Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke

Ići dole 
+26
NMilanovic
Fly Daddy
Angel
Renafly
ZmajodBosne
Labud
Rzanac
Pajo
Keno
Angler
Popov
Balta
MM
Murino
Ervin-Eko
Mixmaster
Brankoogi
MikiTenkara
Oholi
NikolaCG
Madjoni
Ivica R.
Sale
Radojica-pop
Bifi
Saležupa
30 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyPet 20 Nov 2009, 18:36

Momci verujem da ste i sami skapirali da ste preterali, medjusobna prepucavanja i "dvosmislene" rasprave i prideve kojerazmenjujete mozete i
preko privatnih poruka da saljete. obojicu vas izuzetno postujem ali me smara da ovo citam. obzirom da nisam moderator ovo je moj savet i molba.
Par foruma vise ne posecujem jer sam isuvise cesto scrollovao preko slicnih postova pa mi je dosadilo to sve.

Živi vi meni obojica bili :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyPet 20 Nov 2009, 18:45

Tema je duboko otišla u OFF i samo jednog jedinog razloga ,



A to je VELIKO POŠTOVANJE koje ima administracija ovog foruma prema obojici zaista vrhunskih mušičara i ljudi !



P.S. Dalju raspravu po ovom pitanju prekidamo na forumu, a istu je zaista moguće nastaviti bilo gde,
a najbolje negdje pored vode!


off topic


Nastavljamo naravno sa temom iz naslova ...
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyNed 22 Nov 2009, 12:51

Da nastavimo dalje,normalnim tonom......a pomenuto je u prethodnim postovima... study study
Proljećnji lov u CG je moguć tek od polovine maja.........sve rijeke su u principu velike do tada Crying or Very sad Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyNed 22 Nov 2009, 12:56

Braći Crnogorcima ne preostaje ništa drugo nego da svrate malo ovamo u martu i izmerače se na Gradcu npr. Relativno mala reka, riba nije previše
oprezna, bar one do 30-35cm. Izbor nimfi se svodi na klasiku...fazan, zec, oranž... mada sa bacao i nimfe od svile-kao one za Taru.
Vodostaj čak i kad je veliki nije nepremostiva prepreka. Treba sačekati još 99 dana i pravac reke :)
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyNed 22 Nov 2009, 15:09

Oholi ::

Vodostaj čak i kad je veliki nije nepremostiva prepreka.

Nije samo problem kod nas u vodostaju ili zakonska ograničenja.....recimo SRK iz Plužina godinama otvara sezonu 15.3. a i na šavničke vode sam bio
više puta krajem marta (nekad otvore neđelju dana ranije)...dešavalo se (u slivu Komarnice) da je vodostaj dobar, čak i vrlo mali, ali riba je najčešće nezainteresova za bilo šta i najčešće se ne može okom spaziti, kao da je nema.....osim par super prolaza na Pivi (koja opet nije mjerilo jer je maltene
vještačka rijeka) i par dobrih lovova na Tušinji (ali te godine je vegetacija krenula baš rano Idea Idea ) tako rani proljećnji lov je ođe zaludni posao
Mislim da "kalendar prirode" ođe dobro kasni za "kalendarom " u Srbiji........ Crying or Very sad


Poslednji izmenio Madjoni dana Ned 22 Nov 2009, 16:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyNed 22 Nov 2009, 15:42

Gradac je mala reka i kratka, vrelo mu je jako i verujem da je temp vode relativno ista tokom godine,ili je u rano prolece bar malo toplija od ostalih
reka u CG na primer, ipak revir je tek od izvora pa par km niz vodu. Samo vi dodjite :)

Biće lepo u svalom slučaju!
Nazad na vrh Ići dole
MM
Guide
Guide
MM


Broj poruka : 823
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.06.2009

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyNed 22 Nov 2009, 17:24

Madjoni ::
Oholi ::

Vodostaj čak i kad je veliki nije nepremostiva prepreka.
mislim da "kalendar prirode" ođe dobro kasni za "kalendarom " u Srbiji........ Crying or Very sad

Živa istina, rojenja insekata takođe dosta kasne.
Nazad na vrh Ići dole
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyNed 22 Nov 2009, 19:38

Možda rojenja kasne tj. odlažu se za neke toplije dane, ali života u vodi ima i tokom zime. Veliki vodostaji jedino prave veće probleme ribolovcima ne i
ribama one se hrane i tada. Jedino ako su vode dosta zamućene pa nam nije do pecanja po takvoj vodi. Pastrmka otprilike čim se izmresti ne pada u
hibernaciju tj. zimski san, čim se izmresti ona se i dalje hrani samo sto zimski uslovi je ograničavaju na minimalno kretanje u vodi i kretanje u potrazi za
hranom. Velika ili mala voda, uvek ima šansi za dobar ulov, bitno je samo potražiti je tada na pravom mestu.

U Januaru mesecu recimo Pastrmka zna da kidiše na leptir varalice i varalice uopšte što znači da je veoma pokretna, pa ako joj kojim slučajem
provučemo blizu neku odgovarajuću mušicu sigurno će je uzeti, lak zalogaj bez mnogo naprezanja neće ni jedna Pastrmka da ispusti. Rano proleće je
idealno za lov Salmonida. Tada u to vreme je Salmonidna riba najmanje izbirljiva i vecinom se zadovoljava svime i svacim sto joj moze utoliti glad i
što joj prodje u neposrednoj blizini. Sve je po mom mišljenju do ribolovca. Malo možda više pravi kiša probleme, ali ako je samo par dana stabilno po
bilo kom vodostaju može uspešno da se lovi riba. Kao i zimi naravno s tim što je zimi recimo lovostaj.


Poslednji put izmenio Balta dana Pon 23 Nov 2009, 22:50, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyNed 22 Nov 2009, 20:00

Evo fotki mojih omiljenih rijeka i rječica, slikane isti dan početkom aprila...nije toliki problem veliki nivo, ima mjesta đe se može fino provući nimfa
(krajevi, iza i oko kamenja u vodi....) a bistrina, pa evo vidite sami (mutne su plafon dva-tri dana posle velikih kiša), čak bolje riba radi i kad je
sjerkasta voda nego kad se ovako plavi...

Bijela

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Xfx6wo10

Bukovica

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Jgs5dc10

Tušinja ,ova mi dođe ko Rasina nekima Laughing

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 35it1r10
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyNed 22 Nov 2009, 20:10

Ne mogu da procenim kolika ja to voda ovako preko fotki. Da ima ribolovaca pored reke uslikanih znao bih otprilike.

Ovo je prelepa voda, moze da se vozaju nimfe bez problema.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyNed 22 Nov 2009, 23:32

Balta ::
Ne mogu da procenim kolika ja to voda ovako preko fotki. Ovo je prelepa voda, moze da se vozaju nimfe bez problema.

Bijela i Bukovica su prejake, nijesu gazne, a Tušinja se može proći uz kombinezon ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyPon 23 Nov 2009, 00:30

Neko ovde napisa da na proleće nema smisla koristiti male nimfe, jer je ogromna i jaka voda. Nije uvek tako!

Često je na mirnim krečnjačkim, a ponekad i na bujičavim rekama, voda početkom proleća mala i bistra.
Nije redak slučaj da sneg stoji zakucan na vrhovima planina i ne počinje da se topi do aprila. Vodostaj i boja vode tokom marta mogu da budu
isti kao usred jula. Na dnu vrvi od gamarusa raznih veličina, nimfi maslinastih i drugih jednodnevki, brojnih krznokrilaca, february red kamenjarki,
lutki midževa...

Dakle, kada zamišljamo proleće, ne treba biti potpuno siguran da će nas uvek dočekati ogromna i zamućena voda. Čak i kada se topi sneg i padaju
kiše, ne treba zaboraviti da je i kod nas sve više "tailwater" reka, koje ističu iz veštačkih jezera. Njihov vodostaj zavisi od toga na koju je nogu
ustao onaj koji odvrće i zavrće "slavinu" na brani, pa se često dešava da je usred aprila vodostaj "nula" i voda jedva curi.
Nazad na vrh Ići dole
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyPon 23 Nov 2009, 22:53

Mixmaster ::
...
Ovo je apsolutno tacno.
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyUto 24 Nov 2009, 09:41

U aprilu i maju sam na Moraci (mjesto Medjurijecje) i na Tari (revir) lovio pastrmku na neku nimfu koju mi je dao Ivo (vanokcg). On mi rece da je kupio u Srbiji,i da se zove "Bambulj"... Veoma je jednostavna,ali ne mogu pricati o njenoj lovnosti jer nimfama ne lovim,i ako ce mi mozda neko i zamjeriti,jer....
Musicar bi trebalo da lovi svim tehnikama,ili bar da ih usavrsava,odnosno vjezba. U ribolov idem iskljucivo radi uzivanja,i radi tog istog uzivanja lovim suvom musicom,ali morao sam da vam napisem o ovoj nimfi,jer ce vjerovatno neke od vas koji love tom tehnikom interesovati....
Postavit cu i sliku cim je pronadjem.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 EmptyUto 24 Nov 2009, 10:09

Evo te mušice...

Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Bambulj
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Sponsored content





Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke   Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Izbor nimfe za prolećni lov pastrmke
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfarenje pastrmke
» Lov pastrmke mokrom muvom
» Nimfe jednodnevki

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: