Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart

Ići dole 
+21
Rade Mistopoljac
Pishta
Oldsurehand
Stars Member
Mare035
Waterfall
Big Bad Wolf
NMilanovic
Damirt82
Sale
NikolaCG
NB.Geronimo
Fly Daddy
Mixmaster
ShoneFly
Mackey
Mafke
Maki
Predrag
Goci
Madjoni
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 08:41

Milan VB ::
A i ovaj forum postaje potpuno suprotno od onog kako je zamisljen


Forum je mjesto za razmjenu informacija.

A koliko primjećujem ti bi da administracija uvodi cenzuru .


Ti ga tvojim temama oplemenjuj, a o tome "kuda plovi ovaj brod" ima ko da se brine I lake it
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Tihi83
Visitor
Tihi83


Broj poruka : 113
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.06.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 08:41

Pokusavam da se ne ukljucujem u ove neozbiljne teme koje sluze da moralni musicari ubede nemoralne u njihove moralne vrednosti i iz nemoralnosti ih prevedu u moralnost. Ovo zvuci ko neka sekta...

Ovde se konkretno pominje Djetinja i neka kao zabrana jer je pastrmka u mrestu, pa kako nije sramota sve moralne musicare da odu na tu istu Djetinju i da otvore musicarsku sezonu 1.3 i uredno pecaju ceo mart, april, maj, na toj istoj reci sa znacajnom popilacijom lipljena, kojom se isti ti moralni musicari hvale a znaju da u tim mesecima je lovostaj na lipljena, odakle vam pravo gde vam je moralnost kako vas nije sramota, treba da vas je stid i sramota tog musicarskog obraza ako ga imate...pecacete ceo april i maj gaziti po lipljensim bojistima unistavati tek polozenu ikru i to je moralno, o cemu bre vi ljudi pricate upalite mozak ugasite komp. pocnite da mislite prestanite da tupite.

Ili cemo doci do toga da lipljen nije riba nego neki korov, da je cak pozeljno ici u ribolov u tim mesecima da treba zgaziti i unistiti sto vise ikre, jer lipljen nije dovoljno vredan!!!

Da se razumemo, nikada nisam pojeo ni jednu pastrmku ni lipljena koje sam upecao ali ne zato sto sam ja bolji od nekih tamo "zlotvora" vec zato sto nisam to ja licno zeleo, i dokle god to neko radi u granicama i postuje zakone nece mi smetati....

PS Pa vi sad otvorite sezonu 1.3 i pecajte naredna tri meseca u sred zabrane na lipljena na Djetinji ako vas nije sramota, i tim se javno pohvalite kako na reci gde vazi zabrana uredno pecate!!!

Hvala na paznji i dovidjenja...
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 08:46

Bas bih isao da pecam mladicu koja nije u zabrani , cak je nova uprava donela odluku da moze i da se nosi, a ja se sa ti nikako ne slazem.
Da bi jedna reka ili njen deo postala revir sa posebnim rezimom ribolova , to prvo mora da se proglasi ,unese u program upravljanja i da se dobije saglasnost nadleznog ministarstva .To sve u slučaju Đetinje jos uvek nije urađeno, tako da jos uvek nije revir.
Druga stvar ne pravim ja nikakvu slobodnu vodu niti to mogu , ali Đetinja automatski postaje slobodna voda sa svakom zabranom kreću horde krivolovaca u lov ma meso maldica , što svedoči skok ponude mesa ove ugrozene ribe pocetkom novembra meseca pa sve do januara.
Ja sigurno mnogo volim tu reku mnogo vise nego Ti na primer, druga stvar je što imam direktan interes da u našim rekama ima sve vise ribe jer se tim poslom bavim .
Ti si Milane vb u svim tvoji dosadašnjim komentarima pokazao da vrlo plitko razmišljaš i impulsivno reaguješ, moj ti je savet da ubuduce sta god budes hteo da napišes dobro razmisliš, jer nekako sve pogrešne zaključke donosiš.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Tihi83
Visitor
Tihi83


Broj poruka : 113
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.06.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 09:00

Milan VB ::
Djetinja je pastrmski musicarski revir.

Milane davno sam prestao da te smatram za ozbiljnog sagovornika, mnogim glupostima si me nauci na forumu, ali sad mi jedna stvar upade u oko pa bi pametnog da me naucis da ne budem vise pametan...(koliko god delovala konfuzna recenica nema pomesanih reci i gresaka)

Citirah te gore i vatreno crvenom bojom obelezih ono sto me i najvise zanima, gde si ti nasao ovaj termin " pastrmski musicarski revir" moja saznanja su do sad isla do toga da sam samo cuo za termin musicarski revir, koju ti knjigu citas, koji zakon ili sta vec citas pa ako mozes da me uputis, da se razumemo ovo je sa sveopste dobro cuvanja morala musicara...
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 09:22

Sale ::
Bas bih isao da pecam mladicu koja nije u zabrani , cak je nova uprava donela odluku da moze i da se nosi, a ja se sa ti nikako ne slazem.
Da bi jedna reka ili njen deo postala revir sa posebnim rezimom ribolova , to prvo mora da se proglasi ,unese u program upravljanja i da se dobije saglasnost nadleznog ministarstva .To sve u slučaju Đetinje jos uvek nije urađeno, tako da jos uvek nije revir.
Druga stvar ne pravim ja nikakvu slobodnu vodu niti to mogu , ali Đetinja automatski postaje slobodna voda sa svakom zabranom   kreću horde krivolovaca u lov ma meso maldica , što svedoči skok ponude mesa ove ugrozene ribe pocetkom novembra meseca pa sve do januara.
Ja sigurno mnogo volim tu reku mnogo vise nego Ti na primer, druga stvar je što imam direktan interes da u našim rekama ima sve vise ribe   jer se tim poslom bavim .
Ti si Milane vb  u svim tvoji dosadašnjim komentarima pokazao da vrlo plitko razmišljaš i impulsivno reaguješ, moj ti je savet da ubuduce sta god budes hteo da napišes dobro razmisliš, jer nekako sve pogrešne zaključke donosiš.

To je isto kao kad nekog, ko upadne u revir i peca na plovak, pitam sta radis tu?
A on mi kaze pecam krkusu...

Slazem se da treba da se saceka, da se na nekoj vodi proglasi poseban rezim, ali takodje treba da se saceka i da se dobro promisli pre nego sto se za neku vodu koja je revir zalepi etiketa slobodne vode.
A ti si jedva docekao da za Djetinju kazes da nije revir i da ne vazi nikakva zabrana.
To neko ko "voli" reku nikad ne bi uradio.
To je sustina a ne sta ces ti da pecas, pa ti vidi ko plitko razmislja. Ja ili ti?
A to koliko je volis svedoci tvoja tvrdnja da nije revir i da nema zabrane... a i vidi se koliko riba ima u Rzavu i koliko volis da ima riba i koliko si dobro radio svoj posao...nego to nije tema.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 11:30

Ti si očigledno mene pomešao sa Sašom Petkovićem, ja se nikada nisam bavio čuvanjem , ja se bavim prodajom pribora za ribolov pa sam ti shodno tome napisao da meni mnogo vise odgovara da reke budu pune ribe.
A vidis da opet nisi u pravu , ja sam bas zato sto volim reku napisao da nije revir i da ne vazi zabrana ribolova , jer sto vise ribolovaca na reci ima , manje ima krivilovaca koji nemilice izlovljavaju te ribe.
Druga stvar je sto ti pokazuješ elementarna neznanja iz oblasti ribolova  i zaista nemam vise volje da se sa tobom prepisujem.
Ne bi mi bilo tesko da ti objasnim bilo sta , međutim ovde si imao dosta dobrih saveta da prihvatiš ali tebe to ne interesuje , guras svoju priču .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 12:35

Ovde je Predrag više puta naglasio da je Đetinja zatvorena za ribolov od 1. oktobra. Sale, koji je odlično upućen, tvrdi da je to netačno. Kome verovati?

Nateraše me da proverim:

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 2mf1aua

Dakle, Đetinja nema u režimu ribolova nikakve zabranjene periode! Isto važi i za Veliki Rzav, gde nema čak ni C&R-a. Nikakve zabrane nema ni na Moravici...

AKo je ovo tačno (a skinuto je sa sajta "Ribolovsrbija" i odeljka "Propisi Dokumenti") Predrag nas je obmanuo, a na taj način i oštetio, šireći dezinformacije. Mi smo debelo platili dozvole i opremu da bismo ih koristili sledeći sve (veoma brojne) propise i nije u redu da nas neko u tome ometa.
Možda je neko od nas kupio dozvolu da bi pecao na Đetinji. Možda je kupio štap, čekrk i konac specijalno za Đetinju. Možda je uložio silne pare i svoje vreme u kupovinu ili izradu muva za Đetinju.

Dajući mu dezinformacije, nanosimo mu i materijalnu štetu, koja se može izračunati....

(heheh, trebalo je da budem advokat. Laughing )
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 14:26

Sale ::

A vidis da opet nisi u pravu , ja sam bas zato sto volim reku napisao da nije revir i da ne vazi zabrana ribolova , jer sto vise ribolovaca na reci ima , manje ima krivilovaca koji nemilice izlovljavaju te ribe.
Druga stvar je sto ti pokazuješ elementarna neznanja

Ajde ako ti tako kazes. ;)
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 22:03

Ja ne delim dezinformacije.....ja samo prenosim ono sto sam cuo od drugih.....i ja se pridrzavam lovostaja koji je po zakonu....prijavite me...

Nije korisnik svojim poribljavanjem ili neporibljavanjem doveo neku vodu u lose stanje.....to su uradili ribolovci i krivolovci....prvi ribolovom tipa ako ne uzmem ja uzece neko drugi..i parole koje smo mogli procitati ovde na forumu...razne

Ovi drugi su raznim domisljatim metodama nastojali da ubiju, pojedu i prodaju zadnju ribu u reci bilo koje vrste.....

Losem stanju su doprineli delimicno i ribocuvari i korisnici koji su ili lose radili ili nisu uopste radili svoj posao osim dela gde su trebali da naplate novac od dozvola bez obzira na stanje na vodama...a ni ribolovci smo ih kupovali....i pomagali korisnike...njih necu posebno komentarisati....

Nasi ribolovci ne zasluzuju bolje vode.....

I na kraju sto se Djetinje tice...samo izvolite narode....bistro na Djetinji i smislite izgovore i odgovore na pitanja ribocuvara koja mogu da vam postave....i ako mogu....mozda je Sale u pravu i mozda je svaki ribolov dozvoljen....u svakom slucaju necemo se sresti na vodi.....
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 22:09

Ribočuvar može da ti postavi dva pitanja ," mogu li da pogledam vašu dozvolu" i "šta ste imali od ulova " .
Ometanje ribolovca (koji poseduje urednu dozvolu i nije u krivolovu )u obavljanju rekreativnog ribolova od strane ribočuvara je kažnjivo delo i to krivično.To piše u zakonu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptySre 07 Dec 2016, 22:54

Slazem se...nisam nista drugo ni mislio.....pre svega toga ide "dobar dan".....

I dalje mislim da nasi ribolovci ne zasluzuju bolje vode od ovih kakve jesu.....
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptyČet 08 Dec 2016, 11:35

Kod mene na Rasini ima desetak tabli gde jasno pise da je u periodu lovostaja zabranjen svaki vid ribolova, kretanja ili bilo cega sto moze da ometa mrest pastrrmki.
Znaci na Rasini je zabranjen ribolov. Vidimo se tek 1 marta.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptyČet 08 Dec 2016, 12:39

Onda je na Rasini zabranjen ribolov, što znači da nema ni klenova, krkuša, skobalja, ni pastrmki. To znači da na tom terenu ne važe (nebitni su) lovostaji nego sasvim drugačiji propis "No Fishing".

Na ogromnom broju reka u ovom trenutku nema propisa "No Fishing", što znači "Go Fishing" ako imaš dozvolu i ispoštuješ sve ostalo.

Dakle, propis poput ovog na Rasini, Gradcu, Radovanskoj reci....moramo poštovati, mada ga možemo kritikovati. Nismo mi baš tako nevažni. Ovaj forum čitaju ljudi koji pišu propise. Bitan im je naš glas. Upravo na ovakvim mestima su pronašli mušičare-ljubitelje što više zabrana i davljenja za gušu, pa nam zato brane sve živo. Zašto bi nas oslobodili glupavih propisa kada jedan dobar broj nas to neće? Njima je najbolje da uzmu pare za dozvole, a da mi što duže sedimo kod kuće, to jest, što ređe izlazimo na vodu. A, nije teško zaključiti i zašto:

1. Nema mušičara, ne mora da troši benzin i odlazi na reku, jer nema ko da ga proveri da li su na poslu.
2. Nema mušičara, može da se napravi lep i koristan deal sa ribokradicama. Spajanje lepog i korisnog, dok budale veruju da je na vodi pošteno. Proverite listu zemalja po stepenu korupcije, pa onda verujte.


I tako dalje. Mnogo im je dobro kada nas ovako elegantno odstrane. Zato su zapeli sa mnogobrojnim "merama zaštite", to jest zabranama. Te zabranjen ribolov na ušćima reka, te zabranjeno oko brana, te oko onog mosta, te na ovoj rečici, te u ovom plićaku....I tako, množe se ta područja gde ne smeš da pecaš, a riba je sve manje. Dozvola je sve skuplja....

Ne treba biti mnogo pametan da bi se shvatilo kolike smo budale ako sve to nemo prihvatamo.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 EmptyNed 15 Jan 2017, 20:00

Sram ih bilo! Laughing



Bodu pastrmke usred mresta, pa se još i hvale kako pecaju na imitaciju ikre jer je decembar period kada je izbacuju.

Nesavesni Amerikanci. Zato i nema ribe u njihovim rekama - ne daju im da se mirno mreste.  Laughing

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart   Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje pastrmke u periodu novembar - mart
Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Panorame i dr. detalji ribolovnih destinacija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: