Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Udice (originali i plagijati)

Ići dole 
+15
Sasa D
Drina
Fruk
Fićo
NikolaCG
Predrag
Sale
Popov
Sumadinac
Davor
Renafly
Ervin-Eko
Mixmaster
Mr.Zacoola
Madjoni
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptySre 24 Nov 2010, 10:01

NikolaCG ::
Ja bih pitao one koji imaju iskustva sa Akita udicama, kakve su?

I gdje ima da se nabave Gamakatsu F15?

Gamakatsu se može kupiti u gotovo svim ribarskim prodavnicama u Nišu. Košta nešto manje od 2e (25 kom).

Takođe, može se naći i Hayabusa, Owner i Kamasan.
Nazad na vrh Ići dole
Drina
Fly fisherman
Fly fisherman
Drina


Broj poruka : 48
Datum upisa : 25.08.2008

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptySre 24 Nov 2010, 10:43

Nikola ja sam prosle godine kupio Akita udice u Taimenu i sasvim sam zadovoljan sa udicama za ninfe i mokre muhe, imam i udice
za suhe muhe al nazalost nisam ih jos koristijo.Jedina zamjerka kod mene im je sto dolaze zapakovane u kesicama

poz Drinko
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptySre 24 Nov 2010, 11:16

Fruk ::
Renafly ::

Meni se desilo kod modela 2488 udica hrdja.

Kakvu kutiju za musice koristis?
Meni se isto desavalo sa waterproof kutijama...valjda dugo zadrzavaju vlagu unutra.

Imam vise kutija za nimfe,ali nije nijedna waterproof.

Posle pecanja obavezno otvorim kutiju da se susi ili izvadim nimfe.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptySre 24 Nov 2010, 11:20

Drina ::
Nikola ja sam prosle godine kupijo Akita udice u Taimenu i sasvim sam zadovoljan sa udicama za ninfe i mokre muhe, imam i udice za suhe muhe al nazalost nisam ih jos koristijo.Jedina zamjerka kod mene im je sto dolaze zapakovane u kesicama poz Drinko

Hvala na odgovoru! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptySre 24 Nov 2010, 11:22

Mixmaster ::
NikolaCG ::
Ja bih pitao one koji imaju iskustva sa Akita udicama, kakve su?

I gdje ima da se nabave Gamakatsu F15?

Gamakatsu se može kupiti u gotovo svim ribarskim prodavnicama u Nišu. Košta nešto manje od 2e (25 kom). Takođe, može se naći i Hayabusa, Owner i Kamasan.

Taman da doneseš jednu količinu sledećim dolaskom u CG! skocko
Nazad na vrh Ići dole
Popov
Guide
Guide
Popov


Broj poruka : 559
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 14.06.2009

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptyPet 26 Nov 2010, 07:37

Sumadinac ::
I ja sam primetio da recimo 9300 gubi boju posle dva pecanja, ali osobine ni posle dvesta. Ista stvar je i sa udicama
koje sam uzeo u Italiji takodje 9300 gubi boju. Sve isto samo sto su malo skuplje nego kod gawlika. Sumnjam da neko ima m.da da drzi
u radnji kopije, posebno u EU.

Citiram: samo sto su malo jeftinije, a ko jos napisao da mu rdjaju, bas su original. a jos ovo neznam ko je napisao jedina zamerka je
sto ih dobijam u plasticnu kesicu, kreten Ufffff ha ha ha ha sve sami originali.

Sumadinac kada TMC 9300 promeni nakon tri pecanja boju , ali da mi to pokases licno dobices od mene 1000 novih udica na poklon

P.S. Zanima me samo, posto sada vec sve znate koliko li ce da znate u fezi FT i FF nakon par godina musicarenja.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptyPet 26 Nov 2010, 12:59


Druže ne razumem sta ti znači sve ovo, citiraš mene, pa onda napiseš ono što ja nisam rekao, a onda ujedeš bez razloga, odprlike ti
neko daruje lazne info o meni, neko ko je mnogo ljubomoran i bezobrazan.

Pokazaću ti da 9300 izgubi onu zućkastu boju posle dva pecanja, a onda postane siva i takva se ne menja duže vreme.

Ako hoćeš poslaću ti par muva pa se sam uveri. Ne trebaju mi udice na poklon, bolje dati nekome ko nema, dovoljno ce biti da to
kazes ovde na forumu, da ljudi ne misle da sam budala! Ja nisam inspekcija da znam da li su orginal ili ne, samo govorim svoja
zapazanja.

Ovo nisu plastične kesice.

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Imgp4974
Nazad na vrh Ići dole
Popov
Guide
Guide
Popov


Broj poruka : 559
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 14.06.2009

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptyPet 26 Nov 2010, 13:32

Citat se odnosi na sve kometare koje sam pročitao što se ove teme tiče, neko kaže da rdjaju ,neko da ih dobija u kesicu, pa da su
jevtinije na neka mesta,neko je jos pisao ( pa zar moze da su kopije tako dobre udice), opet kažem to sa dobrotom nema veze ,
kopija moze da bude i bolja od originala, kako vidim kod nas na Balkanu ima mnogo poznavalac (to se ne odnosi tebi) FT I FF , a
moguće da nije na jednom mesto video više od 25 udica.

P.S. Udica može da zardja ako se tirolcem vuče po zemlji, znači skine se zaštitni sloj i onda zardja sto je i normalno,
ali mušičarskim štapom???



Poslednji izmenio Popov dana Pet 26 Nov 2010, 13:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptyPet 26 Nov 2010, 13:38

Mene si citirao, zato sam pomislio da je sve upuceno meni! skocko
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptyPet 26 Nov 2010, 23:09

Popov ::
citat se odnosi na sve kometare koje sam procitao sto se ove teme tice, neko kaze da rdjaju ,neko da ih dobija u kesicu ,
pa da su jevtinije na neka mesta,neko je jos pisao ( pa zar moze da su kopije tako dobre udice), opet kazem to sa dobrotom nema veze
kopija moze da bude i bolja od originala ,kako vidim kod nas na balkanu ima mnogo poznavalac(to se ne odnosi tebi) FT I FF ,
a moguce da nije na jednom mesto video vise od 25 udica.

P.S. udica moze da zardja ako se tirolcem vuce po zemlji, znaci skine se zastitni sloj i onda zardja sto je i normalno ali musicarskim stapom???

Popov, nemoj da se foliras,nema potrebe, znamo svi da si profesionalac...


Ja sam napisao da mi hrdja model 2488, a njih sam uzeo u Aos-u i po dosta skupljoj cjeni nego u Poljskoj.
Nije valjda da samo Rudi Heger prodaje originalne udice?

Ne znam zasto provlacis tirolac kroz ovu pricu.
Ja nemam iskustva sa tirolcem ama bas nikakvog i nikada nisam imao.Premda vidim da si ti imao.
A udica se moze i stegom ostetiti pa posle da pohrdja, moze i musicarskim stapom, ali rjedje.

Još jedno ,nigdje nisam tvrdio da su one udice 3769spbl original!


lol!
Nazad na vrh Ići dole
Popov
Guide
Guide
Popov


Broj poruka : 559
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 14.06.2009

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptySub 27 Nov 2010, 08:53

Renafly ::
Popov, nemoj da se foliras,nema potrebe, znamo svi da si profesionalac...
Ja sam napisao da mi hrdja model 2488, a njih sam uzeo u Aos-u i po dosta skupljoj cjeni nego u Poljskoj.
Nije valjda da samo Rudi Heger prodaje originalne udice?Ne znam zasto provlacis tirolac kroz ovu pricu.
Ja nemam iskustva sa tirolcem ama bas nikakvog i nikada nisam imao.Premda vidim da si ti imao.
A udica se moze i stegom ostetiti pa posle da pohrdja, moze i musicarskim stapom, ali rjedje.
Još jedno ,nigdje nisam tvrdio da su one udice 3769spbl original!



Kao prvo ne foliram se, ovaj forum je da svako iznese svoje misljenje, kao drugo do skoro nisam znao sta je to tirolac jel to u Makedoniji
dok sam ja dole ziveo nije ni bilo niti moze dole da se koristi jel mi nemamo lipljane , tirolac sam napomenuo jer znam da ga na Drini
povlace ili kako se vec to zove onda dolazi do ostecenja udice a posle toga Rdja. Niko nije reko da si tvrdio da su udice original, ja sam
napisao da mi ne lice na original, a ne znam ni ja zasta ste svi vi dali komentare koje ste dali, kao da vi proizvodite te udice pa sam vas
uvredio, ili ste mi konkurencija pa hocu da vam ucinim zlo,ili sam hteo da vam prodam udice , ne to ni u ludilo sto sam reko da te udice
meni lice na kopiju. Ja nikog od vas nisam napao samo sam izneo moje misljenje oko tih udica.

P.S. Molicu bez uvreda i prozivanja !
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptySub 27 Nov 2010, 10:32

Renato!

To sto si naveo oko rdjanja udica je stvarno problem.Koristio sam udice od najlosijeg pa do najboljeg kvaliteta,ali mi se nije desilo da mi
zardja udica,ako je unutrasnjost kutije bila suva,pa cak i kad sam mokre musice direktno vracao u kutiju.Kod tih udica nesto ne valja.
Poznajem nekoliko vrhunski vezaca koji motaju na tim udicama sitne kreacije zbog sirokog luka same udice,ali se niko nije zalio na taj
model,cak su odustali od mnogih drugih modela,a bas ovaj izdvojili kao najbolji.
Nazad na vrh Ići dole
Bifi
Visitor
Bifi


Broj poruka : 373
Godina : 61
Lokacija : Sanski Most
Datum upisa : 05.11.2008

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptyNed 28 Nov 2010, 00:26

Ne bih da kvarim ovakvu baš lijepu diskusiju ....
Ali imam jedno pitanje, ali prije tog, kratki scenario, u tekstu i riječi ...
Izlazak u ribolov, mušičarenje, kiša, i neka je, kiša i samo kiša, mokro se ko čep od pive ...
Završen ribolov, bilo je super, dolazak kući, ili bilo gdje, već gdje se odsjeda,
ili ti barem za tu noć gdje se obitava ...
Mokar waders, mokro ispod vadersa da nekažem jaja, mokro sve ama baš sve,
naravno, mokre i mušice, u bilo kakvoj kutiji i koje ste koristili i koje niste

Pitanje

IMATE LI VI OBIČAJ POSUŠITI TE SVOJE MUŠICE POSLIJE RIBOLOVA

zbog čega naravno
DA VAM NE POHRĐAJU ...

Nazad na vrh Ići dole
http://www.patak.com.ba
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptyNed 28 Nov 2010, 11:03

Bifi ::
Ne bih da kvarim ovakvu baš lijepu diskusiju ....
Ali imam jedno pitanje, ali prije tog, kratki scenario, u tekstu i riječi ...
Izlazak u ribolov, mušičarenje, kiša, i neka je, kiša i samo kiša, mokro se ko čep od pive ...
Završen ribolov, bilo je super, dolazak kući, ili bilo gdje, već gdje se odsjeda,
ili ti barem za tu noć gdje se obitava ...
Mokar waders, mokro ispod vadersa da nekažem jaja, mokro sve ama baš sve,
naravno, mokre i mušice, u bilo kakvoj kutiji i koje ste koristili i koje niste

Pitanje

IMATE LI VI OBIČAJ POSUŠITI TE SVOJE MUŠICE POSLIJE RIBOLOVA

zbog čega naravno
DA VAM NE POHRĐAJU ...



Meni se desilo kod modela 2488 udica hrdja.
[/quote]

Kakvu kutiju za musice koristis?
Meni se isto desavalo sa waterproof kutijama...valjda dugo zadrzavaju vlagu unutra.
[/quote]

Imam vise kutija za nimfe,ali nije nijedna waterproof.

Posle pecanja obavezno otvorim kutiju da se susi ili izvadim nimfe.[/quote]
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 EmptyNed 28 Nov 2010, 13:39

Ajd,da ne ulazimo vise u to ko koga proziva,omalovazava itd. skocko

Izgleda da ja ovdje ispadam blesav sto sam napisao da mi udica 2488 pohrdja.
Kad nesto ne znam ili me interesuje ja pitam i nije me sramota.
Evo sinoc sam slikao te udice.

Udice (originali i plagijati) - Page 3 Sdc13798

ovdje se lijepo vidi gdje je pohrdjana.
Ja predpostavljam da je do stege,nju sam sinoc bacio i uzeo drugu.

Interesuje me jel ova udica plagijat i ako jeste molio bi da mi neko posalje uzorak da uporedim?

Hvala. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice (originali i plagijati)   Udice (originali i plagijati) - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Udice (originali i plagijati)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Jig udice!
» Udice - Istorijat
» Udice Partridge
» Stega za velike udice
» Udice - namena i modeli

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: