Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?

Ići dole 
+20
Los_Pecaros3
Gamarus
DonCarleone
ZmajodBosne
Predrag
Ervin-Eko
Fly Daddy
Musa
Mixmaster
NikolaCG
Mr.Zacoola
Sale
Renafly
Sagemaster
Ersin
Madjoni
Bax
Sasa D
Pex
OSX
24 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
OSX
Fly fisherman
Fly fisherman
OSX


Broj poruka : 23
Godina : 57
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 11.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 12:33

ODVOJENA TEMA IZ TEME RIJEKA LAŠVA !

PRIM.PR. ADMINISTRACIJA


Da ne bude zabune, moze li malo objasnjenje sta znaci

"Lovilo se na nimfe i to jako otezane"??
Nazad na vrh Ići dole
Pex
Visitor
Pex


Broj poruka : 467
Godina : 48
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 13.02.2010

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 13:03

OSX ::
Da ne bude zabune, moze li malo objasnjenje sta znaci "Lovilo se na nimfe
i to jako otezane"??

Pozdrav OSX. Nisam ja neki profesionalac, ali lov na nimfe jako otežane znači da musica sa
kojom lovis imitira neku musicu u stadijumu nimfe i nalazi se pod vodom na dnu, zbog toga
se te imitacije dodatno otezavaju olovnom zicom, trakom i dr.

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Rap4b7
Nazad na vrh Ići dole
OSX
Fly fisherman
Fly fisherman
OSX


Broj poruka : 23
Godina : 57
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 11.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 13:07

Hvala tebi na odgovoru, ali ti očito nisi nikad pecao u ovom reviru... tj, neznaš kako se tamo otežavaju nimfe, i sve ostale muhe koje netreba da
ostanu na površini...
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 14:40

OSX ::
Da ne bude zabune, moze li malo objasnjenje sta znaci "Lovilo se na nimfe
i to jako otezane"??

Posto je pitanje namjenjeno meni,onda je red da na njega i odgovorim.
Nimfe #10 sa tungsten glavom 3.8mm + olovna žica.
Na nekim mjestima se ta otežana nimfa može spustiti na dno uz tanji najlon,ali je veliki rizik kidanje,
ali na nekima treba i dodatno otezanje na tipetu.

Kombinovao sam i tonući predvez, ali je mnogo prepreka na dnu pa ima dosta kidanja.

Pretpostavljam da znaš kako se tamo lovi.
Nazad na vrh Ići dole
OSX
Fly fisherman
Fly fisherman
OSX


Broj poruka : 23
Godina : 57
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 11.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 14:44

Da znam.. zato i pitam... tamo je tesko vidjeti nekoga bez olovne kuglice na tipetu, velicine manjeg klikera... Strimeri vise lice na jigove...
A taj tipet 0.10, tamo sigurno nikad nije umocen u vodu... Domacini jesu vrlo ljubazni, dobrodoslica je uvijek na nivou, cijene podobne,
ulozilis su ogroman trud da ociste Lasvu, ali to musicarenje nije... Sa tom kolicinom olova se tako nemoze nazvati...
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 14:55

OSX ::
Da znam.. zato i pitam... tamo je tesko vidjeti nekoga bez olovne kuglice na tipetu, velicine manjeg klikera...
Strimeri vise lice na jigove... A taj tipet 0.10, tamo sigurno nikad nije umocen u vodu... Domacini jesu vrlo ljubazni,
dobrodoslica je uvijek na nivou, cijene podobne, ulozilis su ogroman trud da ociste Lasvu, ali to musicarenje nije...
Sa tom kolicinom olova se tako nemoze nazvati...

Pravi lov na Lasvi tek dolazi kada opadne i riba izadje na povrsinu.To sa olovom se ni meni ne svidja.
Otezanje koje je koristeno toga dana na tipetu nije prelazilo 1g.Sto se tice tipeta 0.10mm Bruno ga je
imao na stapu tog dana i nimfe #18 i imao uspjeha.Krupne su kidale, a sitnije vadjene.

Posto vidim da si kolaga iz Sarajeva lijepo bi bilo da nam predstavis malo vode oko svog mjesta kao
što su :Miljacka, Fojnica, Kresevka i druge na kojim sigurno lovis.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 15:00

Zaboravio sam napisati da sam ja prosle godine u avgustu mjesecu lovio na musice #21 i najlon 0.10mm upravo na ovoj rijeci.
Izuzetno je bilo tesko prevariti iznabadane kalife koje su se javljale na povrsini.Mada sam tog dana imao fin ulov.
Nazad na vrh Ići dole
OSX
Fly fisherman
Fly fisherman
OSX


Broj poruka : 23
Godina : 57
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 11.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 15:03

Ne, ne lovim... Na Miljacki ti vladaju gliste crvi grunt plovak i slicno... Fojnica - nula bodova...

Ta Kresevka ne znam ni gdje je...
Ako hoces da se bavis tim sportom,a zivis u Sarajevu, onda ides na Glavaticevo (a znam da si gore bio) ili u Krajinu...

P.S.Pa brate, na ovim tvojim slikama od prosle godine, na svakoj ti na tipetu stoje po dva olova???
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 15:13

OSX ::
Ne, ne lovim... Na Miljacki ti vladaju gliste crvi grunt plovak i slicno... Fojnica - nula bodova... Ta Kresevka neznam ni gdje je... Ako hoces da se bavis tim sportom,a zivis u Sarajevu, onda ides na Glavaticevo (a znam da si gore bio) ili u Krajinu...

P.S.

Pa brate, na ovim tvojim slikama od prosle godine, na svakoj ti na tipetu stoje po dva olova???

Posto nimfe na koje sam lovio nisu bile otezane tungstenom vec mesingom koristio sam dvije sacmice.
Toga dana sam vecinu riba uhvatio na suve muve #21 i najlon 0.10mm..Aparat mi je upao u vodu tako
da slike riba koje sam izvadio na suve muve nisam uslikao.

Glavaticevo mi se svidjelo,a i cuvari su me sigurno zapamtili.Tu nije bilo sacmi ,a ulova masala.
Nazad na vrh Ići dole
OSX
Fly fisherman
Fly fisherman
OSX


Broj poruka : 23
Godina : 57
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 11.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 15:21

Ma nemoraš nista da mi objasnjavas, stavi ti ako hoces i kilu olova, to je tvoja stvar, na Lasvi to dozvoljavaju i preporucuju),
ali mislim da to nemozes onda nazvati musicarenjem... To je nesto drugo... Kazu da bi trebalo biti snjura, predvez, tipet i muha,
bez dodatnog otežanja....
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 15:29

OSX ::
Ma nemoras nista da mi objasnjavas, stavi ti ako hoces i kilu olova, to je tvoja stvar, na Lasvi to dozvoljavaju i preporucuju), ali mislim
da to nemozes onda nazvati musicarenjem... To je nesto drugo... Kazu da bi trebalo biti snjura, predvez, tipet i muha, bez dodatnog otezanja....

Svi mi imamo svoj pogled na musicarenje i prilagodjavamo se uslovima na kojima pecamo.O tome smo mnogo toga napisali i prodiskutovali.
Ja licno najvise volim lov suvim muvama i tu nema greske,a ovo oko sacmica je stvar pojedinca i svako radi kako misli da treba,a da ne
ugrozi zakon koji vlada na toj vodi.

Da je tungsten jeftiniji i lako dostupan na nasem trzistu nebi imali potrebe za sacmicama.
Nazad na vrh Ići dole
OSX
Fly fisherman
Fly fisherman
OSX


Broj poruka : 23
Godina : 57
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 11.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 15:32

Da ti pravo kazem, otprilike iste odgovore daju ovi sto nizvodno od Mostara, krkaju meku na tirolac..
Te to je nasa stvar, te dozvoljeno je, te ovako je i moj dedo peco, nemoj mi sad ti tu sr.t, pa onda,
to je skupo, tako se nemoze riba ufatit, i sl....
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 15:51

OSX ::
Da ti pravo kazem, otprilike iste odgovore daju ovi sto nizvodno od Mostara, krkaju meku na tirolac..
Te to je nasa stvar, te dozvoljeno je, te ovako je i moj dedo peco, nemoj mi sad ti tu sr.t, pa onda, to je skupo,
tako se nemoze riba ufatit, i sl....

Ovo poredjenje sa tvojim komsijama iz Mostara me ne zanima i nema veze samnom.Poceo si da brkas babe i zabe.
Izgleda si veliki strucnjak u musicarenju,a i red bi bio da se predstavis.Da znam sa kim vrsim prepisku.
Ipak je ovo tema "Rijeka Lašva"...
Nazad na vrh Ići dole
OSX
Fly fisherman
Fly fisherman
OSX


Broj poruka : 23
Godina : 57
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 11.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 16:26

Pa vec si zakljucio da sam iz Sarajeva, tako da su mi Mostarci komsije taman koliko i ti (brkas babe i zabe)..
Nevidim da sam te poredio i sa kim, samo rekoh da daju slicne odgovore.... Na forumu sam predstavljen taman koliko i ostali.
Evo vidim i moderator ima samo nick... Ako te zanima vise, moze na PP.. Sto se tice strucnosti, kako se to mjeri???
Nekim takmicenjem?? Mislim da ja bez olova nemam sansi.. Bolji si...

A i meni uz to musicarenje nikako ne ide takmiecnje.. Meni je samo merak...
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? EmptyPet 14 Maj 2010, 16:39

OSX ::
Pa vec si zakljucio da sam iz Sarajeva, tako da su mi Mostarci komsije taman koliko i ti (brkas babe i zabe)..
Nevidim da sam te poredio i sa kim, samo rekoh da daju slicne odgovore.... Na forumu sam predstavljen taman koliko i ostali.
Evo vidim i moderator ima samo nick... Ako te zanima vise, moze na PP.. Sto se tice strucnosti, kako se to mjeri??? Nekim
takmicenjem?? Mislim da ja bez olova nemam sansi.. Bolji si... A i meni uz to musicarenje nikako ne ide takmiecnje..
Meni je samo merak...

OK Madjoni, posto mislis da sam fulio temu, necu vise... Ako treba, brisi sve..



Čim ne želiš da se predstaviš nemam šta ja sa tobom da raspravljam, a pogotovo ne o mušičarenju.
Za tvoju informaciju na takmičenju nema dodatnog otežanja, a ja opet pobjedio.

Samo toliko da znaš i nastavi da meračiš... ciao
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfe jednodnevki
» Lako do trajne nimfe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: