Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 BOMBER-nimfa red tag

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyNed 31 Jul 2011, 15:07

Bomber je u stvari zlatoglava varijanta cuvene imitacije RED TAG, gotovo identicne izrade. Iz tog razloga treba potrositi nekoliko reci za kratku istoriju cuvene imitacije. Inace Red Tag datira iz sredine devetnaestog veka i vezuje se za ime gospodina Martin Flina, stanovnika Worcestershire-a u Engleskoj. Najpre je nazvana Worcestershire Gem. Inače ovo je bila izuzetno lovna suva imitacija, ali se odlično pokazala i kao mokra, namenjena ribolovu lipljena. U to vreme se lagano razvijalo pecanje suvom muvom, tako da se ova imitacije moze svrstati u najstarije suve muve. Nije poznat podatak kako je ova imitacija dospela na tlo Australije i Tasmanije, ali se pozudano zna da je izazvala izuzetno interesovanje kod pastrmki. Tamosnjim ribolovcima je bilo tesko da je nazivaju Worcestershire Gem pa su je prekrstili u RED TAG kako se i danas zove.

Iako je do danasnjih dana RED TAG poprimio niz modifikacija, ipak je zadrzao svoj prepoznatljiv crveni rep od vunice, telo od pauna. Danas postoji veliki broj varijanti, dodaju se krila od cdc peca, uklanjaju se nogice....sve te varijante su provereno lovne. Trebalo je smisliti kako ovu imitaciju spustiti blize dnu, kada riba nije aktivna. Nije bilo tesko, samo je dodata zlatna metalna glava i problem je resen. Tako je nastao sadasnji BOMBER inace izuzetna imitacija, posebno dobra u lovu lipljena.

U sledecem SbS-u se vidi detaljna izrada jedne moje varijante Bombera, gde sam malo odstupio i dodao rebra od zlatne ovalne lamete.


Od materijala je korisceno:
UDICA: TMC 3761sp #14
OTEZANJE: Tungsten gold 3.3mm
KOSNOVNI KONAC: 8/0 crni
REPIC: Uni-Stretch Chinese red
TELO: paunovi isperci
REBRA: UNI-French oval gold Medium
NOGICE: Braon petlovo pero

DRINSKI LIPLJEN ULOVLJEN NA BOMBERA.

BOMBER-nimfa red tag Imgp4376


Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyNed 31 Jul 2011, 15:16

BOMBER-nimfa red tag 75345845

BOMBER-nimfa red tag 42354649

BOMBER-nimfa red tag 65279945



Poslednji izmenio Sumadinac dana Ned 31 Jul 2011, 15:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyNed 31 Jul 2011, 15:20

BOMBER-nimfa red tag 77810221

BOMBER-nimfa red tag 69265055

BOMBER-nimfa red tag 46908822
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyNed 31 Jul 2011, 15:21

BOMBER-nimfa red tag 26575866

BOMBER-nimfa red tag 26603467

BOMBER-nimfa red tag 80483149
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyNed 31 Jul 2011, 18:12

odlicna muva sumadinac sampion 1 dobra ne samo za lipljena vec za sve ribe dobar post
evo nadjoh dve slike u makro modu gde se dobro vide moje varijante ove odlicne univerzalne muve ....

BOMBER-nimfa red tag P62000191resize

BOMBER-nimfa red tag 18602599
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Guide
Guide
Fly Daddy


Broj poruka : 876
Godina : 53
Lokacija : Pored vode
Datum upisa : 02.06.2008

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyNed 31 Jul 2011, 23:32

Godinama u nazad na Mlavi i tirolca (dok je bilo dozvoljeno, tj dok niko nije znao sta je to ) ovo je bila muva N* 1.
Kazu mi da je 90 % pastrmki ulovljeno bas na ovakvu muvu, samo tada mesingane glave niko nije ni imao pa je pravljena kao mokra.
Sve u svemu vrlo lovna muva.
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyNed 31 Jul 2011, 23:38

Šumadinac, odličan SBS.... sampion 1
Lovio sam lipljena s ovom nimfom ali sam je radio bez nožica da bi lakše stigla u dublje slojeve vode.
I za klena ovo mi je omiljena nimfa...
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyPon 01 Avg 2011, 09:40

Hvala ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyPon 01 Avg 2011, 16:52

Ova nimfa ima sve vrhunske karakteristike,prosta i lovna cool photos
Bravo Šumi ...što više gledam muve koje su dobre za Drinu sve veću sličnost nalazim sa muvama koje su dobre za Zetu sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag EmptyPon 01 Avg 2011, 17:40

Ovo je neka univerzalna imitacija koja ubija svuda gde sam pecao.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BOMBER-nimfa red tag Empty
PočaljiNaslov: Re: BOMBER-nimfa red tag   BOMBER-nimfa red tag Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOMBER-nimfa red tag
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pearl nimfa - SBS
» Siva nimfa (SbS)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: Step by Step (Flies)-
Skoči na: