Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje bodorke

Ići dole 
+41
SnikS
Ermedin
Bojan Ristic
Mixmaster
Pishta
ShoneFly
Mare035
Perun
Stimulator 64
Vrbanić Danijel
Murino
Peja
Fly Carpenter
Edin-NP
Micko Nis
Damirt82
Alibaba
Bifi
NMilanovic
Acter fly
Sale guitar
KobraKV
Vladan_Nis
Mafke
Sasats
BlackBelt
Pex
Lepenac
Cakan
Ervin-Eko
Gegula
Tomos rider
Ramplinstinski
NikolaCG
Pedja
Zvezdan
Sasa D
Brankoogi
Mr.Zacoola
LeDukri
Oholi
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySub 10 Mar 2012, 12:47

Sale, ove bare su zaista prelepe. Zato ih rado i često posećujem. Potpuno su bistre, čvrstog dna, pogodne za gaženje, a nisu preduboke. Uživam na njima dok mušičarim bilo koju vrstu. Bitno je da sam na mušičarenju i da sam okružen lepim ambijentom. Uz to, ovakva mesta slabo privlače ostale mušičare, pa uživam i u miru, koji je, po mom mišljenju, osnova kvalitetnog mušičarenja.

Alibaba ::
mixe jel ima stuke u tim barama?

Štuka je ovde desetkovana, jer su bare male i pristupačne, a preblizu velikog grada punog ribolovaca i ribokradica željnih štuka. Ipak, juče sam primetio nekoliko kilašica, koje su počele pripreme za mrest. To je dodatna lepota prolećnog lakog mušičarenja na barama. Loviš bodorke, crvenperke itd.., a posmatraš spektakularni mrest štuka.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 14 Mar 2012, 16:31

Danas sam bio nevaljao

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 14 Mar 2012, 16:42

Baš si bio nevaljao cestitam sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sale guitar
Visitor
Sale guitar


Broj poruka : 373
Lokacija : Beograd-NBG
Datum upisa : 20.03.2010

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 14 Mar 2012, 20:16

ihaaaa prelepo zaista i lepi komadi...za pecanje extra
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 14 Mar 2012, 20:40

Au prijatelju, a ja sam mislio da si C&R ribolovac........jako losa slika....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 14 Mar 2012, 20:46

Gegula ::
au prijatelju a ja sam mislio da si c&r ribolovac........jako losa slika....

Gegula, tačno je da si pogrešio ako si mislio da sam C&R ribolovac, ali si pogrešio i ako si pomislio da ribe na slici nisu žive i zdrave. Laughing

heheh, 2x greška. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 14 Mar 2012, 20:51

E pa zato si ti tu da me ispravis... sampion 1 za drugu stavku .....a za prvu jbg, nismo svi istog razmisljanja....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 14 Mar 2012, 22:02

Gegula, iako nije baš mudro ubacivati priču o C&R-u u sve moguće ribarske teme, ja ću posvetiti malo pažnje tom običaju i pokušati da ga povežem sa mušičarenjem bodorke.

Bitno je da se napravi razlika između oslobađanja kvalitetnih (traženih i cenjenih riba) i nekvalitetnih riba koje retko ko koristi u ishrani.

Jasno je, catch and release je vrlo bezbolno primeniti na "jeftinim" i "nekvalitetnim" ribama, bodorkama, buborcima, crvenperkama, , karašima...itd. To praktikuju čak i najprimitivniji ribolovci, pa i mnoge ribokradice. Nekima se ovakve ribe upletu u mrežu, a oni ih oslobode. Razlog za to nije nimalo plemenit, već naprotiv, vrlo primitivan - ne znaju šta će sa takvom ribom (ne jedu je i ne poznaju nikog ko ih jede).

Ja ponekad ponesem bodorke. Čim neko poželi da jede tu ribu "š" klase, dobije je od mene. Čak sam ih i ja par puta jeo i to, želeći da zaokružim tu staru prirodnu jednačinu riba + ribolovac = hrana Laughing . Rekoh sebi "Moraš da pojedeš bar 100g njenog mesa". Tako sam je na neki čudan način ispoštovao i pokazao da može da koristi u ishrani i da, kad je oslobodim, ne radim to zato što nije jestiva. Naravno, kratko sam "uživao" u njenim kostima i bljutavom mesu koje miriše na mulj.
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 14 Mar 2012, 22:17

Što se tice bodorke moj cale je peca i samo nju,znaci ide ciljno,kuvano zito i sta ti ja znam sve ali...mislim da gresis sto se tice mesa jer za mene bodorka je jako ukusna...ne znam kako je ti spremas ali na talandari je kao bomobna....sve u svemu slatka riba za jesti...po meni...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 14 Mar 2012, 22:39

Heheh, nateraćeš me da je opet probam. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptyPet 16 Mar 2012, 20:15

Danas sam bio vrlo neprijatan po bodorke. U mom kraju se kaže "Rasturio sam ih."

[You must be registered and logged in to see this image.]

Danas nema slike kompletnog ulova. To bi bilo baš grubo, čak i za moj ukus. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Micko Nis
Fly fisherman
Fly fisherman
Micko Nis


Broj poruka : 51
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 07.11.2011

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptyPet 16 Mar 2012, 21:28

Ja mislim da se cesce upotrebljava, Rastrtio , Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptyNed 18 Mar 2012, 23:25

Juče i danas pokušavam da maznem karaša, ali mi ne uspeva, jer je tek provirio iz mulja i trave.
Vidim ih na dnu, ali su mrtvosani i plašljivi. Jedan mi je pošao za nimfom, ali je odustao.
Moraću još malo da sačekam da se zagreje voda, a do tada da se zadovoljim gomilom bodorki:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptySre 21 Mar 2012, 08:30

Juče sam imao društvo nekoliko mušičara na bari. Evo Žakule, koji se odlično snalazi u barskom ambijentu:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 EmptyPon 16 Apr 2012, 08:33

Jedna "pristojna" od juče - 28 cm:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje bodorke
Nazad na vrh 
Strana 7 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: