Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Snažni unutar EFFA!

Ići dole 
+14
Ekoljuba
Mungos
Brankoogi
Zox
Balta
Radojica-pop
Popov
Ervin-Eko
Sasats
Oholi
NikolaCG
Los_Pecaros
Madjoni
Aco Ivanovic
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 18:59

Los_Pecaros ::


Ja, naravno, necu da "prosipam znanje" i sada detaljisem KAKO se konkretno moze vrlo brzo i efikasno organizovati i sprovesti u djelo predhodno usaglasen plan (jer sam treniran godinama od strane eksperata za tu vrstu "sporta") vec cu upitati opet, iako sam zadovoljan dosadanjim razvojem price, DA LI se cini sto konkretno u ovom trenutku, kao i da li postoji dobra volja i energija kod pomenutih kolega da se angazuju na nekom konkretnom/ozbilnjijem dugorocnom projektu?

Obzirom da pratim, a i dijelom sam ukljucen u, procese "pridruzivanja EU"... znam da nam se (Srbiji i CG) bukvalno, ali BUKVALNO smiju kako nemamo valjane projekte i konstatuju (ovi iz EK) da je razlog tome vec cuvemi "nedostatak administrativnih kapaciteta" - citaj: NEMA LJUDI da urade/sprovedu kvalitetan plan.
Mogu li ja da dobijem jedan odgovor od Los_Pecaros-a?
Posto ste trenirani za te stvari od vrhunskih eksperata, obzirom da pratite, a i ukljuceni ste u procese pridruzivanja, citam tamo da ste snimali ribolovacke emisije, "borili" se za tu vrstu sporta, da li ste i vi ulozili svoje napore oko boljeg FF u Crnoj Gori recimo ili bilo kom drugom vidu ribolova, ne mora biti FF. Gde, kako i na koji nacin. Da li je neka voda bogatija, cistija, bolje cuvana, uredjena. Nije mi jasna ova galama od pocetka price?

Los_Pecaros ::

Hm... moja je dilema bila DA LI su EFFA-majstori-masteri i sl. ta elita u ovdasnjem FF-svijetu?
EFFA Instruktori su kao i svi ostali instruktori, vezani za razna zanimanja, sport itd.
Zvanje instruktora FF-a je tipicno instruktorskog karaktera. Da objasni kako i na koji nacin najlakse savladati FF . Instruktor nije ekolog, nije predsednik upravnog odbora (mogao bi i takvu funkciju da nosi) nije ministar, nije poslanik (sve bi i ovo mogao biti) nego instruktor kao i sto je instruktor skijanja, negde sam to procitao. Normalno sa licencom. A vrlo je lako da se nadje i po neki "divlji" instruktor. Master je samo jaci cin od instruktora. Zasto je uopste toliko bitno da se jedan master ili instruktor nadju u toj prici i zasto da predvode celu tu pricu. I zbog cega "elita" sertifikat je sertifikat vezan za bilo koje drugo zanimanje ne samo za FF. Po ovome sto sam do sada procitao, ako si master ili instruktor ti si taj koji treba nesto da promeni. A sertifikat im je izdat da obucavaju mlade polaznike FF-a. Stvarno ne razumljivo i ne shvatljivo. Zasto takvi nosioci nekih instruktorskih i masterskih sertifikata treba da ucine nesto, da bi nama bilo bolje?

Savladjivanjem raznih vestina cesto se dobija i pravo sertifikatom za obucavanje onih koji nemaju o tome pojma pa cak i uz novcanu nadohnadu sto je cesce slucaj. Nosioci takvih sertifikata instruktora mogu biti i tesari, zidari, apotekari, zubari, bankari, kapetani, elektricari, buldozeristi, kamiondzije, ronioci, piloti, biciklisti, planinari itd. itd. Sertifikata ima raznih od instruktora eto skijanja, ronjenja, upravljanja avionom, cak je i dozvola za upravljanje kamionom sertifikat, za ovaj nas FF, za recimo proizvodnju promet i usluge i za to postoje sertifikati/licence/diplome kako god, za obuku vozaca, lozaca, frizera, cak i sex instruktora, instruktora za recimo borilacke vestine, itd. itd. Zasto su ti instruktori bitni u celoj toj prici?


Los_Pecaros ::

Kao npr. poznati glumci ili sportisti sto promovisu razne pozitivne akcije lobirajuci.

Kao npr. svi oni namlate lovu reklamirajuci/lobirajuci. Moje misljenje. Ne mora biti i svacje.
Bistro, najbistrije!
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 20:26

NikolaCG ::
Poštovani Radojice......

neznam đe viđe da je neko rekao da VAM neko nešto ne vjeruje a POGOTOVO da ste BUDALE....neznam stvarno iz kojeg si konteksta to izvukao? Stavljaš svoje riječi u tuđa usta.....krajnje nekorektno i nepošteno!

Al ajde...nemožemo svi biti korektni....valjda!

Ovaj tvoj odgovor je najgori post DOSAD NA OVU TEMU.....jer se niđe APOLUTNO nemože pronaći naznaka odgovora na POSTAVLJENO PITANJE, koje LOŠI evo 5 puta mora da kopira da bi ga poneko skapirao.....shvatam teško je ali se potrudite!

Ti si samo napisao DA SE PONOSITE! Svaka čast ....radite to i dalje! Ali pitanje nije bilo dali se ponosite.!
Nemojte pisati ovakve postove...jer ne služe svrsi...a za cilj imaju podizanje tenzija!

Radojice.....no comment! kreten

Nikola da li je moguce da sam toliko nepismen kad ti citas nesto STO NE PISE!? PISE AKO MISLITE A NE MISLITE!!!! A ono sto napisem ti ne citaj, to ti je najlakse! Posto si me citirao ja sam po ljudskim manirima POSTOVAJUCI TE i odgovorio ti, a ti si mi se naso ucveljen!? Zbog cega? Sta ti smeta? Losi je pitao STA SU URADILI ILI RADE JA MU NAPISAO, i u cemu je problem Nikola? A nemoj ti da stavljas tudje reci u tudja usta, jer ja to ne cinim sigurno! Ono sto znamo ovde i pisemo- STA SU URADILI I STA RADE INSTRUKTORI, napisao sam ono sto znam JER SAM MISLIO DA VAS TO STVARNO INTERESUJE!!!! I nikola evo izuzecu se MOMENTALNO IZ OVE TEME- UZIVAJ! sorry samo cu da study ako smem lol! :ziveli : Na kraju pitanje meni i smesno, zamisli da pitas nekoga STA SU URADILI INSTRUKTORI VOZNJE ZA BOLJE PUTEVE I SIGURNOST U SAOBRACAJU!?!
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 20:41

Ok!

Samo....nisam jučerašnji.....pa da ne znam značenje izgovorenih (napisanih) riječi!

Al nema veze....sve OK!
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 20:47

Postovani Balto,

zanemaricu nepristojan rijecnik kojeg citam, koji je meni upoucen u tvom postu i predpostavicu da si dobronamjeran, bez razmisljanja nekog spec. Bojim se da bih lako mogao doci do drugacijeg zakljucka ukoliko upregnem iole sive celije. Nekad je najbolje staviti "mozak na otavu"... cisto svrsishodnosti ukupne price radi.


Galame nema... bar je iz mojih postova ne mozes/te citati. Trebalo bi mi 10-tak stranica da napisem sta sam sve ja do sada i dje sve uradio vezano za cuvanje voda, sprecavanje krivolova i promocije ribolovnog turzima... ali to necu ciniti sad tebe radi postovani kolega... iz barem 2 razloga.

Prvi: jer ne mislim da je to bas toliko interesantno ostalim ucesnicima ove prepiske - kapiram da bi radije citali o nekim aktuelnim i konkretnim desvanjima... a tebi savjetujem ako te vec tako jako zanima (mada "zvucis" kao da pravis prozivku) da "prelistas" neke ranije teme na ovom forumu - i imaces dovoljno informacija da utolis znatizelju.

Drugi razlog je prost... ne smatram sebe nekom VIP FF-facom... jer sam tek poslednja dva ljeta (silom prilika cisto) "dovatio mahac ozbiljnije u ruke")... prosto kad vec radim neki medijski projekt vezano ta ribolov... ajd da promovisem i njegov tradicionalni i najplemenitiji oblik - FF.


[
Kao npr. svi oni namlate lovu reklamirajuci/lobirajuci. Moje misljenje. Ne mora biti i svacje.
Bistro, najbistrije![/quote]

Vi u Srbiji kao da (jos uvijek) zivite u nekom "srednjem vijeku"... i covjek zaista ima osjecaj, citajuci gotovo sve vase postove, da nijeste "savladali ni prvi razred onsovne skole demokratije". Zaista se takav utisak stice.

Vode su vam u haosu... bar 90% njih... Drustva vam funkcionisu kao u vrijeme komunizma (samo jos slika Velikog vodje fali vjerzjem na zidu)... mada je u komunizmu bilo reda na vodama... a danas se u Srbiju dolazi po merak pecanja ... koliko na vode... toliko u male lijepe gradove koji "odisu duhom proslosti", zar ne? Nama gostima je to povratak na mjesta koja volimo jos iz ranijih vremena... i to je bash cool. Ali vama koji tamo zivite je... kako?

I ko je za to kriv?

Vi... dabome.

"Od kulina Bana" ste spremni svi odjednog za neku bzvz-nu pricu sve braneci nekoga i po starom balkanskom obicaju (mislili ste garant da cu napisai srpskom, jel?)... trazite "strane u sukobu". Odje nema sukoba postovani kolega. U problemu je zdrav razum koji ne moze da prihvati cinjenicu da se u Rumuniji i Albaniji mnohgo brze transformise Drustvo... nego li sto je to slucaj sa Srbijom kojoj prirodno pripada mjesto lidera u regionu (CG je zaista nebitna sasvim, iako je ista prica i tamo).

Zasto nijeste lideri vec? Sta vam to smeta?!

Pa u je..nom Kulen Vakufu su jos rupe po zidovima kuca kao i u 10 km udaljenom Martin Brodu... pa ljudi prave biznis "sve u 16" !!!

STA vas vise sprecava da od najbolje rijeke na svijetu i jos par atraktivnih destinacija koje imate stvorite raj?

KO ce da pokrene stvari s mrtve tacke ako ne naj-face iz te cijele price?

I dabome... da budu placeni... nego sto!

I to DEBELO... jer im kao eliti i püripada to... posto ako se na vas nesrecnike bude ostalo... bice meni/nama Bajina basta i ostala mjesta bas kao u proslosti... nista se skoro nece promijeniti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 21:27

Posto sam pogresno PROTUMACEN ili da nebi bio POGRESNO PROTUMACEN- pod pojmom MI mislim na eka,oholog, zoxa, mene,........ u ovoj temi koji mislimo da INSTRUKTORI SU NESTO URADILI DOBRO ZA MUSICARENJE , a pod POJMOM VI mislio sam na clanove koji imaju SUPROTNA MISLJENJA!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 21:29

Odlična tema i savršena forumska diskusija!
Nastavite žustro, ali molim da pazite da prozivke na nacionalnoj osnovi ne pređu razumnu meru.
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 22:15

Hvala na intevenciji Mix.

Naravno... na nacinalnoj osnovi nije bila "prozivka"... jer se ni sam nijesam po tom "pitanju" ovdje deklarisao (i nemam namjeru, da budemo jasni).

Jednostavo, tih instruktora nema kod nas u CG vec (kako vele) u Srbiji, pa stoga tema ima "prizvuk" toh nacionalnog.

Nadam se da ovo MI - VI Radoica nije pisao misljeci na moj poslednji post... jer je jasno, valjda vec svima, da bilo kakve vrste podjela kod mene izazivaju samo neprihvatanje i ... sprdnju.

Ok... instruktori pomazu popularizaciji FF-a i obucavanju mladih... ok. To je jako zancajno.

Ajdmo onda ovako, kad vec ocito dozivljavate ovu temu kao "napad" (neke vrste)... KO bi to drugi trebao da lobira guzonje (i to u duzem vremenskom periodu) da ssitem Zakonom djeluje i sprovede neke konretne planove u djelo. Nesto sto ce dati sansu da ljudi rade... i dobro zarade radeci ZAISTA u korist drugih.

Zasto neka VIP-faca pecaroska iz org. EFFA ne napravi Project proposal koji ce detaljno Zakonodavcu predociti nacin za uredjenje najatraktivnijih vodotoka (za pocetak) po standardima EU - koje su ti ajvani vec potpisali davno... ali ih NIKO... ma bash NIKO "ne stiska" da to i ucine konacno.

U projektima te vrste oni koji implementiraju akcione planove - DEBELO zarade ali uz zaista veliki trud.

Moja poenta je da se previse vremena potrosi na vasarske-hepeninge a da se stvarnim projektima malo ko u Srbiji bavi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 22:39

Nisam trenutno bio tu iako samo ulogovan na forum, sredjujem neke papire...
Los_Pecaros ::

Postovani Balto, zanemaricu nepristojan rijecnik kojeg citam.
Nepristojan nisam, ne volim kada vidim ovakve rasprave koje ne vode nicemu. Samo sagledavam pravo cinjenicno stanje u ovom regionu.
Los_Pecaros ::
Galame nema... bar je iz mojih postova ne mozes/te citati. Trebalo bi mi 10-tak stranica da napisem sta sam sve ja do sada i dje sve uradio vezano za cuvanje voda, sprecavanje krivolova i promocije ribolovnog turzima... ali to necu ciniti sad tebe radi postovani kolega... iz barem 2 razloga.
U zivotu su najbitnija dela, prica ima mnogo koje nisu vezane samo za ovaj hobi kojim se mi bavimo. Dela su ta koja govore o uspehu i naporima. A ako si u svom zivotu imao udela u takvim delima, to je za respekt. U tim delima ce uvek odzvanjati imena onih koji su ulozili minimalni napor ne bi li nesto bolje promenili. To je neminovno.
Los_Pecaros ::

Prvi: jer ne mislim da je to bas toliko interesantno ostalim ucesnicima ove prepiske - kapiram da bi radije citali o nekim aktuelnim i konkretnim desvanjima... a tebi savjetujem ako te vec tako jako zanima (mada "zvucis" kao da pravis prozivku) da "prelistas" neke ranije teme na ovom forumu - i imaces dovoljno informacija da utolis znatizelju.
Ovakve prepiske od pocetka nisu interesantne. Ja strpljivo prelistavam teme koje me interesuju. Recimo ne branim ni jednog instruktora, ne poznajem ih, ali providno je i to da se sve ove prepiske odnose upravo na njih i da kao takvi da su najveci krivci.
Los_Pecaros ::

Drugi razlog je prost... ne smatram sebe nekom VIP FF-facom...
VIP ili ne to je najmanje bitno.
Los_Pecaros ::

Vi u Srbiji kao da (jos uvijek) zivite u nekom "srednjem vijeku"... i covjek zaista ima osjecaj, citajuci gotovo sve vase postove, da nijeste "savladali ni prvi razred onsovne skole demokratije". Zaista se takav utisak stice.
Ovo nije ni prozivka, vec klasicno vredjanje, na koje necu obratiti paznju i da se spustam na taj nivo. Musicarenje je hobi za uzivanje i opustanje, danas moze biti i profesija, tu su reprezentacije, takmicenja. I mislim da je glupo komentarisati i nesto mudrovati mimo te sfere. I to komentarisati tipa opustenosti, bez neke preke potrebe za dokazivanjem, prozivanjem i sl.
Los_Pecaros ::

Vode su vam u haosu... bar 90% njih... Drustva vam funkcionisu kao u vrijeme komunizma (samo jos slika Velikog vodje fali vjerzjem na zidu)... mada je u komunizmu bilo reda na vodama... a danas se u Srbiju dolazi po merak pecanja ... koliko na vode... toliko u male lijepe gradove koji "odisu duhom proslosti", zar ne? Nama gostima je to povratak na mjesta koja volimo jos iz ranijih vremena... i to je bash cool. Ali vama koji tamo zivite je... kako?
Vode nam i nisu u haosu koliko recimo Crnogorske, imate vise smeca od nas. Kada krenem na more od Mojkovca pored suze Evrope gde god ima neko naselje ili par kuca sa one strane Tare tu su i gomile smeca koje vode pravo u Taru, cak i najvise smeca u Srbiju ulazi bas iz Crne Gore od gornjeg toka Ibra i od Rozaja.
Los_Pecaros ::

I ko je za to kriv?
Vi... dabome.
Ove neuksno birane reci necu ni da komentarisem. To ulazi vec u sferu politike, a bavimo se jednim sasvim zanimljivim sportom i hobijem.
Los_Pecaros ::

"Od kulina Bana" ste spremni svi odjednog za neku bzvz-nu pricu sve braneci nekoga i po starom balkanskom obicaju .............. nista se skoro nece promijeniti.
Od kako kazes Bana smo spremni svi odjednom za neku bezveznu pricu, braneci nekoga po starom Balkanskom obicaju. Izvini molim te, ali ko je pokrenuo tu bezveznu pricu. Zar se ne moze napisati necje misljenje u dva tri posta nego je potrebo 6/7 stranica da se dokaze nesto na silu. Evo sve vreme citam postove koje si postavio i nista iz njih covek ne moze da protumaci kako treba. Kao da gledam postove blizanaca sa razlicitim pogledima na svet oko sebe pod jenim nick-om. Traziti od instruktora ili sve jedno VIP mastera koji olaksavaju pocetnicima ulazak u svet musicarenja, da ucine nesto vise za vode je ravno tome da ski instruktor trazi na Bjelasici bolju zicaru, stara ga zulja, da se posece suma recimo da moze nesmetano da vozi skije, da se smanji cena ski pasa, jer je mnogo u odnosu na ono sto mu se pruza za te pare na toj planini i sl. Ne vidim svrhu vasih postova i gde oni vode.
Nazad na vrh Ići dole
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 22:50

Los_Pecaros ::


Zasto neka VIP-faca pecaroska iz org. EFFA ne napravi Project proposal koji ce detaljno Zakonodavcu predociti nacin za uredjenje najatraktivnijih vodotoka (za pocetak) po standardima EU - koje su ti ajvani vec potpisali davno... ali ih NIKO... ma bash NIKO "ne stiska" da to i ucine konacno.

U projektima te vrste oni koji implementiraju akcione planove - DEBELO zarade ali uz zaista veliki trud.

Moja poenta je da se previse vremena potrosi na vasarske-hepeninge a da se stvarnim projektima malo ko u Srbiji bavi.
Projekte i akcije ne mora da pravi FF VIP faca ili iz org. EFFA faca.
Pravice ga oni koji nadju za shodno da zarade neku vecu kintu, koji imaju love da uloze u takvu pricu i kojima ce to biti odobreno, i koji ce imati dogovor sa odgovarajucim sluzbama, udruzenjima i sl.
Tu se prica zavrsava, ne znam zasto je to toliko bitno da to bude FF VIP lik. On ce verovatno biti angazovan u te svrhe za sta je i dobio sertifikat i biti placen za to. Ako ga neko uopste i angazuje. Prosto i jednostavno.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 23:27

Balta ::

Los_Pecaros ::

Vode su vam u haosu... bar 90% njih... Drustva vam funkcionisu kao u vrijeme komunizma (samo jos slika Velikog vodje fali vjerzjem na zidu)... mada je u komunizmu bilo reda na vodama... a danas se u Srbiju dolazi po merak pecanja ... koliko na vode... toliko u male lijepe gradove koji "odisu duhom proslosti", zar ne? Nama gostima je to povratak na mjesta koja volimo jos iz ranijih vremena... i to je bash cool. Ali vama koji tamo zivite je... kako?
Vode nam i nisu u haosu koliko recimo Crnogorske, imate vise smeca od nas. Kada krenem na more od Mojkovca pored suze Evrope gde god ima neko naselje ili par kuca sa one strane Tare tu su i gomile smeca koje vode pravo u Taru, cak i najvise smeca u Srbiju ulazi bas iz Crne Gore od gornjeg toka Ibra i od Rozaja.


Ovo za Taru je tacno,to je Tara malo oko Mojkovca i manje oko Kolašina...ali naše vode nisu samo Tara oko Mojkovca....lako ti je to vidjeti...imaš dosta slika na forumu! A za Taru možeš da se razuvjeriš ako se jednom u životu spistiš raftingom!

Za Ibar ti vjerujem! Nisam bio....Rožaje su najnerazvijenija opština u CG! Ali reći da najviše smeća u Srbiju ulazi iz CG je krajnje uvredljivo!

E sad....mislim da ti sve ovo nije korektno, jer je kolega Loši napisao da CITIARAM: "CG je zaista nebitna sasvim iako je ista prica i tamo"!

Pretpostavljam da je na ovo "nebitna" mislio zato što CG nema EFFA instruktora!

Zato.....Balta...nije uredu!

Molim administraciju da opomene ovoga člana foruma...kako se nebi raspucavali!
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 23:31

Uf....

... "dje naleceh na ovoga" ljudi moji. Ovaj bi pisa "do ujutru"... kako nemamo prostora toliko... postedjecu sve kolege dalje rasprave na ovoj temi.

Opet MI - i - VI... sta ces... sto mama decu nauci... nikad iz glave ne ide van. Ocito. Moraju, opet ocito, da postoje neki ONI i neki MI. E, ne moraju... i nece.. bar sto se mene tice. Srbija .. CG... to mi je vazda isto bilo... tako da necemo dalje. Dje vece sranje na vodama - nije tema.

Kapiram da sam pogrijesio pokusavajuci da stvorim atmosferu iznosenja razlicitih stavova u pokusaju da se dodje do nekog smislenog zajkljucka. Moracu sa Svabama, izgleda, da nastavim pisanija... a kad fino nadjem (jednom nedje) protivnika odje... ondacemo "ko ljudi"... da se populjujemo. Jel tako majstori?

Zato je taj region "Supak od svijeta". Po razvoju te FF-price i BiH vam je postao "zapad". A vi se dicite kako imate 4 EFFA instruktora! Eto... ustanovismo ... nikave ozbiljnije fajde od njih.

Ocito (opet) da ti kukali (bash je vrijeme da ih ovako nazovem) instruktori nemaju namjeru (moguce ni petlju) da ucestvuju u ovoj prici a taman posla da ce im na pamet pasti i da se angazuju tamo "dje treba". No na livade... i u zavitalvanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 23:32

Evo jedna opomena za sve...bez nacionalnih,vjerskih i ostalih uvreda...posebno bez POLITIKE...toga nam je vjerujem svima dosta Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 23:36

Balta ::
Nisam trenutno bio tu iako samo ulogovan na forum, sredjujem neke papire...
Los_Pecaros ::

Postovani Balto, zanemaricu nepristojan rijecnik kojeg citam.
Nepristojan nisam, ne volim kada vidim ovakve rasprave koje ne vode nicemu. Samo sagledavam pravo cinjenicno stanje u ovom regionu.
Los_Pecaros ::
Galame nema... bar je iz mojih postova ne mozes/te citati. Trebalo bi mi 10-tak stranica da napisem sta sam sve ja do sada i dje sve uradio vezano za cuvanje voda, sprecavanje krivolova i promocije ribolovnog turzima... ali to necu ciniti sad tebe radi postovani kolega... iz barem 2 razloga.
U zivotu su najbitnija dela, prica ima mnogo koje nisu vezane samo za ovaj hobi kojim se mi bavimo. Dela su ta koja govore o uspehu i naporima. A ako si u svom zivotu imao udela u takvim delima, to je za respekt. U tim delima ce uvek odzvanjati imena onih koji su ulozili minimalni napor ne bi li nesto bolje promenili. To je neminovno.
Los_Pecaros ::

Prvi: jer ne mislim da je to bas toliko interesantno ostalim ucesnicima ove prepiske - kapiram da bi radije citali o nekim aktuelnim i konkretnim desvanjima... a tebi savjetujem ako te vec tako jako zanima (mada "zvucis" kao da pravis prozivku) da "prelistas" neke ranije teme na ovom forumu - i imaces dovoljno informacija da utolis znatizelju.
Ovakve prepiske od pocetka nisu interesantne. Ja strpljivo prelistavam teme koje me interesuju. Recimo ne branim ni jednog instruktora, ne poznajem ih, ali providno je i to da se sve ove prepiske odnose upravo na njih i da kao takvi da su najveci krivci.
Los_Pecaros ::

Drugi razlog je prost... ne smatram sebe nekom VIP FF-facom...
VIP ili ne to je najmanje bitno.
Los_Pecaros ::

Vi u Srbiji kao da (jos uvijek) zivite u nekom "srednjem vijeku"... i covjek zaista ima osjecaj, citajuci gotovo sve vase postove, da nijeste "savladali ni prvi razred onsovne skole demokratije". Zaista se takav utisak stice.
Ovo nije ni prozivka, vec klasicno vredjanje, na koje necu obratiti paznju i da se spustam na taj nivo. Musicarenje je hobi za uzivanje i opustanje, danas moze biti i profesija, tu su reprezentacije, takmicenja. I mislim da je glupo komentarisati i nesto mudrovati mimo te sfere. I to komentarisati tipa opustenosti, bez neke preke potrebe za dokazivanjem, prozivanjem i sl.
Los_Pecaros ::

Vode su vam u haosu... bar 90% njih... Drustva vam funkcionisu kao u vrijeme komunizma (samo jos slika Velikog vodje fali vjerzjem na zidu)... mada je u komunizmu bilo reda na vodama... a danas se u Srbiju dolazi po merak pecanja ... koliko na vode... toliko u male lijepe gradove koji "odisu duhom proslosti", zar ne? Nama gostima je to povratak na mjesta koja volimo jos iz ranijih vremena... i to je bash cool. Ali vama koji tamo zivite je... kako?
Vode nam i nisu u haosu koliko recimo Crnogorske, imate vise smeca od nas. Kada krenem na more od Mojkovca pored suze Evrope gde god ima neko naselje ili par kuca sa one strane Tare tu su i gomile smeca koje vode pravo u Taru, cak i najvise smeca u Srbiju ulazi bas iz Crne Gore od gornjeg toka Ibra i od Rozaja.
Los_Pecaros ::

I ko je za to kriv?
Vi... dabome.
Ove neuksno birane reci necu ni da komentarisem. To ulazi vec u sferu politike, a bavimo se jednim sasvim zanimljivim sportom i hobijem.
Los_Pecaros ::

"Od kulina Bana" ste spremni svi odjednog za neku bzvz-nu pricu sve braneci nekoga i po starom balkanskom obicaju .............. nista se skoro nece promijeniti.
Od kako kazes Bana smo spremni svi odjednom za neku bezveznu pricu, braneci nekoga po starom Balkanskom obicaju. Izvini molim te, ali ko je pokrenuo tu bezveznu pricu. Zar se ne moze napisati necje misljenje u dva tri posta nego je potrebo 6/7 stranica da se dokaze nesto na silu. Evo sve vreme citam postove koje si postavio i nista iz njih covek ne moze da protumaci kako treba. Kao da gledam postove blizanaca sa razlicitim pogledima na svet oko sebe pod jenim nick-om. Traziti od instruktora ili sve jedno VIP mastera koji olaksavaju pocetnicima ulazak u svet musicarenja, da ucine nesto vise za vode je ravno tome da ski instruktor trazi na Bjelasici bolju zicaru, stara ga zulja, da se posece suma recimo da moze nesmetano da vozi skije, da se smanji cena ski pasa, jer je mnogo u odnosu na ono sto mu se pruza za te pare na toj planini i sl. Ne vidim svrhu vasih postova i gde oni vode.


o.k o.k potpis.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 23:42

Los_Pecaros ::
Uf....

.

Zato je taj region "Supak od svijeta". Po razvoju te FF-price i BiH vam je postao "zapad". A vi se dicite kako imate 4 EFFA instruktora! Eto... ustanovismo ... nikave ozbiljnije fajde od njih.

Ocito (opet) da ti kukali (bash je vrijeme da ih ovako nazovem) instruktori nemaju namjeru (moguce ni petlju) da ucestvuju u ovoj prici a taman posla da ce im na pamet pasti i da se angazuju tamo "dje treba". No na livade... i u zavitalvanje.

Za prvi dio ne mogu reći da si u pravu....možda smo u teškoj situaciji i SRB I CG i BIH , ali se (po meni) zdravije i lakše diše , iako je teško,MNOGO TEŠKO, (kako bi da je malo bolje), nego u tim Švabijama, đe ljudi nisu ljudi već roboti koji žive za 12 sati u jednom danu koji se zove NEDELJA! Po meni,to je mnogo gore od šupka!
Nećemo se još mjenjati sa njima! Nadamo se boljem!

Za drugo,jesi...potpuno! No comment!

A za EFFA me baš zabolje!
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 EmptyPon 07 Dec 2009, 23:45

Nikada do sada na ovom forumu, braneći princip demokraičnosti i nemešanja administracija sajta i foruma, nije prekidala ni jednu temu
(osim u par navrata, kada su teme postale krajnje nepristojne gubeći smisao ) a sve polazeći od jedne pretpostavke da mušičarskom forumu ta
vrsta slobode može doneti edukativni potencijal i obrazovani karakter , jer zatvorene u šablone i vodjene od strane administracije mnoge teme bi
izgubile na šarmu i postale bi slične jedna drugoj .. i već mnogo puta ispričane na mnogim sličnim mestima .

Medjutim, prvi put sam prinudjen da jednu temu zatvaram na ovaj način , jer je poprimila obrise nečeg ružnog i nesvrsishodnog , a to je mesanje
nacionalnih osjećanja u temi o EFFA instruktorima i to na jednom mušičarskom forumu ...

Žao mi je što začetnik teme , nije šire elaborirao istu , jer je postavljena u Obaveštenja i on je kao inicijator bio u obavezi da je i šire objasni , mislim
da je taj prvi post bio u službi tako nečeg , a svim daljim učesnicima se zahvaljujem na vremenu i pažnji koji su posvetili ovoj temi ...

Takodje , podsećam sve nacionalne navijače da je internet jako interesantan medij i da tu vrstu debatovanja mogu pronaći na hiljadama web linkova
a sve nas koji želimo da pričamo samo o fly fishingu ostave na ovih 5-6 internet stranica , zanesenih i zaljubljenih samo u najlepšu veštinu a to je :


PRIČA O MUŠIČARENJU !!!

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sponsored content





Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Snažni unutar EFFA!
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» UHVATI I PUSTI (C/R)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: