Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje grgeča

Ići dole 
+42
Djordje Stojkovic
Milantaa
Vlajkoni
Micko Nis
Big Bad Wolf
Švaba
Pera theFly
Platipus2000
Minaqua
Beso
Clavis
Crni
Ducka
Alibaba
NMilanovic
Mohiko
Flya
Bahat
RadeZamora
Djomla
Sumadinac
Madjoni
Sale guitar
Raka Hardy
Djomla-BL
Zvezdan
Goci
Murino
Vjeko
Lale
Ervin-Eko
Gegula
Mafke
Predrag
Andrei.A
Musicar
ShoneFly
Vladan_Nis
LeDukri
Sasats
NikolaCG
Mixmaster
46 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptySre 20 Jan 2010, 09:52



Mušičarenje grgeča

Grgeč je mala grabljivica sporotekućih i stajaćih voda.
Hrani se uglavnom vodenim beskičmenjacima, larvama insekata, vodozemcima i ribicama.
Dostiže par kilograma težine, ali je u našim vodama prava retkost grgeč od preko 1 kg.
Interesantan je za mušičarenje, jer je dobar borac. Krupne primerke, kao i kod ostalih vrsta, nije lako uhvatiti, što je izazov za sportiste da doskoče tom izazovu. Grgeč rado napada nimfe, ali je ponekad teško opaziti njegov napad, jer često mamac uzme u usta i ne pomera se sa tog mesta. To znači da nema pomeranja indikatora, niti strune i sistema. Dakle, nije baš jednostavno, iako se radi o vrlo grabljivoj i znatiželjnoj ribi...


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptySre 20 Jan 2010, 10:19

Skadarsko jezero je prepuno grgeča!
Ranijih godina sam ga iz zanimacije lovio na imitacije ribica, tako da mislim da bi strimeri itekako bili dobar mamac za ovog grabljivca!
Kreće se u jatima i samo treba locirati poziciju i ulov je neizostavan! Obično se nalazi oko nekih podvodnih grebena nedaleko od obala, gdje obitava i sitna riba!
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptySre 20 Jan 2010, 17:57

Samo jednom sam ulovio grgeča mušičarskim priborom .

Bio je oko 15cm i upecao sam ga na mokru muvu na Moravi . Slabo ga ima ovde kod mene u reci...
Nazad na vrh Ići dole
LeDukri
Visitor
LeDukri


Broj poruka : 180
Godina : 39
Lokacija : Niš
Datum upisa : 29.08.2009

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyUto 26 Jan 2010, 15:59

Secam se da mi je grgec bio omiljena riba za pecanje kad sam imao negde 10 god. Bio sam odusevljen borbenoscu ove ribe. Uvek sam terao dedu da me vodi negde gde ima grgeca. Tada sam uz dedine savete dosta naucio o ponasanju i lovu grgeca. Te stvari i danas pamtim.

Grgec od najmladjih dana zivi u jatu. Naravno, kako stari on se otudjuje, pa najveci primerci zive sami, usamljenicki. Sto je grgec stariji i veci, ima izrazeniju grbu na ledjima. Posto je grabljivica, plen trazi obicno u mladji druge ribe . Trazi skrovita mesta, kako u reci tako i u stajacoj vodi. Dok su sasvim mali hrane se planktonom, racicima, nimfama, crvima. Najlepse je to sto je aktivan cele godine. Zimi i leti obozava racice (moj najkrupniji, oko 700g, je bas upecan na udicu namamcenu gamarusom - pecao sam na plovak), crve jede u prolece, kad vode nadodju, a u jesen sa najvecim zarom napada ribice! Ustvari on cele godine ne odbija da pojuri mladj. Zato i ja mislim da su strimeri prava stvar, ali i gamarusi! Nekoliko puta sam upecao grgeca musicarskim priborom, a svaki put na bloodworm.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyNed 31 Jan 2010, 23:14

Grgeč ponekad obraduje mušičara-štukolovca i proguta udicu 3/0!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Vladan_Nis
Visitor
Vladan_Nis


Broj poruka : 120
Godina : 29
Lokacija : Nis
Datum upisa : 03.01.2010

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyUto 17 Avg 2010, 00:39

Zanimljiva riba za musicarenje.U Nisavi ima puno krupnih bandara i 500g nije retkost.Nikad ga nisam ulovo na musicu i zanima me kakav bi to dozivljaj bio.Imam nameru da ovih dana na Nisavi ili starom koritu Nisave bacim strimera,ali nekako me vise privlaci nimfa i tanak najlon.Kao i klen cuo sam da obozava crvenu boju .Znam da je agresivna riba ali nemam pojma da li voli da se nimfa brzo vodi ,sporo ili propada.Mozda i nema pravila pa cu sve probati. Inace ovu predivnu ribu ,barem niski ribari smatraju kao korov i stetocinu a nemaju pojma o njoj .Bandar je jedna od najukusnijih riba koje sam ikada jeo. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://gracefulfootball.blogspot.com
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyUto 17 Avg 2010, 19:30

U Mix što ti je dobar taj bandar gore, prava lopata Bravooo, ja do sada nisam imao takav primerak i svi su mi bili većinom omanji.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyUto 17 Avg 2010, 23:49

Krupan grgeč je mudrac.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptySub 28 Avg 2010, 17:21

Prugasti Vragolan

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyNed 03 Apr 2011, 23:37

Na ovog "deliju" sam se posebno nameračio ovih dana:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Grgeč je najjači barski borac.
Nazad na vrh Ići dole
Musicar
Visitor
Musicar


Broj poruka : 474
Godina : 48
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 02.04.2009

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyPon 04 Apr 2011, 12:59

Fantastična riba za mušičarenje. Borac fantastičan.
Ipak, većina ribolovaca ga hvata slučajno pecajući štuku, iako mislim da bi se moglo ciljano ići na njega.
Nazad na vrh Ići dole
Andrei.A
Fly fisherman
Fly fisherman
Andrei.A


Broj poruka : 91
Godina : 43
Lokacija : EastRO
Datum upisa : 03.01.2011

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyPet 15 Apr 2011, 07:11

Hey guys.... perch is one of my favourites sampion 1

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyPet 15 Apr 2011, 09:07

Good choice, Andrei!
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyPet 15 Apr 2011, 09:09

Spremio sam neke strimere za bucove i grgece, pa se nadam da cu moci da postavim nekog i ja.....ali ne slazem se sa jednom
konstatacijom Mixe da su retki preko 1kg, kod mene na jezeru nisu retki ni od 1,5 a bilo je i do 2kg.....oko 1kg su najcesci na
varalice ali ne sumnjam da ce da se jave na strimere....interesuje me samo kada mu je najbolje vreme za lov u toku dana ili
nema nikakve veze....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča EmptyPet 15 Apr 2011, 09:30

Predraže, ako u tom jezeru nisu retki grgeči-kilaši, to je onda super grgečarski revir.
Meni su krupniji komadi najbolje radili u sumrak. Nikad nisam poranio zbog grgeča, ali verovatno su najkrupniji komadi tada aktivni. Može i preko dana, ali tada vrlo često samo proprati strimera.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje grgeča Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje grgeča   Mušičarenje grgeča Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje grgeča
Nazad na vrh 
Strana 1 od 13Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: