Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?

Ići dole 
+20
Los_Pecaros3
Gamarus
DonCarleone
ZmajodBosne
Predrag
Ervin-Eko
Fly Daddy
Musa
Mixmaster
NikolaCG
Mr.Zacoola
Sale
Renafly
Sagemaster
Ersin
Madjoni
Bax
Sasa D
Pex
OSX
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
OSX
Fly fisherman
Fly fisherman
OSX


Broj poruka : 23
Godina : 57
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 11.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPet 14 Maj 2010, 16:43

Svaka čast šampione...
Nazad na vrh Ići dole
Bax
Visitor
Bax


Broj poruka : 235
Godina : 51
Lokacija : Jošanička Banja
Datum upisa : 07.05.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPet 14 Maj 2010, 16:47

Svaka čast svakome, ali Sale ni meni se ne svidjaju te sačmice ...
Nazad na vrh Ići dole
http://wwwgranitiimermeriostojic.co.rs
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPet 14 Maj 2010, 16:49

Bax ::
svaka cast svakome ali sale ni meni se nesvidjaju te sacmice

Pisi u odgovarajucoj temi.To je tvoja svar sto ti se ne svidjaju.
Nazad na vrh Ići dole
Bax
Visitor
Bax


Broj poruka : 235
Godina : 51
Lokacija : Jošanička Banja
Datum upisa : 07.05.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPet 14 Maj 2010, 17:35

Nisam mislio na to da ti radis pogresno ili daje kolega u pravu ja pecam i ovako i onako
sve zavisi na kojoj reci se nalazim a u principu preferiram suve musice
Nazad na vrh Ići dole
http://wwwgranitiimermeriostojic.co.rs
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPet 14 Maj 2010, 17:43

Bax ::
nisam mislio na to da ti radis pogresno ili daje kolega u pravu ja pecam i ovako i onako
sve zavisi na kojoj reci se nalazim a u principu preferiram suve musice

Dry fly je zakon. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Bax
Visitor
Bax


Broj poruka : 235
Godina : 51
Lokacija : Jošanička Banja
Datum upisa : 07.05.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPet 14 Maj 2010, 17:54

Pecanje i samo pecanje :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://wwwgranitiimermeriostojic.co.rs
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPet 14 Maj 2010, 18:46

OSX ::
Ma nemoraš nista da mi objasnjavas, stavi ti ako hoces i kilu olova, to je tvoja stvar, na Lasvi to dozvoljavaju i preporucuju),
ali mislim da to nemozes onda nazvati musicarenjem... To je nesto drugo... Kazu da bi trebalo biti snjura, predvez, tipet i muha,
bez dodatnog otežanja....
Nije svaka rijeka Sanica druže...da neznaš u kom smjeru teče posle pola sata gledanja u nju Laughing
Em ih malo otežam cheers OTEŽANE UDICE em dodam koju sačmicu pride :king:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPet 14 Maj 2010, 20:44

Rado nimfarim upravo teskim nimfama ,obicno je to udica #8 dupla duzina malo opterecena tungstenom od 3,8 do 5,5 mm,kada zatreba dolazi i
tungstenov predvez koji pravim u razlicitim duzinama i tezinama. Za te nimfe koristim predveze od 0,18 pa na gore ,na mnogim vodama gdje
vaze pravila sitna nimfa i tanak predvez moja praksa je pokazala na mnogim vodama nesto drugo...

Moju tehniku nimfarenja ne pomisljam mijenjati nekom drugom sve dok sam ovako zadovoljan

Pozdrav i Bistro
Nazad na vrh Ići dole
Sagemaster
Visitor
Sagemaster


Broj poruka : 422
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 21.12.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPon 17 Maj 2010, 16:23

Ersin ::
Rado nimfarim upravo teskim nimfama ,obicno je to udica #8 dupla duzina malo opterecena tungstenom od 3,8 do 5,5 mm,kada zatreba dolazi i
tungstenov predvez koji pravim u razlicitim duzinama i tezinama. Za te nimfe koristim predveze od 0,18 pa na gore ,na mnogim vodama gdje
vaze pravila sitna nimfa i tanak predvez moja praksa je pokazala na mnogim vodama nesto drugo...

Moju tehniku nimfarenja ne pomisljam mijenjati nekom drugom sve dok sam ovako zadovoljan

Pozdrav i Bistro

Oprosti molim te ali kakav ti je to "tungstenov predvez",

Ako bi bio tako ljubazan da ga analitički razložiš nama neupućenima.
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyPon 17 Maj 2010, 22:59

I mene baš interesuje scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyUto 18 Maj 2010, 21:34

Koristim predveze sa elasticnim tungstenom vec dvije godine, jos ih nema u slobodnoj prodaji .
Na 6.internacionalnom sajmu u Minhenu ove godine po prvi put je gospodin Alenko Franolic predstavio svoje proizvode od elasticnog tungstena.
Ovi predvezi su jos u fazi testiranja od strane poznatih Njemackih musicara ,nadajmo se da ce biti dostupni uskoro...
Nekim clanovima naseg foruma je bila cast da budu dobitnici predveza sa elasticnim tungstenom , sto ne sumnjam da nece imati uspjeha Laughing

Pozdrav i Bistro
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptyUto 18 Maj 2010, 23:27

Ersin,hvala na odgovoru...Bas bi volio da vidim taj prevez.
Imam neki (tungsten sheet) koji koristim za otezanje nimfi i elastican je.
Ali mi je predebel nazalost...
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptySre 19 Maj 2010, 14:15

Ersin ::
Koristim predveze sa elasticnim tungstenom vec dvije godine, jos ih nema u slobodnoj prodaji .
Na 6.internacionalnom sajmu u Minhenu ove godine po prvi put je gospodin Alenko Franolic predstavio svoje proizvode od elasticnog tungstena.
Ovi predvezi su jos u fazi testiranja od strane poznatih Njemackih musicara ,nadajmo se da ce biti dostupni uskoro...
Nekim clanovima naseg foruma je bila cast da budu dobitnici predveza sa elasticnim tungstenom , sto ne sumnjam da nece imati uspjeha Laughing

Pozdrav i Bistro

Ja sam od Ersina dobio taj predvez i testirao ga po prvi put na Tari i dobro se pokazao.
thanks you Ersine!
Nazad na vrh Ići dole
Sagemaster
Visitor
Sagemaster


Broj poruka : 422
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 21.12.2009

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptySre 19 Maj 2010, 15:17

Ersin ::
Koristim predveze sa elasticnim tungstenom vec dvije godine, jos ih nema u slobodnoj prodaji .
Na 6.internacionalnom sajmu u Minhenu ove godine po prvi put je gospodin Alenko Franolic predstavio svoje proizvode od elasticnog tungstena.
Ovi predvezi su jos u fazi testiranja od strane poznatih Njemackih musicara ,nadajmo se da ce biti dostupni uskoro...
Nekim clanovima naseg foruma je bila cast da budu dobitnici predveza sa elasticnim tungstenom , sto ne sumnjam da nece imati uspjeha Laughing

Pozdrav i Bistro

Usput rečeno,

nije bio šesti nego peti internationalni sajam,

nije bio u Munchenu nego u Furstenfeldbrucku i to po drugi puta za redom.

Alenko Franolić moj je dugogodišnji prijatelj i izlagač zasada na svakom od ovih pet sajmova.

Taj predvez nema nikave posebne inovativne vrijednosti jer je spacifična težina tog materijala
koji je u stvari mješavinu wolframove (eng. Tungsten) prašine i gume manja od specifične težine olova.

Ona polugotova tijela koja je predstavio i koja također ispitujem za njega već su nešto drugo ali o tome drugi put.

Ukratko taj predvez nije neka sreća i nije nešto novo, takvi se predvezi sa različitim zasičenjem tungstena i gume
pa tako i različitim koeficientom ili brzinom tonjenja koriste već dugo vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 EmptySre 19 Maj 2010, 15:27

Ja pecam na velikoj reci sa jakim protokom vode ,i dosada nisam nasao nista bolje od tankog fluorocarbona vece duzine ,
ne koristim dodatna otezanja u vidu dramlija ili tungstena .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Sponsored content





Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfe jednodnevki
» Lako do trajne nimfe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: