Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Taktika mušičarenja klena

Ići dole 
+12
Bugitrs
Šva
Brankoogi
Madjoni
Sasa D
Nikolats
Radojica-pop
Acapapec
Razbojnik_93
Darko
Sasats
Ervin-Eko
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptySub 04 Jul 2009, 21:33

Ervin ::
Evo još par slika klenova od oko kilograma...
Digurno ce te sada misliti da sam veliki mesar ali nisam, neki se povremeno i ponese kući ali dosta veći broj vrati se nazad u vodu

Taktika mušičarenja klena - Page 2 24g65uh

Taktika mušičarenja klena - Page 2 X7wph
Pazi ga sto ih nagutkao! Bravo ti ga, bravo!
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 00:11

Pope druže desi se i meni nekad da riba uzme mušicu... skocko
Nazad na vrh Ići dole
Acapapec
Guide
Guide
Acapapec


Broj poruka : 1246
Godina : 45
Lokacija : Grdelica
Datum upisa : 22.02.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 01:04

Ma Ervine ne pricaj pricu nego taktiku na videlo,da ne dolazim da te spijuniram Shocked Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 01:10

Bravo ahhaha
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 17:41

Nije kapitalac, već je ispod mere, ali posebno mi je drag ulov zato što je ostvaren u zimu po snegu a na suvu mušicu.
Bilo ih je još ali ne mogu da nađem karticu od tog telefona kojeg sam koristio dok nisam imao digitalac, slike ostale na
njoj kao i još mnoge druge iz ribolova. Ovu nadjo sad u komp...

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Eu3eow
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 17:46

Odlicna slika za ovu temu....

...mada mislim da bi mogao da otvoris novu....zimsko musicarenje klena .....i da nam malo opises nacin na koji ga pecas ,muve,
taktiku ,tehniku,pribor....rado bi citao o tome...
:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 17:53

Druze i mene interesuje to zimsko musicarenje, a sigurno ja i Sasa nismo jedini, zato tastaturu u ruke pa polako od pocetka ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 17:57

Nikakva filozofija.Cekas da ugrije sunce i kad muva pocne da se roji, tad i klen krece na povrsinu...
Nazad na vrh Ići dole
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 18:03

Ma to svi znamo,nego hteo sam od Ervina da cujem na koje muve,kakva mesta trazi zimi,na kojim rekama...ocigledno da ima sta da kaze o tome...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 18:09

Ovaj je upecan na Pešter, sunce je dosta jako bilo ali temperatura je jedva prelazila nulu. Gore na tim rekama nema nikakvog rojenja, ni leti ni zimi, barem nije ih bilo ni jednom kada sam ja bio.
Javljao se samo na jedno mesto, ali bilo je dosta daleko tako da sam morao gaziti kreten
Javljao se na policelonsku bubu ali na veličini 16 i predvez 0,10 mm, jedva sam ga provalio.
Ovaj je prvi upecan, imao je povređenu gornju usnu što se vidi na fotki. Zatim su usledili malo krupniji, oko 25 cm, sve jedan za drugim. Drugar sa kojim sam bio morao je preći na drugu obalu preko mosta da bi im dobacio, ali međutim primetili su ga kroz kristalno bistru vodu i tutanj. Ali to me je i spasilo, jer sam gotovo smrzao, neopren od 5 mm već nije pomagao i ako sam bio baš dobro obučen ispod.
Tada sam ga pecao zimi i više nikad.
Samo da nađem memori karticu, biće još slika. Mislim da će slabo ko ostati ravnodušan kada pogleda lepotu Pešteri pod snegom...
Nazad na vrh Ići dole
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 18:19

bravo druze Bravooo samo mi reci zasto nisi jos koji put probao to zimsko pecanje ako si vec imao uspeha?
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 18:26

Šta je dobro kad kiša ne prestaje već 20 i kusur dana??????
"Ljuti" klenaroši sjede kući i otvaraju mnogo zanimljive teme Laughing Laughing Laughing Laughing
Odlično momci,oćemo još.......... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 18:30

Nikolats ::
bravo druze Bravooo samo mi reci zasto nisi jos koji put probao to zimsko pecanje ako si vec imao uspeha?
Problem je vreme, gore zimi možeš da ostaneš zavejan za sekundu.
A dani su kratki tako da temperatura vrlo brzo ode na minus 20 i kusur.
A na Vapi nebi imao šta da tražim zimi, riba jednostavno nestane. Voda je mnogo hladna leti, vrlo teško da se neko nakani da se kupa u njoj a možeš zamisliti kakva je zimi. A i dosta vremena bude okovana ledom...
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 18:42

ovde kod mene na Moravi ne mozes da vidis klena na povrsini pre aprila Placko ...tek kad prodje snezna voda klenovi se podignu .
Čitao sam da i nislije na nisavi love klena zimi na suve,mada kazu ispod niske banje gde se kako sam razumeo uliva topla voda
valjda je to prednost malih reka ...brze se greju ili sta vec je drugo u pitanju??

Kod nas klen zimu provodi u tisaku velike dubine sa puno panjeva i granja.neki ga hvataju na dzigericu na mali plovak jer je udarac tako
slab da se jedva primeti.tek od kraja marta , ako nema snega na planini ulove se prvi na varalicu,takodje u velikoj dubini gde je mirniji
tok.Od kraja aprila i pocetkom maja moguce je uloviti prve klenove na musicu....pod uslovom da voda bude mala i bistra ,i da bude
dosta suncanah dana.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 EmptyNed 05 Jul 2009, 18:45

Od prvih kiša ujesen do aprila te ribe ko da nema u rijeci....ma niđe je nema ...nemože se ni viđeti scratch scratch
Jezera su druga priča,zna da rastura po svu dragu zimu lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Taktika mušičarenja klena   Taktika mušičarenja klena - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Taktika mušičarenja klena
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: