Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone

Ići dole 
+16
Radojica-pop
Sasats
KobraKV
Mafke
Ervin-Eko
Djomla-BL
Mixmaster
Crni
NMilanovic
ShoneFly
Raka Hardy
Ersin
Pedja GM
Mackey
Madjoni
MDujmović
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 EmptyNed 15 Jan 2012, 14:26

Gegula ::
logicno je valjda ako vise ides na vodu i vezbas fc bolje ces kontrolisati i strunu i muvu...znaci i da bi baratao sa fly priborom moras da vezbas i izlazis na vodu ili livadu ko voli ......talenat samo usavrsavas kroz rad i to ti je isto primenljivo i u ff.....


To znači da su najbolji bacači najbolji mušičari?
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 EmptyNed 15 Jan 2012, 14:58

Citat :
Sta podrazumevas pod RAD konkretno u FF ?

Sale bre ne zezaj kad i sam znas da nije isto kad imas 250 izlazaka na vodu godisnje i kad imas 50.Rad u FF podrazumeva sto vise izlazaka na vodu i po mogucstvu obilaske sto razlicitijih terena na kojima se peca.Isprobavanje razlicitih tehnika u cilju svestranosti...






Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 EmptyNed 15 Jan 2012, 15:01

Sale naravno da ne......

Tesko je reci ko je najbolji musicar.... ne utice samo prezentacija nase musice da li cemo uloviti ribu ili ne,puno je tu faktora
koji zavise da li ce riba biti upecana ili ne...ali u mnogome pomaze ako se dobro barata raznim zabacajima to znas i sam
ne treba ti iq 200 da bi to razumeo, e pa samim tim i ribolov ce nam biti olaksan...

A i sta se podrazumeva pod najboljim musicarem......za mene su najbolji oni koji su C&R musicari....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 EmptyNed 15 Jan 2012, 16:33

Crni ::
Citat :
Sta podrazumevas pod RAD konkretno u FF ?

Sale bre ne zezaj kad i sam znas da nije isto kad imas 250 izlazaka na vodu godisnje i kad imas 50.Rad u FF podrazumeva sto vise izlazaka na vodu i po mogucstvu obilaske sto razlicitijih terena na kojima se peca.Isprobavanje razlicitih tehnika u cilju svestranosti...

Crni, evo ja imam godišnje oko 250 mušičarenja i to radim poslednjih 26 godina. Preoravao sam sve tipove slatkih voda, od vrhova planina do nizijskih baruština i raznim mušičarskim tehnikama povadio po najskromnijoj proceni najmanje 10,000 kilograma raznovrsnih riba.
To je taj "RAD", zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 EmptyNed 15 Jan 2012, 16:52

Tako je,to je taj rad...
Nazad na vrh Ići dole
Pex
Visitor
Pex


Broj poruka : 467
Godina : 48
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 13.02.2010

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 EmptyPon 16 Jan 2012, 00:52

Lepa tema. sampion 1 Čini mi se da ovde nema prepucavanja nego kao da teče potpuno smireno razgovor između kolega okupljenih oko iste životne okupacije.
Samo vežba,a svi smo po malo talentovani.
Nazad na vrh Ići dole
MDujmović
Visitor
MDujmović


Broj poruka : 159
Godina : 46
Lokacija : Bihać
Datum upisa : 05.01.2012

"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 EmptyPet 20 Jan 2012, 21:27

Svatko od nas je na svoju ruku...netko voli revirski ribolov, puno drilaova i lijepih ulova, dok drugi vole divlju vodu, plahe ribe i potragu za onom jednom ali vrijednom...
Svojevremeno sam prolazio kroz faze revirskog ribolova salmonida, koji ima svoje draži, puno akcije a ako je i dobro društvo na vodi, onda to prelazi i u dobru zabavu. Međutim, kao i svaka faza..i ova je bila prolazna pa sam se vratio svojim korjenima, loviti selektivne lipljane ili debele potočare koje u mirnoj vodi i vodenom filmu kupe midgeve i izluđuju do bola....

Ipak, činjenica je (i nadam se da ćete se sa mnom složiti) da je iskustvo = zbir dana/mjeseci/godina provedenih u ribolovu. A o tome kojom će brzinom netko napredovati u ribolovu i nizati ribolovne uspjehe, postoje predispozicije. Vjerujem da ih svi mi imamo samim tim što se bavimo ovim istinskim sportom i o njemu u beskraj diskutiramo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone   "Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"Mrijest" mušičara na salmonidnim vodama - cijele sezone
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Mrijest pastrmki u urbanim uslovima
» Mrijest pastrve 2011 rijeka Bregava, Stolac BiH

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: