Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Rep mušice...

Ići dole 
+15
Prota "Pacer"
Madjoni
Masic
Acapapec
Brankoogi
DonCarleone
Ibro realistic flies
Keno
Ervin-Eko
Sasats
Cicvara
Ersin
Cakan
Ranko
Sasa D
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyPet 07 Avg 2009, 23:04

Sasats ::
pitanje za sve dryfly fisherman-e...koliko se stvarno u praksi pokazala boja repa muve kao bitan faktor ?veliko je pitanje kako riba vidi nasu muvu na povrsini.jos ako je brza malo voda i boja tela je diskutabilna...posebno za palmerovane muve koje telom cak i ne dodiruju povrsinu...ali neka neko ko vise od mene peca na suve muve da svoj komentar

Probaj malo lipljena, pa ćemo da pričamo jeli boja tijela bitna o.k
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyPet 07 Avg 2009, 23:14



98% mog ribolova su nimfe i mokre muve ,pa ako ga budem pecao to ce sigurno biti uglavnom tom metodom ha ha ha ha
nego šta bi sa repom? Da li je stvarno bitna njegova boja i materijal od kojeg se pravi na suvim muvama...
ili lep rep treba da upeca ribolovca ..pitanje je sad ...
ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyPet 07 Avg 2009, 23:18

Što se repa tiče uglavnom koristim isperke iz vrata pijetla...probao sam i mikrofibets....odličan je..

U principu,boja repa mi je ista ili slična kao boja nogica i pravo da ti rečem nijesam mnogo eksperimentisao
(a to obožavam najviše Laughing Laughing Laughing Laughing ) sa repom kod muva...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Lepenac
Fly fisherman
Fly fisherman
Lepenac


Broj poruka : 61
Lokacija : Surdulica
Datum upisa : 24.02.2009

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptySub 08 Avg 2009, 02:29

@ Мађони...

Допунио си ме, јер сам пропустио да наведем и поребравање, а слику ћу окачити пошто ми доведу у ред мој Никон-кулпикс.

@ Боги...

Навео сам да ових длака на једном зецу има у више дебљина и дужина. Ако пажљиво погледаш, видећеш да су оних пар сантиметара
врха длаке вишеструко тањи од корена, па и од исперака појединих пера. Да су крући, јесу, али зар тиме не задовољавају критеријум,
како кажеш "да што дуже трају". Дали ће крутост репа одвратити рибу од напада, нисам баш сигуран, јер кад она то утврди -
касно је, а на муви је ипак најкрућа удица.

Поздрав!
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptySub 08 Avg 2009, 15:11

Lepenac ::
...
Да су крући, јесу, али зар тиме не задовољавају критеријум, како кажеш "да што дуже трају". Дали ће крутост репа одвратити рибу од напада, нисам баш сигуран, јер кад она то утврди - касно је, а на муви је ипак најкрућа удица.

Поздрав!


Džabe što duže traju kad su kruti, već sam rekao........ mogli bi time da koristimo dlake iz četki za farbanje, materijala koliko hoćeš, tvrdi, kruti,
lako se farbaju, imaju staklastu osobinu krozre se, mogu većno da traju, četke su većinom od prirodnih dlaka, pre će se raspasti telo muve nego li
rep, ali nikad neće biti to, to.............i jeste to da je udica ovo što si rekao ali rep je duži uvek od udice.............i stvar je u tome da će riba da
napada imitaciju ali će joj smetati krutost repa koji će je više odbiti nego li je uzeti, naročito recimo Lipljan, jedino ako ti je rep uvek kraći od tela
imitacije i uz to uzmemo ugao sa lukom udice, onda može da prođe, ali po meni ne pije vodu na mojim imitacijama i nikada ga neću koristiti kada
ima mnogo boljih načina od toga...
Nazad na vrh Ići dole
Cicvara
Guide
Guide
Cicvara


Broj poruka : 704
Lokacija : Lešnica
Datum upisa : 10.11.2008

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyČet 05 Nov 2009, 06:07

-Ovo je možda bolje od garnijera,završava se konusno,probajte,jedino što je bila samo ova boja..kinezi su čudo

Rep mušice... - Page 3 Picture001na

Rep mušice... - Page 3 Picture019m
Nazad na vrh Ići dole
Cakan
Admin
Admin
Cakan


Broj poruka : 1927
Godina : 51
Datum upisa : 28.05.2008

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyČet 05 Nov 2009, 07:08

Cicvara ::
-Ovo je možda bolje od garnijera,završava se konusno,probajte,jedino što je bila samo ova boja..kinezi su čudo



Odlicno izgleda...a ni boja nije losa.. dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2327
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 18:21

Pozdrav za Sasu D!!!

Provalio si me gledni imam ja nesto slicno odavno u ostalom pogledaj.ivini los je snimak slikano je mobilnim telefonom.

Imas li kakav komentar na ovo:

Rep mušice... - Page 3 Photo0049g

Rep mušice... - Page 3 Photo0050h

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 18:26

Lale ::
pozdrav za sasu!!!provalio si me gledni imam ja nesto slicno odavno u ostalom pogledaj.ivini los je snimak
slikano je mobilnim telefonom.imas li kakav komentar na ovo?

To Lale legendo!
Dje si krio te uzorke? ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2327
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 18:34

Kod mene kuci. Imam ja to poodavno kada sam poceo vezati podvodne musice.
Svasta sam eksperementisao, ali ulenjio sam se malo ne radim te stvari godinama
Placko
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2327
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyPet 19 Nov 2010, 11:36

Cao Sasa D! Da li si kad motao nesto od konjske dlake

Ja jesam prvo sam poceo sa mravom a kasnije i sivom dlakom sa bledo zutom zelenom i sa trulom visnjom oroze za ljucu
BOGA MI SAM SE NAHVATAO DOSTA LJUCKIH LIPIJENA na te musice. A MOZDA JE I BILO VISE RIBE ONDA nije bilo ovoliko
napadnuto!

SLAZES LI SE sa ovom mojom konstatacijom bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptyPet 19 Nov 2010, 21:20

Lale ::
Cao Sasa D! Da li si kad motao nesto od konjske dlake

Ja jesam prvo sam poceo sa mravom a kasnije i sivom dlakom sa bledo zutom zelenom i sa trulom visnjom oroze za ljucu
BOGA MI SAM SE NAHVATAO DOSTA LJUCKIH LIPIJENA na te musice. A MOZDA JE I BILO VISE RIBE ONDA nije bilo ovoliko
napadnuto!

SLAZES LI SE sa ovom mojom konstatacijom bounce

Pozdrav Lale!
Nisam vezao nikad sa konjskom dlakom,a razlog lova na te muve je sigurno to sto je tad bilo vise ribe...
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2327
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptySub 20 Nov 2010, 15:32

Sasa D, ništa te ne košta da naperiš ...dva tri mravica za probati.

Ja čak mislim da kad se lakira dva tri puta i dobije sjaj nije to loše. cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2327
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptySub 20 Nov 2010, 15:36

Sta o svemu ovome misli G ...IN Madjoni. Veliki poz. za tebe Madjoni
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 EmptySub 20 Nov 2010, 16:00

Lale ::
Sta o svemu ovome misli G ...IN Madjoni. Veliki poz. za tebe Madjoni
Zdravo mi bio Lale sampion 1
Evo šta mislim,pogledaj ovaj link ispod,stara generacija je često radila tijela mrava od konjske dlake....vjerovatno im je to došlo nekako prirodno,dok su pleli strunjila a ni kuće nije bilo u koju gusala nema :king: tako da je konjska dlaka bila manje više svakom dostupna.....

MUVE CRNE GORE I HERCEGOVINE

Đe se gusle u kuću ne čuju tu je mrtva i kuća i ljudi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Rep mušice... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rep mušice...   Rep mušice... - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rep mušice...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: