Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje crvenperke

Ići dole 
+29
Thymallus
Djordje Stojkovic
Vrbanić Danijel
ShoneFly
Vladan_Nis
NMilanovic
Crni
Damirt82
Bahat
Micko Nis
RadeZamora
Ogi
Musicar
Mr.Zacoola
Mafke
Goci
Omar
Murino
Ervin-Eko
Nikolats
Tomos rider
Sasats
The Jons
Acapapec
Filipb
Sasa D
Oholi
NikolaCG
Mixmaster
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptySre 19 Feb 2014, 19:19

Super ulovi.

Lepo bi bilo da vidimo te bare na slikama.
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptySre 19 Feb 2014, 21:55

Obecavam. Ako ih slika kolega sa foruma  rade mistopoljac, ja nemam cim. ako nista ne bude uskoro dacu polozaj slikama sa  googlertha, ima tu dosta bara a malo ko musicari/mozda nas trojica/ a i nije lako pronaci ribu, podrucje je  opstine vrnjacka banja.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptySre 19 Feb 2014, 23:22

Barski ribolov uopste nije tesko zavoleti.

Mnogoma na prvu sama ideja deluje onako "malo..." ali stvarno nije tako. Trazi neku dozu znanja, volje i nadmudrivanja ali pruza (bar meni) neki poseban mir i onaj lep osecaj zadovoljstva u svakom ulovu, koji takodje ume da iznenadi i bude doista raznovrstan.

Ovo vreme je bas idealno, ja zatrpan poslom, mogu samo da vam zavidim!! Pozzzzz!
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyČet 20 Feb 2014, 10:42

Ja sam silom prilika poceo na ovim barama, neznajuci da ne valja istrebiti velike klenove sa bara/sto drugima ne preporucujem/, zaista fin ribolov. znanje- svakim danom nesto novo, npr. odabrati baricu i pratiti vise dana kretanje i koncentraciju ribe/i po vrstama/,tumaciti svaki klobuk iz vode,..., naravno zato treba vremena, onomad trazeci pogodnu baru, ulazeci u cestare, otkinuo sam tri musice, toliko je bilo cestak da sam se setio nekin filmova, nekoliko minuta sa stapom da raskrcis sibljik. bicikla malo daleko a pokoji ciganin ume da bude....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyČet 03 Apr 2014, 11:53

Sada je najbolje vreme za:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyPon 26 Maj 2014, 12:07

Dok su reke mutne, bare su super:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptySre 08 Okt 2014, 13:58

Prosli vikend - Mramorska bara.

Ima i jako krupnih ali trava i dalje stoji podignuta skoro do povrsine.- malo teze je doci do njih.
Bio je dosta vetra, samim tim bez insekata na povrsini, pa se one najkrupnije nisu ni podizale.
Ove sitne uzivaju u cistoj barskoj vodi, cela jata se igraju na povrsini, jedna od stvarno zanimljivijih riba za suvu!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyPon 08 Dec 2014, 18:36

Nikako nisam bio u mogucnosti da slikam podunavacke bare a dao sam i neko obecanje, s druge strane
navalise klenovi jesenas na moravi  pa sam i manje ovde  dolazio, pogotovo zbog velikog vodostaja i
plavljenja u toku cele godine.

[You must be registered and logged in to see this image.]

ko zna  na slici dole da procita  geogr. sirinu i duzinu nece  pogresiti, preporucujem u vreme nizih vodostaja,
no mora se biti uporan i upoznati dobro  konfiguraciju bara , ima dubokih nemogucih za gazenje, one plitke
i plice  su zarasle da pola sata moras da se potrudis da dogazih do povoljnog mesta. mozda pak  ima i
onih iskusnijih! a  ima i linova u plicim  starim barama, vidjao sam kilase.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyPon 08 Dec 2014, 18:55

Izgledaju kao prave mušičarske. Da li su potpuno bistre i da li u svima ima crvenperke?
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyUto 09 Dec 2014, 10:27

necu samo o crvenperkama:
ako npr. ovde ima 50 lepsih bara da otprilike kazem da je svaka medju njima razlicita, od potpuno bistrih do mutnih od raspadanja trave, neke dublje u sredini pa pune trave do krajeva, neke sa rupama koje kopaju veliki kopaci, pojedine prekinuta netaknuta moravista sa crnom vodom i lokvanjima i leti protocnom vodom, pojedine su 99 posto pod lokvanjima, u nekim se moze pecati pak tek kad voda malo poraste pa se babuske prosetaju u taj prostran i plitak deo/naravno i druge ribe/, u nekim nikad nisam ulovio crvenperku, ima onih sa klenom ali su retke, tu kad jednog ulovim-zadovoljan sam. stukarosi hvataju komade i preko 5 ili i 10 kila, cigani su zatra za sarane-mislio sam na one stare ribolovce. cesta su ovde i takmicenja koja sprovode udruzenja iz opstine vrnjacka banja, u zadnje vreme sve redja, pricalo se da ce ovde da izruce visak sarana iz jezera seliste na gocu(kojim gazduje pak rasina plus i rezervoar je pitke vode, kobajagi), ali...
iz mojeg iskustva, i znanja, nisam zadovoljan ribolovom kad koristim suve, moze biti jer ne gazim nikako/i mozes se zacas zaglaviti u mulju/, no moze biti i drugacije. bodorki ima samo u tragovima.
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Vrbanić Danijel


Broj poruka : 162
Godina : 52
Lokacija : Varaždin
Datum upisa : 21.12.2013

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptySre 24 Dec 2014, 21:41

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyČet 25 Dec 2014, 08:22

super-debeljuca
Nazad na vrh Ići dole
Vrbanić Danijel
Visitor
Vrbanić Danijel


Broj poruka : 162
Godina : 52
Lokacija : Varaždin
Datum upisa : 21.12.2013

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyČet 25 Dec 2014, 21:44

thanks you
Evo još jedne

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyČet 25 Dec 2014, 22:29

Baš velika!
Nazad na vrh Ići dole
Djordje Stojkovic
Fly fisherman
Fly fisherman
Djordje Stojkovic


Broj poruka : 30
Godina : 24
Lokacija : Nis
Datum upisa : 20.12.2014

Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 EmptyČet 25 Dec 2014, 22:32

Lep komad! Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje crvenperke   Mušičarenje crvenperke - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje crvenperke
Nazad na vrh 
Strana 6 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: