Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Bobine - Ručni rad

Ići dole 
+9
NemaNja95
Ervin-Eko
Raka Hardy
Milos Bankovic
Djomla-BL
Mixmaster
Bahat
IvanBogi
NMilanovic
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 15 Mar 2012, 00:00

Bobine
Ručni rad


Hmm.. dokon covek + nedostatak kvalitetnih skalpova u Nis-u (pa nemam ni volju da motam musice) + nemirni prsti i malo maste = Bobine Ubice study

Prvu sam napravio jos prosle god negde u ovo vreme (takodje je opet bila neka nestasica ali sad bobina posle sajma u Nis-u pa sam vise bio primoran)
Sredinom leta jos jednu i to mi je do skoro uz 1-2 kupovne bilo sasvim dovoljno ..
Kako-god od kako sam poceo malo ozbiljnije da motam i konstantno kombinujem boje nije mi bilo druge nego opet nabavljam bobine scratch
Posto sam odavno primetio da se veoma retko hvatam za ove kupovne ... neke su mi jednostavno pre male ili sam ja naviko da malo jace zgrabim
bobinu a i metalni drzaci kalema na kupovnim bobinama nisu bas idealni za nase jeftine plasticne kalemove a pogotovo drvene (busene koso i sa raznim velicinama rupa) ...nije mi nista preostalo nego opet da pravm bobine...
Rezultat pa kao i sve sto se radi iz srca cheers .. stvarno jaka, lepo izbalansirana bobina koja perfektno drzi kalemove raznih velicina i naravno ne
cepa ni najfinije moguce konce - osnova bobine je sa keramickim umetcima, celicna zica pa ojacan spoj tanjom zicom pa jakim komcem, sve to zaliveno tonom S.Lepka, finalni konac pa epoksi, onda ukrasi i neprevazidjene tvrde perle kao drzaci kalemova i to je to ..

Naravno vecina ovih sa slike su pokloni za clanove MSN ... nadam se da ce tokom vikenda istestirati bobine pa mozda i dobijemo neki komentar od njih
iz prve ruke ...Verujem da dobar deo ljudi na forumu poseduje neku rucno pravljenu bobinu pa mozda jos nekom ova tema bude interesantna
(bar dok se ne zahukta sezona)


Bobine - Ručni rad 20944504

Ps. ako sam prevideo i ovakva tema vec postoji molim administraciju da ovo prebaci gde treba POZZZZ svima !!!!

Nazad na vrh Ići dole
IvanBogi
Fly fisherman
Fly fisherman
IvanBogi


Broj poruka : 51
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.11.2010

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 15 Mar 2012, 00:13

Ovo super izgleda a ne sumnjam u kvalitet, moraš da se oprobaš sa izradom štapova sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Bahat
Visitor
Bahat


Broj poruka : 359
Godina : 41
Lokacija : Kriva Drina
Datum upisa : 10.11.2011

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 15 Mar 2012, 03:49

Super su ti bobine! sampion 1
I ja ih sam pravim, prethodno sam video ovaj snimak na you tube!

Odlično rade posao!

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 15 Mar 2012, 09:28

Ove Nenadove ručno rađene bobine su izvanredne.

Kod mene su prošle sve testove. Ugradio je keramički prstenčić na vrh, tako da nema bojazni da će da seku konac.
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 15 Mar 2012, 20:00

Super su bobine.....
Mix reče da imaju keramičke umetke, od čega su tako sitni ako nije tajna, meni ništa ne pada napamet a da je tako sitno i lako dostupno....
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 15 Mar 2012, 23:26

Znam i ja sam imao taj probem ... e onda sam pronasao metalne cevcice sa precnikom do 3mm ... .. . e vec u 3mm moze svasta da se ubaci .. ja sam pronaso neke mini cilindricne perlice koje se koriste za nizanje ogrlica i pasuju knap :) mogu da se nadju i sitnije perlice ako koristis tanje cevcice ali problem je sto onda rupica na njima gubi smisao .. mora da ostane dovoljno mesta za provlakac a i bobina lepse radi ako konac ima lep luft ...

Probaj da nadjes debje cevcice, mozda ce to i kod tebe biti pravo resenje (umetke za deblje hemiske isl.) pozzzzzzzz i sa srecom !!
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyPet 16 Mar 2012, 08:21

Hvala na odgovoru, iskreno i meni prvo što je palo na pamet su bile perlice od lančića i uložak od hemiske olovke sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Milos Bankovic
Fly fisherman
Fly fisherman
Milos Bankovic


Broj poruka : 17
Datum upisa : 31.01.2012

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyPon 26 Mar 2012, 19:35

Prelepe su ti bobine sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Bahat
Visitor
Bahat


Broj poruka : 359
Godina : 41
Lokacija : Kriva Drina
Datum upisa : 10.11.2011

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 29 Mar 2012, 01:34

Evo i od mene neka rucno radjena bobina,nije lepa kao NMilanovica,
al radi posao!Naravno,u cevcicu je ubacena keramicka perlica,da ne kida konac!

Bobine - Ručni rad Sam1343y

Nazad na vrh Ići dole
Bahat
Visitor
Bahat


Broj poruka : 359
Godina : 41
Lokacija : Kriva Drina
Datum upisa : 10.11.2011

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 29 Mar 2012, 01:34

Bobine - Ručni rad Sam1345
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 29 Mar 2012, 09:05

Oduševljavaju me radovi!

Bravooo Bravooo Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptySre 04 Dec 2013, 22:48

Razgledam ove bombine i dobih zelju da i ja sebi nesto slicno odradim, makar da pokusam.
Imam par bombina ali vec su pocele konac da kidaju, ne mogu adekvatnu keramiku za njih da pronadjem pa moram pristupiti izradi.
Mada uvek vise volim da kupim ali sad imam volju da ih sam skarabudzim cheers 
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptySre 04 Dec 2013, 23:50

Odlican hobi za zimske dane, nista nije tesko samo dok pocnes a ideje ce ti same naici.

PS> Bahat odlicna bobina, jako mi se svidja (tek sam sad primetio post) sampion 1 



Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyČet 05 Dec 2013, 12:32

Jedini problem keramicki umetak... Ufffff 
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad EmptyPet 06 Dec 2013, 09:49

Ma nije ..

Pisao sam par puta o tome ... Nadjes sitne keramiske perlice ili mini valjke ili bilo sta sto lici na to ..

Kod nas ih ima u vise prodavnica koje se bave izradom nakita, materijalom za snajdere i sl.

Samo treba da odgovaraju dimenzijama tvoje cevcice (ne savetujem da cevcica bude previse tanka)

Onda je samo lepo uglavis na vrh (ako lepo izaberes perlu ni lepak ne treba - dovoljno je malo sto se cevcica rasiri kad uguras perlicu - ili veoma pazljivo dodas malo S.L.l)

Ja sam mojima, radjenim na taj nacin, nemam problema a koristim ih vec dve god..

Problem je samo dok pocnes da "pravis" ideje ce ti same doci .. verujem i pametnije nego moje. POZZZ!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bobine - Ručni rad Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine - Ručni rad   Bobine - Ručni rad Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bobine - Ručni rad
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: