Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK

Ići dole 
+2
Mixmaster
ShoneFly
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 17:36


Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK



Najprostija varijanta kako uhvatiti šaranče da muvu ...

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 19:02

Na nekim vodama mušičarenje postaje isuviše jednostavno.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 19:22

Neka me ispravi neko ako gresim ali uopste musicarenje sarana je suvise jednostavno sorry
osnovni uslov je voda sa velikom koncetracijom ove ribe koja je naviknuta da se hrani sa hlebom ili drugom hranom koju joj bacaju ljudi .
Nazad na vrh Ići dole
Pedja GM
Visitor
Pedja GM


Broj poruka : 267
Godina : 44
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 19.08.2011

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 19:37

Ovaj snimak mi lici na pecanje prasica koji se hrane !!! Hahahahahah skocko
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 19:57

Sasats ::
neka me ispravi neko ako gresim ali uopste musicarenje sarana je suvise jednostavno
osnovni uslov je voda sa velikom koncetracijom ove ribe koja je naviknuta da se hrani sa hlebom ili drugom hranom koju joj bacaju ljudi .
hahaha...neka dođe ovaj Englez, a može slobodno povesti i čitav njihov tim a ja ću im pokazati šarane i jezera.....pa neka ga ulove na bilo kakav način .....ako mogadnu Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 20:10

Pravog divljeg sarana tesko hvataju i najbolje sarandzije .

Verovatno je zanimljivo zazati se sat dva u nekom ribnjaku i zakaciti neko sarance musicarskim priborom ....ali ja ne osecam ni zelju ni potrebu za takvim ribolovom
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 20:18

Momci, nemojte da vas zavara ovaj video, na kome Englez peca domaće, pripitomljene, šarane. Na ovom mestu će isto tako pokupiti i pastrmke, klenove, linjake...
Šaran je i divlja riba, koja se i u divljini može uloviti mušičarenjem, što nije nimalo jednostavno. Ja sam imao na nimfu šarana divljaka od oko 10 kg (procena) u potpuno divljoj vodi, koji mi je pokidao predvez (normalno - na aftma #5), a jednom sam izvukao divlje šaranče (oko 1 kg) dok sam mušičario babuške.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 20:27

Mixmaster ::
Šaran je i divlja riba, koja se i u divljini može uloviti mušičarenjem, što nije nimalo jednostavno. .
Iako nisam nikada probao da mušičarim šarana Mixov citat je 100% tačan ,i oni ribolovci koji ih pecaju na žive mamce muku muče sa liscem kako ga zovu ,verujem da je jedina varijanta u prirodi ga loviti na vidjeno a ovi ribnjački su za puku zabavu -ono odeš sa devojkom - ženom- drugarom ,malo sediš u kafanici onda sidješ pa se zajebavaš sa šaranima ,namašiš ih hlebom a onda im pukneš neku imitaciju hleba ,pileta ..itd čime ih već hrane tamo ... Inače ih i profi šarandžije love na takvim ribnjacima valjda čak i takmičenja organizuju ali to sigurno nisu neki fascinantni ulovi sa gledišta nas mušičara ...

P.s meni je iskreno palo na pamet kada sam gledao ovaj video da jednom odem iz zajebavanja malo da se zezam sa šarančićima ,ovde teško da ih negde mogu ciljno loviti u prirodi ,vode su mutljavina živa i blatište a na slepo mušičariti ih ciljno mislim da je nemoguća misija .


Poslednji izmenio Šone dana Sre 07 Dec 2011, 20:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 20:29

Svaka riba naviknuta na prisustvo coveka je lak plen ...a ulov divljeg sarana je svakako moguc ali se svodi na slucajnost .

Mix, posto provodis mnogo vremena na vodi verujem da si se nasao u situaciji da primetis i ulovis divljeg sarana ...ali saran spada u ribe
koje su neuhvatljive musicarenjem...kada to kazem mislim da je nemoguce musicariti ih uspesno ...npr . odes vikendom na divlju vodu i
ulovis par komada, nekad nijednog, a ponekad razbijes ribu kao sto je slucaj sa mnogim vrstama koje se uspecno pecaju muvom.
Ribu koja se hvata jednom ili nijednom u karijeri po meni ne vredi ni pokusavati uloviti.
Gledao sam fotografije sarana ulovljenih na slobodnim vodama u zemljama u okruzenju.

Ne poznajem te vode i ne znam kako se saran tamo ponasa ali sam siguran da je nas domaci recni ili barski saran neuhvatljiv na musicarski pribor
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 20:39

Sale mislim da je ipak moguće samo je potrebna pogodna voda za to kao preduslov ,po meni treba da bude bistra i poprilično plitka ,recimo neka bara -šljunkara a mora i da ima šarana naravno . Ako ga vidiš uz obalu ,prikradeš se mu se da te ne primeti i spustiš mu neku nimfu ili nekog mini strimera kao što je wolly bugger ,imitaciju gliste ..mislim da bi trebalo da pokupi ..
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 20:42

Sasats, mislim da grešiš. Po nekim mojim iskustvima, šaran-divljak je radoznala riba koja dosta jede i vrlo rado napada razne vodene organizme. Ne razlikuje se previše od našeg znanca, klena.

Mislim da je "neuhvatljivost" šarana priča koja potiče od takozvanih šarandžija, koji prave ogromnu buku dok love ovu ribu osetljivih čula. Oni jednostavno ne mogu da zamisle tehnike kojima mi vladamo, pa njihove priče i savete ne treba ni slušati.

Mušičar, koji hoda kao mačka i prikrada se kao aligator, biće u prilici da gleda dobro raspoložene šarane i priđe im na udaljenost o kojoj većina ostalih ribolovaca ni ne sanja. Mi im možemo plasirati mamac gotovo nečujno i navesti im ga na desetak cm ispred očiju, što ne može ni da zamisli neki trapavi ribolovac.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 21:04

Slazem se i sa tobom i sa Šonetom . Nema ribe koju je nemoguce uloviti musicarenjem . Ali saran spada u ribe koje se veoma tesko hvataju tom tehnikom . Treba mnogo faktora da se sloze u mozaik da bi bilo uspesno .Čak i tada uspeh je pod znakom pitanja. Zato sam rekao da spada u neuhvatljive ribe ...one koje se veoma tesko hvataju.
U ribolovu je pravilo da nista nije nemoguce i uvek ocekuj neocekivano , ali musicarenje sarana nije produktivan ribolov
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 22:00

Šaran-divljak je kod nas redak, pa je zato vrlo teško uloviti ga mušičarenjem. On je omiljen a lak plen ribokradica, tako da je pred izumiranjem, pa ga slobodno možemo pridodati u onu crvenu listu, odmah do lipljena.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 22:24

Definitivno je da kolicina ribe igra presudnu ulogu u uspesnosti ribolova . da sarana ima kao klenova sigurno bi bio cesci na udici , bar kao slucajni ulov
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  EmptySre 07 Dec 2011, 22:26



Ovi dekaju divljake sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty
PočaljiNaslov: Re: Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK    Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Carp on Fly: Fly Fishing For Carp in the UK
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Carp Fly Fishing
» Trailer More Than Fishing, Fly Fishing
» Carp on the Fly - Barry Reynolds
» Well Fly Fishing
» Dry fly fishing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Fly Fishing VIDEO-
Skoči na: