzme ribicu kao delfin .. ja zato i ne gledam te snimke po netu smesni su ..

Ja sam pre jedno 6-7 god imao prilike da obidjem par privatnih jezerca/bara u Bugarskoj (u ideji sportskog pecanja sarana).
Neke su bile ok - lepo cuvane, bogate divljim saranom, bez prihrane i poribljavanja prave takmicarske vode (za formiranje takve vode je potrebno min 5 god i pravo je zadovoljstvo posetiti ih)
Ali smo naisli i na jednu gde nam je gazda demonstrirao koliko je bogata njegova voda .. Zagazi baja odprilike 4-5m od obale u plicak i seje kukuruz a sarani se okupe oko njega ko kokoske mozes da ih isutiras napolje. Popili smo par piva sa gazdom odgledali par makedonaca kako se slikaju sa vrednim ulovima i otisli dalje.
Neko bi tu verovatno zatrpao Youtube sa snimcima i slikama kako musicari sarane koristeci poklopac od pivske flase kao mamac ili sta vec .. pun internet super majstora a prica drzi vodu sve dok ih uzivo ne sretnesi sve ti postane jasno)

A ovo je definitivno citat dana Rolling Eyes vidis ti cime se covek bavi u slobodno vreme Laughing
Mixmaster ::
Sagledajmo ovo iz ugla sportiste.
Kao da igraš Counter Strike, a nemaš obe noge, jednu ruku, jedno oko, a od oružja imaš samo pištolj.
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPon 26 Mar 2012, 17:36

ja mogu celo leto kod mene da pecam na keju na kamenjaru gde je smudja nekad bilo i za mesec dana svaki dan da izlazim verovatno ovakvog necu upecati,posto su komadi od 2-3kg kapitalci i upecaju sa 1-2 za sezonu.prema tome bolje mi je otici negde i pecati i upecati nego ovako mlatiti slamu bez verovatno i jednog udarca na mojim terenima..slazem se da je na divljoj vodi uvek veci izazov pecati i upecati nego na nekoj komercijalnoj vodi ali ipak mislim da svi mi ipak zelimo da upecamo ribu...
Nazad na vrh Ići dole
Andrei.A
Fly fisherman
Fly fisherman
Andrei.A


Broj poruka : 91
Godina : 43
Lokacija : EastRO
Datum upisa : 03.01.2011

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyČet 14 Nov 2013, 21:01



still small....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Andrei.A
Fly fisherman
Fly fisherman
Andrei.A


Broj poruka : 91
Godina : 43
Lokacija : EastRO
Datum upisa : 03.01.2011

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyNed 25 Maj 2014, 20:35

another small one ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Andrei.A
Fly fisherman
Fly fisherman
Andrei.A


Broj poruka : 91
Godina : 43
Lokacija : EastRO
Datum upisa : 03.01.2011

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptySre 25 Jun 2014, 18:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 EmptyPon 04 Avg 2014, 21:19

Vode su počele da nadolaze ..iskoristite situaciju

Drugar Srdjan Savulov sa Dunavskim smudjem dvokilašem od prošle noći

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smuđa   Mušičarenje smuđa - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje smuđa
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: