Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Gljive (pečurke)

Ići dole 
+15
Gegula
Madjoni
Bahus
Gamarus
Ervin-Eko
MDujmović
MaxFly
Murino
Omar
Pex
Predrag
Silvio
Lale
NikolaCG
Mafke
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptyPon 29 Okt 2012, 21:08

Mafke, imam tu knjigu i dosta je poucna...
Moram je zimus opet malo prelistati....
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptyUto 30 Okt 2012, 23:22

Mafke ::



Ide duga zima,opremicu Omara,da moze da bude vodic i najstarijim beracima


Opremi i mene ako ti nije teško! Obožavam pečurke!
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptyUto 30 Okt 2012, 23:43

Marijane imam i ja jedan, a blizu si mogao si pješke po nju
Ja ionako samo vrganje lisičarke i kračune volim.Brati ponesi pive, idemo...

Gljive (pečurke) - Page 4 452153Gljive (pečurke) - Page 4 254967
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptySre 31 Okt 2012, 00:13

Eko,knjiga je neprocenjive vrednosti,gledao sam emisiju o toj ekipi koja je pisala knjigu i zivela duze vreme u prirodi bez icega sem nozeva ,sekira,alata i opreme za spavanje,jer je akcenat bio bacen na ''ishranu u prirodi''. Ne sumnjam da bi se snasli i s nozevima samo. Jedan je bio strogo uz vatru i glavni i jedini kuvar,zanimljivo je da posle izgubljenih kilograma prve nedelje i vise,dok se nisu snasli i proucili detaljno okolinu malog logora,usledjuje nagli povratak kilograma a posle vise nedelja cak su i prebacili kilazu s kojom su dosli. Eto koliko je mocan prirucnik,pa samo naslovna strana predstavlja biljku Sremus,koja je gornjim delom beli a donjim crni luk original.


Nikola,zasto da ne cheers .

Da ne bi pucao pare,iskeniracu knjigu ,zaheftati listove u boji i poslati . Ma da ima na Guglu svega iz oblasti Mikologije,ipak trebas da znas sta da trazis,zato spremicu i tebi korisne stranice koje ces nositi obavezno sa sobom a i aparat da bolje kuci proucis ''neku''gljivu. Otkriti slabo poznate jestive gljive u prirodi je slicnog osecaja kao da si bocnuo lepu ribu. Veruj mi,branje je zaraza kaoi FF
:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptySre 31 Okt 2012, 01:08

NikolaCG ::
Opremi i mene ako ti nije teško! Obožavam pečurke!
Prepisaces od mene !
Ionako u PG posle kise druge vrste gljiva rastu.....

HVala Mafke !!!
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptySre 31 Okt 2012, 01:17

Mafke ::

Eto koliko je mocan prirucnik,pa samo naslovna strana predstavlja biljku Sremus,koja je gornjim delom beli a donjim crni luk original.

Tačno Mafke , miris ubijaaaa . Kod nas je zovemo Strimboša

izvinite za off topic
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptySre 31 Okt 2012, 09:27



Najveci problem je sto narod u svakom kraju neku biljku ili gljivu,naziva razlicitim imenom od pravog,otud i cestih zabuna,posebno kod gljiva. Npr,pored nekoliko naziva glive,koji stoje u knjizi znam jos bar 2,koje se koriste u nekom delu Pomoravlja .
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 20:13

Mafke , danas sam bio malo po planinama ( mojim Prokletijama )

u bukovoj sumi sam nasao ove gljive

Mislim da se radi o Rujnici , bar sam se tako prepoznao po prirucniku koji si mi poklonio.

vidi da li sam u pravu , prije nego sto djecu potrujem kreten ha ha ha ha

u stanistu... ( bukova suma )

Gljive (pečurke) - Page 4 Img2279c



valjda se radi o mladim Rujnicama

Gljive (pečurke) - Page 4 Img2289zn



jeli ovo isto lijevo kako jedna i desno kao dvije zajdno.

Gljive (pečurke) - Page 4 Img2290nh






Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 22:09

Mani se njih ,ova prva je iz roda vrganja ZUCARA,kad raseces porumeni i gorka je kad je gricnes,ili je slicna Kovari(ne plavi meso?),u oba slucaja nije smrtonosna ali nije ni jestiva 100%

Batali i ove dole,jesu iste,ali mi sumnjive,podsecaju na Krasnicu ali drska nije ista. Nista odavde ne mogu da ti pomognem. Uskoro ti saljem kopirane stranice u boji,pa ces se usavrsiti. OPREZNO,slobodno zagrizi malo koju i pljuni ,sam ukus i miris ce ti otkriti puno.

Jedino ne grizi PUPAVKE ,BELU,ZELENU,ZUTU stop  help 1 I ne pomesaj Suncanicu sa Panterovkom,panterovka je tamnija odozgo dosta i ne mirise

prijatno.

IZVINI,NIKAKO DA SE JAVIM ,U JURNJAVI SAM CEO DAN.


Poslednji put izmenio Mafke dana Pon 05 Nov 2012, 09:37, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Pex
Visitor
Pex


Broj poruka : 467
Godina : 48
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 13.02.2010

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptyNed 04 Nov 2012, 02:07

Omare da se ubacim u priču,naime da li vidiš da je pečurka na slici narandžasta i ona je izvrsna i da su ove što si ti ubrao braon.
Tvoje pečurke najviše liče na pečurku po imenu turčin samo su malo stare i sasušene i ne bih ti je preporučio za jelo.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptyNed 04 Nov 2012, 10:05

Omare,ovo su ti sada PRIORITETNE gljive,ne zbunjuj se,samo pazljivo citaj,i imaj pri sebi (kopiraj slike). MLECNICE (RUSULE) i dvojnici. Lako ce mo za druge,sad je sezona OVIH !!!

Borove i jelove sumice su im 99% staniste,beru se i do prvih snegova . UZIVAJ i KORAK PO KORAK.Sad ove a posle ce mo s proleca da ga ZAREDIMO,DOLAZIM LICNO s'bibliotekom!

Gljive (pečurke) - Page 4 Jul2010178


Gljive (pečurke) - Page 4 Jul2010175s


Gljive (pečurke) - Page 4 Jul2010176


Gljive (pečurke) - Page 4 Kopijaodjul2010177



Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptyNed 04 Nov 2012, 10:58

thanks you na savjetima ..... idemo dalje u istrazivanje !!! study scratch cheers
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptyNed 04 Nov 2012, 11:02



Samo scratch i study ili obratno o.k Ja odo da SEDZUJEM klena bounce
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptyNed 04 Nov 2012, 14:35



Omare,na prvi pogled izgleda HAOS,inace je prosto,npr.ako mleko nije narandzaste boje,nego belo,ne valja,ili ako je meso belo mesto boje kakve treba da bude,sve ti je napi sano i nema promasaja. Vremenom se stekne rutina pa za 3 m znas da je prava,po nijansi itd.,imas naglasena i stanista,tako da je stvarno sve uprosceno.Samo trpas u korpu i ne gubis vreme,kese se ne koriste za ubrane gljive,smrve se i ugnjece,ja koristim za ribolov staru korpicu 30god. sampion 1 Ali kad naletis na RUSULE -MLECNICE-RUJNICE,moze problem da nastane gde ces s njima i kako poneti. Naravno,prednost dajem kiseljenju,kao tursija ali za nosenje ,moras malo u teretanu ha ha ha ha

Npr mnogi su brali Mlecnice- Rujnice a kad su videli ove fotose,sledili se,nisu ni slutili koliko ima slicnih,skoro identicnih gljiva. A za pecurku Rudnjacu ili Samponjon,kad ti posaljem dvojnike affraid .Nego,polako ,da te ne uplasim,a vrganja tek sta ima slicnih a ne jestivih.Otom-potom. Duga je zima,napakovacu ti materijala,da te (ne)boli glava.
Bices Alfa i Omega prokletijskih beraca ,BBB instruktor ahhaha
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 EmptyNed 04 Nov 2012, 18:04

Bravo majstore pa ako bog da da te vidimo sa njima u kecelji i sa varjacom, treba to sve probati i dati ocenu,naravno samo ispred zelenog semafora.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gljive (pečurke) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gljive (pečurke)   Gljive (pečurke) - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gljive (pečurke)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: