Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi

Ići dole 
+16
Aco Ivanovic
Popov
Ivica R.
BlackBelt
Davor
Zeljko_72
Renafly
NikolaCG
Predrag
Madjoni
Mungos
Sale
Sasats
Crni
Sumadinac
Ervin-Eko
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 13:29

Crni taj stomak se pravi kako bi vukao nimfu brzinom toka ne znam sta je nedoreceno ovde , ima ulogu stabilizatora nimfe kako na primer pri dodavanju kanapa muva ne bi osetila pokrete koje pravimao kada se dodaje , isto tako ima ulogu indikatora , moras probati ovo sto dsam napisao pa ces videti rezultate
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 13:31

Druze ne mora nesto da se proba da bi se ustanovilo jeste ili nije ako je to toliko ocigledno da se iz aviona vidi.Ne sumnjam ja u tvoje ribolovacke mogucnosti ili u lovnost nimfi koje vezujes samo ti kazem da onaj mali komadic faoma ne moze da sluzi svrsi na onoj tvojoj nimfi koja usput ima tung. perlu i verovatno olovnu zicu ispod jer jednostavno ne moze da zadrzi u sebi dovoljnu kolicinu vazduha da poduze grudni deo nimfe od dan i imitira ono sto zelis.Sa manji otezanje da i ima smisla ali ovako....
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 13:33

Sale ::
Crni taj stomak se pravi kako bi vukao nimfu brzinom toka ne znam sta je nedoreceno ovde , ima ulogu stabilizatora nimfe kako na primer pri dodavanju kanapa muva ne bi osetila pokrete koje pravimao kada se dodaje , isto tako ima ulogu indikatora , moras probati ovo sto dsam napisao pa ces videti rezultate
Ok evo ovako...Ako lovis recimo uzvodno dali ce se isto kretati nimfa ako je stomak ispred tebe i ako je stomak pored tebe sa strane?
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 13:40

Ocigledno ne razumes poentu jer nisi imao potrebu za ovakvim pecanjem, sve razumem. Veruj mi da nisi u pravu, tesko je to opisati
recima, zasto ovo ili ono, treba probati tada sve dodje na svoje.


Pozdravlja te Sumi !
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 13:52

Ziv bio druze :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 13:55

Crni ::
Sale ::
Crni taj stomak se pravi kako bi vukao nimfu brzinom toka ne znam sta je nedoreceno ovde , ima ulogu stabilizatora nimfe kako na primer pri dodavanju kanapa muva ne bi osetila pokrete koje pravimao kada se dodaje , isto tako ima ulogu indikatora , moras probati ovo sto dsam napisao pa ces videti rezultate

Ok evo ovako...Ako lovis recimo uzvodno dali ce se isto kretati nimfa ako je stomak ispred tebe i ako je stomak pored tebe sa strane?

Stomak se pravi na delu gde je vrh kanapa tj konektor ,znaci prvi metar metar ipo kanapa je taj stomak i tada on ima ulogu koju
sam opisao , a ovo sto si ti mislio ne sluzi nicemu samo moze da napravi problem
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 14:04

Sale ::
Crni ::
Sale ::
Crni taj stomak se pravi kako bi vukao nimfu brzinom toka ne znam sta je nedoreceno ovde , ima ulogu stabilizatora nimfe kako na primer pri dodavanju kanapa muva ne bi osetila pokrete koje pravimao kada se dodaje , isto tako ima ulogu indikatora , moras probati ovo sto dsam napisao pa ces videti rezultate
Ok evo ovako...Ako lovis recimo uzvodno dali ce se isto kretati nimfa ako je stomak ispred tebe i ako je stomak pored tebe sa strane?

stomak se pravi na delu gde je vrh kanapa tj konektor ,znaci prvi metar metar ipo kanapa je taj stomak i tada on ima ulogu koju sam opisao , a ovo sto si ti mislio ne sluzi nicemu samo moze da napravi problem

Ne sluzi nicemu...ako kanap prolazi sa strane jer vuce nimfu dosta brze od vodenog toka ali ako je ispred tebe sluzi (podrazumeva se nije dva metra kanapa u stomaku) ima za cilj da omoguci nimfi da potone neometano tj. da kanap koji povlaci voda ne usporava propadanje nimfe.
Otisli smo debelo u OFF ... da zavrsimo ovde jer tema je nimfe.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 15:40

Moj savet je da urednici otvore novu temu o vodjenju nimfe i da sve ovo prebace tamo, jer ima toliko stvari o kojima itekako ima dosta toga da se kaze. Samo znam jedno, da riba u odredjenim okolnostima zna da zvizne nimfu koju kanap ponese brze od vode, imao sam priliku da povucem kanap koji ima stomak i da ubrzam nimfu koju zaustavi udarac ribe, mislio sam da su to slucajnosti, ali sam saznao da je to jako popularno vodjenje muve na mirnijih rekama tipa Sanice. To mnogo bolje znaju bosanski majstori koji pecaju ovom tehnikom, ubrzavanja nimfe koja krece ka povrsini, mislim da bi Ado mogao nesto da kaze o ovome, jer sigurno ovaj nacin upraznjava vise od mene, jer u Srbiji nema takvih reka, pa su potrebe za tim manje. Imao sam slucaj da na Drini udari riba kad mi se ubrza nimfa i krene ka povrsini, Predrag je svedok, jer se cudio kako bacam uzvodno i pravim stomak koga povlacim. A on sam je imao slican slucaj, pecao je tada sa tonucim kanapom jer je bacao strimera, da mu nimfa potone solidno, onda je ne znam zbog cega lerovao i kada je krenula ka povrsini lipljen od nekih 45cm zamalo mu nije izbio stap iz ruke, imam taj snimak, medjutim spala mu je pred nogama jer se iznenadio pa nije ni kontrirao...umro sam od smeha kad sam mu video facu... skocko
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 15:44


Odlična ideja Šumi...a i dobra tema..biće prebačeno...

A ovo sa ubrzavanjem nimfe pali dobro i na Tari i na Limu...IvicaR bi o tome mogao referat da napiše cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 16:46

Malo sam proucavao fiziku zadnjih dana i ovde u raspravi se moze primeniti ....poenta je da udica bez icega na sebi tone kako padne i okrece se i sta god...ali...kada na vratu udice imamo nekog materijala koji je mozda plivajuci, ili mozda manje spec. gustine (ili tezine) od same udice (metala) onda ta udica (skoro muva) ce padati tako da ce joj luk i vrh ici ka dnu ! Kada ima dobro plivajuceg materijala sa gornje strane onda ce taj polozaj biti izrazeniji, ovo cete proveriti tako sto uzmete bilo koju suvu muvu proprcionalno vezanu i bacite je uvis i ona ce (ako nije lose vezana, odnosno poremecen balans) padati tacno onako kako stoji u stegi, ako ima krila padace sporije i LEPSE tj odmah ce se okrenuti vrhom ka tlu i cak ce usporiti pad...slicno se ponasa i nimfa u vodi koja je gusca od vazduha 800 puta, logicno zar ne, tezi delovi muve-nimfe ce se okrenuti ka dnu pre od plivajucih......lepa tema za proveru u kucnoj radinosti...napravite laboratoriju sa casom vode i nimfama... o.k
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 16:48

Odlična ideja da se prebaci tema....ja i Mađoni smo potencirali teme o nifmarenju, ali su je uvijek kvarili likovi
koji ne vole ili ne umiju (a voljeli bi) da love nimfom!

Svaka čast Šumadinac i drugi momci koji postujete u ovoj temi koju čitam, jedni ste od rijetkih koji otkrivaju svoje "recepte" lova,
pa ko umije njemu dvije, za razliku od onih što ćute dovijeka i drže sve za sebe....u imaginarnom strahu da neko ne ulovi više
od njih....nekad!

Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 16:51

Kao sto rece Sale,i prave nimfe vodena struje prevrce,
tako da to ine smeta kod nasih imitacija nimfi ako se ponekad prevrnu.

Ali da puno ne filozofiram...evo kako sam ja rjesio taj problem...
Nimfu, bez tungsten glave ne vezem klasicno za tipet kao sto vezemo suhu muhu.
Vezem je kao obicnu udicu bez usice, samo sto u ovom slucaju prvo provucem kroz usicu i onda vezem cvor.
Ako je nekom lakse, kao kad se veze udica za travu,znaju plovkarosi.

Jeste da je malo sporije promjeniti nimfu ali isplati se.

Probajte!
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 17:12

Koliko uticaja na ribolov ima polozaj nimfe u vodi? Ne vodjenje nego POLOZAJ ??
Ja sam totalna neznalica u nimfarenju lipljena Ufffff ali npr za pastrmku ili druge ribe nisam primetio da ugao pod kojim nimfa
stoji u reci igra ulogu u ribolovu.
Kao sto neko rece ne treba se stideti i treba pitati da bi se doslo do novih saznanja ....

Evo ja pitam momke koji vidim uspesno nimfare sve ribe pa i lipljena :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 18:56

Predrag ::
Sasats mislim da ne mozes videti kako se tvoja nimfa ponasa u vodi...nije isto kada je gledas u plicaku i u matici...sve je nagadjanje. u svakom slucaju nece uzeti riba nimfu koja stoji naopako isto kao sto nece uzeti suvu muvu koja pada na glavu a rep ka nebu....nekada hoce da uzme muvu koja je u vodi a samo noge na povrsini tj kao da dubi...a sto se nimfi tice kada vezemo nimfu strunom
kako god ona MORA de se okrene glavom prema povrsini jer tamo ide struna/tipet kojim je vezana i ne moze drugacije....moze voda da
je zanosi, da je prevrce oko ose ali ona ce i dalje ici za strunom, a ako ima balans bilo kakav (olovnu zicu kao tezinu) manje ce je
voda zanositijer je teza a ako ima sa gornje strane bilo sta plivajuce teze ce se i prevrtati oko ose....dajte ljudi pa ovo je tako prosto....
bolje da pricamo o tehnikama vodjenja a ne o ovim glupostima....pa nimfe se vezuju kako se vezuju decenijama, sta mi sada tu izmisljamo
rupu na saksiji......

Interesantan odgovor , verovatno mi pises iz velikog iskustva u nimfarenju lipljena i ostalih riba ?

Molim te da mi malo detaljnije objasniš kako si zaključio da riba nece uzeti nimfu koja stoji naopako ?

Ili jos bolje odakle znas kako ti u kom trenutku stoji nimfa ?
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 EmptyČet 18 Nov 2010, 19:25

Evo da odgovorim gospodinu fizicaru sto spominje rupe u saksiji.
Naravno da ce svaka nimfa vezana bilo kako ici glavom prema gore,ali ovako ce sigurno ici pravilnije.
Kada budes imao staza u lovu nimfama koliko ja , onda se javi!

Ako budes pecao na terenima gdje voda bukvalno stoji znaces o cemu pricam.
Govorim o pecanju samo jednom nimfom.

A ovo vezanje nimfe sam vidio od ljudi koji pecaju nimfom vise nego ja skoro godina imam.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi   Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vođenje nimfe...položaj nimfe u vodi
Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfe jednodnevki
» Lako do trajne nimfe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: