Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Francuski stil nimfarenja

Ići dole 
+13
Clavis
NMilanovic
Zarkotekica
Peka
Gamarus
Mackey
Renafly
Ivica R.
Zeka
NikolaCG
Cakan
Mr.Zacoola
Madjoni
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Francuski stil nimfarenja   Francuski stil nimfarenja - Page 3 EmptySre 12 Mar 2014, 21:08

Ovo sam vec negdje bio naletio pa se sjetih, ko želi probati ovaj stil može napraviti sam indikator da ne
naručuje komercijalu probe samo radi.

Po principu "šokiranja" materijala ide:

Slinky french indicator:

LINK
Nazad na vrh Ići dole
Moravica fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Moravica fly


Broj poruka : 92
Godina : 27
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 09.12.2013

Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Francuski stil nimfarenja   Francuski stil nimfarenja - Page 3 EmptyPet 01 Maj 2015, 19:38

Moze li mi neko reci sta je potrebno od opreme za Francusko Nimfarenje,koja struna posto sam danas video jednog momka koji peca sa obicnom strunom bez musicarskog konca.
Nazad na vrh Ići dole
http://mdjosev7@gmail.com
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Francuski stil nimfarenja   Francuski stil nimfarenja - Page 3 EmptyPet 01 Maj 2015, 21:52

Sitnije nimfe, malo drugacija tehnika lova, specifican uglavnom monofil indikator, dugacak karakteristican predvez i nista vise (ima da se kupi nesto ovog tipa) ili struna kao zamena.
Udari malo po googlu bice ti jasnije sta i kako (nista komplikovano). Kad se sretnemo pojasnicu ti uzivo.

Mada ti je za Moravicu zgodnije neko Cesko nimfarenje u stvari taj French koji se primenjuje na Moravici vise lici na Czech nymph u nekoj midium ili long distance varijanti nego na pravi French.
Podjednako je efikasan i klasican Czech nymph / short-distance, kao i ribolov tehnikama mokrih musica tako da je taj French zanimljiv ali ne kao nesto sto je neophodno ili u prednosti u odnosu na druge tehnike lova. pozz!!
Nazad na vrh Ići dole
Moravica fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Moravica fly


Broj poruka : 92
Godina : 27
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 09.12.2013

Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Francuski stil nimfarenja   Francuski stil nimfarenja - Page 3 EmptyPet 01 Maj 2015, 22:49

Šta mislis al bih mogao da probam da dodam na konac fluo strunu za muvanje i da mi konac uopste ne izlazi na stap i da dodam naradzastu strunu kao indikator i posle na kraju 2 nimfe ?
Nazad na vrh Ići dole
http://mdjosev7@gmail.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Francuski stil nimfarenja   Francuski stil nimfarenja - Page 3 EmptySub 02 Maj 2015, 09:18

Najbolje onda da stavis olovo od 10g na kraju da lakse zabacis Laughing to nije musicarenje i uopste ti ne treba takav sistem da bi na nasim rekama ulovio ribu
Nazad na vrh Ići dole
Face90
Guide
Guide
Face90


Broj poruka : 663
Godina : 33
Lokacija : Bijelo Polje
Datum upisa : 26.04.2012

Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Francuski stil nimfarenja   Francuski stil nimfarenja - Page 3 EmptySub 02 Maj 2015, 10:22

Moravica ostavi se ti nimfarenja te ceskog , te francuskog ...za sve ti to trebaju neki posebni stapovi , duzine 10 ft i slicno , uzmi ti normalno struna predvez tipet , zabaci strunu i mend napravi , kad se ispravi struna eto ti je riba ...ne mora da znaci da je riba moze da je kacenje ali neka ti struna sluzi kao indikator i to je to . skocko
Nazad na vrh Ići dole
Moravica fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Moravica fly


Broj poruka : 92
Godina : 27
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 09.12.2013

Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Francuski stil nimfarenja    Francuski stil nimfarenja - Page 3 EmptySub 02 Maj 2015, 10:36

Znam Face da ima laksih nacina nego sam juce video taj French i na prvi pogled mi se zasvidjalo i ako se bas dosta razlikuje od obicnog i jednostavnijeg nacina...
Nazad na vrh Ići dole
http://mdjosev7@gmail.com
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Francuski stil nimfarenja   Francuski stil nimfarenja - Page 3 EmptySub 02 Maj 2015, 12:13

Face90, nije to bas tako.
Nekad taj tvoj nacin nije ni blizu po ucinku kao nimfarenje gde se samo predvez koristi.
Nazad na vrh Ići dole
Moravica fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Moravica fly


Broj poruka : 92
Godina : 27
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 09.12.2013

Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Francuski stil nimfarenja   Francuski stil nimfarenja - Page 3 EmptySub 02 Maj 2015, 12:33

nadjoh sad nesto na youtube da li je ovo cela procedura sistema za French Nymphing?
Nazad na vrh Ići dole
http://mdjosev7@gmail.com
Sponsored content





Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Francuski stil nimfarenja   Francuski stil nimfarenja - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Francuski stil nimfarenja
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: