Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Konci za tela mušica kao i osnovni konci

Ići dole 
+10
Hitna
Mungos
Renafly
Bifi
MM
Sasa D
Murino
Cakan
Saležupa
Bogi
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptySre 06 Avg 2008, 22:19

Da pokrenemo par pitanja u vezi ovih konaca......
-sa kojim koncima najčešće perite svoje muve
-kako su se pokazali
-da li igraju neku ulogu u izradi same imitacije i lovnosti iste
-da li je uopšte bitno da je konac vrhunskog kvaliteta ili je najobičniji koji se može naći u skoro svakoj radnji snadbevenu raznim koncima


da ja počnem prvi, ja recimo koristim sve što mi padne pod ruku i one vrhunskog kvaliteta do onih običnih pamučnih ili sintetičkih za šiće, i jedni i drugi su mi se ekstra pokazali u datim situacijama što se tiče izrade same imitacije kao i lovnosti. Mislim da ne igraju neku veliku ulogu u lovnosti loviće isto one imitacije napravljene od pamučnog kao i oni konci vrhunskog kvaliteta, stim što po meni oni konci kvalitetniji više igraju ulogu estetske prirode kao i samo slaganje takvog konca na udici. Obično su to Floss, Monobond kao i oni tred najobičniji, a i sve vrste sintetičkog-pamučnog konca.
Ono što je meni najbitnije je imati kvalitetne osnovne konce sa kojima obično imitacije odrađujemo i završavamo. Moraju biti boljeg kvaliteta radi dobre zategnutosti same muve kao i to da su prilagođeni veličinama udica, ja najčešće koristim 6/0 i 8/0 trenutno neke Orvisove, nikako da ih potrošim kao i Gudebrod konce iz dve upredene kao i iz više tankih niti
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyČet 07 Avg 2008, 23:27

evo i par slika Monobonda, samo jedna je boja glavna u ovoj gomili ha ha ha ha

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Img_3512
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyČet 07 Avg 2008, 23:38


sad svi imamo po jedan............kad je meni Sale rekao na Drini " jebiga ja moj dado Nikoli " da znaš kako je to žalosna slika bila.........dok mu nisam pronašo još jedan u onim njegovim kutijama on i nezna šta sve ima u njima ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyČet 07 Avg 2008, 23:42

evo razlike i to očigledne u kvalitetu

pod 1 je floss
pod 2 je Vanjin iz Niš
pod 3 je monobond

od ova tri ja najviše trošim ovaj Vanjin

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Img_3514
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyČet 07 Avg 2008, 23:44

Kolasin ::


Pa jeli ti sad jasan moj odgovor na tvoje drugo pitanje sa pocetka ove teme
ma jeste shvatio sam ja to odmah ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyPet 08 Avg 2008, 00:06

Bogi ::
evo razlike i to očigledne u kvalitetu

pod 1 je floss
pod 2 je Vanjin iz Niš
pod 3 je monobond

od ova tri ja najviše trošim ovaj Vanjin

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Img_3514

Mislim nemo* da se ljutiš,prvo je floss,a zatim thread pa monobond.Svaki ima svoju upotrebu,SAMO gde i za koju muvu!
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyPet 08 Avg 2008, 22:35

Salezupa ::


Mislim nemo* da se ljutiš,prvo je floss,a zatim thread pa monobond.Svaki ima svoju upotrebu,SAMO gde i za koju muvu!
ma ti si u pravu, ali ja najviše koristim broj 2
Nazad na vrh Ići dole
Cakan
Admin
Admin
Cakan


Broj poruka : 1927
Godina : 51
Datum upisa : 28.05.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyPon 25 Avg 2008, 13:01

Ja koristim vec duze vreme iskljucivo ovaj......
" Sheer 14 " :hello 1:
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyPon 25 Avg 2008, 22:13


jesmo stigli sa odmora ili smo još na odmoru.............nego ima li slika ili si zaboravio da ubaciš......
Nazad na vrh Ići dole
Cakan
Admin
Admin
Cakan


Broj poruka : 1927
Godina : 51
Datum upisa : 28.05.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyUto 26 Avg 2008, 07:17



Stigli smo sa odmora Bogi, na pecanje nisam mogao da idem (razne obaveze), a ni pribor nisam imao kod sebe,
tako da i nisam imao neki odmor u pravom smislu..... Crying or Very sad

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyČet 19 Feb 2009, 00:23

THREAD SIZING

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Thumb_11

Svako ko se bavi vezanjem musica,zna da se debljina konca oznacava sa ovakvim znakovima :6/0,8/0 ili 12/0.
Medjutim ovo je stari nacin oznacavanja debljine konca koji se poceo koristiti prije nekoliko stotina godina u tekstilnoj industriji i vecina proizvodjaca se
koristila ovim oznakama,mada konac oznacene debljine 6/0 nije bio iste debljine kod svih proizvodjaca.Kako?Kod nekih proizvodjaca ta ista debljina se
mjerila kao 1.250-1.300 yards per ounce(jedna jarda=0.9144 metara,jedna unca=28.349 grama),dok kod drugih proizvodjaca je to 1.110-1.150 yards
per ounce.U posljednje vrijeme skoro svi proizvodjaci konca za vezanje musica poceli su da upotrebljavaju jednu novu jedinicu mjere debljine konca.
DENIER je definisana kao: tezina u gramima duzine 9000 metara.Na primjer:9000 metara 70DENIER konca tezak je 70 grama ili 9000 metara 140
DENIER konca tezak je 140 grama i tako dalje.

UNI 6/0 = 135 DENIER

UNI 8/0 = 72 DENIER

UNI 17/0 = 40 DENIER

UTC 70 = 70 DENIER

UTC 140 = 140 DENIER

DANVILLE:

FLYMASTER 6/0 = 70 DENIER

SPIDERWEB = 30 DENIER

FLYMASTER PLUS = 140 ILI 210 DENIER


Poslednji izmenio Murino dana Pet 23 Dec 2011, 10:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyPet 03 Jul 2009, 20:34

Koju debljinu konca koristite za vezanje muva na veličinama #18,20,22 itd?

Mislim na suve muve.Koju marku konca i debljinu preporučujete? Moji konci su svi 8/0 i debeli su za sitne muve.
Nazad na vrh Ići dole
MM
Guide
Guide
MM


Broj poruka : 823
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.06.2009

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptyPet 03 Jul 2009, 20:41

Ja koristim konac Sheer, debljine 14/0.
Dovoljno je tanak da muva na maloj udici ne ispadne "medjed", a u odnosu na debljinu je sasvim dovoljno jak da omogući lako i ležerno vezivanje.

Nisam do sada koristio tanje, mada vidim da mnogi za vezivanje malih muva rado koriste 17/0.



Poslednji izmenio MM dana Čet 26 Jan 2012, 23:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bifi
Visitor
Bifi


Broj poruka : 373
Godina : 61
Lokacija : Sanski Most
Datum upisa : 05.11.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptySre 02 Dec 2009, 02:00

Poklon od prijatelja , fantastičan konac .

Konci za tela mušica kao i osnovni konci 3477mnb
Nazad na vrh Ići dole
http://www.patak.com.ba
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci EmptySre 02 Dec 2009, 08:42

Ja koristim žensku čarapu tj štramplu...Samo raspredem par niti koliko mi je potrebno cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty
PočaljiNaslov: Re: Konci za tela mušica kao i osnovni konci   Konci za tela mušica kao i osnovni konci Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Konci za tela mušica kao i osnovni konci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Tajanstveni konac za tela u svim bojama!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: