Musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemTražiRegistruj sePristupi

Delite

Zašto baš lipljen ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Popov
Guide
Guide
Popov

Broj poruka : 559
Datum upisa : 14.06.2009

Zašto baš lipljen ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 19:46

Sale ja bi tebe pito, a ti odgovori: zašto baš dijamanti?
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

Broj poruka : 4279
Godina : 46
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 19:56

Popov ::
sale ja bi tebe pito a ti odgovori sasto bas dijamanti?

Zašto baš dijamanti?? Pretpostavljam zato što su veooooma skupi i zato što ih poseduje samo elita ???
Ali ne razumem kakve to veze ima sa ovom temom i mušičarenjem scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

Broj poruka : 754
Datum upisa : 06.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 20:04

Ogromna je razlika imati klena ili lipljena na štapu,otprilike kao krpa i lokomotiva!Teško je uhvatiti krupnog klena,ali borba sa njim nije ništa ekskluzivno.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 20:25

Brankoogi ::
Ogromna je razlika imati klena ili lipljena na štapu,otprilike kao krpa i lokomotiva!Teško je uhvatiti krupnog klena,ali borba sa njim nije ništa ekskluzivno.

Branko druže ,

Izgleda da nisi pročitao naslov teme, moj uvodni post, a i postove drugih clanova foruma help 1
Ja uopšte nisam poredio lipljena sa drugim ribama već sam postavio neka pitanja.Tok diskusije se dotakao klena, ali ja kao inicijator teme to ne
želim uopšte....ali kad daješ takvo poredjenje ,evo ti još jedan primer....

Pretpostavljam da je teško prevariti krupnog lipljena, a verujem da je izuzetan borac na štapu....ali sigurno nije toliko teško kao prevariti mrenu da
pokupi nimfu, a o snazi ribe neću ni da pričam jer vidim da si sa Lima i uz to plovkaroš , pa sigurno znaš sta znači uloviti mrenu od kilo-dva na lagani pribor...
:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba

Broj poruka : 161
Godina : 37
Datum upisa : 07.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 20:47

Dodješ na Drinu parkiraš kola, obučeš konbinezon, a on kupi na 15-20-25-30 ili više metara!
Za početak zabaci tolliko i napravi pravilnu prezentaciju sa pravom muvom. Niko nije pomenuo da je lipac i extra borac! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

Broj poruka : 9731
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 21:06

Ja sam pomenuo da je jak borac lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 21:25

Ekoljuba ::
Dodjes na Drinu parkiras kola, obuces konbinezon a on kupi na 15-20-25-30 ili vise metara! Za pocetak zabaci tolliko i napravi pravilnu prezentaciju sa pravom muvom. Niko nije pomenuo da je lipac i extra borac! Laughing

Ljubo prijatelju,

Nažalost ni Drinu nisam do sad posetio, ali sam cuo da se peca bas daleeeeko od obale.i oko toga imam neke dileme......

1.....kažeš pravilna prezentacija?ja ovde na forumu procitah da se lipljen na suve muve najbolje lovi ispod sebe, a veoma pozeljno je da se muva koci
tako da para povrsinu scratch o kakvoj prezentaciji je onda rec ??

2.....zatim nejasno mi je kako vidis na 30+metara muvu na udici 18 ? a čitam da često zna da bude toliko selektivan da kupi cak i manje muve??ja sam
nesto probao kod mene na moravi ,koja je cini mi se po slikama veca od drine gde se obicno peca.nekazem da imam bas orlov vid, ali vec preko 15 m
takve male muve veoma je tesko videti i pratiti.dali to znaci da pecas sa zategnutim kanapom i udarac osetis na stapu ili.....???

3.....iako pecam na reci koja je velicine drine vec 6-tu godinu ,sa preko stotinu izlazaka godisnje ,moram da priznam da nisam savladao vestinu bacanja
u toj meri ja bi se na Drini obrukao jer je oko 20+- m limit koliko mogu SVAKI put da bacim pravilno muvu ...kazem SVAKI jer ovde gde ja pecam
nepravilan zabacaj bukvalno rastera ribu vrednu paznje .a da budem iskren ,mada i nepoznajem licno mnogo musicara, jos nisam uzivo video coveka
koji bez greske baca uzastopno vise puta 30+ .zato i necu ici na Drinu dok moja vestina ne bude na tom nivou...
:ziveli :

Poslednji izmenio Sasats dana Čet 02 Jul 2009, 21:43, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

Broj poruka : 9731
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 21:28

Dođi ti prvo ovamo kod nas na Taru ili Lim....neka Drine i hidroelektrana malo lol!
Ne moraš da bacaš predaleko a i ne moraš baš vala ni da vidiš muvu,viđećeš lipa kad je srkne lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Zeka
Guide
Guide
Zeka

Broj poruka : 578
Godina : 47
Datum upisa : 03.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 21:32

Ljubo,

Kakav je borac pastrmka sa Drine????
Nazad na vrh Ići dole
Acapapec
Guide
Guide
Acapapec

Broj poruka : 1246
Godina : 41
Datum upisa : 22.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 21:58

Ne znam ................ne znam, pročitah sve od reči do reči i........ne znam.
"Moja" Morava se ne poribljava niti pak neko vodi racuna o njoj, treba da budes indijanac da ulovis klena....

Izvini Sale što skrećem od teme......lipljana u životu nisam očima vido. kreten
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 22:05

Zeka ::
Ljubo,Kakav je borac pastrmka sa Drine????

Ja je na fly nisam upecao to jes upecao sam je na vaserkuglu pre nekih 12 god!
A moj ćale je sad za vikend upecao jednu malu kalifu kao na struju da si je uključio više je bila u vazduhu nego u vodi!
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara

Broj poruka : 2503
Godina : 45
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 22:11

Ne mora da znaci da je lipljen najpopularniji. u rijekama koje ova riba ne nastanjuje,klen,pastrmka ili bilo kaja druga riba,pruza veliko zadovoljstvo.
Meni je lipljen drag,kao sto rekoh jer nije grabljivica,a nastanjuje brze i ciste rijeke.
Bitno je da uzivamo u nasem hobiju... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 22:19

Sasats!

Gledajući iskusne mušičare na Drini, a i pomalo iz moje skromne prakse najbolje je zabaciti blago nizvodno na vodu, namendinguješ kanap da što
duže možeš da vodiš muvu bez paranja površine moze i na blage uzvodne zabacaje da se hvata ali je bolje na nizvodno. Sto se tice dugackih
zabacaja,oni su na Drini jako pozeljni ali moze da se hvata i na 10-15 metara daljine samo ne na svim mestima a i puno riba ce ti biti van dometa!
Što se tice praćenja muve na 30 metara je moguće na mestima gde je voda masna! Eto ja lično na livadi bacam 25+, ali kada budem bez problema
bacao 20 i kusur metara dok stojim do kuka u Drini uz dobru prezentaciju biću zadovoljan!
Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide
Keno

Broj poruka : 569
Godina : 56
Datum upisa : 16.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyČet 02 Jul 2009, 22:25

Miki,

Delim tvoje mišljenje jer kao sto sam i rekao ranije ,sve je to stvar ličnog afiniteta prema necemu,a o cemu bi inace diskutovali da nije ovakvih
razlika koje su svakako pozitivne.
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

Broj poruka : 754
Datum upisa : 06.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 EmptyPet 03 Jul 2009, 00:02

Sasats ::
Brankoogi ::
Branko druze ,

Izgleda da nisi procitao naslov teme ,moj uvodni post ,a i postove drugih clanova foruma help 1 ja uopste nisam poredio lipljena sa drugim ribama vec sam postavio neka pitanja.tok diskusije se dotakao klena ,ali ja kao inicijator teme to nezelim uopste.
ali kad dajes takvo poredjenje ,evo ti jos jedan primer....pretpostavljam da je tesko prevariti krupnog lipljena ,a verujem da je izuzetan borac na stapu....ali sigurno nije toliko tesko kao prevariti mrenu da pokupi nimfu ,a o snazi ribe necu ni da pricam jer vidim da si sa Lima i uz to plovkaros ,pa sigurno znas sta znaci uloviti mrenu od kilo dva na lagani pribor :ziveli :

Da, odlično znam kako je uloviti mrenu lakim priborom(mada nema veze jeli lak ili težak) mrena je najača riba naših voda.
Ako se opredeliš da loviš mrenu na nimfe i neće ti biti toliko teško da je prevariš(mada morava je baš velika pa je teško pronaći),
ali takav ribolov i neće mnogo ličiti na mušičarenje.Takav ribolov više liči na pecanje na pec,ako znaš taj sistem ribolova.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Zašto baš lipljen ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje lipljena-
Skoči na: