Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ostali stanovnici reka

Ići dole 
+14
Ervin-Eko
Medo fly
Cori143
Brankoogi
Oholi
Bogi
Djole
Ivandrago
Murino
Ilew
Ivica R.
Milance
100ka
Saležupa
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Ivandrago
Fly fisherman
Fly fisherman
Ivandrago


Broj poruka : 58
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.05.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyNed 14 Dec 2008, 22:07

Proletos na Idrijici, upisali smo se od smeha. Shvati kada sam ih razvlacio ko zvaku i nece da se puste Laughing .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingmania.com
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyPet 02 Jan 2009, 17:58

I oni su stanovnici reka. Ova mala porodica, uslikana je mobilnim telefonom jednog julskog kišnog dana 2008.god. na Limu i
gotovo uvek mi je pravila društvo u pojasu oko Brezojevičkog mosta.

Ostali stanovnici reka - Page 2 Divlje10


Poslednji izmenio Murino dana Čet 19 Mar 2009, 11:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyČet 29 Jan 2009, 18:37

I oni su stanovnici naših voda !!!

Ostali stanovnici reka - Page 2 Beaver10
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyPet 30 Jan 2009, 01:16

Fotka za razglednicu cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyUto 14 Apr 2009, 11:15

Rakovi,Patke pa čak i Vidre mogu se videti u Prijepolju u centru grada.

Što se tiče rakova,njihovo prisustvo u vodi znači da je voda hemijski nezagađena ali ne znači da nije biološki zatrovana.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyUto 14 Apr 2009, 21:39

Brankoogi ::
Rakovi,Patke pa čak i Vidre mogu se videti u Prijepolju u centru grada.Što se tiče rakova,njihovo prisustvo u vodi znači da je voda hemijski nezagađena ali ne znači da nije biološki zatrovana.

Brankoogi,

Pretpostavljam da si iz Prijepolja ... pa uz pohvalu za tvoj prvi post jedno pitanje ...

Kakva je situacija sa ribljim fondom u Limu i uopšte okolini Prijepolja ???
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptySre 17 Jun 2009, 14:22

Oprosti Murino što nisam dosad odgovorio. Lim u okolini Prijepolja je pun ribe ali većinom škobalja. Mladice i lipljena nema nešto mnogo ali ima.
Raduje me što ima sitnog Lipca (10-15cm) znači da mu mrest ipak uspeva,što znači da će se i oporaviti.Najviše sam lipljena viđao baš u centru
grada oko ušća Mileševke u Lim.

Pozdrav i bistro.
Nazad na vrh Ići dole
Cori143
Visitor
Cori143


Broj poruka : 366
Godina : 69
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.12.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptySre 17 Jun 2009, 14:28

Patke koje traže hranu na dnu.

Ostali stanovnici reka - Page 2 Patked11
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicar.rs
Medo fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Medo fly


Broj poruka : 25
Godina : 58
Lokacija : Novi Grad -Bosanski Novi - Rep.Srpska BiH
Datum upisa : 05.12.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: stanovnici nasih rijeka-una   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyČet 18 Jun 2009, 22:50

Malo čudnovata družina ?

Ostali stanovnici reka - Page 2 Img_0019
Nazad na vrh Ići dole
Medo fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Medo fly


Broj poruka : 25
Godina : 58
Lokacija : Novi Grad -Bosanski Novi - Rep.Srpska BiH
Datum upisa : 05.12.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyČet 18 Jun 2009, 22:51

...

Ostali stanovnici reka - Page 2 Img_0020
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyPet 19 Jun 2009, 00:02

Brankoogi ::
Oprosti Murino što nisam dosad odgovorio. Lim u okolini Prijepolja je pun ribe ali većinom škobalja. Mladice i lipljena nema nešto mnogo ali ima.
Raduje me što ima sitnog Lipca (10-15cm) znači da mu mrest ipak uspeva,što znači da će se i oporaviti.Najviše sam lipljena viđao baš u centru
grada oko ušća Mileševke u Lim.

Pozdrav i bistro.


OK je Brankoogi...

P.S. To što kažeš da lipca ima najviše u centru grada govori o ljudskoj dvoličnosti, jer je prirodnije da ga ima mnogo više po divljim bukovima ...
Na žalost tamo vladaju neka drugačija interesovanja, bez velikih emocija i bilo kakvom brigom za sutra ... Ufffff

Daj nam malo u temu Lim ispričaj nešto o Limu u tvojim krajevima .... i sve što misliš da bi nas zanimalo ... Mene će sigurno zanimati sve ...
I naravno ako imaš neku fotku pride ....
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyPet 19 Jun 2009, 00:29

Brankoogi ::
Oprosti Murino što nisam dosad odgovorio. Lim u okolini Prijepolja je pun ribe ali većinom škobalja. Mladice i lipljena nema nešto mnogo ali ima.
Raduje me što ima sitnog Lipca (10-15cm) znači da mu mrest ipak uspeva,što znači da će se i oporaviti.Najviše sam lipljena viđao baš u centru
grada oko ušća Mileševke u Lim.

Pozdrav i bistro.

Raduje me ta vest za lipljena da ga ima u centru grada mada ga ja nisam primetio. Kakvo je sada stanje sa Limom, mislim je li velika voda i dalje i da li je se izbistrio? Skoro kada sam bio u Prijepolje voda je bila ogromna...
Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyPet 19 Jun 2009, 00:54

Riblji fond se u zimskom periodu desetkuje napadima kormorana koji su nastanjeni ispod i iznad Prijepolja i to stanje moze se nazvati zabrinjavajucim.
Posto te napasti su veoma oprezne ,one slabo kad atakiraju na gradskim terenima zbog prisustva ljudi ,a taj slucaj je skoro u svim gradovima na
Limu da gradski tereni imaju ponesto ribe.

Pokušavao sam ove napasti da im se približim i iz bliza da slikam ali bez uspijeha...

Ostali stanovnici reka - Page 2 Etbh9z

A sad razmislite kad oko 1500 komada ovakvih pet mjeseci u godini krene dolinom Lima da hara

Pozdrav i Bistro
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptyPet 19 Jun 2009, 23:50

@ Murino,

Letos će biti više slika lima iznad i ispod Prijepolja, pošto sam skoro nabavio digitalac.

@ Ersine,

Pretpostavljam da je ova slika kormorana fotografisana u Bistrici ispod železničkog mosta.E ovako,pre 3 godine od izmeta kormorana
belelo se samo 1 drvo a zimus jedno 5-6,toliko o razmnožavanju kormorana.Do prošle godine kormoran se hranio samo na jezeru Potpeć
(između Prijepolja i Priboja), a zimus sam ga gledao ispod manastira Kumanica na granici između Srbije i Crne Gore i leteo je i dalje prema
Crnoj Gori. Dokle je tamo stizao ne znam, verovatno je leteo i nizvodno prema Bosni, ali i to neznam. Sve je počelo pre nekoliko godina
sa maksimum 50 ptica a sad ih ima preko 300. Svaki dnevno pojede svoju težinu i bla bla ... za 6 meseci koliko su tu ...... aj majko help 1 .
Uopšte mi nije jasno odakle u Limu uopšte ima ribe. Pa još neko kaže kako nije štetočina a evropski parlament doneo odluku da se mogu
ubijati, e sad znajući ažurnost srpskog parlamenta Placko on će tu odluku doneti za jedno 15 godina kad u Limu bude samo žaba, pošto
su one zimi duboko u zemlji van domašaja kormorana kreten .!!!!!!!!!!! Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 EmptySub 20 Jun 2009, 00:05

@ Ervine,

A kako si mislio po mutnoj i velikoj vodi da vidiš lipljena? Veruj mi na reč da ga ima. A gore u kanjonu ga je sve manje zato što ga Pazarci i
Sjeničaci love u jesen na crva a Brodarevci na mrežicu (zmaja) tokom cele godine.Tog zmaja su inače na Lim doneli Bjelopoljci ali se njihovo
udruženje izborilo sa tim u saradnji sa policijom i pravosuđem. Kazne su ogromne oko 1200 evra, pa zabaci zmaja majstore!!!!
A Brodarevci su oberučke prihvatili zmaja, skoro da svaki brodarevac ima neku mačugu kinesku mašinicu i najlon 0,50 na kraju najlona zmaj
i ori po Limu.To im je nacionalni ˝sport˝, toliko su to usavršili da su oni bjelopoljci što su to ˝izmislili˝ male mace za njih!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostali stanovnici reka   Ostali stanovnici reka - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ostali stanovnici reka
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Zmije i ostali reptili ...
» "Slike" i ribe
» Reka Pliva u BiH
» Panorame i dr. detalji ribolovnih destinacija
» Mrest lipljana - Reka Vrelo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: Ostali stanovnici voda i priobalja-
Skoči na: