Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?

Ići dole 
+20
Los_Pecaros3
Gamarus
DonCarleone
ZmajodBosne
Predrag
Ervin-Eko
Fly Daddy
Musa
Mixmaster
NikolaCG
Mr.Zacoola
Sale
Renafly
Sagemaster
Ersin
Madjoni
Bax
Sasa D
Pex
OSX
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptySre 06 Okt 2010, 09:50

Znam dosta ljudi koji pored onih musica koje je Sale pitao da li su za tirolca, ne bi ni pogledali ove malo "starije" isto za tirolca.....
Nazad na vrh Ići dole
ZmajodBosne
Visitor
ZmajodBosne


Broj poruka : 122
Godina : 42
Lokacija : Sarajevo, BiH
Datum upisa : 18.02.2011

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyNed 03 Apr 2011, 17:51

OSX ::
Da znam.. zato i pitam... tamo je tesko vidjeti nekoga bez olovne kuglice na tipetu, velicine manjeg klikera... Strimeri vise lice na jigove...
A taj tipet 0.10, tamo sigurno nikad nije umocen u vodu... Domacini jesu vrlo ljubazni, dobrodoslica je uvijek na nivou, cijene podobne,
ulozilis su ogroman trud da ociste Lasvu, ali to musicarenje nije... Sa tom kolicinom olova se tako nemoze nazvati...

Ako je teren zahtjevan a voda duboka, brza, i nepogodna za laksu nimfu kako onda predlazes da se nimfa spusti na potrebnu dubinu?

Da li je dodatno otezanje sportski ili ne, o tome se moze razglabati danima, medjutim ako odredjeni dio rijeke zahtjeva ovaj nacin
prezentacije onda posoje samo dvije opcije: ili zaobidji ili dodatno otezaj nimfu.

Ako se nema izbora ja tu ne vidim nista lose ili kobno po musicarenje.

I to treba znati.
Nazad na vrh Ići dole
DonCarleone
Visitor
DonCarleone


Broj poruka : 195
Godina : 45
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 08.12.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyPon 04 Apr 2011, 12:33

Ja bih voleo da se malko razjasni situacija.
Da li da se diskutuje o dodatnom otezanju komplet sistema ili samo nimfe.

Sasvim je logicno imati istu nimfu u nekoliko tezina. I prilagoditi ribolov uslovima na vodi.
Takodje postoje i "prihvatljivi" nacini otezavanja komplet sistema.

Npr..
Na Neretvi se koristi sistem bez predveza, vec iskljucivo monofil u duzni do 6m.
Postoje i neki zbacaji koji znacajno potpomazu brze propadanje nimfe kroz vodeni film. Tu tehniku je lepo opisao Uwe Rieder i prakticno pokazao. (Potrazite na internetu).

Ali isto tako postoje i oni ribolovci koji nezavisno od situacije nakace dramljice na tipet ili predvez i pecaju.............


A sada i odgovor na pitanje.

Ne postoji granica koliko jedna nimfa treba da bude otezana ni kao moralna ni kao prakticna. To je licna stvar samog musicara. Pojavom Dodtnih tungsten materijala, u vidu raznih traka i folija, unapredjen je kvalitee izrade nimfi. Nisu vise toliko robusne i naduvane, i ne rade se obavezno na udicama #10 ili #8 2xl.
Dodatkom tungsten folije uz tungsten glavu postize se inzvaredna rezina, pa tako nimfe na #12 2xl su prakticno jednake sa tezinom nekadasnjih 10 ili 8.
Takodje sama nimfa ne gubi na proporcijama. Iz ovog poredjenja treba izuzeti kamenjarke, jer se moraju praviti na velikim udicama da bi bile verodostojnije onim u prirodi.
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyNed 21 Okt 2012, 15:40

Moram reći ga ste dirnuli u osinjak sa ovom temom.

Ja nekoristim ništa dodatno od otežanja lovim i na veoma teške i na manje otežane nimfe li me zagolicalo ovo sa
Bosanskim mušicama.Nemorate stavit sačmu ili tiroca mi smo modifikovali ove dokazano lovne muhe sa tungsten
perlom i žicom.Tako da u proljeće odlično ide na br 12 pogotovo ako malo impovizirate pa uz tungsten perlu
zaljepite banana tungsten.Dobićete veoma tešku nimfu al na manjem broju.Nisam ni za ni protiv dodatnih predveza
i otežanja ih nekoristim.Bistro

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 42217410
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyNed 21 Okt 2012, 15:41

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Dd10
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Guide
Guide
Fly Daddy


Broj poruka : 876
Godina : 53
Lokacija : Pored vode
Datum upisa : 02.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyNed 21 Okt 2012, 20:30

DA sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyNed 21 Okt 2012, 22:17

Uvijek Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyPon 22 Okt 2012, 08:56

Fly Daddy ::
Evo su epoksi za tirolca od pre oko 15-ak godina. Opet slika losa sorry

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Slika110

Ovo su muve od pilietilen praha a ne od epoxija (eopxi bi pozuteo za sve te godine i nije ga bilo tada) ,inace su iz Cacka i nisu za tirolca vec klasicne mokre muve za klasicni musicarski komplet .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Los_Pecaros3
Visitor
Los_Pecaros3


Broj poruka : 232
Datum upisa : 24.06.2012

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyPon 22 Okt 2012, 10:48

Bez extra jakog otezanja ninfi, u kanjonu Tare musicari (tokom vecine trajanja sezone) nemaju sta da traze.

DA!

Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyPon 22 Okt 2012, 11:19

Moze i sa otezanim kanapom a lakom nimfom cak je i bolje za reke kao sto je Tara
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Fly Daddy
Guide
Guide
Fly Daddy


Broj poruka : 876
Godina : 53
Lokacija : Pored vode
Datum upisa : 02.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyPon 22 Okt 2012, 12:12

Sale ::
Ovo su muve od pilietilen praha a ne od epoxija (eopxi bi pozuteo za sve te godine i nije ga bilo tada) ,
inace su iz Cacka i nisu za tirolca vec klasicne mokre muve za klasicni musicarski komplet .

Ne kapiram, muve sam uzeo od coveka iz Zagubice koji ih je pravio i na njih tada pecao na tirolca.
Odakle ti da su iz Cacka nemam pojma, a da li su otezane jesu kao kamen.
Ja na njih nikada nisam pecao ali volim da ih cuvam.


Ko je pecao sa mnom zna da su sve moje nimfe otezane koliko je to moguce.
Zato je moj odgovor DA.
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyPon 22 Okt 2012, 12:28

Daddy,kada sam odavno jos postovao da sam u starim brojevima ZOV-a video fotos kapitalne pastrmke sa Mlave upecane
na tirolca,ti si negodovao uopsteno prisustvo te tehnike na Mlavi. Cak ispadoh i ismejan.

Odakle sad muve za tirolca u Zagubici scratch
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Guide
Guide
Fly Daddy


Broj poruka : 876
Godina : 53
Lokacija : Pored vode
Datum upisa : 02.06.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyPon 22 Okt 2012, 12:48

Lepo sam napisao iz kog perioda je to, samo treba pazljivo čitati.
Zabrana pecanja na tirolca vazi od pre 7-8 godina od kada sam ja predsednik udruzenja.
Do tada je bilo jedini način lova na muvu uz vaser kuglu.
Jedini koji je pecao na kanap je pok. Jovča Petrović mada i to vrlo retko jer je i on pecao na tirolca.
Nikog nisam ismejavao jer to nije u mojoj prirodí.
Tema je otišla u pogrešnom pravcu,ali eto da ne ostanes uskraćen odgovora.
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyPon 22 Okt 2012, 12:59

Ovo su kopije mušica Koče Veselinovića i nisu namenjene tirolcu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 EmptyPon 22 Okt 2012, 13:00

Hvala na odgovoru,ali tad uopste nismo pominjali periode vec uopsteno koriscenje tirolca na Mlavi.
U tvoje gazdovanje vodom ne sumnjam,cuo sam od Saleje da je fantasticno.

Nema veze !

Tema ce se vratiti svom pravcu i o tome ne treba ti da brines.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?   Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje na (jako) otežane nimfe ... DA ili NE ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfe jednodnevki
» Lako do trajne nimfe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: