Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Gljive (pečurke)

Ići dole 
+15
Gegula
Madjoni
Bahus
Gamarus
Ervin-Eko
MDujmović
MaxFly
Murino
Omar
Pex
Predrag
Silvio
Lale
NikolaCG
Mafke
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyPon 10 Okt 2011, 13:06

Potučen rekord:
Ispod Čakora gigantska pečurka od 6 kilograma



Džinovska pečurka, vjeruje Gojković, mogla bi da se nađe i na stranicama Ginisove knjige rekorda

Gljive (pečurke) - Page 3 Potuce10
Rodna jesen (Foto: Zoran Đurić)

Miomir Gojković iz Doljana ubrao je u nedjelju ujutro u Veliki kod Murina, pečurku, puharu, tešku 6.180 kg,
što je za sada vjerovatno najveća pečurka ubrana u Crnoj Gori.

Džinovska pečurka, vjeruje Gojković, mogla bi da se nađe i na stranicama Ginisove knjige rekorda.

Miomir je i prije desetak dana na istom mjestu pronašao još dvije ogromne pečurke koje su težile preko tri gilograma,
a jedna od njih 3.740 kilograma.

"Pečurku sam našao u šumi ispod Čakora, u Veliki, a u blizini te pečurke sam prije desetak dana našao i prethodne dvije.
Kada sam je ubrao u nedjelju oko 10 sati na njoj je bilo nekoliko centimetara snijega, ali je nije oštetio", priča Miomir.

Prethodne dvije pečurke, koje je ubrao u Veliki pokazuju da je ovo rodna jesen.

Gljive (pečurke) - Page 3 Potuce11

"Pa doskora nije bilo pečurki jer je godina bila sušna, ali sada su prosto 'podivljale'.
Od prethodne dvije, jednu smo porodica i ja iskoristili za ishranu, a drugu sam dao mom prijatelju profesoru Peroviću,
koji se bavi proučavanjem gljiva. Inače, pečurke su veoma ukusne, kada ih znalac ispohuje, ukusnije su od mesa", rekao je Gojković.

Za ovu pečurku kaža da neće završiti na stolu njegove porodice, pošto je sebi ostavio još dvije koje je pronašao na istom
mjestu i koje su imale oko dva kilograma.

"Ponudiću je Biološkom institutu, jer vjerujem da ovakav primjerak do sada nikad nije pronađen, pa če možda nauka imati neko
objašnjenje za to što se događa", dodao je za kraj Gojković.


Izvor
Vijesti
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyPon 10 Okt 2011, 13:43



Prelep primerak ogromne puhare. Nije retkost da beraci nadju gigantske puhare,bolje da je baci na sto i nareze snicle. skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyNed 28 Okt 2012, 14:13



Prosetah sa cerkicom do jelove sume u potrazi za Rujnicama .Malo smo poranili,jos uvek su aktuelne Suncanice,vecini poznate.


Gljive (pečurke) - Page 3 Img7341r

Gljive (pečurke) - Page 3 Img7339b

U narodu poznata jos kao Prstenka...i poslednja provera,miris lesnika !

Gljive (pečurke) - Page 3 Img7340x

Slikala me cerka,izvinite na kvalitetu fotosa.

Gljive (pečurke) - Page 3 Img7342a

Gljive (pečurke) - Page 3 Img7343f

Moja srecna Crvenkapa sa Suncanicama ,na obuci berbe i fotografisanja.

Gljive (pečurke) - Page 3 Img7345n








Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyNed 28 Okt 2012, 14:37

cool photos sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Pex
Visitor
Pex


Broj poruka : 467
Godina : 48
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 13.02.2010

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyNed 28 Okt 2012, 19:19

Svaka čast za izlazak Mafke cool photos
Ja nisam bio skoro na teren a miris prstenki i nevolim nešto,mada neki ljudi ih obožavaju.
Ćera sve na tatu liči neka je živa i zdrava skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyNed 28 Okt 2012, 20:23



Hvala kolege,ukradoh od dana 2 h dok nije prskala kisica.

Pex,u smesu kao za palacinke,samo redju,potopis Suncanicu sa obe strane i u vrelo ulje,za 3-5 min gotove su i izgube jacu aromu. Za mnoge su nezamenjivog ukusa. I za mene nisu

vrhunac,ali prolaze sa ocenom 3 +,kao sto se i kotiraju na lestvici kvaliteta.

Cerka na zalost povuce likom vise na mene a plasljiva na majku,sve kontra Ufffff Ipak HVALA PEX cheers
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyNed 28 Okt 2012, 20:37

Lijepo , lijepo.

svidja mi se odlazak u pecurke jos sa cerkicom .
Mislim da je za jednog roditelja prirodnajka, to pravo zadovoljstvo.

Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyNed 28 Okt 2012, 21:26



Naravno Omare druze,bolje na svezem vazduhu nego uz monitor,prilika je ujedno i razgovarati s detetom i poducavati o mnogo cemu u vezi prirode .

Knjizica ti stize za 2-3 dana skocko
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyPon 29 Okt 2012, 14:25


Knjizica stigla skocko

Bas sam se lijepo obradovao postaru , da umjesto PLAVE koverte, jutros mi daje zutu, debelu iz Jagodine ,
a u njoj fenomenalan prirucnik .

Sa spoljne strane fotografija a unutrasnje osnovne informacije o istoj .

Mafke zna u kakvom okruzenju zivim ( pored riba botom i pecurkama ) i da mi je ovakav prirucnik potreban.
Ovom prilikom , srdacno sam ti zahvlan za prirucnik koji ci mi pomoci da otkrijem i carstvo gljiva ( pecurki ) i da jos vise
zavolim mjesto u koje zivim.

Gljive (pečurke) - Page 3 Img2166iy

[/center]


Poslednji put izmenio Omar dana Pon 29 Okt 2012, 14:28, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyPon 29 Okt 2012, 14:27

Gljive (pečurke) - Page 3 Img2167b

Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyPon 29 Okt 2012, 14:45


Drago mi je da je stigo prirucnik skocko Zgodan je za dzep i nosi ga UVEK kada si u Raju Prokletija. Bez obzira na naslov,sve te gljive su zastupljane u svim zemljama EX-YU !!!
Nazad na vrh Ići dole
MDujmović
Visitor
MDujmović


Broj poruka : 159
Godina : 46
Lokacija : Bihać
Datum upisa : 05.01.2012

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyPon 29 Okt 2012, 18:47

Super je poklon Mafke, samo što sigurno ne piše da svaka gljiva sa slike ima i duplikat koji je otrovan o.k

I u mom zavičaju su ove godine šume prepune gljiva raznih vrsta, a po proplancima se može igrati nogomet sa gljivama. Moj susret sa gljivarenjem se odigrao samo jedanput i to prije dvadesetak godina kada sam ubrao dobre 3 vreće (za krompire) fantastičnih vrganja. Mislim da smo ih jeli jedno 15 dana non-stop. Tada je skoro bilo svejedno, ili poginuti od granate ili od ludih gljiva. Oboje smo preživjeli ahhaha
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyPon 29 Okt 2012, 19:16



Kolega Dujmovicu,posedujem knigu ''Jestive gljive i njeni dvojnici'',ne bih je dao ni za koju enciklopediju. Upravo planiram da iskeniram neke ''osnovne ''gljive i pecurke i posaljem

Omaru. Bice to opasan berac skocko .

Knjiga je toliko za**bana,da kada sam je dao jednom beracu na uslugu koji je napunio veliki zamrzivac vrganjima,sledeci dan je zakasnio na posao,dosao je krvavih ociju jer kad je

video koliko identicnih gljiva jestivom vrganju ima a ne jestive su,digo uzbunu i sa komsijom radio ''generalku'' njegovog i komsijinog zamrzivaca celu noc ha ha ha ha

Mnogi beraci su me posle kontakta sa ovom knjigom proklinjali,jer su kao i ja posle vise od 20 god. branja shvatili koliko NEZNAMO. Nosim je u berbu obavezno.

Prilikom pisanja ove knjige je ucestvovao uz najace mikotoksikologe Italije i pro.organske hemije na Univerzitetu u Bolonji i potpresednik Bolonjskog udruzenja mikologa i jos 5-6

najjacih mikologa i hemicara sampion 1

Ide duga zima,opremicu Omara,da moze da bude vodic i najstarijim beracima skocko
Nazad na vrh Ići dole
MDujmović
Visitor
MDujmović


Broj poruka : 159
Godina : 46
Lokacija : Bihać
Datum upisa : 05.01.2012

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyPon 29 Okt 2012, 19:57

Bravo Mafke, ljudi moraju shvatiti da gljive nisu bezopasne. I najveći znalici se jednom mogu nasankati..Znam slučajeve kada su cijele porodice "stradale" od gljiva, bubrezi počeli otkazivati, dijaliza ne pomaže. Uh, odoh ja na crnjak.. Ufffff

Mala digresija na gljivarstvo (čudno da je na ovom forumu spomen rijeke digresija). Za rijeku Unu kažu da joj je karakteristika: "Dajte vi meni plivača, a za neplivača ću ja lako". Čini se da je tako i sa gljivama. Mislim da se ova poruka o rijeci Uni može prenijeti i na slučaj sa gljivama.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 EmptyPon 29 Okt 2012, 20:25




Dujmovicu,ma nije berba ''ruski rulet'',ima u knjizi ''ishrana u prirodi'' sto je izbacila ekipa pukovnika JNA,u najkracim crtama da li je jestiva ili ne,jednostavno. Slucaji trovanja su

kod ljudi koji su vrlo ograniceni poznavanjem gljiva,mnogo puta probam sirovu gljivu i osetim u ustima da li je ljutkasta ili gorka i pljunem,to resava zabunu u 100% slucajeva.

U okolinama sela gde bas najvise gljiva ima,ljudi ne beru ili znaju za 2-3 vrste kojih se drze 100 godina unazad Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gljive (pečurke) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gljive (pečurke)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: