Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Foam - policelon

Ići dole 
+14
RadeZamora
Damirt82
Sasa D
NikolaCG
Micko Nis
Mafke
Sale guitar
Murino
Dragan Tasic
ShoneFly
Bahat
MDujmović
NMilanovic
Raka Hardy
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 18 Mar 2012, 17:23


Moje prve bube, favoriti za pocetak aprila !

Foam - policelon - Page 4 Img5530bx

Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 18 Mar 2012, 19:14

Lepo Mafke.Znajuci koliko si uporan,nimalo ne sumnjam da ces praviti ove klenovske na svoj umetncki nacin
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 18 Mar 2012, 19:43

мајстор тасо,

једва сам чекао да ово дође на ред, видео сам овог месеца чудо од технике са витражним бојама, наравно и препознао муве овом методом урађене пре него што си то обелоданио- хвала на помоћи коју си несебично поделио и са мном. и такође за оне чудесне материјале за кленове, мени дотад непознате. сад их полако крцкам и тражим варијанте прикладне мојим могућностима.

данас пало неколико кленчића на мокру укомпоновану витражом-моја нека изведба, потез баре крај мораве

P.S. Црну нисам пробао али је ово овде импресивно
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 18 Mar 2012, 20:40



Hvala na poverenju Taso-NASO,vec planiram da otanjim nogice i suzim,mnogo ce se prirodnije ponasati u vodi. Nogice ce imati dovoljnu cvrstinu a bice mekane za osetljivog klena.

Ovo na slici su eksperimentalne bube,jace boje u slucaju sijera ili zamucene vode,u svakom slucaju neverovatno plivaju i bice lovne garant,mogla bi verzija na 14 #-icama jer su

muzijaci uglavnom te velicine i cesci su plen bounce
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 18 Mar 2012, 20:44

Hvala Rade.

Evo,kako danas radim svice,pokusajte da ga napravite.Ako uspete, ostale su lakse.

Zasto.

Prvo,duguljastog je oblika,pa sam mnogo gresio stavljajuci presiroki policelon. kad mislite da je
tanko,jos uvek je previse.A treba ga uraditi i da ne tone.

Foam - policelon - Page 4 71524180

Nazad na vrh Ići dole
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 18 Mar 2012, 23:32

Čovek koji nesebično deli tajne i savete vezivanja je definitivno čika Tasa.
Svaka čast na objašnjenjima!!!
Muve su lake za izrardu, plovne, trajne i povrh svega lovne...sve osobine koje muva treba da ima...
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 18 Mar 2012, 23:36

Ovo što je Ogi napisao je sve tačno, osim jedne stvari. Mislim da definitivno nisu lake za izradu. O tome koliko je napora uloženo da se dođe do ovakvih kakve baš jesu može nam gosn. Tasa nadugo i naširoko pisati.
Nazad na vrh Ići dole
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 18 Mar 2012, 23:40

Čika Tasa mi je sve nesebično pokazao...gledao sam kako policelon za samo par minuta postaje živahna imitacija sa nestvarnim bojama...
Reči ovde nevrede dok se nevidi majstor Tasa na delu...za 5min čoveku biva sve jasno...
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 18 Mar 2012, 23:46

A jooooj hoću i ja da vidim Placko Daj Ogi neki video.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyPon 19 Mar 2012, 08:30



Hahaha znao sam da ce Ogi da se odusevi kad bude video sta gospodin Tasa radi,otiso bi i ja do njega ali je Tasa prezauzet Placko

Kolega je u pravu,NIJE LAKO,godine neuspelih kombinacija stoje iza Tase i potrosen materijal i trud,''vreme se nikad ne gubi'' jer se uvek uci.

Sad kad nam to Tasa ''sazvakano'' servira,sve je prosto,ali.......

Zaista tako pokazivati cake za izradu koje velikoj vecini na pamet ne bi pale se granici sa fantazijom. Pa vezaci su poznati po ljubomorno cuvanim tajnama.

Eto,ja mislio da sam dobar covek,ubedise me mnogi ljudi,ali ove stvari NIKAD NE BIH OTKRIO JAVNO. Ovo je zanat!
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyPon 19 Mar 2012, 12:28

Mafke ::




Eto,ja mislio da sam dobar covek,ubedise me mnogi ljudi,ali ove stvari NIKAD NE BIH OTKRIO JAVNO. Ovo je zanat!
Bi otkrio Mafke,samo da te pitaju pravi ljudi i na pravi način lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyPon 19 Mar 2012, 12:38



Da znas Madjo,ipak bih otvorio karte,ne bih izdrzao ,nisam takav covek Ufffff MADJO cestitam
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyPon 19 Mar 2012, 13:51

Ja sam kriv .. kud pomenuh Tasu Evil or Very Mad Laughing Evil or Very Mad
Za njega treba posebne dve teme da se otvore !!! sampion 1


Treba jos jednom reci da problem sa nabavkom dobrog foama imamo svi (ukljucujuci i Dr. Tasica)
Ako neko slucajno negde naidje na pravi foam (ranije se nalazio u odliku kocki - i morao je da se sece a i to je Tasa resio - kako) neka kupi sve i odma' na oglase ... velika je razlika u kvalitetu, plovnosti, mekoci prilikom izdare a i drugacije izgleda na muvi...
Prosle god sam slucajno nabasao na pravi foam za FT i postojao je u dve varijante sa zatvorenim celijama vazduha (eksra plovan cak i kad se blago razvuce) i drugi sa povezanim kanalima extra sjajan.
Taso ako imas neku sliku kako izgleda foam koji trazimo molim te je postuj moze da se desi da neko nabasa na njega a da ni ne-zna da je to-to sto trazimo. Kao i ja majmun prosle god kad su mi nudili (a ja pomislio u sebi ... ma ko ce to da sece itd. imam one ukrasne i teraj ... a razlika nebo i zemlja)

Foam stvarno trazi kvalitet i primenljiv je na sto nacina i nema nikakve veze za papucama .. kineskim igrackama isl. .. ove 2-3mm table koje nalazimo su najbliza alternativa. Stim sto imamo srecu pa je Dr. smislio kako da ga poboljsa i otkoni neke nedostatke ili obradom ili kombinovanjem sa drugim materijalima da bi dobile njegove osnovne karakteristike -izgled i plovnost-

Nadam se da je Raka ovo imao na umu kad je otvorio temu i da sam je na pravi nacin osvezio ..

PS. Nis nije daleko (vecini u ovoj prici), sajam ce biti lep i bogat a Nis-ku FT radionicu stvarno krasi otvoren i drugarski odnos, majstori od zanata a nesebicno se sve dele sa drugima !!
Dr. Tasic je takodje jedan od ljudi koji aktivno ucestvuje u organizaciji FT radionice na sajmu pa ko zeli uzivo da vidi i cuje sve ovo ... cheers , pored njega i jos par vrhunskih motaca koji ce biti sva cetri dana uz stege kao i gostiju (zivih legendi FT iz regiona) Idea : 4. - 8. IV 2012 study je jednistvena prilika za sve koji se bave FT-om da makar podele svoje znanje sa drugima a mozda nesto zanimljivo i nauce ...
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptySub 14 Apr 2012, 20:41

Na žalost, obaveze i kilometri nam predstavljaju veliki problem, ali inetnet je čudo, tako da možemo mnogo naučiti . sampion 1

Očekujemo željno uključenje dr Tasica . Od njega najviše možemo naučiti. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 EmptyNed 15 Apr 2012, 15:21

Evo jedne mnogo lepe vesti. skocko


Foam koji upravo testiram> VENIARD

Izuzetan foam, gust, plovan, rastegljiv extra ponašanje pro obradi. Može se naći u bojama:

Colour: White
Colour: red
Colour: Black
Colour: Yellow
Colour: Orange
Colour: Green
Colour: Olive
Colour: Purple
Colour: Hot Pink



Foam - policelon - Page 4 Ethafoam

Ja sam uzeo debljinu 2mm, a naručujem i 3 i 4mm.


Takođe se mogu naći i ovakve varijante:


Foam - policelon - Page 4 Locofilmcomp

Product Options
Colour: Damsel Blue
Colour: Gold
Colour: Metallic Copper
Colour: Metallic Silver
Colour: Mother of Pearl
Colour: Olive
Colour: Pearl Chartreuse
Colour: Pearl Orange
Colour: Pearl Yellow
Colour: Tan Opal


( fotografije preuzete sa sajta Veniard )
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Foam - policelon - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Foam - policelon   Foam - policelon - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Foam - policelon
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» "Box with foam-A"
» "Box with foam-B"
» Spent Flies (CDC -Foam) SbS
» "Double sided box with foam"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: