Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje na moru !

Ići dole 
+14
Sasats
Murino
Gegula
Cori143
Mixmaster
Darko
Brankoogi
NikolaCG
Sasa D
Oholi
Ervin-Eko
Pajo
Madjoni
Angler
18 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Angler
Visitor
Angler


Broj poruka : 222
Godina : 60
Lokacija : Kuvajt
Datum upisa : 24.05.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptyUto 10 Nov 2009, 04:36

Napokon je malo osvježilo (temperatura spala na 32C) pa se izašlo malo mušičariti na moru.

Prvi izlazak je samo bio kao provjera opreme koju sam nabavio obzirom da nikad nisam mahao stapom 8#.

Još da bude veća muka jači je vjetar puhao....

Generalno zadovoljan priborom, a i ulovila se jedna mala iglica. Bilo je jos udaraca ali bez kacenja. Jedna je bila duga 35-40cm i to je bio uzitak mada
se otkacila nakon nekoliko vratolomija visoko iznad vode. Tek kad se ova mala zakacila bilo mi je jasno u cemu je problem sa strimerom.
Misleci da su ovdje iglice iste kao u Jadranu napravio sam par strimera od sintetickih vlakana za koje bi se trebali, zubi iglice, zaplesti. Medjutim ovdje
iglice imaju samo donju celjust izduzenu i bez zuba, a gornja je normalna. Kao sabljarka ali naopacke confused

Sad se treba baciti na izmisljanje adekvatnih strimera
scratch

Evo jedan snimak...



Mušičarenje na moru ! P10005931.th
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptyUto 10 Nov 2009, 13:24

Cijenim tvoj trud da nam predočiš čari morskog mušičarenja, ali ja iako živim relativno blizu mora nikad nijesam zabacio udicu
u slanu vodu i nadam se da ima neki kolega koji će ti pomoći oko informacija vezano za slanu vodu cool photos
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Pajo
Visitor
Pajo


Broj poruka : 423
Godina : 53
Lokacija : Nikšić, Crna Gora
Datum upisa : 10.01.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptyUto 10 Nov 2009, 13:27

Moje znanje ribolova na moru je ograničeno samo na Jadransko...

O ostalim morima ama bas nista ne znam, pa će biti lijepo da Angler napiše nešto više o njegovim iskustvima sa toplih mora...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mccann.co.me
Angler
Visitor
Angler


Broj poruka : 222
Godina : 60
Lokacija : Kuvajt
Datum upisa : 24.05.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptyUto 10 Nov 2009, 13:35

Ovo su moji prvi koraci u musicarenju na moru i kako budem sticao iskustvo tako cu ga prenositi ovdje.
Mislim da mozemo povuci paralelu na ovaj nacin.
Ako imamo dobro iskustvo na rijekama gdje zivimo isto iskustvo se moze primjeniti na sve rijeke na ovoj kugli uz male finese prilagodjavanja.
Vjerujem da je tako i sa morima. Jedini je problem sto ja nemam nikakvo iskustvo u slanoj vodi.

Nego, odoh ja sad opat da zabacim. Nedaju mi zivci mira bounce
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptyUto 10 Nov 2009, 14:08

Angler, ti barem možeš da zabaciš, a mi samo da maštamo o tome.
Skoro sam čitao jedan tekst o lovu na moru, i video sam da je to vrlo efikasan način i da se razne ribe love na strimere.
Prema tome štap u ruke i uživaj u suncu a ulova će sigurno biti. skocko
Hvala ti što si ovo skromno iskustvo podelio sa nama, do godine sigurno će neko i od nas na more poneti svoj mušičarac. thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptyUto 10 Nov 2009, 15:08

Ako ti nesto znači, imam malo varaličarskog iskustva na moru.

Kad bacas strimera na reci ti vuces relativno sporo, na moru se sve vuce brze nego na rekama.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptyUto 10 Nov 2009, 21:39

Lijepo je vidjeti da se ovih dana moze loviti pa makar i na moru.
Svaka cast Angler i samo naprijed.Pokusaj da nas sto cesce obradujes ovakvim slikama sa nama udaljene destinacije i nepoznatog morskog musicarenja.
dobar post cool photos cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Angler
Visitor
Angler


Broj poruka : 222
Godina : 60
Lokacija : Kuvajt
Datum upisa : 24.05.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptySre 11 Nov 2009, 03:32

Hvala na podršci i čestitkama...

Još samo da u kraj stanem ovim slanim ribama pa će biti objašnjenja za sve nas, obzirom da godišnji odmor većina provodi na moru.
Što se tiče povlačenja strimera, kako Pajo reče, treba da se brzo kreće kroz vodu inače ga ribe ignorišu. Za sad su iglice meta jer tih
predatora najviše ima uz obalu koja je inace veoma plitka. Povlaceci strimer sporije nisam primjetio ni jednu siluetu u vodi, a kad brzo
povlačim (čitaj sumanuto) onda jurišaju kao torpeda. Ako vučemo po dnu onda može i sporije i nadati se ribama koje tu borave.

Hendikep je kad je oseka, tad se more povuče, na nekim mjestima, i po 200 metara i tad od mahanja ništa.

Što se tiče vremenskih promjena i uticaja istog na ribolov, tu će biti veći problem. Baš jučer kad sam krenuo do obale bolila me rana od
operacije. Kad boli u Bosni onda ili će kiša ili snijeg. Ovdje ili je sunčano ili sunčano Laughing ali, jučer od ribe ni traga.
Na Jadranu je drugačije, pitaš mještanina pa ti on kaže ima li ili nema svrhe ići u ribolov.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptySre 11 Nov 2009, 11:03

Gledaj da hvataš plimu, njen nadolazak, tad se ribe pregrupišu, i to je stvar koja važi za sva mora. Plima ti je najjača za vreme punog meseca,
a smene plime i oseke možeš izračunati u minut na osnovu pomorskih tablica, tu se unose razni podaci ali nije komplikovano, možda čak na
netu ima automatsko računanje.

Mesta gde se talasi lome uz stene su takodje dobra-tu sitna riba prilazi da jede jer talasi lagano razbijaju stene i spiraju hranu u more...
Nazad na vrh Ići dole
Angler
Visitor
Angler


Broj poruka : 222
Godina : 60
Lokacija : Kuvajt
Datum upisa : 24.05.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptySre 11 Nov 2009, 15:46

Hvala Oholi za informaciji o izračunavanje plime. Moram naći to na internetu jer znam da je najbolje loviti kad je plima.

Jedino što ovdje nema stijena....samo pjesak, pjesak i pjesak.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptySre 11 Nov 2009, 20:17

U prevodu najgori mogući teren za mene, pogotovu za ronjenje. Mada ako ima sitnog cipola ili druge sitnine ima i predatora, samo na jednoličnom
terenu je sex naći dobro mesto, a pesak je najmanje produktivan teren, u kombinaciji sa kamenjem ili travom je već dobra kombinacija...
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptySre 11 Nov 2009, 20:23

Angler me podstaknu sa svojom reportažom da i ja napišem nesto o svom prvom mahanja na moru.To se desilo krajem maja mjeseca na hrvatskom
primorju. Vjetar je duvao, ali mi nije smetamo da nekih 15-ak min vučem strimer pored nekih stijena.Talasi mi nisu dozvolili da vidim neko dešavanja
pod vodom prilikom vučenja strimera, ali sam pokušao.

Nije bilo nikakvog ulova, ali sam ipak probao.

Evo i malo slika...

Mušičarenje na moru ! 2lllnvt
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptySre 11 Nov 2009, 20:24

Mušičarenje na moru ! Volbn4
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptySre 11 Nov 2009, 20:26

Mušičarenje na moru ! 29vqd5
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! EmptySre 11 Nov 2009, 20:27

Mušičarenje na moru ! 2cco65z
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje na moru ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na moru !   Mušičarenje na moru ! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje na moru !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: