Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje crvenperke

Ići dole 
+29
Thymallus
Djordje Stojkovic
Vrbanić Danijel
ShoneFly
Vladan_Nis
NMilanovic
Crni
Damirt82
Bahat
Micko Nis
RadeZamora
Ogi
Musicar
Mr.Zacoola
Mafke
Goci
Omar
Murino
Ervin-Eko
Nikolats
Tomos rider
Sasats
The Jons
Acapapec
Filipb
Sasa D
Oholi
NikolaCG
Mixmaster
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyPet 04 Mar 2016, 18:54

Ovo izaziva divljenje

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyPet 04 Mar 2016, 18:59

Fotka je sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyPet 04 Mar 2016, 19:10

Hvala Shone. ' Vatam pa fotkam. Laughing

Danas sam opet bardžisao. Dok to traje, džaba da mi se pominju pastrmke, lipljeni, mladice, klenovi, bucovi...Ništa to mene ne zanima dok su mi light-ciprinidi aktivni. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptySre 19 Okt 2016, 08:11

Čim zahladi, počinje "pond ff season"

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptySre 19 Okt 2016, 09:21

bas lepo, zavidim ti!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Danubefishing
Fly fisherman
Fly fisherman
Danubefishing


Broj poruka : 30
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 30.01.2014

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyPon 07 Nov 2016, 08:29

Jel mogu da prodju ove muve za crvenperku?


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubefishing
Fly fisherman
Fly fisherman
Danubefishing


Broj poruka : 30
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 30.01.2014

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyPon 07 Nov 2016, 08:55

...  evo jos jedne ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyPon 07 Nov 2016, 09:16

Odlične su.
Nazad na vrh Ići dole
Danubefishing
Fly fisherman
Fly fisherman
Danubefishing


Broj poruka : 30
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 30.01.2014

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyPon 07 Nov 2016, 09:18

Hvala hvala
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyPon 07 Nov 2016, 11:06

Meni se bas svidjaju, onako "ribaski", deluju mi da su radjene na osnovu ribolovnog iskustva.
(I unapred se radujem nekim novim musica i slikama sa vode)

PS. Crvenperka podjednako rado uzima suvu, ako ne i radje nego nimfu, meni jedna od omiljenih riba za FF.
Ako nije problem, napisite nam par reda, za koju vodu su planirane i da li ste se ranije sretali sa crvenpekama vezano za ovaj nas sport.
Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Danubefishing
Fly fisherman
Fly fisherman
Danubefishing


Broj poruka : 30
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 30.01.2014

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyUto 08 Nov 2016, 09:10

Tereni u okolini Novog Sada,bare,DTD kanal,idealni su za musicarenje crvenperke.Imao sam uspeha na suvu muvu,ali samo na vidjeno,dok sam na nimfu dobijao sporim povlacenjem sa cestim pauzama.Mala nepoznanica su mi indikatori koji se koriste u lovu pastrmke,pa ako neko ima iskustva neka malo pojasni taktiku pecanja.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyUto 08 Nov 2016, 12:33

Tako sam nesto i pretpostavio, bas vam zavidim na tome, kanal me posebno zanima!
Jedva cekam neke slike sa tih terena, mozda jos i sa ranog proleca, FF sezona nekako uvek krece bas sa barskim ribolovom. (bar sto se nekih od nas tice)


PS. Pastrmke i indicator...
Pa zavisi dosta .. ljudi ih koriste na mnogo nacina kombinujuci razne tehnike. (Ameri pogotovo, njima je to kao dobar dan za lov pastrmke)
Na zalost cesto to ume da podseca i na klasican lov na plovak, gde indicator "nosi nimfe" u nekoj dead drift varijanti.

Mada uopste tako ne mora da bude.
Postoji i varijanta sa tim "krupnijim indikatorima" gde on ne lezi na vodi, nego se "drzi iznad nje", sluzi da ispravi srunu od vrha stapa do njega.
Na taj nacin se dobije mali ugao izmedju strune koja ide od vrha stapa do indikatora i od indikatora do nimfi.
Prilicno efikasna metoda jer se i sitni udaraci ribe jasno vidi poskakivanjem indikatora u vazduhu.
Pomaze i u zabacivanju ako se lovi na jako dugacke predveze gde uglavnom samo monofil izlazi sa vrha stapa.
Naravno uvek postoji mogucnost da se nimfa proveze kao na plovak kroz neki bas dubok vir (pa sad ko voli ili kome ne smeta)

Postoje i mnogo varijanti indikatora u vidu srtuna, sto pravih (vece ili iste debljine kao tipet) sto uvijenih u neki oblik "federa".
Razni dodatih cvorovi na predvezu iznad nimfi, iste ili razlicite boje, od monofila ili cak recimo bekinga (sa ili bez mogucnosti pomeranja)
Sve su to razne varijante indikatora koje uglavnom sluze za laksu detekciju "udarca" ili orjentaciju gde se (ili na kojoj dubini) nimfe u tom trenutku nalaze.
Moguce ih je i kombinovati u odnosu na razne tehnike ili situacije na samoj vodi.

Ja najcesce ako se odlucim za indicator, umrsim mrvicu poli-propilena / klasicna bocna petlja negde iznad nimfi, kao neku varijantu jasnije vidljivog cvora.
Manje se umaram tako nego naprezuci se da pratim strunu u celodnevnom nimfareju
Odlicno pokazuje gde se nalazi stuna, sve jedno na vodi ili ispod nje, gde su odprilike nimfe i kako se krecu.
Pomaze cesto i u detektciji udaraca pogotovo ako je u pitanje neki dead drift ili nezno povlacenje u ribolovu uzvodno.
Jasnije se vidi, bar meni od stuna i cvorica, ne "para" vodu kad se povlaci i ne ostavlja trag na povrsini prilikom zabaca.
(kao neke kupovne varijante)
Mana.. pa ne pomera se gore dole bas tako lako ali ne utice nikako na "voznju" ili izabranu tehniku ribolova. Pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
Danubefishing
Fly fisherman
Fly fisherman
Danubefishing


Broj poruka : 30
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 30.01.2014

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyČet 10 Nov 2016, 12:45

Na indikator sa poli-propilenom sam i mislio,posle sam nasao na YT par jednostavnih resenja,tako da sam resio nedoumicu.Hvala za odgovor kolega.Cim pukne prolece kacim slike sa terena,a nove muve stizu uskoro,poceo sam da vezbam za takmicenje pa.......
Nazad na vrh Ići dole
Danubefishing
Fly fisherman
Fly fisherman
Danubefishing


Broj poruka : 30
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 30.01.2014

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyPon 28 Nov 2016, 13:25

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo jedne uhvacene na nimfu!!! Kanal DTD
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 EmptyNed 26 Feb 2017, 17:18

Proradila i ona

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje crvenperke
Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: