Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA

Ići dole 
+8
Oholi
Zeljko G
Djole
Ivandrago
VladisaNS
Bogi
Zeka
Radojica-pop
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Ivandrago
Fly fisherman
Fly fisherman
Ivandrago


Broj poruka : 58
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.05.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyPet 15 Avg 2008, 13:54

Ne kazu dzabe pamet u glavu i dupe uza zid, u tvom slucaju je stap u ruku i bok uza zid. Salim se naravno. Prvo to moras da imas u glavi, tj. da vizuelizujes pokrete pre nego ih uradis. Dakle sve u jednoj ravni, bilo kojoj, i putanja vrha stapa po pravoj liniji. Zid moze da ti pomogne da skapiras. Najbolji primer ti je linija koja razdvaja zid i plafon.

Ivan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingmania.com
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyPon 15 Sep 2008, 16:03

Kako se baca s extremno mekanim štapovima?Na šta treba obratiti pažnju?
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko G
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 13
Lokacija : Berane
Datum upisa : 15.05.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyUto 06 Jan 2009, 12:04

Ja bi postavio jedno pitanje, vezano za obuku za fly casting , da li ima gdje neki kurs ili škola obuke negdje kod nas , bilo gdje na Balkanu.

naravno, instruktore pozdrav a ovo ko zna mož mi odgovorit, ja bi bio zahvalan

bistro
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyUto 06 Jan 2009, 20:49

ivan i aca su instrtuktori, samim tim obojica bi trebalo i da daju casove
Nazad na vrh Ići dole
Ivandrago
Fly fisherman
Fly fisherman
Ivandrago


Broj poruka : 58
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.05.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptySre 07 Jan 2009, 22:56

Odgovor poslat Vesku na PM.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingmania.com
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptySub 10 Jan 2009, 21:37

Ivane,do sada sam koristio #5 od 9ft.
takvih sam stapova imao dosta,a onda sam nabavio jednu trojcicu,medium,od 8ft.
mogu sa njom izbaciti,po meni (za rijeke koje posjecujem) nepotrebnih 20m,ali ne ide mi lako kao sa onim #5 .
trebam li raditi laganije pokrete,i jeli bolje da za #3/4 koristim dt 3 ili dt 4 ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Ivandrago
Fly fisherman
Fly fisherman
Ivandrago


Broj poruka : 58
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.05.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyPon 12 Jan 2009, 13:30

Miki,

preporucujem ti da koristis DT3 kanap sa obzirom da lovis na manjim rekama. Sa slabijim kanapom ces manje osecati stap, tj. slabije ce ga puniti. Sa druge strane dobices finiju prezentaciju osecaj lakoce pribora sto i jeste poenta tananog pribora.
Problem u bacanju ti se javlja opet usled finoce pribora. Kod finog pribora vestina dolazi do izrazaja, sve je mnogo bitnije i mora se mnogo vise obracati paznja na tajming, stop... Kod stapova visih klasa inercija, sila obicno ispeglaju vecinu gresaka i tako dobijes lazni osecaj moci bez kontrole Laughing .

Ivan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingmania.com
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyPon 12 Jan 2009, 14:03

hvala Ivane.
uspio sam da izbacim 20m bez problema,na rijeci.
usporio sam ritam,i stvarno je veliki uzitak loviti ovako finim priborom.
jos jednom ,hvala na pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyPon 12 Jan 2009, 22:55

Ivandrago ::
Kod finog pribora vestina dolazi do izrazaja, sve je mnogo bitnije i mora se mnogo vise obracati paznja na tajming, stop... Kod stapova visih klasa inercija, sila obicno ispeglaju vecinu gresaka i tako dobijes lazni osecaj moci bez kontrole Laughing .

Ivan
Zbog toga meni najvise pase nula Laughing cheers lol!
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyPet 23 Jan 2009, 01:07

imam jedno pitanje. zanima me kako da zabacim krvnicki otezanu nimfu ili tezak strimer a imam drvece i zbunje svuda oko sebe, znaci samo roll cast dolazi u obzir, medjutim ja kad probam roll muva nikad ne ode ispred kanapa,nego se skljoka ranije. ovo me zanima jer nemam ni cizme ni waders,a pecacu na gradcu u martu sa teskim muvama, pa moram to sa obale ciniti.

hvala
Nazad na vrh Ići dole
Cicvara
Guide
Guide
Cicvara


Broj poruka : 704
Lokacija : Lešnica
Datum upisa : 10.11.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyPet 23 Jan 2009, 09:03

Pozdrav Ivane , i mene isto muči to sa težim nimfama i strimerima.
Nazad na vrh Ići dole
Ivandrago
Fly fisherman
Fly fisherman
Ivandrago


Broj poruka : 58
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.05.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyUto 27 Jan 2009, 19:06

Resenje je u izboru kanapa. Za prevrtanje teskih musica najbolji su kanapi sa kratkim glavama i specificnim taperom,
tacnije vecina tezine glave bi trebalo da bude u zadnjem delu, dobar D loop i tezina u zadnjem delu glave bi sa
lakocom trebalo da prevrnu vecinu teskih musica( i DT kanap je dobro resenje). Posto ne verujem da lovis na dead
drift vec na voznju ili izdizanje trebalo bi da izaberes relativno kratak predvez da se ne bi izgubila energija prenesena sa kanapa.

Nesto slicno ovome(samo po obliku, ne i duzini):

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ivan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingmania.com
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyUto 27 Jan 2009, 19:59

Koristim DT kanap, tako da je verovatno greska u predvezu od 3.5m sa tipetom, a i roll mi mozda nije odlican

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Greys GRXi 5/6 i TT WF6   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyUto 15 Maj 2012, 11:45

Pozdrav,
nedavno sam kupio TT WF6 kanap onaj narandžasti za svoj GRXi 5/6 ali kanap mi iz nekog razloga jednostavno ne puni dovoljno štap, pogotovo kod zadnjeg stopa,
elem ja nisam neki baš stučnjak oko FC ali nikako da provalim u čemu je fora, prije sam sa orvisom 4# full flex i DT4 špago no name bacao puno ugodnije preciznije a i dalje čini mi se... Znaš li možda razlog i šta bi trebao da uradim?
Nazad na vrh Ići dole
Angel
Visitor
Angel


Broj poruka : 273
Godina : 54
Lokacija : London
Datum upisa : 01.12.2010

PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 EmptyUto 15 Maj 2012, 16:57


E .ebi ga Silvio,Orvis je Orvis,sto si ga prodao druze hahhahaha. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA   PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PITAJTE EFFA INSTRUKTORA (FC) - G-dina IVANA DRAGOJLOVIĆA
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Spisak novih FC Instruktora u Srbiji, maj 2012.
» UHVATI I PUSTI (C/R)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: