musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Svi MRAVI na jednom mestu...

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 34 ... 63, 64, 65
AutorPoruka
Silvio
Guide
Guide

Broj poruka : 1608
Godina : 40
Datum upisa : 28.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Čet 20 Sep 2018, 14:46

A neznam koliko bi i mi primjetili bilo što da nam je mozak veličine ribizla kao kod riba ha ha ha ha
Usporedbe radi u vrijeme kad ti je radio ovaj mrav radila bi i obična crna muha iste veličine tako da ne zamjeraj za šalu...
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide

Broj poruka : 606
Godina : 28
Datum upisa : 26.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Čet 20 Sep 2018, 19:45

Ma opusteno ne zamjeram,inace riba je danas slabo radila katastrofa .Tako da je imao zmigavac na guzici ovaj mrav ne bih ribu isprovocirao...😂😂
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin

Broj poruka : 30313
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Čet 20 Sep 2018, 20:02

I meni se čini taj prvi bolji 🙄👍
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Stars Member
Guide
Guide

Broj poruka : 500
Godina : 41
Datum upisa : 30.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Pet 21 Sep 2018, 11:24

@Silvio
za siluetu ne treba mozak, samo oci i nebo.
Ni za ovo drugo se ne mogu sloziti, ali ne jer imam nesto protiv tebe, vec sto ovo citaju i oni sto uce.

Mrav je specifican insekt zbog svoje veoma naglasene siluete, a lip ga mnoooooogo voli.
Desavalo mi se x puta i na Limu i na Tari da bude masovno rojenje mravaa, pokupim sa vode jednog i on crn velicine 20, 22.
stavim, ozbiljan lip propusti mog mrava i uzme halapljivo drugog...mijenjam razne istih velicina al jok. Na kraju se ispostavi da lipovi nece muzijake na 22 nego biraju zeneke koje su braonkaste i vece ...16-14.
Dal staviti noge ili ne, ili dal staviti noge na sredini gdje i treba ili pri glavi, to je sve manje vazno, ali silueta je najvaznija, pa velicina pa boja....

ps.
Moj komentar je bio dobronamjeran, momka poznajem, i zelim da mu skrene paznju kako bi napredovao.
poz
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Pet 21 Sep 2018, 12:27

Samo udrite,savjete volim da cujem od svih,nisam zamjerio nikom nista...a sto se tice mrava kod mene bas ove na 20 -22 je kupio ovih dana...
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide

Broj poruka : 818
Godina : 60
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Pet 21 Sep 2018, 13:04

Kod suhe musice, posebno ako su na malim udicama, uvijek nastojim zadovoljiti dva kriterija. Ono sto vidi riba i ono sto vidim ja. Jer kod suhe je muhe vazno da se vidi momenat kad ju je riba uzela.
Mrav je tu dosta zeznut jer ga je tesko pratit na vodi. Dovoljno je malo bljeska sa povrsine vode ili ako je voda namreskana da se izgubi vizualni kontakt sa musicom. Jos kad znamo da suha najbolje radi u sumrak..... Kad se izgubi vizualni kontakt sa musicom kontrira se na svaki kolubar u krugu od par metara od vrha znore. Naravno da to umnogome umanjuje uspjesnost ribolova. Pa jos kad si mator i vid te ne sluzi najbolje postaje od presudne vaznosti i onaj dio musice koji je iznad vode.
Zato ce svaki musicar koji lovi Lipca poradit na svojim Mravima jer Mrav je (vjerovatno) Lipljanska suha muha No1. Tako da svi savjeti u ovoj temi imaju svoju tezinu i uvijek su dobrodosli.
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Pet 21 Sep 2018, 16:01

Trenutno lovim na mravima velicine #20 i tesko je da se nabode riba ,a sto se tice pracenja tu i tamo...sve si u pravu sto si rekao...
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Pet 28 Sep 2018, 13:46

Stars Member ::
@Silvio
za siluetu ne treba mozak, samo oci i nebo.
Ni za ovo drugo se ne mogu sloziti, ali ne jer imam nesto protiv tebe, vec sto ovo citaju i oni sto uce.

Mrav je specifican insekt zbog svoje veoma naglasene siluete, a lip ga mnoooooogo voli.
Desavalo mi se x puta i na Limu i na Tari da bude masovno rojenje mravaa, pokupim sa vode jednog i on crn velicine 20, 22.
stavim, ozbiljan lip propusti mog mrava i uzme halapljivo drugog...mijenjam razne istih velicina al jok. Na kraju se ispostavi da lipovi nece muzijake na 22 nego biraju zeneke koje su braonkaste i vece ...16-14.
Dal staviti noge ili ne, ili dal staviti noge na sredini gdje i treba ili pri glavi, to je sve manje vazno, ali silueta je najvaznija, pa velicina pa boja....

ps.
Moj komentar je bio dobronamjeran, momka poznajem, i zelim da mu skrene paznju kako bi napredovao.
poz

Nije da se ne slažem sa gore navedenim ali da je to 100% tako nije, odgovorno tvrdim da muha na veličini 20 ne treba da ima uopće zadebljanje da bi imitirala mrava trup može biti ravnomjerno debel i kladim se da će ga uzimati! Ono što ja stavljam uvjek na mrava ispod 18 je bijeli i isključivo bijeli CDC upravo iz razloga vidljivosti... znači veća udica od 18 zadabljanje ima smisla manja baš i ne...osim što je nama za oko bolji i možda imamo više povjerenja u njega.
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Pet 28 Sep 2018, 13:49

Na manjim veličinama od 18 kontra kod suhe muhe treba da bude odložena i nikako potezanje nego samo blago zatezanje ili ispravljanje štapa, ribi treba pustiti da uzme i ponese muhu...Face probaj pa kaži jesam li upravu.
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Pet 28 Sep 2018, 16:21

Znam ja za takvu kontru kad on lijepo radi pa je proguta skroz.Problem je sto je mrava uzimao sa dozom opreznosti i sa strane....
Nazad na vrh Ići dole
Nenad Zivkovic
Visitor
Visitor

Broj poruka : 278
Godina : 25
Datum upisa : 12.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Pet 12 Okt 2018, 19:21

S pogledom na Lim

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide

Broj poruka : 818
Godina : 60
Datum upisa : 26.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Pet 12 Okt 2018, 21:05

Evo nam Nenada opet. Falile su tvoje muhe na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
Nenad Zivkovic
Visitor
Visitor

Broj poruka : 278
Godina : 25
Datum upisa : 12.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   Sub 13 Okt 2018, 20:01

Kako sezona za ribolov prestaje vreme je za dopunu kutija i pripreme za iduću sezonu... I lake it
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Svi MRAVI na jednom mestu...   

Nazad na vrh Ići dole

Svi MRAVI na jednom mestu...
Nazad na vrh 
Strana 65 od 65Idi na stranu : Prethodni  1 ... 34 ... 63, 64, 65

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY TYING :: SUVE MUŠICE-
Skoči na: