musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Razbojnik i njegove varijante ...

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'

Broj poruka : 970
Datum upisa : 04.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Sre 07 Jan 2009, 21:57

Od kada vezujem..imam ovu recepturu..koja je okacena na sajtu..pa je shodno tome i ona originalna..bar za mene!Ali sam se susretao sa ljudima koji ga rade bez pokriva i prihvatili su je kao neku originalnu verziju.

Rolling Eyes Rolling Eyes bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Madjoni
Moderator
Moderator

Broj poruka : 9731
Datum upisa : 14.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 00:14

Lako ti je to provjeriti brate,ukucaj renegade fly na google i eto.......Ne svatam zašto ođe uopšte idu ove muve ,ovo je tema Valjevski razbojnik i on je objavljen......... lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Masic

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 00:21

Madjoni..brate...lepo ces proveriti na googlu,posto si pokrenuo pitanje originalnog recepta razbojnika...vazi? scratch Shocked

A ovu drugu recenicu nisam razumeo..objavljen je valjevski..a posle njega i nekoliko varijacija..drugih ..razbojnika..jer treba nova tema..?Ako je tako otvori je i prenesi sve ostale

study study

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 00:40

Promjenićemo naziv teme u razbojnik i njegove varijante,tako ima smisla.............
A đe nađe taj recept ,pošto ja nemogu?
Nazad na vrh Ići dole
Masic

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 10:36

Evo gde je recept razbojnika...ovaj notes je star 8-9 godina.Prepisan je od coveka koji me ucio da vezem muve,a u njemu je i veci broj ..muva samog Andrije Urbana..!

Verovatno ti nista ne znaci ova fotografija,ali trazio si recept..pa EVO GA! Rolling Eyes Rolling Eyes

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 11:02

Drug,vidim da si kao i ja nekad pravio beleške Bravooo ,to je potpuno normalno pogotovu za početnike,jer ko će odjednom zapamtiti na hiljade podataka......to je ok
Ali Urban nije autor razbojnika i nije ga on prvi objavio ni objavio u našoj mušičarskoj literaturi.To je uradio Merkaš,u ZOV-u 86 ili 87 godine, a od tada i ja znam za ovu mušicu.Dok nađem taj časopis pa da ga skeniram,evo par podataka koji su mi ostali urezani.......razbojnik je nastao u americi prije 50-tak godina,ne zna se šta tačno imitira ali je lovan kad su na vodi tularaši.......na malim brojevima je smrt za lipljena....recept za izradu ide ovim redom:zlatna lameta,braon pero,paun i bijelo pero...
Prijatelju,kad kažemo originalni recept,to podrazumijeva kako ga je napravio autor.Niko ne spori mogućnost da se na nekoj originalnoj muvi nešto promjeni samo to onda treba naglasiti ili joj dati neko ime lol!
a sami razbojnik je za ovo 50 godina dobio mnogo varijanti,ima čak i nimfa razbojnik a i moj omiljeni Super Renegade
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide

Broj poruka : 2198
Godina : 47
Datum upisa : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 12:23

Ne vidim čemu ovolika frka oko recepta,meni je mnogo više bitno da ova mušica lovi ribu!
Zato,mante se ćorava posla oko toga koji je koji recept,nego dajte još koju varijantu

PS.Nisam ništa loše mislio ovim mojim postom,jer obojica radite odlične mušice i nastavite tako lol!
Nazad na vrh Ići dole
Masic

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 12:26

Madjoni,ajde molim te pazljivo citaj sta sam napisao, ni jednom recju nisam implicirao da je Urban autor razbojnika.Pomenuo sam ga da bi video da recepte koje imam nisu pisani od strane anonimnih ljudi vec priznatih imena Balkana.Tako da to sto si napisao ne stoji.Pomenuo si originalni recept razbojnika,ako se ne varam autor razbojnika je Dixon Renner..?Pomenuo si razbojnika nimfu,ovo je slikano iz literature.."leksikon musica"..mislim da znas o cemu se radi!To je ista muva koju sam uradio i postavio samo sa zamenjenim bojama nogu!

I jos jednu stvar, ni u jednoj svojoj recenici nisam napisao da muva koju sam okacio je originalna verzija razbojnika prihvacena od sirokih masa (kao sto to i nije),vec da je to originalna verzija koju sam JA PRIHVATIO kao originalnu, jer sam se sa njom susreo kada sam poceo da vezujem i kao takvu je prihvatio i iskljucivo nju radim.Ne osporavam cinjenicu,da sam autor razbojnika nije stavio ledja musici i kao takva ce uvek biti RENEGADE -original..a sve ostalo samo modifikacije iste...

U svakom slucaju drago mi je da mozemo normalno da komuniciramo i razmenjujemo iskustva..a pogotovo mi se svidelo..sto si praktikovao pisanje recepata..kao i fora.. sampion 1 ...jer vrlo cesto prelistam stare notese..i uvek nadjem nesto novo.. i zanimljivo.

Pozdrav.

M.Masic.

Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 12:56

Merkašev Leksikon mušica mi je bio mušičarska "biblija" bar 10 godina a ovaj smajli lol! znači pozdrav i da ti ne mislim ništa loše
Po meni je samo original original.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide

Broj poruka : 1570
Godina : 43
Datum upisa : 30.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 13:14

Masic ::

Pitanje za Masica i Madjonija?
ŠTA JE STARIJE KOKOŠKA IL JAJE? Tj. šta je prvo nastalo od ova dva razbojnika, šta je izvorna verzija SUVA ili NIMFA?
Molim OPIS i AUTORA iste! HVALA!

Poslednji izmenio Radojica-pop dana Pet 09 Jan 2009, 13:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bokac
Fly fisherman
Fly fisherman

Broj poruka : 97
Datum upisa : 14.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Čet 08 Jan 2009, 20:38

Poštovani ljubitelji RENEGADE muve, iliti RAZBOJNIKA... drugari, znani&naznani - BRAĆO!

Aman ne svađajte se oko omiljene mi (naše/vaše?) muve!!!

Početnik sam, tim se dičim - sa'će pola godine kako sam imuvario prvu ribicu. Elem, drugi dan sa mahačem u rukama, čvorovi, vetar, klen se diže na sve&svašta al' ne' da uzNe... Uh, užas. Nisam izmenjao ni (dva)desetak muva, kad dođe red i na RENEGADE...
Nekako mi taj RENEGADE oduvek bio lep, zanimljiv (kontam - izgleda kao dve muve, genitalno spregnute... mmm... SEX!) te namotah nekoliko da mi se nađu kad krenem i ja u to muvarenje... Po jedna #10, #12, #14, #16.
I... prvo padanje na vodu (pazi - meni je tad, a i sad uspeh da pogodim vodu) klenče. Svaki put kad big stigao da pogodim vodu, a da nije na 3m od mene, nešto bi već davilo muvu. Čini mi se da sam najveći beovicu u životu uhvatio tada, na RENEGADE #10. Naravno, svima je ovo prepoznatljivo iskustvo. Problem je što se meni ovo ponovilo više puta kasnije, tako da sam ja navučen, naravno. Nema šanse da odem na pišanje, bez RENEGADE - daleko bilo, puj-puj!!!

Što se tiče pitanja: ko je stariji, i mene to zanima... Opasan, bre ovaj Radojica! :)

Koji je recePAt referentan - to me baš mnogo i ne zanima, mada bih se kladio da je ona golih leđa, baš ona muva koja iskoči iz kutije kad zavapim RENEGADE, U POMOĆ! Priznajem, ova sa pokrovom je negde u malom mozgu, čeka da sednem i zamotam se... čim dođe vreme da popunim zalihe RENEGADE municijom, pašće par varijacija sa pokrovanjem leđa...

Kako god, i Mašić i Madjoni mogu da se nadgornjavaju ceo dan do podne, al' koga (drugog) briga. Google najčešće izbaci onu bez leđa, mada ima i onih pokrievnih, mada ređe...

I još jednom da ponovim - R E N E G A D E . . . lepo ime, zar ne? ;)
Kad oni mogu da se svađaju, mogu ja da ponavljam i dalje...

R E N E G A D E

R E N E G A D E

R E N E G A D E

R E N E G A D E

R E N E G A D E

.

.

.
Nazad na vrh Ići dole
Masic

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Pet 09 Jan 2009, 00:07

Kao prvo moram da ispravim Bokca,i da kazem da se ja ne svadjam sa Madjonijem,i da pitam gde si video ti svadju???

Drugo,ovo je forum,mesto gde se sastaju ljudi koji vole fly fishing,fly tying..zezanje u prirodi...Znaci sa svih strana Balkana a i sire.Razlicita podneblja,razlicita okruzenja, razliciti ljudi,razlicita razmisljanja na istu temu - RENEGADE - !

Ovo je takodje mesto gde trazis argumentaciju za neku teoriju (temu),dolazi do razmene misljenja..Malo je dosadno samo hvaliti svaciju muvu..i svaciju tehniku i svaciji pristup ribolova...Mozda se nekom to ne svidja,i ima pravo da ospori odredjenu konstataciju i onda dolazimo do sukoba misljenja,ali OBAVEZNO moramo ostati pri onoj glavnoj: POSTUJEMO LICNOST,od koje ona dolazi i tu se zavrsava ova prica o svadji.

E sada Pope...

Odgovor na pitanje: "sta je starije kokoska ili jaje",nisu uspeli da daju ni mnogo mudriji ljudi od mene..pa ne verujem ni da cu ja pogoditi,ali cu pokusati svakako!Rekao bih da je jaje starije,e sada se pitas pa ako je ono starije od cega je ono nastalo..???Rekao bih da na neka pitanja...jednostavno nema odgovora,ili su bar ne shvatljiva za nas,ako gresim ispravi me! study study

Pozdrav.

M.Masic.

p.s.od danasnje diskusije,mislim da smo svi imali koristi.Utvrdili smo originalnu verziju razbojnika i otklonili svaku sumnju da ce neki mladi fly tyer da zastrani u slucaju da ne zna originalnu recepturu!

off topic off topic cheers ..malo se salim...ali mislim da je diskusija bila konstruktivna!
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide

Broj poruka : 2071
Godina : 36
Datum upisa : 13.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Pet 09 Jan 2009, 00:41

starije je jaje,jer reptili neki nose jaja a oni su stariji od ptica.....evolucija p&m.... kokoska....
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR

Broj poruka : 4279
Godina : 45
Datum upisa : 04.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Pet 09 Jan 2009, 00:45

to nas dovodi do pitanja....sta je starije?krokodil ili jaje???
off topic off topic ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide

Broj poruka : 2071
Godina : 36
Datum upisa : 13.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   Pet 09 Jan 2009, 00:50

E hebi ga sad, cak ni ja neznam sve Placko ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Razbojnik i njegove varijante ...   

Nazad na vrh Ići dole

Razbojnik i njegove varijante ...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
musicarenje.net :: FLY TYING :: SUVE MUŠICE-
Skoči na: