Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke

Ići dole 
+26
NMilanovic
Fly Daddy
Angel
Renafly
ZmajodBosne
Labud
Rzanac
Pajo
Keno
Angler
Popov
Balta
MM
Murino
Ervin-Eko
Mixmaster
Brankoogi
MikiTenkara
Oholi
NikolaCG
Madjoni
Ivica R.
Sale
Radojica-pop
Bifi
Saležupa
30 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptySre 18 Nov 2009, 18:21

Radojica-pop ::
Madjoni ::
Moram se malo umiješati Laughing Pastrmka na Tari nikad i nije u bukovima...najviše se drži kraja i mjesta đe voda maltene ne teče,mrtvaje(mještani ih zovu makve)........
Pa zar je moguće da nam na osnovu jedne reke i pravila na njoj držite predavanja o lovu pastrmke nimfom lol! study affraid No lol! cheers Basketball :king: lol!


Pa ti onda ne pravi "PRAVILA" jer postoji po koji izuzetak.I ne drzimo predavanja o lovu pastrmke vec konstatujemo da smo je lovili i na manjim
velicinama i na drugacijim konfiguracijama.Nijesmo se znali sa tobom da nas posavjetujes nego onako fijukali pa dje je uvatimo. Posto si nimfario
na razlicitim rijekama i usavrsio tehnike za lov pastrmke mogao bi nas i obradovati nekom knjigom uskoro da to podijelis sa nama.
Predlazem ti naslove za rad "7560 dana u musicarenju" "Iskustvo je to" ili "nimfa,moje drugo ime"...

Naravno ovo je šala, da mi se moj brat ne naljuti... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptySre 18 Nov 2009, 18:34

Vrlo interesantna prepiska......korisna i nadasve duhovita!
Nastavite momci...čitam sa zadovoljstvom. Za Ivicu znam da ima iskustva jer živi na 50 metara od Tare, pa mu nije teško da isproba sve veličine nimfe i razne sisteme,zato tako brzo napreduje, tako da se ovdje može zanimljivih i korisnih stvari čuti.....a još i nasmijati!

skocko :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptySre 18 Nov 2009, 20:48

NikolaCG ::

Za Ivicu znam da ima iskustva jer živi na 50 metara od Tare, pa mu nije teško da isproba sve veličine nimfe i razne sisteme,zato tako brzo napreduje, tako da se ovdje može zanimljivih i korisnih stvari čuti.....a još i nasmijati!

Ma odakle Ivici iskustvo,mislim da je ove sezone čak dva dana propuštio da ne ode na vodu ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptySre 18 Nov 2009, 21:59

Radojica-pop ::
Ivica R. ::
Radojica-pop ::
Saležupa ::
"Opipaće" je pastrmka na proleće,a to stoji-stavio sam malo
veću tunsgten perlu A možda riba baš voli ove malo buckaste u rano proleće,kad su vode malo mutnjikave

Drugare moj za PROLEĆE ćeš morati za pajku maaaaloooo veću i težu imitaciju!!! :
A kako znaš molim te?Jel to neko pravilo da mora veća i teža?
Uzet ce potočara i 16 bez problema čak i manje veličine i to u sred proljeća, samo treba da se potrefi nešto drugo!

Eto, znam tako što hodočastim 21 godinu sa mušičarskim štapom po potocima, rečicama, rekama,.... širom bivše naše.
Pratim zakone prirode u kojima je zapisano ovo što tebe interesuje. A vidim da je tebi to totalno strano, jer da nije u suprotnom bi ZNAO kojih
aktivnih larvi ima najviše u vodenoj masi, a samim tim su i najdostupnija hrana pastrmkama u periodu Mart-April-Maj i zašto je to tako.
Evo daću ti mali savet i delimičan odgovor a za ostatak znanja potrudi se SAM. U periodu Mart-April i dobar deo Maja pasrmkina najčešća hrana
preko 80%) su larve MARTOVKI, insekti su dužine 25+mm, tako govore moja iskustva i iskustva hiljada kolega!?. Ako te interesuju latinski nazivi,
način življenja, njihova staništa,rodovi,vrste i rasprostranjenost,... traži sam. Jer kad nađeš odgovore bićeš ponosniji na sebe.
Pored njih pastrmke u proleće jedu i larve TIPULA- i za njih ti isto važi kao za martovke, ako želiš više da saznaš o njima potraži SAM-
zbog tvoje lične satisfakcije, inače bi ti BRAT rekao. Jedu pastrmke u proleće i ribu i ....
A zašto baš žnjopaju te velike zalogaje pune proteina, i tu potraži odgovor sam, najbolje u prirodi, jer ona krije sve odgovore.
A sad bi ti postavio par pitanja, pošto vidim da ti to mnogo voliš da radiš...

1. Koliko dugo loviš pasrmku nimfom u proleće (mart-april)- ne interesuju me tirolaška iskustva?!
2. Gde si je sve lovio - reke, potoci, rečice, jezera,....- samo FF?
3. Tvoj sistem za lov nimfom ( predvez, dužina, debljina, otežanja, indikatori,...)
4. Kad i kako si počeo da otežavaš svoje nimfe i čime?
5. Koliko u proseku uloviš pastrmki po izlazu u odnosu na lipljana?
6. Koje veličine muva najčešće koristiš u ovom periodu?

Molio bih te za iskrene odgovore!
Desi će ti se, veruj, puno puta da nešto jedne sezone bude dobitna kombinacija, a sledeće ne pije vodu.
Zašto je to tako vremenom će ti se kasti samo. Kao i činjenica koju verovatno znaš, da svaki tip vode ima svoja nepisana ali ustaljena pravila!
Dodaću ti, jer znam da moj BRAT neće na mene da se ljuti, da si do letos ( to si pisao i po ovom forumu) delio muve na površinske i podvodne.
Podvodne si delio na "RAČIĆE" i "CRVIĆE". A sad vidim da si počeo da praviš sve učestalije entomološke i ihtiološke analize, poučno, svaka čast,
primetan napredak. Samo ne znam kako si uspeo to sve da doživiš u ovako kratkom periodu!? Uz to vidim i da daješ i savete o tehnikama
NIMFARENJA sa svim mogućim imitacijama raznoraznih grupacija insekata!?
U najmanju ruku, to je za divljenje, da ne kažem za rubriku VEROVALI ILI NE.
HAUG brate moj.
Nastavljamo po datim odgovorima na moja pitanja.

Evo još odgovora pošto sam nešto i preskočio.

Da dijelio sam imitacije na crviće i račiće i još uvijek ih tako dijelim, nemam literature niti sam je ikada imao, slabo mi je dostupna.

Ali nijesam mutav da ne umijem da primijetim nešto iz velikog broja ponavljanja. Čime se pastrmka i lip hrane u odredjenim periodima nijesam znao
ali sam pisao kada mi je koja vrsta musica radila na vodi.Nije mi trebao latinski naziv niti ispitivanje dna kada sam imao 3-4 nijanse konca i pero
pijetla,nije bilo filozofije,to je što je.U proljecnom periodu koristim nimfe belku,ljubicastu,rozu,plavu,zeca,fluoroscentno zelenu,limun zutu,svijetlo
braon i dr...neke uradjene kao račići a neke kao crvici,na raznim velicinama.14 12 pretezno.Jos nijesam dostigao status dvadeset jednogodisnjeg
hodočasnika pa se izrazavam laickim jezikom.
Tehnika koju koristim je "uhvati me ako mozes" i druga "u pastrmkinom gnezdu" a po nekad posegnem i za majstoskom tehnikom
"spora nimfa u brzoj vodi" . Sve uhvacene potocare poljubim i pustim i cekam dok se ne uvjerim da se vratila na sigurno,a onda joj ponova nudim
nimfu.Molim te ukljuci se aktivnije u ovu temu jer smo svi zainteresovani da naucimo od VELIKOG jer si ti obisao sve vode ovoga sveta i 21 godinu
se sazivljavas sa prirodom i osluskujes njene zakone.
:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 14:48

E pa lepo isčita ovo što si napisao i tu ima svega a najmanje istine. Kao prvo da sam prisvojio vašu PLAVU. Ne budi drzak i bezobrazan nego pročitaj
KO JE PRISVAJAO tu muvu i ujedno moju izjavu o njoj. Kao drugo NIKADA me nisi video da bacam SAČMICE jer to na Tari nikada NISAM radio.
Kao drugo tvoje jednosezonsko nimfarenje na DVE reke i par pritoka ne može da se uzme kao VELIKO iskustvo JER TO NIJE. Kao drugo ni na jednoj
reci od pomenutih nisi nimfario u MARTU jer je tad kod vas zabrana, a ako jesi onda krivoloviš. Plašnica je ove godine bila pod TOTALNOM zabranom,
šta si radio na njoj, ako si bio. Na Limu nisi ciljno lovio pastrmku u MART-APRIL i to je neistina, jer u to vreme je ove godine bio kao Sava. Na Mrtvicu
lovio Mart- a April, i u Junu je bila povelika, a pretpostavljam da je i na njoj zabrana u martu. Ti si počeo da trtomudis oko veličine muva za Mart April
a nemaš pojma zbog čega je tako. Kad posetiš neke druge reke možemo da razgovaramo na temu KOJE I ZAŠTO TE I TE MUVE i kad upoznaš
osnove entomologije u tom periodu a do tad čitaj i uči jer si DOBAR učenik.

Mlatiš i da je češko nimfarenje svugda dozvoljeno evo u Srbiji nije kao što nije u više zemalja nego gde jeste. Ne moj da banalizuješ stvari i da ti se
znanje svodi na pretpostavkama koje si izvukao iz razgovora sa drugima. Za knjigu se ne brini TI ĆEŠ DA DOBIJEŠ PRVI PRIMERAK SA POSVETOM.
Ako te interesuje koliko dana sam mogao da budem na vodi evo izračunaj- pastrmska sezona počinje u Srbiji 1 marta i traje do 1 oktobra- nemoj
bar tu da nagađaš ako već nagađaš KAKO BI TREBALO DA SE LOVI PASTRMKA NA DRUGIM REKAMA u periodu Mart - April i kako pošto ti je to
NEPOZNANICA, naveo sam ti i zašto! Svoja Znanja delim sa ljudima koje to STVARNO interesuje kao što sam to činio i sa tobom nego si veoma brzo
počeo da pljuješ na to MAJSTORE. Ciljno si lovio pastrmku na nimfu tek proletos i tvoje celokupno iskustvo zasniva se na lovu te ribe u jednom
viru- ULIV SVINJAČE U TARU.

Koliko si uhvatio PASTRMKE van tog vira u Aprilu.

Koji ti je odnos lipljan-pastrmka po izlazu? Molim te da ne izmišljaš nego budi pošten kakog sam te i upoznao.

I ODGOVORI KONKRETNO I ISKUSTVENO, A NE SA IRONIJOM I VREĐANJEM sampion 1 lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 15:42

Ovo su mušice sa kojima ja pecam pastrmku u proleće i vrlo retko se odlučujem za neke druge sve su dobro
otežane tako da uz korekciju predveza nema mesta gde ne može da se peca sa njima , drugo to je prirodna
hrana ribe u ovom periodu i ne vidim šta tu ima da se izmišlja .


Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Cadislarvaorange

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Fazanovrep

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Martovkaizlazeca

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Zecjeuvoorg
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 16:56

Kratko i jasno Sale, svaka čast za muve!
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 16:57

Sale, odlične nimfe Bravooo
Jesu li ovo #10?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 17:07

VELIKI, nijesam pisao za mart apsolutno ništa, proljeće je i u aprilu i u maju...

Krivolovio nijesam a pecao sam u Plašnici sa dozvolom. Napisao sam da sam lovio potočaru na ovim rijekama a ne uvijek u proljeće, moja greška,
neizvodljivo je na Mrtvici i Morači, a i Limu. Lovio sam na tirolce makar desetak godina tako da znam da li potočara može da se vara na sitnije
veličine u aprilu i maju, oko čega se sva ova priča i vrti. A hvatao sam pastrmke i iznad i spod Svinjače kao i na gornjem dijelu Tare, a i nizvodno
ka Mojkovcu. Lovio sam je baš tim imitacijama sa tirolca i hvatao sam je kao sto sam je hvatao i krupnim mušicama na 10 i 8 za koje kažem da
odlično rade i da su preporučljive.

Za korišćenje sačmica i sam kažeš da si njihov izumitelj (sitne sačmice si ti prvi uveo u upotrebu). Za plavu si rekao da si od nas uzeo trup i stavio
CDC (to su tvoje riječi), javno se izvinjavam ako sam pogriješio i tebi i svima. Česko je zabranjeno u Srbiji,OK nema problema a isti ti si mi govorio
da koristis dvije-tri nimfe i tako hvataš lipljane na Ibru, onda si ti VELIKI krivolovac.

A ja tebe pitam NAČITANKO šta imitiraju one mušice na koje sam proljetos hvatao potočare, a ti ne znaš, pojma nemaš.

U aprilu i maju pecam potočaru skoro stalno, u periodu od 6 h ujutro do 11h i to je to... jer poslije kreće snijeg sa planine i voda je previše hladna za
aktivnost ribe. Svojim ulovima sam sasvim zadovoljan jer nijesam tako iskusan kao ti, VELIKI. Ako vadiš potočare na sitnije nimfe bačene sa tirolcem,
valjda znači da te nimfe rade. Ti daješ komentar na mušicu veličine 14 da nije dobra, opet odgovorno tvrdim da na toj veličini može da se vara potočara
sasvim solidno. Druga stvar je ta da tu istu mušicu nijesi vjerovatno ni probao, a znaš da nije dobra, e ti tvoji osjećaji su tebe nekada znali da prevare,
zar ne VELIKI?! Evo sad ću da se zakačim opet za Taru i da ti kažem da postoje periodi kada riba bolje uzima te "neobjašnjive" imitacije nego
realisticne imitacije insekata, a siguran sam da ima makar još koja rijeka sa sličnim pravilom, to možeš da pitaš i još po nekog.

Pitao bih te i da li si siguran da potočara (ne jedna nego više njih) u martu, aprilu i maju neće pokupiti zeca na 14 ili cak 16? Tvoje knjige, VELIKI, ću
veoma rado čitati ako ih napišeš, baš kao one članke o upotrebi sačmica i kako da odredimo gramažu za olovo. I još ću da te pitam koliko si puta
izašao na vodu ove godine a koliko prosle, VELIKI? Samo da ti bude jasno ja nijesam pljuvao na tvoja učenja već rekao da može da se peca na još
nešto gdje si se ti pecnuo,VELIKI. I moj savjet napiši nam "VELIKI RADOJIČIN PRAVILNIK" da to lijepo naučimo i namotamo te mušice (a posle
bacimo stege i materijale, jer se samo na to vara riba), sat i minut odlaska na rijeku i tome slično...Ti si upoznao ribu i tu nema šta da se više doda ni
oduzme. E moj VELIKI, daleko je SVET...
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 17:28

Ivica R. ::
siguran sam da ima makar jos koja rijeka sa slicnim pravilom,to mozes da pitas i jos po nekog.

Na svakoj rijeci u mom okruženju je ovo pravilo.

I da, pretežno sam lovio pastrmke na veličine ispod 12, većinom 14 i 16. Jedino za struna sam koristio veće brojeve (moralo se ...hehe)
Naravno,ništa nije pravilo uvijek!

Možda riba zna da je FF u pitanju pa uzima samo veće brojeve!

Svaki ribolovac ima neka svoja iskustva.....ne postoji nijedan koji sve zna, i da to što on zna bude pravilo svuda! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 17:35

NikolaCG ::
Ivica R. ::
siguran sam da ima makar jos koja rijeka sa slicnim pravilom,to mozes da pitas i jos po nekog.
Na svakoj rijeci u mom okruženju je ovo pravilo.
I da, pretežno sam lovio pastrmke na veličine ispod 12, većinom 14 i 16. Jedino za struna sam koristio veće brojeve (moralo se ...hehe)
Naravno,ništa nije pravilo uvijek!
Možda riba zna da je FF u pitanju pa uzima samo veće brojeve!
Svaki ribolovac ima neka svoja iskustva.....ne postoji nijedan koji sve zna, i da to što on zna bude pravilo svuda! :ziveli :


Ovde i jeste priča o FF a ne o tirolašenju. Na tirolsko drvce svako može da uhvati ribu pa i da samo naveže parče vunice na udicu.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 17:40

Brankoogi ::
NikolaCG ::
Ivica R. ::
siguran sam da ima makar jos koja rijeka sa slicnim pravilom,to mozes da pitas i jos po nekog.

Na svakoj rijeci u mom okruženju je ovo pravilo.

I da, pretežno sam lovio pastrmke na veličine ispod 12, većinom 14 i 16. Jedino za struna sam koristio veće brojeve (moralo se ...hehe) Naravno,ništa nije pravilo uvijek!

Možda riba zna da je FF u pitanju pa uzima samo veće brojeve!

Svaki ribolovac ima neka svoja iskustva.....ne postoji nijedan koji sve zna, i da to što on zna bude pravilo svuda! :ziveli :

Ovde i jeste priča o FF a ne o tirolašenju. Na tirolsko drvce svako može da uhvati ribu pa i da samo naveže parče vunice na udicu.

Očigledno nisi shvatio poentu priče!
I nebih se zakleo u to da svako na tiroloca može da uhvati ribu i sa najlovnijim muvama a pogotova sa vunicom. Ako ti možeš....ja ti se divim!
Radi se o veličini udice....pročitaj malo temu prije nego joj se pridružiš...inače se kvari cijela koncepcija i pravi se od topica jedno veliko SVAŠTA!

kreten zuti karton
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 17:43

[quote="NikolaCG"][quote="Brankoogi"][quote="NikolaCG"]
Ivica R. ::

I da, pretežno sam lovio pastrmke na veličine ispod 12, većinom 14 i 16. Jedino za struna sam koristio veće brojeve (moralo se ...hehe) Naravno,
ništa nije pravilo uvijek!
Možda riba zna da je FF u pitanju pa uzima samo veće brojeve!
Očigledno nisi shvatio poentu priče!
I nebih se zakleo u to da svako na tiroloca može da uhvati ribu i sa najlovnijim muvama a pogotova sa vunicom. Ako ti možeš....ja ti se divim!
Radi se o veličini udice....pročitaj malo temu prije nego joj se pridružiš...inače se kvari cijela koncepcija i pravi se od topica jedno veliko SVAŠTA!


I na parče lastike za tegle i na bilo koju veličinu udice, jer sa tirolskim drvcetom je uvek na dnu. sorry A pročitaj ti da je Ivica pominjao tirolsko
drvce. crveni karton
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 17:48

Pa jel zabranjeno pominjati tirolac ako se radi o dolasku do riješenja teme o VELIČINI NIFME. Ne vidim loše da uzmemo iskustva kad smo lovili na
tirolac I PRIMJENIMO IH U KORIST MUŠIČARENJA!

A pastrmku sigurno nisi ulovio na takve stvari smotane na udicu....možda klena ili bodorku ili što drugo.PASTRMKU NISI SIGURNO, makar ne divlju!
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 EmptyČet 19 Nov 2009, 17:58

Izvinjavam se moram jos ovo jer je vezano za nimfarenje.

Netačno je da sa tirolcem može tako da se peca, apsolutno se mora pogoditi nešto da bi riba hvatala i za tvoju informaciju sa tirolcem nimfe teško dodiruju
dno i na najmanje 5-10 cm su podižene jer tirolac ima dio sa vazduhom tako da tirolac stoji uspravljen a ne polegnut na dno.

A u mušičarenju nimfe mogu da se "valjaju" po samom dnu i time mogu biti lovnije od mušica sa tirolca. sorry lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke
Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfarenje pastrmke
» Lov pastrmke mokrom muvom
» Nimfe jednodnevki

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: