Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)

Ići dole 
+9
Mackey
Madjoni
Pedja GM
Mafke
Mixmaster
KobraKV
Alp
NikolaCG
Ranko
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyČet 03 Nov 2011, 12:22

sorry Da li neko uopšte zna šta se dešava sa našim instruktorima fly casting-a
Svi smo svedoci da je DR. Aco Ivanović više održao kastinga i Mitinga nego svi oni na gomilu

Možda je to postalo demode izlizali im se kanapi od velikog i dugog zabačaja ha ha ha ha :ziveli :


Poslednji izmenio Ranko dana Čet 03 Nov 2011, 12:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyČet 03 Nov 2011, 12:49

Kod nas ne postoje instruktori fly fishinga!

Postoji instruktori fly castinga.....a oni nisu pretjerano zanimljvi širem auditorijumu, niti većini ozbiljnih mušičara!

Zato se i ne pojavljuju mnogo!



Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyČet 03 Nov 2011, 21:14

Nikola, ne bih se zelio mjesati u to kakvi instruktori postoje kod vas, iako za neke koje su u Crnoj Gori bili osobno garantiram da su top A klasa musicarenja. I ribolovna, i bacacka i uciteljska. Ali opcenito, posao instruktora tenisa, golfa, voznje automobila, matematike... i drugih vjestina, pa tako i musicarenja nije da se negdje "pojavljuju". Demonstracije, promocije pribora, grupne skole i pojedinacne instrukcije iz musicarenja, kao i sve slicne usluge iz drugih djelatnosti se u pravilu placaju. I to ne bas malo.

Stvar je prije svega onog tko placa zeli li da poduka bude javna ili privatna. Iz osobnog iskustva ti mogu reci da vecina ozbiljnih ljudi koji placaju instrukcije iz musicarenja ne zele da se od toga radi javna predstava. Slicno kao i kada se neko uci voziti automobil, matematicke zadatke ili igrati nesto. Tek onda kada onaj koji uslugu narucuje i placa, pojedinac ili organizacija, to izricito zeli ili barem nema nista protiv - a neko od instruktora misli da to pridonosi i njegovoj osobnoj promociji ili promociji same vjestine - skola moze biti i javna.

Sto se tice besplatne javne poduke ona je prihvatljiva do odredjene granice. Licenciranog instruktora koji bi zbog samoreklame radio besplatne "predstave" gdje god i kad god stigne ili bi poducavao ispod minimalne cijene propisane od svoje organizacije ostali bi mogli i trebali prijaviti zbog krsenja koda ponasanja, rusenja cijena i obezvrijedjivanja struke. Vrlo slicno kao kada bi neki instruktor voznje automobila otvorio besplatnu auto skolu.

Naravno, to je ipak ribolov i ne znaci da su samo novci u pitanju. Svi instruktori rado pokazu i besplatno poduce simpaticne ljude koje to doista ozbiljno zanima. Jedan od razloga sto to ne rade i cesce je, bez uvrede, i stav poput tvoga.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 01:35

Mislim da je Ranko, kada je pitao šta se dešava se instruktorima, želio da zna razlog zašto se ne uključuju u forumske teme....pogotovo na najvećem mušičarskom forumu na ovim prostorima, kao i razlog sve manjeg broja javnih nastupa!

Jest da je pitanje malo zbunjujuće postavljeno, ali ja sam ga tako shvatio! Siguran sam da Ranko nije to pitao zato što su instruktori u nekakvoj opasnosti,
pa ga zanima "šta se dešava sa njima" ! Laughing

Moj odgovor je bio da ne postoje instrukori fly fishinga kod nas, a ako griješim onda se moram izvinuti! Stvarno nisam čuo da postoje takvi instruktori.
Kada bi postojali, to bi bilo veoma korisno.


"Postoji instruktori fly castinga.....a oni nisu pretjerano zanimljvi širem auditorijumu, niti većini ozbiljnih mušičara"!

Što se drugog dijela odgovora tiče mislim da tu nema ništa nejasno....svakodnevno uđem na ovaj forum, i ne vidim da se bilo ko od članova foruma,
odavno ne obraća ka instruktorima, pa je možda to, ta "nezainteresovanost" mušičara za njihovim djelovanjem, razlog što ne rade bilo šta, forumski ili javno!

Šta instruktori rade privatno, ne znam niti me posebno zanima, niti imam ikakav stav o njima, ali moj odgovor, bez uvrede, je proizašao iz gore navedenih razloga!

Takođe, stvarno vjerujem da postoje ljudi koji plaćaju da ih neko nauči kako da zabace mušičarski kanap.


Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 06:58

Pretpostavljam da si ti jedan od, kako kazes, ozbiljnih musicara. Onih koje fly casting (vise) ne zanima. Budi ljubazan pa me nauci kako se to postaje.
Treba li staviti neki natpis na majicu i kapu, bez argumenta omalovazavati koga se god stigne ili je dovoljno samo pisati masnim slovima na forumu da se
vidi pametnije
? Plus, ako nije problem, koje si to instruktore musicarenja osobno upoznao koji po tvom misljenju ne love i ulove ribe znatno bolje od tebe.
Poimence, da svi dobri ljudi znaju koga se ubuduce treba cuvati. Ako ti kao jednom tzv. ozbiljnom musicaru to nije problem...
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Instruktori zabacivanja (kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 08:20

G. Alp...


u tvojim riječima nalazim znake ironije. Smatram da mi pokušavaš (na silu) utovariti tvrdnje koje nisam napisao pa čak i da nekoga omalovažavam!
Ne mari......mi se ne poznajemo, a generaciji kojoj pripadaš, osobene su takve stvari, pa ne želim da to shvatim ozbiljno!

Da pokušam odgovoriti na ono što te zanima, a što JESAM napisao.

Neke od tvojih pretpostavki su tačne.
Tačno je da sebe smatram ozbiljnim mušičarem!
Ja ne znam kako ti to shvataš, ali ozbiljan mušičar je jedno, a onaj kome su bitna priznanja, trofeji i tapkanja po ramenu, je sasvim druga vrsta mušičara,
pa ako hoćeš i čovjeka!

Tačno je i to da me Fly casting odavno više ne zanima! To sam naučio brzo i u mjeri koja mi je itekako dovoljna. Dovoljno da noć prije ribolova napravim
par imitacija a u svitanje dana, spakujem svoj pribor, siđem na rijeku, i provedem lijep mušičarski dan loveći ribe! Sasvim ozbiljno i dovoljno!
Mušičarenje uzimam vrlo ozbiljno i ono za mene predstavlja veoma bitnu stvar u životu! Nadam se da ti je ovo dovoljno ozbiljno!
Čak sam pomogao nekolicini da uđu u ovaj zanimljiv svijet kao što meni pomogoše i naučiše me drugi mušičari.

Napisao sam u predhodnom (sasvim jasnom) postu, da me ne zanimaju instruktori i šta oni rade, i ne stidim se reći da svi oni mnogo bolje love ribe od mene....ako je to ono što pokušavaš izvući od mene. I jedino što je bitno?

Ono što sam napisao, je sasvim razumljivo i za to postoje argumenti. Nikakve majice, kape i ostale rabote ne treba pominjati!
Zato te upućujem i molim, da još jednom pročitaš moj predhodni post pa ćeš sa sigurnošću uvidjeti da nikakvih namjera tu nema, već jednostavan odgovor
na jednostavno pitanje!

Ako si ti ubjeđen u suprotno, onda ti se svakako izvinjavam, nije problem. Naučio sam ja i to.....
Ovo za "masna slova i pamet" ne želim komentarisati......već samo prećutati!

Bez uvrede!


Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 08:53

.... dobar post Nikola.....Kao da sam ga ja pisao......Vise volim musicariti na reci nego na livadi.... :ziveli : Druze po stapu ,kanapu i lovackom poluautaomatu...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 09:12

Nezainteresovanost za naše FC instruktore dolazi iz nekoliko razloga:

1. To uglavnom nisu posebno vešti mušičari, već dobro uvežbani bacači. Od njih se i ne očekuje da budu puni mušičarskog iskustva, već samo da početniku pokažu pravi put ka efikasnom zabacivanju.

2. Obzirom na to da je zabacivanje samo jedna od sto radnji koje mušičar treba da zna, naša pažnja koju u poslednje vreme posvećujemo FC instruktorima je srazmerna tome. Matematički, otprilike 1 %.

3. Dugo je ovde vladala zabluda da su FC instruktori zapravo instruktori ili majstori mušičarenja. Otud njihova popularnost kod velikog broja početnika u vreme njihove pojave na Balkanu. Istina je da, na jedinom testu koji polažu, niko ne proverava kakvi su mušičari. Mnogi su teški "dunsteri", što često i sami jedan o drugome otvoreno govore.

4. Nekadašnja zabluda da diploma FC instruktora podrazumeva čoveka "sa drugog sveta", zasluga je pomenutog Aca Ivanovića, balkanskog "kralja livade i FC-a". Ne treba zaboraviti da je on bio na stranicama kataloga poznatih svetskih firmi, bio korisnik najmodernijeg pribora i opreme, obilazio elitne svetske mušičarske destinacije...i znao FC termine i cake, u vreme kada ostali sve to nisu ni sanjali. Mnogi su, gledajući njega, pomislili "Postaću Aco" i položili EFFA i FFF testove.

5. Postalo je jasno da danas i vrlo skroman mušičar može postati FC instruktor. Na primer, oni koje najbolje znam, FFF FC instruktori, koji su pre par godina u jednoj povećoj grupi dobili jeftine FC sertifikate, spadaju (po meni) u red vrlo skromnih mušičara - početnika.
Čini mi se da upravo takve i privlači polaganje tog testa, jer je to lak i brz način da mušičarski anti-talenti zauzmu kakvo-takvo mesto u svetu mušičarenja.


Poslednji put izmenio Mixmaster dana Pet 04 Nov 2011, 11:47, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 09:28


...Bas tako Mixe,jednom recju pljunes par hiljada evra i okacis sertifikat instruktora ,tj.livadskog musicara.... ha ha ha ha

...........ps..Musicarenje nije nauka kao ni fly casting kakvu pricu plasiraju instruktori pocetnicima i laicima....To je samo poseban vid ribolova koji je postojao oduvek ....Pre SVIH NAS
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 09:43

Kobra, donekle si u pravu, ali ne radi se o par hiljada evra, već o par stotina. Takođe, nije dovoljno "pljunuti" lovu, već treba i položiti test, za koji je potrebna priprema.
Na tom testu, koji se može naći na FFF, EFFA i AAPGAI sajtovima, isključivo se ispituje bacačko umeće i (u manjoj meri) moć da se zabacivačko znanje prenese učeniku.


Poslednji put izmenio Mixmaster dana Pet 04 Nov 2011, 11:49, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 09:54

Zahvalio bih se Nikolicg koji je u potpunosti dao tačan odgovor g din/u Alpu, na moje pitanje u vezi Instruktora šta se dešava sa njima.

S obzirom da je kao što se zna ovo najposećeniji Mušičarski Forum na Balkanu na kojem su većini uključeni Mušičari sa znanjem, Respektom, i
ogromnim mušičarskim stažom provedenim po silnim rijekama Balkanskog prostora. Jasno se vidi da njih nema na ovom Forumu, ovo je
"Narodni Forum" u kome svako ima pravo da se uključi i da kaže neku valjanu riječ, a pogotovo bi to trebalo da rade INSTRUKTORI .

Njih nema i stičem utisak i ovo je moje lično mišljenje da bi oni voleli više da je ovo Amaterski forum pa da nas oni uče kako i u kojem položaju
se drži štap, pod kojim uglom treba zabaciti kanap.ITD ITD, Svi su oni učili i naučili od DR.Aca Ivanovića kome nije bilo Blam niti stid da se lomata
po raznim Livadama i rijeka da pretoči svoje znanje na druge i svi su otvorenih očiju gledali njegove bacačke sposobnosti i kupovali znanje za DŽ,
tako treba da rade ovi sadašnji Instruktori jer treba Mladima koji tek uče o mušičarenju ne treba to nama starima koji smo noge odrljali tolikih godina
po vodama koje kakvim.

Ne treba baš sve gledati kroz Novac Ufffff :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 09:58



Ma ima vazda cimanja,distanca,preciznost i jos toga,a nije prijatno da bulje u tebe i prate ti svaki pokret,meni bi smetalo!
Nazad na vrh Ići dole
Pedja GM
Visitor
Pedja GM


Broj poruka : 267
Godina : 44
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 19.08.2011

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 17:31

Ko je iole motoricki talentovan i talentovan za musicarenje ..spreman da se lati stapa i kanapa i trosi vreme vezbajuci casting moze postati solidan musicar!!! Ja sam 90% dosadasnjeg znanja sam usvojio ..ostalo uz pomoc prijatelja musicara i interneta!!! Instruktori treba da postoje i da rade svoj posao ..ali meni nisu potrebni!! Svaki put kad izadjem na vodu isprobam vise tehnika i podsetim se i naravno naucim nesto novo!! kako u castingu tako i u pravljenju musica!!!
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 17:31

Sto se tice g. Ivanovica, njegovih zasluga, gdje god bile i kakve god bile - ne bih komentirao, jer za to nisam kompetentan. Osim kada se radi o Hrvatskoj.

Ranko, organizirani casting sport na livadi i musicarenje riba u formi gotovo identicnoj danasnjem postoji u mojoj zemlji najmanje pola stoljeca dok pisani tragovi o lovu umjetnom muhom u knjigama datiraju iz 19. stoljeca. Ako smo od koga u novije vrijeme ucili tehniku suvremenog musicarenja, onda smo najvise naucili 70-tih i 80-tih godina, na Gackoj, od najboljih tadasnjih musicara svijeta koji su tamo lovili veci dio godine. Plus domacih ljudi u tada vec poodmaklim godinama, koji su se time bavili cijeli zivot. Osobito od g. Zlatka Bunjevcevica. Plus jos mnogi drugi... da ne duljim.

Dakle, sve to puno prije nego sto su sve danasnje musicarske federacije uopce osnovane. Sto se tice motivacije za polaganje instruktorskih ispita najzasluznija osoba za to u Hrvatskoj je g. Paul Arden. Svi koji se time bave u Hrvatskoj, u obije federacije, danas ce bez razmisljanja istaknut njega kao osobu od koje su najvise naucili. Za g. Ivanovica velika vecina musicara u mojoj zemlji ni dan danas nije cula. Od onih malobrojnih koji jesu, dobar dio nema osobito lijepo misljenje. Ne bih ulazio u razloge, no javno neagumentirano pljuvanje po bilo kome pa tako i po njemu nacelno ne odobravam.

Ono sto jos manje odobravam je mudrovanje o instruktorstvu od strane onih koji o tome, ali bas nista ne znaju. Mix&Co., ako je to lako, spremite se, naucite i polozite. U cemu je problem?! Ili ako bas mislite da se to moze "kupite". Nakon sto to sredis ovakva rasprava ce mozda donekle imati smisla. Mozemo suvislo o tome sto instruktori rade, didaktici, tehnici, ribolovnoj primjeni toga i ostalome...

Sto se tice ostalih znatizeljnih ljudi, nakon cca 40 godina musicarenja i dobrog poznavanja "stanja", svima koji su u prilici preporucam kontaktiranje s instruktorima. Istina, ima ih boljih i losijih, ali od svih se moze nauciti dosta.


Poslednji izmenio Alp dana Pet 04 Nov 2011, 18:38, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) EmptyPet 04 Nov 2011, 17:37

Mixmaster ::

Na tom testu, koji se može naći na FFF, EFFA i AAPGAI sajtovima, isključivo se ispituje bacačko umeće i (u manjoj meri) moć da se zabacivačko znanje prenese učeniku.

Ovo je potpuno netocno. Svatko tko pokusa poloziti bio koji od ovih ispita s ovakvom idejom u glavi "roknut ce k'o kruska".
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: