Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje klena nimfom

Ići dole 
+31
Ivants
Peja
Moravica fly
Zarkotekica
Murino
Milan_klenaros
Big Bad Wolf
Bojan Ristic
NemaNja95
Mare035
NMilanovic
SnikS
Zogicenver
Edin-NP
Musicar
Jocko
Peka
NB.Geronimo
ZmajodBosne
Djomla-BL
Sasats
Zlatko Fly
Labud
ShoneFly
Mixmaster
Sasa D
Ogi
MikiTenkara
Milantaa
Madjoni
Ervin-Eko
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyUto 03 Maj 2011, 18:48

Sasats ::


edine, nemam iskustva u lovu klena nimfom na jezeru a cisto sumnjam da je bilo ko od forumasa posebno iskusan u tome :study
Oh,pardon molim lijepo Laughing
Na jednoj našoj akumulaciji svak je ekpesrt u lovu klena nimfom,dovoljno je samo da pogodi u vodu Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyUto 03 Maj 2011, 19:24

Madjoni ::
dovoljno je samo da pogodi u vodu Laughing Laughing
I ulovi klena koje velicine? Laughing Laughing
Ne racunam nedorasle primerku koji se mogu uloviti bilo kojom metodom i bilo kojim mamcem No
Mada moram da priznam da je ono tvoje jezero fenomen po populaciji klenova sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyUto 03 Maj 2011, 22:09

Morate znati da su neke vode prepune klenova, pa se samo zbog toga oni lako love.
Isto je i na jezerima koja su dobro popunjena pastrmkom, štukom, šaranom...bilo kojom ribom.
Međutim, ako ste na vodi koju redovno posećuju ribolovci zainteresovani za klena i prorede ga, morate se uozbiljiti.
Tu više nema "baci-vadi", već klenolov postaje vrlo zahtevan sport.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptySre 04 Maj 2011, 00:37

Sasats ::

I ulovi klena koje velicine? Ne racunam nedorasle primerku koji se mogu uloviti bilo kojom metodom i bilo kojim mamcem
Mada moram da priznam da je ono tvoje jezero fenomen po populaciji klenova

Veličine do koje čovjek može dobaciti Laughing a da pritom ne uhvati nekog malog,što je prilično neizvodljivo u praksi Rolling Eyes
Naravno,Mix je po običaju u pravu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptySre 04 Maj 2011, 10:53

Drugar probaj jedan mali experiment. Stavi klasičnu nimfu zečije uho, otežanu, a iznad nje na nekih 40-ak cm naveži mokru muhu ili neku
pupu, ako ti se riba bude javljala isključivo na pupu onda se riba hrani insektima u toj fazi, i te muhe i forsiraj. Klen zna da bude jako
probirljiv u nekom periodu godine po pitanju muha, pogotovo sa početka sezone. Nemoj da te dubina vode zbuni, ja trenutno sve ribe
lovim u viru dubokom preko 4 m, a svu ribu dobijam na pupu na nekih max 50-ak cm dubine. Nije nužno i pravilo da nimfa bude bliže
dna da bi lovila, probaj sa izlazećim formama tj. emergerima.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Edin-NP
Visitor
Edin-NP


Broj poruka : 195
Godina : 40
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 07.04.2010

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyNed 10 Jul 2011, 18:28

Danas sam na ibru hvatao i svoje prve klenove na tesku nimfu. radise o zecijem uvetu na gamakatsu 12 f11 otezanje olovna zica 0,5mm,rep 4 isperka
fazana,telo dabing iz zecijeg uha,pokrov flash back folija zelena,grudi paun. jako dobra i lovna muva,imao sam dosta komada klenova na njoj
(do duse sitnih) ali nije vazno ovo je bijo eksperiment,dovoljno je bilo bacis muvu i reka sama nosi i toje bilo to,vise sam imo uspeha kad sam bacao
uzvodno,mada sam imo i kad sam baco nizvodno (pa cimko polako) ostaje mi jos dase oprobam na jezero sa tezom nimfom neznam kako ce tu
stvar ic,al polako sve se da naucit.

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Klennanimfu
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyNed 10 Jul 2011, 19:09

Odlicno Edine, uskoro ako Bog da pa na sekciji namotacemo teskih nimfi :)
skocko
Nazad na vrh Ići dole
Edin-NP
Visitor
Edin-NP


Broj poruka : 195
Godina : 40
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 07.04.2010

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyČet 14 Jul 2011, 19:11

Evo jes jednog lepotana sa ibra,na nimfu zecije uvo,i konacno mogu da kazem da znam da nimfarim,jer ide sve bolje i bolje. skocko

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Aklen
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyČet 14 Jul 2011, 21:06

Bravo Edine, ti se ne predajes..... cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Edin-NP
Visitor
Edin-NP


Broj poruka : 195
Godina : 40
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 07.04.2010

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyČet 14 Jul 2011, 21:39

Ma kako predavanje,do novembra nema odmora,e pose do aprila odlozi stap,e zato jos ova tri ipo meseca gledam maksimalno da
iskoristim,samo ove nedelje sam bijo tri puta,i u nedelju ako Bog da cetvrti,e jos ovo nimfarenje mi se ekstra svidja zakacim klena
na dnu u brzaku milina ziva izvadit ga,a batrage ko stvoreno za nimfarenje,mnogo virova, i preliva ima, znaci ekstra nema sta.
skocko
Nazad na vrh Ići dole
Edin-NP
Visitor
Edin-NP


Broj poruka : 195
Godina : 40
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 07.04.2010

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyUto 19 Jul 2011, 23:22

Evo jos jednog od nedelje,sa ibra na nimfu zecije uvo.

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 54801328

Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptySre 26 Okt 2011, 16:10

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 2iurg9h
Nazad na vrh Ići dole
Edin-NP
Visitor
Edin-NP


Broj poruka : 195
Godina : 40
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 07.04.2010

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyPon 01 Apr 2013, 14:31

Ja sam se danas upiso,velicina je zanemarljiva al je prvi u 2013 i to me raduje,samo jos par dana da ga ugreje pa ce krenut oni pravi.

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Klen13

Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyPon 01 Apr 2013, 17:12

Od sad znam gde da te trazim, na jezeru... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zogicenver
Fly fisherman
Fly fisherman
Zogicenver


Broj poruka : 4
Godina : 49
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 10.03.2012

Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 EmptyPon 01 Apr 2013, 17:31

Bravo,Edine svaka čast,bitno je da si smočio gaće,otopliće valjda za neki dan pa će češće da se javlja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena nimfom   Mušičarenje klena nimfom - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje klena nimfom
Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: