Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje karaša (babuške)

Ići dole 
+37
Predrag
NemaNja95
Mohiko
Murino
Pedja GM
Clavis
Big Bad Wolf
Ducka
Micko Nis
NMilanovic
Vladan_Nis
SnikS
Peka
Mafke
Musicar
Crni
Renafly
Djomla
Siberianman
Helti
Tomos rider
Pex
ShoneFly
Ervin-Eko
Gegula
Marushani
Goci
Markovic
Sasats
Jocko
Sasa D
Zvezdan
NikolaCG
Madjoni
Ogi
Masic
Mixmaster
41 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyČet 19 Maj 2011, 12:11

Zvezdane, lijep ulov.... Bravooo Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyČet 19 Maj 2011, 18:04


Jako me interesuje kako reaguju plovkarosi kad musicar hvata mahackim priborom ''njihov''plen.

ŠTA BI DAO DA ČUJEM KOMENTARE Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyČet 19 Maj 2011, 20:19



Ništa ne komentarišu, jer jednostavno ne veruju svojim očima. Ostaju potpuno nemi.

Samo, njih ne treba da ogovaramo, jer isto tako reaguju i skromniji mušičari-posmatrači. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyČet 19 Maj 2011, 21:24


U Jagodini kada bi ''nacickani''plovkarosi videli ''ludaka'' kako mase kanapom i vadi babuske,poceli bi da bacaju teleskope i stolice u jezero stvarno ha ha

A na Moravi obavezno budes ''pozdravljen'' podsmehom i poluglasnim komentarima ( starije cicice ),ali kad pocne klen za klenom ko na traci

da zabada stap.....MUK,cuju se komarci stvarno ha ha

STA SE TADA MOTA PO STARIM MORAVSKIM GLAVAMA,DOSIJE X !

Pre neki dan stari ribolovac u firmi kojoj radim od nedavno,mi je drzao predavanje kako klen ne moze da se peca BEZ OLOVA!!!

Bilo mi ga je zao,nisam se upustao u ''kolegijalnu'' diskusiju,ko je breeee kriv sto ovoliko centralna Srbija zaostaje u FF-u



Placko
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyPet 20 Maj 2011, 06:51

Ha,kod mene je godinama bio sličan slučaj.Međutim,sada svi znaju da je i to moguće pa me većina ribolovaca snabdeva korisnim informacijama o kretanju ribe.Vrlo često saznam za neko mesto gde se kriju dobre babe upravo od ribolovaca koje sretnem na vodi.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyPet 20 Maj 2011, 16:49


Do duse,ovde u JA je narod uvek povezivao musicarenje sa ( za Jagodince),udaljenim planinskim rekama,i veciti izgovor je bio ''nemamo mi

reke za to '',tako da su se svi stariji ribolovci a i njihovi potomci u startu ogradjivali od musicarenja,pa : ''daj 2 kutije crvici i dzak leba u gepek,

pa diemo ba pobiemo babusku''. Toliko lepih recica oko JA,a i pastrmske vode nisu ''preko sveta'',do 40-tak km.

NEMA IZGOVORA No
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyPet 20 Maj 2011, 19:56

Vremena se menjaju.

Karaši su vrhunski mušičarski ulov i najjasniji dokaz želje da se po svaku cenu isključivo mušicom ulovi bilo koja vrsta ribe.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyPet 20 Maj 2011, 21:14


Nekada su okolne bare i jezerca nastale filtriranjem reke V. Morave bile kristalno bistre,raj za kupace i ribolovce,sad su bez obzira na vreme mutne strasno,tako da ne provaljujem na koju foru da ''bocnem''krupnu babusku,a znam gde su komadi preko 1 kg Ufffff

Zadnji put sam lovio karase na vidjeno u bisrtim barama na severu Slavonije,oko Donjeg Miholjca, LUDILO cheers
Nazad na vrh Ići dole
Peka
Visitor
Peka


Broj poruka : 401
Godina : 42
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.11.2010

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyPet 20 Maj 2011, 21:42

Danas sam obisao Grabovnicku baru (omladinsko jezero),bilo je prepuno plovkarosa koji su ciljano pecali babusku,
niko nista ne hvata a ja posle vitlanja strimera i vise satnog pokusaja da bocnem stuku preorjentisem se laksim
priborom na babusku.........i tako prolazeci pored ribolovca koji me je pitao jel se javlja belica,moj odgovor da ne
jurim belicu vec BABUSKU ga je totalno zbunio........klimnuo glavom i reko:NIsam znao da babuska uzima na povrsinu,
pa koj je q....c trazimo po dnu..........simpatican cicica Ufffff .Nisam bio te srece da bocnem bar jednu babusku kako
bi se ostatak ekipe uverio u to da se babuska moze pecati na fly.
Nazad na vrh Ići dole
http://spreyart.wordpress.com/
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptySub 21 Maj 2011, 07:39

Kad se baba digne na površinu to postaje prednost jer je lociranje ribe završen posao,ostaje samo dobra i uspešna prezentacija.
Međutim,krupna babuška je veoma obazriva dok je na par santimetara ispod površine, i pad nimfe na vodu mora biti gotovo
nečujan.Druga je situacija kad babuška obitava u rupama trave na nešto većoj dubini.Ako je voda izuzetno bistra,ovakve ribe
nije proiblem opaziti,a dobro plasiranu nimfu koja propada ispred glave babuška će napasti poput nekog predatora,verovatno
oslobođena straha zbog dobre kamuflaže.Dešavalo mi se da riba,koja je u takvoj poziciji,krene na nimficu koja bude udaljena i
do pola metra,pa čak i više,od mesta na kome je riba sakrivena.

Samo uzimanje je često veoma različito,od evidentnog usisavanja,do pipavog njuškanja nimfe koje zna biti veoma iritantno, i
zahteva munjevitu kontru.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyUto 14 Jun 2011, 23:17

Pođoh na bucove, ali Morava bi mutna kao oranje.
Morao sam da produžim do nekih babuškarskih bara, taman da otpušim malo sinuse miomirisom razmuvanog mulja. Laughing

Stari dobri karaš je spasio dan:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyUto 14 Jun 2011, 23:27

Mixmaster ::
Pođoh na bucove...
Ako već pecaš ribe u lovostaju, ne piši o tome javno...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyUto 14 Jun 2011, 23:42

Goci ::
Mixmaster ::
Pođoh na bucove...
Ako već pecaš ribe u lovostaju, ne piši o tome javno...


Hahaha, ništa gluplje u životu ne pročitah. Po ovom čoveku, lovostaji važe i za one koji ne pecaju, nego samo razmišljaju o ribama.

Goci, predlažem da ribolovačke prekršaje poput ovog odmah prijaviš. Zovi šefa ribočuvarske službe, a možeš i sam da sastaviš krivičnu prijavu, kao oštećeni ribolovac.

P.S.
Nekim čudom, bio sam ubeđen da je ovaj glupi lovostaj završen 31. maja.

Svejedno, ti me prijavi, a ja ću da priznam "delo". Odležaću svoje. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptyUto 14 Jun 2011, 23:53

Da, da, sve ti "nisi znao"... Ni to da se riba ne sme pecati u Srbiji sa 3 udice, pa morali neuki ribočuvari da te uče na sred mušičarskog revira... lol!

Tako verovatno i kad poneseš ribu u lovostaju, ili "nisi znao" ili možda "nije moja, našo sam". ha ha ha ha

Tako si proletos u sred lovostaja "našao" onu crknutu štuku na bari pa si je poklonio plovkarošima, a onda si nedavno "našao" očišćenu pastrmku na Nišavi! sampion 1

"Kako ja nisam našao?" :)

https://www.youtube.com/watch?v=EVUSj7Zzp_k


Poslednji put izmenio Goci dana Sre 15 Jun 2011, 23:14, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 EmptySre 15 Jun 2011, 01:14

Svašta pročitah na ovim forumima. Goci je zaista zabavan. U njegovim postovima ja sam junkie, nemilosrdni riboubica, krivolovac, štetan po mušičarenje, zavodnik maloumnih maloletnika...Laughing

Kadgod upecam neku ribu o kojoj on samo sanja, odmah se uzbudi i počne da brlja.

Goci, poslušaj starca Foču od 100 ljeta: Upecaćeš i ti jednog dana babušku na muvu. Opusti se.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje karaša (babuške)
Nazad na vrh 
Strana 7 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: