Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Dragulj Kariba !

Ići dole 
+14
Angler
Zvezdan
Keno
Micko
Sasa D
Ranko
BlackBelt2
Mixmaster
Slaven
Omar
Cakan
Ervin-Eko
Madjoni
Aco Ivanovic
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 11:10

Svaka cast Ivanovicu na ovako lijepo predstavljenom odmoru koji bi pozlio svako od nas.
Slike su jednostavno savrsene i po meni jedne od najljepsih na ovom forumu.
Ribe i sve ostalo je vrh!Samo nastavi ,da barem uziovamo u gledanju slika kad ne mozemo da odemo tamo.
Nebi bilo na odmet jos neka kubanka da nam se pojavi na forumu... cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Micko


Broj poruka : 260
Godina : 46
Lokacija : Štrpce-Kosovo i Metohija
Datum upisa : 13.09.2008

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 11:36

Prelepe fotografije kao sa druge planete,pravi raj.
Cestitam i na ulovu,svaka cast.
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 12:11


Hvala drugovi!

Ovi su uhvaćeni na samoj obali lagune, u najvećem plićaku. Videla im se leđa na površini kao i repna peraja (tailing bonefish, siguran znak da se hrani!)


Dragulj Kariba ! - Page 3 2u6cnkm
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 12:28

Samo ime govori , KA RIBI u istini ! ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
BlackBelt2
Visitor
BlackBelt2


Broj poruka : 376
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.10.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 12:45

Alex,
par pitanja:kolika je temperatura(vode i vazduha)obzirom da je na Cubi najljepši period od novembra do februara.
Znam da su sad nesnosne vrućine 40'ali sa mnogo više vlažnosti vazduha nego kod nas.Interesuje me čovječe kako si izdržao da pecaš po najvećoj vrućini?
Koliko je udaljeno mjesto gdje si pecao od Havane ili Varadera?Ako je previše postoji li neka alternativa u blizini ova dva grada?
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide
Keno


Broj poruka : 569
Godina : 61
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 16.02.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 15:18

Dok, moras na dodatni odmor posle ovakvih riba . cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 15:49

BlackBelt ::
Alex,
par pitanja:kolika je temperatura(vode i vazduha)obzirom da je na Cubi najljepši period od novembra do februara.Znam da su sad nesnosne vrućine 40'ali sa mnogo više vlažnosti vazduha nego kod nas.Interesuje me čovječe kako si izdržao da pecaš po najvećoj vrućini?
Koliko je udaljeno mjesto gdje si pecao od Havane ili Varadera?Ako je previše postoji li neka alternativa u blizini ova dva grada?
Pozdrav.

I ja sam mislio kao i ti, u vezi sa temperaturom, ali je to potpuno pogrešna informacija! Nije prelazilo 35 stepeni, verovao ili ne. Teško je bilo jedino u Havani, zbog vlage ... međutim, po obalama i ostrvima stalno pirka jugo i rasteruje vlagu, osvežava. Pođi na BBC-evu prognozu ili bilo koju drugu pa ćeš videti da tokom jula-avgusta nema nesnosnih vrućina, barem po temperaturnoj skali. Zato su maj, juni, juli i avgust tzv. high season, špic sezone. Od septembra do novembra mogući su uragani i vlažna je sezona sa kišama ... od decembra do marta je umerena temperatura, do 25-30 stepeni, za one koji ne vole da se prže. Sve u svemu, nema prženja tokom jula ... temperatura vode je fenomenalna: 25 do 28 stepeni!

E sad, u ribolovu si dvostruko izložen (refleksija od površine) pa si prinuđen da se štitiš zaštitnim faktorima 50+ ali i "nindža" pokrovima, jer stradaju najizloženiji delovi tela (brada, nos, uši i vrat). To čak i crnci rade, nisu ni oni pošteđeni ... ja nisam imao problema, jednostavno, adrenalin te drži. Veći je problem nedostatak vode i prvih sat vremena lova u lagunama - ubiše komarci! Ali, i oni nestanu kada krene povetarac oko 10h. Pokrov za lice i vrat kao i rukavice za ruke podjednako štite kako od sunca tako i od komaraca ...

Mesto je udaljeno od Havane sat vremena avionom, dakle nekih 500km. Oko Varadera je popularan deep sea fishing, na marlina. Mada, cela obala Kube je atraktivna, skoro da ne možeš omanuti ...





Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 18:33


Ovog sam zakačio na jednom otvorenijem delu lagune, bez mangrova u blizini. Međutim, kad je krenula borba nasrnuo je na jedan jedini mali žbun u vodi (vidi se na slici sa strane) i imao sam poprilično muke da ga držim na odstojanju od granja i korenja. Bio je uporan da se umrsi ali - džaba mu truda! Dobro se borio, zaista ...


Dragulj Kariba ! - Page 3 Mlsaid
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 20:15

Aco,znaš ti šta valja!Pored ovih fenomenalnih ulova,meni je posebna impresija ona rasna brineta sa prethodne strane!Ne mogu da zamislim koliko si napario oči!
Nazad na vrh Ići dole
Angler
Visitor
Angler


Broj poruka : 222
Godina : 60
Lokacija : Kuvajt
Datum upisa : 24.05.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 20:44

Fenomenalna reportaza. Zaista je uzivanje i gledati fotografije, a kamo li sve to dozivjeti cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 21:17

Zvezdan ::
Aco,znaš ti šta valja!Pored ovih fenomenalnih ulova,meni je posebna impresija ona rasna brineta sa prethodne strane!Ne mogu da zamislim koliko si napario oči!

Zvezdane, jeste dobra! Inače, seksualne slobode na Kubi su veoma izražene, nešto kao u Rusiji, samo još opuštenije ...

Kada se sve to pomeša sa ukusom sjajnih koktela, izvrsnom hranom, mirisom kubanskog duvana i flajfišingom - onda možeš reći da si se dotakao Raja!

Angler, ti si u ovoj FF priči - znaš vrlo dobro o čemu se radi! Svaka čast Amerima kada su pokrenuli SWFF. A posebno Rendalu Kaufmanu, koji je pre 30 godina započeo BONEFISHING i napravio pravu revoluciju u mušičarenju!

Pozdrav svima!


Dragulj Kariba ! - Page 3 23w9y0n
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 23:06

G din Aco Ivanovic !

Hvala na originalnoj, koloritnoj, "bombonafishnoj", kubizmatičnoj reportaži..... nezabjeleženoj na ovim prostorima ! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 23:08

Stari moj,sta reci... sampion 1
Sa uzivanjem sam gledao ove predivne fotke,prosto ocaravajuce. :ziveli : :ziveli :

Nego jesi li zasteko koju kubu za predstojeci ostatak odmora?
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 23:21

Renafly ::
Stari moj,sta reci... sampion 1
Sa uzivanjem sam gledao ove predivne fotke,prosto ocaravajuce. :ziveli : :ziveli :

Nego jesi li zasteko koju kubu za predstojeci ostatak odmora?

Ha, pogodi! Sačuvao sam par komada, samo za "ekipu".
I to malu Guantanameru, koja se rola na butinama (unutrašnja strana) Kubanki ne starijih od 20 godina !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 EmptyPon 02 Avg 2010, 23:25

Murino ::
G din Aco Ivanovic !

Hvala na originalnoj, koloritnoj, "bombonafishnoj", kubizmatičnoj reportaži..... nezabjeleženoj na ovim prostorima ! sampion 1


Bilo mi je zadovoljstvo ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Sponsored content





Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragulj Kariba !   Dragulj Kariba ! - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dragulj Kariba !
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING :: EFFA Master FCI Aco Ivanović-
Skoči na: