Musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemTražiRegistruj sePristupi

Delite

Zašto baš lipljen ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

Broj poruka : 4279
Godina : 46
Datum upisa : 04.01.2009

Zašto baš lipljen ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 00:07

Druže odlično poznajem sve načine ribolova ,odrastao sam na Moravi, ali ako nešto znaš o mušičarenju mrene ili ako imaš bar neku ideju ,
napiši ,ima ta tema u forumu .Veoma me zanima ,jer sam se posvetio njenom ciljanom lovu kod mene...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

Broj poruka : 9731
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 08:20

Sasats ::

Pretpostavljam da je tesko prevariti krupnog lipljena, a verujem da je izuzetan borac na stapu....ali sigurno nije toliko tesko kao prevariti mrenu da pokupi nimfu :

Sigurno je da nije ni lako (mislim na lipljena)......... umoran lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
MM
Guide
Guide
MM

Broj poruka : 794
Godina : 34
Datum upisa : 05.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 10:12

Nikad nisam načisto prelomio da li mi je draži lipljan ili pastrmka. Ribari iz moje familije tj. ćale i ujak, a i većina ljudi koje poznajem, a bave se ribolovom više cene i vole lipljana.

Evo zašto ga ja volim:

1. Živi u veoma lepim rekama, zadovoljstvo je provoditi vreme u njegovoj životnoj sredini

2. Izuzetno je lepa riba, i nikako se ne slažem da liči na skobalja

3. Izrazito borbena riba, postoje ribe koje su snažnije, ali nisu tako atraktivni borci, lipac se prevrće,iskače, i za razliku od pastrmke koja zna da juri gore-dole, lipljan se brani u mestu, i sve vreme drži štap u tenziji.

4. Veoma je selektivan, u stanju je da vas izludi, da sto puta gađa muve oko vaše, a da imitaciju ne pipne, ili da se digne na vašu muvu, pa da se spusti, i tako u nedogled. Vrhunsko je zadovoljstvo kada ulovite lipca koji vas je zezao dva sata.

5. Volim ono kada ga ulovim , a ruka mi miriše na lubenicu cheers
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara

Broj poruka : 2503
Godina : 45
Datum upisa : 09.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 10:15

Miloše,

Sve si rekao.... dobar post

cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 10:41

MM,izuzetno dobro i vidi se iskreno napisano dobar post
Ja sam davno "prelomio" što se riba tiče.....potočara je zakon.... sorry za ljubitelje lipljena

A dobro si pomenuo i karakteristični miris,mada meni više liči na neku kombinaciju trava,nana i još nešto... scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 16:42

MM ::
Nikad nisam načisto prelomio da li mi je draži lipljan ili pastrmka. Ribari iz moje familije tj. ćale i ujak, a i većina ljudi koje poznajem,
a bave se ribolovom više cene i vole lipljana.

Evo zašto ga ja volim:

1. Živi u veoma lepim rekama, zadovoljstvo je provoditi vreme u njegovoj životnoj sredini

2. Izuzetno je lepa riba, i nikako se ne slažem da liči na skobalja

3. Izrazito borbena riba, postoje ribe koje su snažnije, ali nisu tako atraktivni borci, lipac se prevrće,iskače, i za razliku od pastrmke koja zna da juri gore-dole, lipljan se brani u mestu, i sve vreme drži štap u tenziji.

4. Veoma je selektivan, u stanju je da vas izludi, da sto puta gađa muve oko vaše, a da imitaciju ne pipne, ili da se digne na vašu muvu, pa da se spusti, i tako u nedogled. Vrhunsko je zadovoljstvo kada ulovite lipca koji vas je zezao dva sata.

5. Volim ono kada ga ulovim , a ruka mi miriše na lubenicu cheers

Evo MM je dao lepe argumente zasto voli ovu ribu Bravooo Bravooo ...mada ovaj 4. mi nije bas jasan Ufffff ????...
Nemoj mi reći da stojiš u mestu DVA SATA?? i zezaš se sa jednom ribom??? help 1 kreten stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar

Broj poruka : 2296
Godina : 45
Datum upisa : 11.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 17:04

Sasats, kao iskusni i dugogodišnji ribolovac, pecao sam na mnogo voda i pecao skoro sve slatkovodne ribe, ne potcenjujući nijednu vrstu,
jer sam ljubitelj svih vrsta i jednako mi znače sve. Reći ću samo ovo, a nadam se da će to i druge kolege potvrditi:

" Sve ribe smrde samo Lipjen MIRIŠE "

P.S. Riječ " smrde " ne shvati u negativnom smislu !!!
Nazad na vrh Ići dole
MM
Guide
Guide
MM

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 17:50

Da li provedem dva sata loveći jednu istu ribu ? Još kako ! Recimo u Zlatnom viru, Na reci Lim mi se javio kapitalni lipljan prošle godine.
Samo se zažuteo ispod muve. Menjao sam, bacao i bacao... Naravno, spuštao sam se nizvodno, pa se opet vraćao, efektivno sam ga lovio i više
od dva sata.

Ti ne bi ?
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 20:56

MM ::
Da li provedem dva sata loveći jednu istu ribu ? Još kako ! Recimo u Zlatnom viru, Na reci Lim mi se javio kapitalni lipljan prošle godine.
Samo se zažuteo ispod muve. Menjao sam, bacao i bacao... Naravno, spuštao sam se nizvodno, pa se opet vraćao, efektivno sam ga lovio i više
od dva sata.

Ti ne bi ?

Ne znam druže .....verovatno da ...mada ja drugačije pecam i stran mi je takav ribolov....ja za jedan izlazak predjem po 4-5 km čak i više.
Probijam se po prašumi pored obale i neprohodnim ostrvima gde ljudska noga ne kroči i gde normalan ribolovac ne pomišlja da prodje...gazim vodu
do guše da bi izasao na neki sprud na pola reke.....i da nepričam više Ribu nikad ne mogu da vidim, već samo pomoću svog iskustva znam gde mogu
da je očekujem. Često mesta u koja se nadam i gde planiram nista ne uhvatim ,vec me prijatno iznenadi tamo gde se proslog puta nije javila.stalno sam
u isčekivanju, mada me jak udarac na štapu uvek iznenadi, čak ni izbor muve nije (barem meni) problem.... lako nadjem iz iskustva sta radi.ali težina
ribolova i pravo zadovoljstvo je naći aktivnu ribu ,vešto joj
baciti muvu da se ne poplaši.... zato teren ispred sebe moram da pretražujem detaljno ...prvo sa kraćim ,pa sve duzim zabacajima ,moram da pazim
kako se krećem vodom jer zbog veličine reke moram da idem nizvodno i pored svega toga često se dešava da prodjem loše i hvatam samo sitnu ribu...
i da nedužim jer ovo nije tema o taktikama ribolova...ali dobih ideju da zapocnem jednu ...

Kao što vidiš ja nikad ne znam šta mi se nalazi oko muve, mada pretpostavljam da je lepo kad vidiš ribu koju pecaš i voleo bi da i to probam...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 21:00

Sašats dobar post dobar post

Svaka čast drug, pravi si lovac i tom tehnikom možeš i moraš pastrmke da "razbiješ namrtvo" ali lipljen je fini igrač,fini lov i fine muve...... lol!
Nazad na vrh Ići dole
MM
Guide
Guide
MM

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 21:18

Mislim da znam Sašats na šta misliš.
Veruj da i ja volim da pređem što veći teren, jer veoma volim da promenim mesto, posebno na manjim, pastrmskim rekama, koje se moraju "čitati".
Zato recimo, nikada ne bih mogao da pecam na čeku i sl. jer mi treba dinamika.
Naravno da ja ne potrošim sate loveći sitnog lipca, ako taj neće, potražim nekog drugog, mada je i taj mali u stanju da zeza ceo dan, to sam hteo da kažem.

Teško da ćemo uspeti da ti rečima objasnimo zašto volimo lipca, mada smo pokušali. Kao što je teško nekome verbalno objasniti zašto smo toliki
ljubitelji mušičarenja, a ne recimo plovkarenja.
Najbolje je da odeš na Lim, Taru, Moraču, Sanu, Sanicu, Drinu, Ibar... bilo koju od ovih reka i pecaš lipljana.
Ako ti se dopadne, biće ti jasno zašto baš lipljan.
Ako ti se kojim slučajem ne dopadne , nikakvo zlo. Daleko od toga da je lipac jedina mušičarski atraktivna riba....

Poslednji izmenio MM dana Pet 03 Jul 2009, 21:28, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 21:28

MM,

Odlično rečeno no mi se čini kao da stavi tačku na ovu interesantnu temu a još "ne čusmo onu stranu Drine" ili oni mudro ćute i neće da
pričaju ništa..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
MM
Guide
Guide
MM

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 21:32

Izgleda da dok mi uzgajamo hemoroide sedeći ispred kompa, oni lepo love drinskog debeljka. lol!
Pa kad se vrate mrtvi umorni i zadovoljni, nije im do forumske diskusije.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 23:05

Pa i ne zanima me baš drinski debeljko (niti volim rijeke kao Drina).... mislio sam više zapadno, put Krajine.... lol!
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

Broj poruka : 754
Datum upisa : 06.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 EmptyPet 03 Jul 2009, 23:24

Madjoni ::
Pa i ne zanima me baš drinski debeljko(niti volim rijeke kao Drina)....mislio sam više zapadno,put Krajine.... lol!

Volim i ja brate Lim, ali Drina je lim puta 10.

U sred jula bistra kakav je lim samo u novembru posle velikih voda kada opere dno i stisnu ga mrazevi. Pa onda drinske ribe: iste kao limske, ali puta 3 !
Ehhh !!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Zašto baš lipljen ?   Zašto baš lipljen ? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Zašto baš lipljen ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje lipljena-
Skoči na: