Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ножице за копнене инсекте

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptyUto 24 Jan 2012, 13:50

Прављење ножица за мушице-копнене инсекте није тешко. Најбоље ми се показала вештачка свила.У зависности колико желите да ножице буду дебеле, толико нити извадите.Ако је то једна нит (најчешће), један крај нити уштипите у стегу,а други чврсто држите (пазите да буде компактно).Супер лепак (најбољи је кинески 601-кошта 25 динара а одмаг суши)-притисните тубу да мало подлије, и тим делом пређите преко свиле.Пазите да не претерате јер се онда стварају беле куглице.Ако сте направили како треба, добили сте чврсту прозирну траку.Кажем прозирну, јер најчешће користим жуту свилу коју можете, кад је навежете префарбати у коју боју желите - нарочито браон и црна.Кад намонтирате тако одрађену свилу на удицу,треба вам несто са чиме ћете савити ножице.Најбоља је она лемилица која има танак врх и регулатор температуре (пробајте пре него што вежете на којој се температури овако обрађена свила савија).Можете користити и загрејану иглу за шивање (ако се ради о мањем броју мусица).
Постоји лак поступак ако желите да вам ножице у једном -почетном делу буду дебље па потом тање, и да у свом другом сегменту буду живе.Ако вас интересује можемо и о томе.
Nazad na vrh Ići dole
Sale guitar
Visitor
Sale guitar


Broj poruka : 373
Lokacija : Beograd-NBG
Datum upisa : 20.03.2010

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptyUto 24 Jan 2012, 14:19

dobar post
Naravno da nas interesuje :)
pogotovo to od debljeg ka tanjem,ali recimo za suve muve,znaci da je plovno...
moze i neka slika ako ima..Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptySre 25 Jan 2012, 12:45

Aко желите конусне ножице, увијте свилу (више нити) па пређите преко супер лепком - у дужини потребној за почетак ножица,исеците са једне и друге стране по неколико нити (стањите) - па пређите преко тога супер лепком.Крајеве можете оставити нетретиране супер лепком.
Ја радим више, па сам направио и помагало.Парче лима У профила (облик потковице) - избушим већу средњу рупу и са сваке стране још по три рупице.Тако и са доње стране профила (без средње рупе).Бушење поновите још неколико пута, да одмах имате за више ножица.Третирану свилу-конац једноставно провлачите кроз рупице.Све се укрштају саме на средњој рупици.Капнете врло мало супер лепка на тачку укрштања.Пређите мало пеглом (мало дуже ако желите да вам почеци ножица буду дебљи.Исеците маказама конце унутар профила, и ето, имате одмах 5,6 пари готових ножица.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptySre 25 Jan 2012, 12:59

Čika Dragane, jako korisni saveti.... sampion 1 thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Sale guitar
Visitor
Sale guitar


Broj poruka : 373
Lokacija : Beograd-NBG
Datum upisa : 20.03.2010

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptySre 25 Jan 2012, 19:07

Hvala najlepše !
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptySre 25 Jan 2012, 19:39

Ножице за копнене инсекте 99806971

Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptySre 25 Jan 2012, 19:52

Hvala za info skocko
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptySre 25 Jan 2012, 20:04

ТАСО,
хвала ти за отворену тему, сад сам баш у јеку израде разних врста ових ножица па ме занима које то врсте вештачких свила долазе у обзир/назив и произвођач, или..../ или да сами експериментишемо
/ЗАИНАТИО САМ СЕ НА ОНУ ТВОЈУ ПРЕКРАСНУ ЗЛАТИЦУ И НЕ ОДУСТАЈЕМ/
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptySre 25 Jan 2012, 20:25

Ja koristim onu Zagrebačku!

Moja topla preporuka za klena, radi se za 2 minuta,plovna i lovna

Ножице за копнене инсекте 34115807

Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptySre 25 Jan 2012, 20:26

Ножице за копнене инсекте Xxxoo

Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте EmptySre 25 Jan 2012, 20:43

Odlicna buba... sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ножице за копнене инсекте Empty
PočaljiNaslov: Re: Ножице за копнене инсекте   Ножице за копнене инсекте Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ножице за копнене инсекте
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» (Soldier beetle) и свитац
» Златица за клена
» Второй день рождения
» Сходили блять на рыбалку
» Бадрљица - фазан

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: