Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi

Ići dole 
+16
Aco Ivanovic
Popov
Ivica R.
BlackBelt
Davor
Zeljko_72
Renafly
NikolaCG
Predrag
Madjoni
Mungos
Sale
Sasats
Crni
Sumadinac
Ervin-Eko
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptySre 17 Nov 2010, 23:06

Sumadinac zamolicu te da mi objasnis kako ti to vodis nimfu da je voda ne okrece,trucka,prevrce... i da ide kako ti hoces ...
a ne kako diktiraju vodene struje...
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptySre 17 Nov 2010, 23:19

Nemam sta da vam zamerim, samo volim da diskutijem o necemu proverenom, sto sam probao, o necemu sto su potvrditi argumentima. I ja volim kao vi da pitam nesto sto ne znam i ne stidim se toga, samo tako moze da se nauci, a sto sta iz ove nauke jos ima da se nauci, sumnjam da ce mi biti dovoljno jos dva zivota....

Evo da ne kazete da sam sebican i da necu da podelim iskustvo sa vama. Sasats naravno da nece stajati kao na slici mirna, ako je voda mrdne okrenuce se i vratiti u ovaj polozaj bas kao i prirodna nimfa. Crni tesko da ti to mogu opisati recima, moracu da ti pokazem ako bude prilike, uverices se da sam u pravu, do tad ne moras da verujes, znas kako se covek lepo oseca kad sazna nesto novo, sto do sada nije video. Sto se mene tice, slobodno pravi krilne pupoljke od crne lakirane kese, nemam nista protiv ako je tebi takava imitacija dobra.

Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptySre 17 Nov 2010, 23:23

Hvala Sumadinac na novim saznanjima koja si podelio nesebicno sa nama cestitam

To je i sustina ovakvih foruma :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptySre 17 Nov 2010, 23:24

Sumadinac ::
Sasats naravno da nece stajati kao na slici mirna, ako je voda mrdne okrenuce se i vratiti u ovaj polozaj bas kao i prirodna nimfa.


Ako se vrati u polozaj koji si ti zamislio ja cu da bacim stap i stegu i sve ... prelazim u lovce....
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptySre 17 Nov 2010, 23:32

Crni ::
Sumadinac ::
Sasats naravno da nece stajati kao na slici mirna, ako je voda mrdne okrenuce se i vratiti u ovaj polozaj bas kao i prirodna nimfa.


Ako se vrati u polozaj koji si ti zamislio ja cu da bacim stap i stegu i sve ... prelazim u lovce....

Nece da se vrati u polozaj koji sam ja zamislio, nego u onaj koji zahteva gravitaciju u tecnosti....nemoj da ides u lovce, ja znam deset lovaca od njih su trojica topdzije i furundzije skocko

Ne bih dalje o ovome da raspredam, umorio sam se, ko ne veruje, neka proba!
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 11:10

Crni ::
Sumadinac zamolicu te da mi objasnis kako ti to vodis nimfu da je voda ne okrece,trucka,prevrce... i da ide kako ti hoces ...
a ne kako diktiraju vodene struje...
Najbolje resenje je prvo prilagoditi duzinu predveza tj najlona dubini i brzini vode gde se peca , dalje posle zabacaja obicno uzvodnog napraviti stomak od kanapa koji ce voditi vasu nimfu onako kako i pravu larvu , ovo povecava ucinak umnogome probajte .ko vec nije
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 11:56

Sale ::

Najbolje resenje je prvo prilagoditi duzinu predveza tj najlona dubini i brzini vode gde se peca , dalje posle zabacaja obicno uzvodnog napraviti stomak od kanapa koji ce voditi vasu nimfu onako kako i pravu larvu , ovo povecava ucinak umnogome probajte .ko vec nije

Sale ne postoji nikakva sansa da nimfu vodis a da se ona ne preverce i okrece u vodi...Ako napravis stomak od kanapa u nesto brzoj vodi nimfa ce ti se kretati brze od vodenog toka tj. stomak ce je vuci znatno brze.Ne kazem da ne moze zatezanjem kanapa da se izimitira nimfa u pokusaju da se uzdigne vec da onaj foam na nimfi sa perlom i verivatno olovom ispod nema ama bas nikakvu ulogu u kretanju nimfe.Price da u svakom trenutku nimfa stoji onako kako mi zelimo su nista drugo nego price za malu decu.
Nazad na vrh Ići dole
Mungos
Visitor
Mungos


Broj poruka : 204
Godina : 55
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 06.02.2009

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 12:04

Crni i ja bi se složio sa tobom.

Ovo bi bilo uspešna varijanta ali bez tungstena napred, (mislim smo sa olovom u grudnom delu)
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 12:11

Mungos ::
Crni i ja bi se složio sa tobom.

Ovo bi bilo uspešna varijanta ali bez tungstena napred, (mislim smo sa olovom u grudnom delu)

Ja mislim da i samo sa olovom u grudima ovaj komadic foama nema nikakvu ulogu...mozda bez otezanja pa da se lovi u gornjim slojevima vode i zatezanjem kanapa pokusamo da imitiramo podizanje nimfe ka povrsini.
Nazad na vrh Ići dole
Mungos
Visitor
Mungos


Broj poruka : 204
Godina : 55
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 06.02.2009

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 12:24

Crni ::
Mungos ::
Crni i ja bi se složio sa tobom.

Ovo bi bilo uspešna varijanta ali bez tungstena napred, (mislim smo sa olovom u grudnom delu)

Ja mislim da i samo sa olovom u grudima ovaj komadic foama nema nikakvu ulogu...mozda bez otezanja pa da se lovi u gornjim slojevima vode i zatezanjem kanapa pokusamo da imitiramo podizanje nimfe ka povrsini.


Ovde grešiš sto posto, možda je zaista Šumi stavio malo foama ali bez tungstena to ide kako treba, u to sam siguran jer ti ovo pišem iz iskustva (ovo je stari fazon za pravilno kretanje ninfe iznad dna) samo što se ne radi sa tungstenom.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 12:36

Nemam razloga da ti ne verujem... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 12:59

Crni ::
Sale ::

Najbolje resenje je prvo prilagoditi duzinu predveza tj najlona dubini i brzini vode gde se peca , dalje posle zabacaja obicno uzvodnog napraviti stomak od kanapa koji ce voditi vasu nimfu onako kako i pravu larvu , ovo povecava ucinak umnogome probajte .ko vec nije

Sale ne postoji nikakva sansa da nimfu vodis a da se ona ne preverce i okrece u vodi...Ako napravis stomak od kanapa u nesto brzoj vodi nimfa ce ti se kretati brze od vodenog toka tj. stomak ce je vuci znatno brze.Ne kazem da ne moze zatezanjem kanapa da se izimitira nimfa u pokusaju da se uzdigne vec da onaj foam na nimfi sa perlom i verivatno olovom ispod nema ama bas nikakvu ulogu u kretanju nimfe.Price da u svakom trenutku nimfa stoji onako kako mi zelimo su nista drugo nego price za malu decu.
Crni stomak se pravi bas zbog toga da nimfa ide priridnim tokom tj brzinom vodenog toka , i to je odlican sistem pecanja , sto se tice prevrtanja usled vodenih struja ,pa prevrce i pravu muvu ako prevrce imitacije to i treba tako .
ovo sa foamom kako rece i Mungos ima veze sa kretanjem nimfe , to nismo mi smislili
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 13:06

Gaga moze i sa tungstenom i mesingom isprobano mnogo puta. Ovo mnogo bitno i na forumu ima mnogo ljudi kojima je poznato ovo sto pricam. Sale se jedini javio, jer zna covek. Crni ne treba bukvalno shvatiti da ovaj foam drzi nimfu u vodi kao sto stoji u stegi u mirnijoj vodi recimo Ribnika ona pliva kako treba, mojim ocima verujem, jer obozavam na takvim rekama da pecam lipca na vidjeno. Ovo nisam ja izmislio, vec sam video takvu muvu i dugo sam razmiljao o tome zasto foam, dok nisam cuo i procitao, zasto foam u ledja, a onda sam se uverio.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 13:10

Zavisi gde se nalazi taj stomak od kanapa dali ce da vuce nimfu ili da se krece prirodno vodenim tokom...ili sam ja lose protumacio tvoj post ili si ti ostao nedorecen ne bitno je sad,vazno je da smo se razumeli.Voda prevrce nimfu i baca je na sve strane i to zavisi samo od nje i nikad i nikako od nas bas kao sto radi sa zivom nimfom koju je vodena struja podigla sa dna i ponela.
Sumi druze ta tung. perla ce da zakove dno sve u sesnaest i njoj nece moci da odoli ni parce foama od 5mm x 5mm.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 EmptyČet 18 Nov 2010, 13:24

Crni jedan drugarsko pitanje: da li si probao ovako nesto i ovaj nacin nimfarenja?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfe jednodnevki
» Lako do trajne nimfe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: