Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Rojenje....

Ići dole 
+2
NikolaCG
Sumadinac
6 posters
AutorPoruka
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Rojenje....   Rojenje.... EmptySre 08 Jun 2011, 11:13

Toplo vreme i wulff se izrojio skocko

Rojenje.... Imgp5810
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptySre 08 Jun 2011, 11:16

OSINJAK!

cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptySre 08 Jun 2011, 11:39

Prihrana! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman
Mico P.


Broj poruka : 29
Godina : 54
Lokacija : Woodstock
Datum upisa : 18.12.2009

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptySre 08 Jun 2011, 13:41

To je pre Royal Coachman... Wulff je samo obična kopija!
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptySre 08 Jun 2011, 13:58

Pa nije bas tako, iako deluju slicno Royal Coachman i Royal wulff je znatno razlikuju.
Nazad na vrh Ići dole
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman
Mico P.


Broj poruka : 29
Godina : 54
Lokacija : Woodstock
Datum upisa : 18.12.2009

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptySre 08 Jun 2011, 14:07

Sumadinac ::
Pa nije bas tako, iako deluju slicno Royal Coachman i Royal wulff je znatno razlikuju.
Pa kako kome, pricvrstis za rep zecje brkove i u krila zecju sapu onda je to Royal Hare's Ear.
Zanimljive su te konstatacije. A mislim da je glupo braniti takav stav.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptySre 08 Jun 2011, 14:41

Sumadinac ::
Toplo vreme i wulff se izrojio


Mašala cool photos
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptySre 08 Jun 2011, 15:42

Dobro ti ovo naštanca šumi cca 100kom?
I da šta za Vas predstavlja ova muha?
Meni liči na nimfu koja se oslobađa košuljice odnosno duna koji se izvaljuje na površini i suši krila zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptySre 08 Jun 2011, 18:09

Mico P. ::
Sumadinac ::
Pa nije bas tako, iako deluju slicno Royal Coachman i Royal wulff je znatno razlikuju.
Pa kako kome, pricvrstis za rep zecje brkove i u krila zecju sapu onda je to Royal Hare's Ear.
Zanimljive su te konstatacije. A mislim da je glupo braniti takav stav.

Za Royal Hare`s Ear nisam cuo, ne znam zasto takav naziv za takvu muvu!!!

Ja ne branim nikakav stav, jednostavno su u pitanju jasne cinjenice. Royal Coachman je potpuno drugacija muva do Wulff-a, po meni mnogo primenljivija i lovnija, pre svega zbog normalnog brojana namotaja heklija, normalno doziranog materijala. Dok kod Wulff-a je sve predimenzionirano, duplo vise namoraja heklija, predebeo rep, jedino je telo isto. Nije stvar u slicnosti ove dve muve, nego je stvar upotrebe. Na Royal Coachmana ces uloviti ribu na svim delovima reke, a na Wulff-a neces, samo negde gde je voda tolko brza i pre svega za to je ova muva i namenjena, da sto bolje pliva i da na mestima gde riba nema vremena da razmislja privuce njenu paznju, tj. na planinskim potocima (govorim za uslove Evropskih reka). Necu da produbljujem diskusiju o jasnim stvarima koje nisam ja izmislio, odavno su dokazane, pa ih treba takve i prihvatiti.

Silvio ima 100 ali x3 skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman
Mico P.


Broj poruka : 29
Godina : 54
Lokacija : Woodstock
Datum upisa : 18.12.2009

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptyČet 09 Jun 2011, 15:05

Sumadinac ::
Necu da produbljujem diskusiju o jasnim stvarima koje nisam ja izmislio, odavno su dokazane, pa ih treba takve i prihvatiti.
Ovo je jedino tacno sto si napisao.

Mislim da te pod znakom pitanja male promene, ne u detaljima ove muve, male promene materijala što bi nas narod rekao, ama bas nista ne znace. Ne postoji pravilo u flytying-u koje kaze koliko ce mo navezati bogata krila ili rep, to je vecinom do nas samih, a tako bi i uvek trebalo da bude i do toga sta zelimo u istom trenutku postici sa takvom jednom imitacijom na vodi i naravno za kakvu vrstu prezentacije ili neki deo reke na koji ce mo je prezentovati, kako ti napominjes za neke vece brzake gde ta ista muva treba sto duze ostati na povrsini i verovatno u vidnom polju. Mislim tako sam te razumeo. Recimo kako što je kod Wulff-a predimenzioniran rep ili recimo krila i nozice sve to isto moze da se predimenzionira i na Royal Coachman-u, Kocijasu i tako isto da mu se pospesi plovnost. Znaci bar sto se mog misljenja tice upotreba je ista samo je izrada drugacija. Kod mene i dalje vazi to da je Wulff jedna od kopija legendarnog Coachman-a.

Moj zakljucak je isti, to su gotovo iste muve i trebalo bi kao neko ko izgleda voli flytying i flyfishing da se upravljaš nekim svojim razumnim razmisljanjima. Ako je problem to sto sam polemisao obicnu kopiju, a ne ovu gomilu muva onda je OK. Muve su ti OK ali kao sto sam napisao, a i gledano iz mog nekog ugla predimenzioniranje nekih delova na imitaciji ne znaci da nije kopija jer svaka imitacija ponaosob moze da se predimenzionira. Zar ne ili ja gresim. A sto se tice lovnosti narocito na velikim planinskim rekama i njihovim brzacima, mislim da tu tek nema razlike izmedju originala i kopije jer kako si naveo nema ona vremena da osmotri bogatije i predimenzioniranije delove vec samo da privuce paznju.

A za kraj jedna mala konstatacija i ne bih da produbljujem ovu temu vise jer nema svrhe ubedjivati bilo koga i uticati na njegovo razmisljanje, pravo je svakog da misli ono i u sta je ubedjen i uveren, ali je pravo i svakog da iznese neko svoje misljenje i vidjenje.

Dokazano ni posle dvesta godina jos uvek nije nista. Riba je gladna, cudo je jedno i dan danas kako ne prepoznaje i ne razlikuje u vecini slucajeva prirodnog insekta od malo konca i vunice, tako da u i najacem brzaku ne pravi razliku izmedju repova od zlatnog fazana ili recimo bogatog elk-a i predimenzioniranih ili ultra lakim namotajima hackle-a. A i to je za neke drugacije teme. Ovo ce za mene i dalje biti jedna obicna kopija koja nije nista ni manje ni vise lovnija od legendarnog Coachman-a.
Nazad na vrh Ići dole
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman
Mico P.


Broj poruka : 29
Godina : 54
Lokacija : Woodstock
Datum upisa : 18.12.2009

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptyČet 09 Jun 2011, 15:19

Mislim kada bolje pogledam ove tvoje Wulff-ove da i nema tolike razlike,
ali to ne znaci da neko i hoce da se slozi sa mojom konstatacijom. Cak ima i bogatije navezan rep.

Royal Coachman

Rojenje.... 24cgsj8
Nazad na vrh Ići dole
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman
Mico P.


Broj poruka : 29
Godina : 54
Lokacija : Woodstock
Datum upisa : 18.12.2009

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptyČet 09 Jun 2011, 15:29

Za uporedjivanje ove dve imitacije.

Rojenje.... 2mq1blw
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptyČet 09 Jun 2011, 22:43

Ne ulazim u disusiju da li je Wulff kopija kocijaja ili obratno, to ni malo nije bitno. Izneo sam moje vidjenje ove dve imitacije sa aspekta ribolovca i vezaca. Obe spadaju u red takozvanih klasicnih imitacija, nalaze se u gotovo svim katalozima. Ako pogledamo neke proporcije kojih se svi pridrzavaju, Wulff je bogatija muva od Kocijasa kao sto sam gore napisao. U svakoj literaturi se tako nesto nalazi i kao takva muva na trzistu je trazena, kao komercijalni vezac, pridrzavam se takvih cinjenica, radim ono sto se trazi! Iskren da budem, nisam ljubitelj ovih muva, koristim ih ali ne cesto, uglavnom na planinskim potocima i recicama, gore sam napomenuo razlog.

Ako govorimo o slobodi izrade i recimo vezivanju kocijasa na nacim kao sto je to Wulff, gubimo ono sto je citavom svetu poznato, izgled kataloskog kocijasa i wulffa, ali ako radimo muvu za sebe, izmene su dozvoljene do mile volje. Niko nije dokazao sta ove muve predstavljaju kod riba, niti ce dokazati, to nije ni predmet naucnika, jer jednostavno riba ih u pojedinim situacijama rado uzima, u drugim ne.....zasto da se nerviramo i trazimo dlaku u jajetu, kad ceo musicarski svet zna sta je Royal Coachman i Royal Wulff, dve muve koje dosta lice, ali imaju dva imena i logicno je da su iste!
Nazad na vrh Ići dole
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman
Mico P.


Broj poruka : 29
Godina : 54
Lokacija : Woodstock
Datum upisa : 18.12.2009

Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... EmptyPet 10 Jun 2011, 13:22

Daleko od toga da neko trazi dlaku u jajetu.
Ali cinjenice govore za sebe, narocito vezane za literaturu.
Li Wulff je jedan od znacajnijih musicara dvadesetog veka, a njegove najpoznatije musice su Grey Wulff i White Wulff nastale 1929 god.
Nastale su kao imitacije jedne vrste jednodnevki (iz familije Isonychia) siva kao subimago, a bela kao imago. Imaju vec negde recepti po netu za ove dve imitacije.
Na nagovor svog prijatelja Dan Bejli-ja su i ponele njegovo ime ove dve imitacije. A posto je Bejli takodje bio i vlasnik poznate prodavnice ribolovacke opreme kao i svaki trgovac uvideo je da ce te imitacije da se bolje prodaju pod to vreme poznatim Wulff-ovim imenom. Ono sto je zanimljivo kod tih imitacija je da se za izradu krila i repova koristi dlaka sto je u ono vreme bilo veoma cudno i koristiti za plivajuce imitacije. Posto su u to vreme napravili pravi bum sa tim imitacijama njih dvojica su bukvalno za kratko vreme osmislili celu kolekciju Wulff-ovih musica. I sami cak opisivajuci da je recimo Royal Wulff sa telom od Royal Coachman-a sa promenom samo u repu i krilima kao i malo gusce namotanim nozicama.

To je sto se literature tice. Da ne pisem dalje mislim da ce ovo biti dovoljno.

Od te cele osmisljene kolekcije nastale su mnoge Wulff-ove imitacije. Zamislite Red Tag imitaciju nastalu pre vise od 150 god. da nosi naziv danas Wulff Red Tag ili Red Humpy Wulff, cak i Stimulator Wulff itd. itd.

Sve su to vrhunske imitacije ali sve ovo je proizaslo samo iz jedne moje opaske da je Royal Wulff samo obicna kopija. Kao i vecina drugih kopija mnogo starijih imitacija. To je sto se tice cak i literature i slobode vezivanja. Dok primena u praksi je nesto sasvim drugo.

A vec si usao u diskusiju, a nisi dobro proucio literaturu. Cak i kataloski izgledi nisu merodavni za izglede ovih imitacija jer su totalno razliciti od proizvodjaca do proizvodjaca raznih svetskih, prestiznih i renomiranih firmi za proizvodnju musicarske opreme u ovom slucaju se to odnosi, na ne samo ove imitacije, nego i sve druge.

Ako su to oni opisali da je telo od Royal Coachman-a i ako sam ja napisao da je to kopija legendarne muve, trebalo bi da je onda sve jasno. Sve ostalo je za drugacije teme, ko kako prodaje i kataloski ih prikazuje, na koji nacin, na koji se lovi itd. itd.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rojenje.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rojenje....   Rojenje.... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rojenje....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Majske.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: