Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Čudna ideja o vođenju nimfe

Ići dole 
+5
Brankoogi
NikolaCG
Oholi
Sale
Mixmaster
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptyUto 24 Nov 2009, 17:17

Let's Twist Again

Čudna ideja o vođenju nimfe Velikakamenjarka
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptyUto 24 Nov 2009, 19:52

Vidi ovo, zabaciš ovako i čekaš ,sjajna ideja cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptyUto 24 Nov 2009, 21:31

Mi svojim nimfama obično imitiramo mrtvake koje nosi voda. Zaboravljamo da se većina nimfi, a posebno kamenjarke, kreću puzeći
po dnu i potopljenom stenju, čvrsto se držeći. Pastrmke umeju da prepoznaju svoju prirodnu hranu, pa ne bi bilo glupo imitirati kamenjarku tako
što zabacimo i pustimo da leži na dnu ili stoji priljubljena na steni. To je sasvim prirodno. Sale, možda si hteo da se našališ, ali si mi zapravo dao
odličnu ideju za novu nimfarošku tehniku, koja će možda doprineti da strada i neki zubati pegavi monstrum koji ne zagleda samo da li je mamac
lepo napravljen, nego i da li se ponaša kao original. U ovom slučaju, originalni insekt puzi uz potopljeno stenje i pastrmka odlično zna da je to njegovo najprirodnije ponašanje i mesto na kome će ga najpre potražiti.

Čudna ideja, ali biće zanimljivo pokušati.

Čudna ideja o vođenju nimfe Stone-Fly-nymph
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 00:58

I malo teže izvesti bez dosta olova !
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 00:59

Uzmi i rod-pod! ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 01:12

Nista bez maskirnog satora na obali ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 01:13

Oholi ::
Nista bez maskirnog satora na obali ha ha ha ha

I minimum 50kg kuvanog kukuruza help 1
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 01:25

Nikad nisam razumeo šarandžije !

Odosmo u off topic
Nazad na vrh Ići dole
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Mr.Zacoola


Broj poruka : 1812
Godina : 35
Lokacija : Niš
Datum upisa : 02.02.2009

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 01:33

Htedoh da vas opomenem al' se predomislih! Lose utice na raspolozenje... sunny Sad' vidim da sam ispravno postupio! skocko

Salu na stranu, ovo je interesantna zamisao. Moze da se proba!
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 01:42

Zamisao je izuzetna, logična, ali na brzim rekama gde su obično nimfe kamenjarki teško izvodljiva.

Čak verujem da bi neka baš realna muva bila dobra za tu tehniku, ali do bi onda bilo kao fly dubinkašenje....
Nazad na vrh Ići dole
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Mr.Zacoola


Broj poruka : 1812
Godina : 35
Lokacija : Niš
Datum upisa : 02.02.2009

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 02:10

Meni na pamet padaju krajevi uz glavni tok - maticu, koji su koliko - toliko mirniji...

Još ako je iznad neka stenčuga... Boga mi itekako postaje moguće! Još kad se uzme u obzir činjenica da zrele nimfe kamenjarki pre rojenja polako
kreću ka obali...

Ima, ima puno logike!
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 02:16

Ima, džepovi uz kamenje, takodje...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 09:41

Oholi ::
Zamisao je izuzetna,logicna, ali na brzim rekama gde su obicno nimfe kamenjarki tesko izvodljiva.
Čak verujem da bi neka bas realna muva bila dobra za tu tehniku ali do bi onda bilo kao fly dubinkasenje....

Fly dubinkašenje ne bi bilo ništa "lošije" od fly plovkarenja (indikator), fly varaličarenja (strimer), itd. Zato, Oholi, nemoj da te brine to da ćeš
ugroziti mušičarske principe ako se tvoja muva drži dna. Nema granica, sve dok ti je u rukama mušičarski štap, čekrk i konac, a na kraju
predveza veštačka muva.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 10:51

Ova ideja bi i bila čudna da svojim očima ljetos nijesam vidio nešto slično Tari....

Elem,ljetos sam bio gost u Kolašinu skoro mjesec dana i to kod glavnog ribočuvara i mog prijatelja Veja Vlahovića. Njegove odlaske i dolaske na
posao sam normalno maximalno koristio tako što me on ostavi na željeno mjesto i ja pecam uzduž i poprijeko dok on ne završi kontrolu i pokupi
me. Tako sam jedne prilike čekao na žičanom mostu u Trebaljevu i posmatrao lika sa varaličarskim priborom ispod sebe. U startu sam pomislio
kad sam vidio da je čova zabacio i čeka da lovi na kavijar. Ih,pomislih što će se Vejo pomamiti, jer u ovom društvu polako, ali sigurno iskorjenjuju kavijardžije...i taman sam htio da prijavim "krivolovca" i uzeo telefon u ruku kad lik izvadi ribu.

Ali koju ribu....bio je to lipljen Shocked Shocked Shocked Idea

Pošto se lipljen ne lovi na kavijar, onda mi je sinula ideja da čova baca muve...."indijanskom tehnikom" Laughing sam se malo više primakao i jasno
vidio da čova baca klasični tirolac sistem sa malim muvama. Nastavio je da lovi i od 5 zabacaja za pola sata koliko je trajalo dok Vejo nije došao
izvadio je 2 lipljena po 700-800gr i imao je tri gađanja...

Danima smo posle Vejo i ja razglabali na tu temu i zaključili da pošto je Tara u to vrijeme bila baš mala sva krupna riba se povukla u najdublje
virove, a lipljen kad ogladni jednostavno krene u lov i kupi što stigne...... scratch scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe EmptySre 25 Nov 2009, 12:42

Pajo mi je pričao o sličnom iskustvu ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Čudna ideja o vođenju nimfe Empty
PočaljiNaslov: Re: Čudna ideja o vođenju nimfe   Čudna ideja o vođenju nimfe Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Čudna ideja o vođenju nimfe
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfe jednodnevki
» Lako do trajne nimfe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: