Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?

Ići dole 
+9
Sasats
Cicvara
Madjoni
Razbojnik_93
Ervin-Eko
Brankoogi
Mixmaster
Goci
Ranko
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptyPet 10 Jul 2009, 22:51

Mixmaster ::
Mušičari se zapravo svojski trude da odagnaju varaličare, kuglaše i tirolaše sa svojih revira, a ne da ih prihvate kao sebi jednake.
To verovatno važi i za web forume, te mu ja kao neko 50% vremena peca na varalice, a 50% na mušice, ovde dođem polunepoželjan...

Divota... Bravooo

Jedino što vadi stvari je to što ti nisi baš reprezentativan primerak mušičara. Ili možda grešim... scratch
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 13:14

Nervoza varaličara je sasvim razumljiva. Njihov efikasni i jednostavni metod ribolova, za koji je odlično opremljena armija od bar 100,000 stanovnika Srbije (na primer), se sve češće zabranjuje na vodama od posebnog značaja. Jednostavno, biti varaličar ne znači ništa posebno, jer bar 95% sportskih ribolovaca ima potrebnu opremu i odlično poznaje ovaj vid ribolova.
Nasuprot tome, mušičarenje je veoma zahtevan i najsportskiji vid ribolova, koji jedini može biti dozvoljen na ugroženim vodama.
Evo, već na ovom mestu imamo dokaz koliko je opasno praviti prekobrojne mušičarske revire. Varaličarski interesi našli su put čak i do mušičarskih foruma, gde putem poluprikrivenih varaličarskih vođa (Goci je predsednik varaličarske sekcije u Nišu) pokušavaju da ostvare svoj interes.
Ostaje da vidimo da li će im uspeti da se umilnim glasićem i čudnim pričama o jednokrakoj udici bez zareza, ugrađenoj na varalicu (nikad čuo, ni video!) i pristankom na Catch And Release, uguraju na Taru, Plivu, Ribnik...ili neki budući mušičarski revir. Pokušali su to na Moravici, ali su tu naišli na moju malenkost i Mušičarsku Sekciju Niša, što je bilo dovoljno da njihov enormni trud padne u hladnu vodu. Plan im je bio odličan, ali su pogrešili što su prvo "udarili" na najmoćniju mušičarsku silu u Srbiji.

Ovo ne pišem da bih provocirao nekoga, već da bih upozorio mušičare Srbije, Crne Gore, Bosne.... na večitu opasnost koja mušičarskim revirima preti od onih koji će zauvek biti nezadovoljni njihovim postojanjem.


Poslednji izmenio Mixmaster dana Sub 11 Jul 2009, 14:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 13:23

Nema više priče o varaličarenju........ off topic off topic off topic off topic
Mušičarenje klena i reviri za istog su tema........ lol! lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 14:35

Biće priče o revirima za klena druže Mađoni, ali nažalost ne na ovom forumu, koji će nažalost uskoro početi da liči na nekoliko sličnih, koji služe jednoj osobi da leči svoje komplekse... Rolling Eyes

A imao je potencijal (forum, ne kompleksaš). geek
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 14:53

Ja lično mislim da je mušičarenje najopasniji vid ribolova, opasniji je i od varaličarenja. Ipak varalicom možemo da vršimo neku selekciju ribe, ne udara mala riba na veličini 5. A na mušici urađenoj na veličini 10 zaleće se sve a najgore je što to sve završi u cegerima, korpama, čuvarkama...zato su nam reviri potrebni. Plati i pecaj ribu i normalno vrati je gde joj je i mesto...
skocko
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 15:14

Ervin ::
Ja lično mislim da je mušičarenje najopasniji vid ribolova, opasniji je i od varaličarenja. Ipak varalicom možemo da vršimo neku selekciju ribe, ne udara mala riba na veličini 5. A na mušici urađenoj na veličini 10 zaleće se sve a najgore je što to sve završi u cegerima, korpama, čuvarkama...zato su nam reviri potrebni. Plati i pecaj ribu i normalno vrati je gde joj je i mesto skocko

Lepo je kad odeš na revir, platiš, pecaš krupne ribe.. a zatim ih vratiš u reku i odeš kući zadovoljan sa punim aparatom slika skocko ....
Koliko ćeš puta godišnje napraviti takav izlazak na vodu? Ja bi vise voleo da se povede malo vise racuna o slobodnim vodama gde mogu ispred kuće
da pecam svaki dan.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 15:23

Goci ::
Biće priče o revirima za klena druže Mađoni, ali nažalost ne na ovom forumu, koji će nažalost uskoro početi da liči na nekoliko sličnih, koji služe jednoj osobi da leči svoje komplekse... Rolling Eyes

A imao je potencijal (forum, ne kompleksaš). geek
Šta znači ovo druže?Jeli ovo napad na na www.musicarenje.net ili na Mixa?
Ni jedno ni drugo neće se tolerisati oci u oci a isto tako napadi na bilo koga,uklučujući i tebe o.k
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 15:29

Svi bi mi voleli da imamo očuvane vode i da pecamo na njima svaki dan. Ali mi živimo u takvom okruženju gde je bitnije da se ponese što više riba kući jer se time dokazuju ko je kakav i koliki ribolovac. E posle kada svi budu trebali da plate dnevno 15-20 eura videće šta su uradili.
Ali neće ni ovo dugo još potrajati, već će se sve vode privatizovati kao po zapadu i posle će svaka biti revir za sebe.
Bio sam pre par dana na Tari, platio dnevnu dozvolu i uživao ceo dan.
Ni malo ne žalim što sam platio dozvolu jer sam siguran da će te pare otići na pravo mesto, jer sam video kako se reka čuva.
Svaka čast Nikoli kao predsedniku i ljubaznim momcima koji su čuvari i ujedno hvala im na dobrodošlici. cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 15:34

Ervine,drago mi je što si bio na Tari i što su te momčad fino dočekala po običaju...Oni su stvarno dobri domaćini...
Ali,isti taj revir bi bio 20 puta bolji da je privatan lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 15:44

Madjoni ::
Ervine,drago mi je što si bio na Tari i što su te momčad fino dočekala po običaju...Oni su stvarno dobri domaćini...
Ali,isti taj revir bi bio 20 puta bolji da je privatan lol! lol!

On je i sada super, ali da je privatan sigurno bi bio i skuplji... Crying or Very sad
A što se tiče kao domaćini stvarno su za desetku, ali posebno šta mi se svidelo je to što nas nisu smatrali kao nekog ko će tu pokušati da neku ribu sakrije u prsluk ili neopren, već nam davali savete koju mušicu da plasiramo kako bi bili što više zadovoljniji tim danom.
Zato nadam se da ćemo se na Tari sresti još koji put kao istinski zaljubljenici u reku i flyfishing...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 15:44

Sasats ::

lepo je kad odes na revir ,platis, pecas krupne ribe a zatim ih vratis u reku i odes kuci zadovoljan sa punim aparatom slika skocko ....koliko ces puta godisnje napraviti takav izlazak na vodu?ja bi vise voleo da se povede malo vise racuna o slobodnim vodama gde mogu ispred kuce da pecam svaki dan
Polako ali sigurno ta vremena ćemo zaboraviti ako već nijesmo Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 15:46

Ervin ::

A što se tiče kao domaćini stvarno su za desetku, ali posebno šta mi se svidelo je to što nas nisu smatrali kao nekog ko će tu pokušati da neku ribu sakrije u prsluk ili neopren, već nam davali savete koju mušicu da plasiramo kako bi bili što više zadovoljniji tim danom.
Zato nadam se da ćemo se na Tari sresti još koji put kao istinski zaljubljenici u reku i flyfishing...

Ne mora da znači da bi bio skuplji....ustvari bio bi skuplji ako želiš da poneseš koju ribu lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 15:52

Ne treba mi riba ništa, a dozvola kako bude...
Mada kako su naši ribolovci krenuli istrebiće dosta ribe iz vode, i posle će se te vode dati za male pare jer ima opravdanje, slaba voda nemože
biti skupa.

Idemo sami protiv sebe...
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 16:28

Klena , a i drugu ribu koja se mušičari ugrožavaju LOŠI I NESAVESNI mušičari...evo kako....
Sitne klenove možeš da naloviš pored obale koliko hoceš u svako doba dana.
Loš mušičar koji je uz to nesavestan ciji su cilj uglavnom ovakve male ribe ,moze na nekoj maloj reci prilicno da osteti riblji fond cestim izlascima.
Mozda je Ervin u pravu kad kaze da su reviri buducnost,iako ja vise volim ribolov na slobodnoj vodi .Mada nemam nista ni protiv revira pod uslovom
da sam sam u njemu.... pecam uglavnom sam i ne volim da mi niko smeta...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 EmptySub 11 Jul 2009, 18:55

Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?

Da,zašto ne lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?   Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dali biste voleli da postoje mušičarski reviri sa klenovima ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: