Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Gocijev stid od niških mušičara

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Gocijev stid od niških mušičara Empty
PočaljiNaslov: Gocijev stid od niških mušičara   Gocijev stid od niških mušičara EmptySre 25 Feb 2009, 00:26

Madjoni ::
...mušičarenje je neizlječiva bolest i to je tako dok si živ...
Ja sam uspeo da se izlečim. Počeo sam da mušičarim pre nekih 10-12 godina i nakon jedne sezone prestao. Jedan od razloga je što sam lovio klenove, što mi ni dan danas nije naročito zanimljivo, a drugi je što je u to vreme u Nišu bezmalo bilo sramota biti mušičar. Bukvalo nisam hteo da budem deo te bande koja na oči plovkaroša, varaličara, dubinkaša i drugih pustoši podmladak klenova na našim vodama. To je bilo strašno gledati. Dnevni ulovi od 3, 4, 5, pa i svih 7 kg sitnih klenova (prosek 50 g), tek poneki veći. Definitivno mi je pukao film kada sam na bari Topla voda kod Niške banje zatekao mušičara koji na neku mikro suvu muvu lovi klenove duge 7-8 cm. Ne preterujem, bukvalno ni jedan nije bio duži od 10 cm. Svi ista generacija, stari možda godinu dana ili manje. Sve ih od reda trpa u kesu i ima ukupno oko 150-200 g ribe. Kaže da su ti najlepši kad se reš isprže.

Nakon deset godina sam video da su se pojavili neki novi klinci koji većinu riba puste, neke ponesu, ali ni u ludilu ne rade nešto ovako umobolno. Zato obrisah prašinu sa starog DAM-a i odoh da probam da upecam prvu pastrmku na muvu u životu. I uhvatih ovu lepoticu:

Gocijev stid od niških mušičara NimfaOko38cm2

Tu mi je bio kraj. Ili početak. Možda oba... U svakom slučaju virus mušičarenja mi je sada u krvi. Leka nema, za vakcinu je kasno.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Gocijev stid od niških mušičara Empty
PočaljiNaslov: Re: Gocijev stid od niških mušičara   Gocijev stid od niških mušičara EmptyPet 20 Apr 2012, 23:32

Goci ::
...Počeo sam da mušičarim pre nekih 10-12 godina i nakon jedne sezone prestao. Jedan od razloga je što sam lovio klenove, što mi ni dan danas nije naročito zanimljivo, a drugi je što je u to vreme u Nišu bezmalo bilo sramota biti mušičar. Bukvalo nisam hteo da budem deo te bande....

Ovaj post, koji tek sad zapazih, sadrži neke neverovatne tvrdnje. Trebalo je mnogo neznanja ili zlonamernosti da se izvedu ovakvi zaključci.

Piše da je u Nišu bilo sramota biti mušičar, sve dok se neki Goci nije odlučio da počne da mušičari pre par godina. Hahaha. Najbolje je da mu ja pojasnim kako je izgledalo mušičarenje u Nišu pre nego što je on "vaskrsao":

1.

1996. godine u Nišu je mali Goci svake nedelje gledao mušičarske emisije. Televizija Banker prva je privatna tv stanica u zemlji koja je redovno prikazivala mušičarenje. Glavna zvezda je bio jedan od "gangstera", zbog kojih je Gocija bilo sramota da bude deo mušičarskog sveta. Laughing
Po tome je Niš ispred ostatka Srbije godinama, decenijama...a u nekim gradovima se ni dan-danas nije dogodilo da lokalna tv stanica napravi reportažu o mušičarenju na okolnim rekama.

2.

1997. godine u Nišu isti "bandit" osniva mušičarsku sekciju u gradskom udruženju ribolovaca. Od tog trenutka taj mušičarski klub nikada nije obustavio svoje aktivnosti. I tada je bio, a i danas je, neprikosnoven po svojim rezultatima, najnapredniji - vodeći mušičarski klub u Srbiji. Njegovi najzaslužniji i najaktivniji članovi su sve sami "banditi" - po rečima Gocija. Laughing

3.

1998. je započela manifestacija pod nazivom "Izložba veštačkih mušica". Idejni tvorac, predsednik žirija i organizator svih 8 niških fly tying smotri, po rečima Gocija, najveći je bandit koji je ikada šetao ovom planetom. Već februara 1999. o drugoj po redu Izložbi snimila je polučasovnu emisiju ni manje ni više nego državna televizija. Jedna od čuvenih emisija "Svet lova i ribolova", sa prvog programa državne televizije, bila je posvećena upravo manifestaciji koju organizuju "banditi".

4.

1998. je održano prvo mušičarsko takmičenje u Srbiji, na kome "bandit" zbog koga se Goci stidi što je Nišlija, osvaja prvo mesto.

5.

2000. godine se održava prvo takmičenje u mušičarenju pastrmki u Srbiji, sa koga "banditi" MSN-a donose 1. mesto. I to je propratila državna televizija. Pretpostavljam da je Goci umirao od stida kada je pratio ovu emisiju, koja je bar 10 puta reprizirana na RTS i bar 50 puta na niškim lokalnim televizijama.

6.

2001. godine jedan "bandit" izdaje knjigu "Osnove mušičarenja", prvu knjigu na srpskom tržištu u kojoj se pominje mušičarenje velikog broja vrsta - nesalmonida i prvu knjigu u kojoj se pominje, preporučuje i objašnjava "Catch & Release". Naravno, autor je vođa "bande". "Bandit" deli autograme i opet visi na svim mogućim televizijama i po novinama, a dobri Goci se i dalje stidi. Laughing

...... dosta je...

Hehehe, zaista smo umirali od stida tih godina. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gocijev stid od niških mušičara Empty
PočaljiNaslov: Re: Gocijev stid od niških mušičara   Gocijev stid od niških mušičara EmptySub 21 Apr 2012, 09:46


Dal da pisem nesto,ili da cekam Gocija da se brani i krene svadja scratch Ufffff

MISLIM DA JE VEC NEKO OTVORIO TEMU ""KADA SMO POCELI MUSICARITI ""

Da se ne bih ponavljao,evo ukratko cu. Pecam od 7-me godine,i kroz sva lutanja plovkom ,godinama,prelezah skoro
sve tehnike kao Boginje i Zauske. Jedno majsko predvecerje,skrenuo mi je paznju covek koji je pred sam mrak dok sam
se pakovao kuci ,poceo da baca SVITCE po 2 na udici bez otezanja i laganom dugackom pitrolom pustao niz preliv sistem.

Tada su poceli da kuvaju na povrsini klen za klenom,a ja klinac od 14 god sam se skamenio. Godinama sam ''kopirao''
tog coveka kojeg vise nikad nisam video i pecao pitrolicom na insekte bez otezanja,pa sam se i na Moravici napecao
klenova na skakavce. Kasnije sam primetio da musicarenjem moze daleko da se zabaci insekt i oko 18-te poceo da bubam
teoriju ( NA POMENUTOJ OTVARANOJ TEMI IMAM SLIKU SVESKE GDE SAM I U VOJSCI BUBAO 91-ve ). Vec '' neizlecivo
zarazen'' 92-93 iz vojske sam jedva sklopio pribor ne stedeci.

Kada su me namagarcili i pokupili mi pozamasnu svotu Svacarskih FR, A. Urban mi je reko da sam trebao da se obratim
Vanji iz Nisa , Vec sam ''puko''pare a komplet mi je vrsio posao. Bacao sam celih mesec dana na livadi,dok se TRESUCI
od strasti nisam priblizio prvoj reci i na Red Tag-a imao prve klencice od 50gr.

Samouk 100%,bem ti JA Ufffff


Poslednji izmenio Mafke dana Sub 21 Apr 2012, 10:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Gocijev stid od niških mušičara Empty
PočaljiNaslov: Re: Gocijev stid od niških mušičara   Gocijev stid od niških mušičara EmptySub 21 Apr 2012, 10:01

Mafke ::
Dal da pisem nesto,ili da cekam Gocija da se brani i krene svadja


Sas dedu ili bez Laughing mislim da im ne treba pomagati u svađi Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Gocijev stid od niških mušičara Empty
PočaljiNaslov: Re: Gocijev stid od niških mušičara   Gocijev stid od niških mušičara EmptySub 21 Apr 2012, 10:24

Mafke ::
Dal da pisem nesto,ili da cekam Gocija da se brani i krene svadja

Goci nije napisao svoj post da bi se pohvalio da je počeo da mušičari, već da bi zloupotrebio forum i iskoristio priliku da
oskrnavi bogatu mušičarsku tradiciju Niša. Pretpostavljam da mu je namera da se predstavi kao neka svetlost u tami, sa kojom
tek počinje mušičarska istorija Niša. Ako bi neko poverovao i jednoj trunčici iz njegovog posta, mislio bi da je pre njegove pojave,
u Nišu vladala mušičarska srednjevekovna tama.

Naravno, istina je potpuno obrnuta, a ja sam tu da je rasvetlim. Naravno da niko ne može da našvrlja ovako nešto, a da to
prođe bez reakcije onih koji su svojevremeno Niš transformisali od grada bez mušičara u mušičarski velegrad.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Gocijev stid od niških mušičara Empty
PočaljiNaslov: Re: Gocijev stid od niških mušičara   Gocijev stid od niških mušičara EmptySub 21 Apr 2012, 10:33

Kakvo pomaganje , pale su teške reči '' nikada nije bila sramota biti musicar'', svako peca za sebe.
I danas isto ima '' kolega ''koje nose sveeeeeeeeeee Placko

Nego Madjo sokole,dje je tema '' kada smo se poceli baviti musicarenjem"",imala je samo par postova i nestade,
a rekoste da se ne otvaraju iste teme, cek kad ti letos banem tamo i pokupim 5-6 muva bounce


MIXE RAZUMEM TE,POGRESIO SAM STO SE U STARTU NISAM OBRATIO NISLIJAMA,JER JE U JAGODINI MUSICARENJE
BILO ""KOSMOS"" 90-ih. IZGUBIO SAM GODINE SAM UCECI A URBAN ME SAVETOVAO DA MORAM DA IMAM ZA POCETAK
NEKOG UZ SEBE. IMAO SAM PARA KAO BLATA,AL ME SRAMOTA BILO DA DOSADJUJEM NEKOM.

Zato sami napisao ''bem ti Jagodinu'',jedva sam pribor naso. Stari Qvick 25 cekrk,Sekspir kanap #6 i stap Silstar
zadnje klase,a to sam platio kao FENVIK extra klase .


Poslednji izmenio Mafke dana Sub 21 Apr 2012, 10:43, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Gocijev stid od niških mušičara Empty
PočaljiNaslov: Re: Gocijev stid od niških mušičara   Gocijev stid od niških mušičara EmptySub 21 Apr 2012, 10:40

Mafke, moje iskustvo sa foruma mi kaže da je bolje i ne gledati ovakve teme, a pogotovo ne učestvovati....
Inače, tema kako smo počeli da mušičarimo ima više, evo jedne...

Kad ste počeli mušičariti

A ti si dobrodošao ođe kad oćeš i mazni muva kolko oćeš cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Gocijev stid od niških mušičara Empty
PočaljiNaslov: Re: Gocijev stid od niških mušičara   Gocijev stid od niških mušičara EmptySub 21 Apr 2012, 12:03

Hajde da vidimo zbog čega bi neko osećao stid što su mušičari lovili i sitne klenove u prošloj ili pretprošloj deceniji.

To je vrlo sumnjivo i veoma čudno iz nekoliko razloga.

Prvo, u to vreme je bilo sasvim normalno i zakonom dozvoljeno da se love karaši, skobalji, buborci, bodorke, plotice...
i klenovi
u svim dimenzijama. Kao i u mnogim državama, u Srbiji je do pre par godina jedini način zaštite takvih riba
bio ograničenje u kilaži. Ne vidim zbog čega bi bilo sramota poštovati zakon. Još manje vidim zbog čega bi nekog posmatrača
bilo sramota što neki ribolovac mušičari u potpunom skladu sa propisima. To je baš uvrnuto, zar ne?

Na primer, ja sam svih ovih godina lovio prilično krupne klenove (za ovdašnje uslove), ali sam do pre par godina povremeno
ciljano izlovljavao i sitnije, kada god bi mi se to prohtelo. To nije bio nikakav problem, niti nepristojna ili nepropisna radnja zbog koje bi bilo
koga grizla savest - po svim propisima klen je bio izjednačen sa svom belom ribom.

Ako je Goci bio postiđen zbog tobožnjeg prekomernog mušičarskog ulova - tu opet nešto smrdi. Mislim da on nikada nije
video u rukama bilo kog mušičara preko 5 kg klenova (koliki je bio limit). Poznajem oko 500 mušičara, a sa oko 200 Nišlija sam bezbroj
puta mušičario. Svakome od njih znam svaki ulov i koliko je klenova u stanju da ulovi za jedan dan. Preko 5 kg, na
opustošenim vodama juga Srbije, moglo je da garantuje samo 2-3 vrhunska mušičara, što je oko 1%.

Male su šanse da je ovaj novajlija video tako nešto.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gocijev stid od niških mušičara Empty
PočaljiNaslov: Re: Gocijev stid od niških mušičara   Gocijev stid od niških mušičara Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gocijev stid od niških mušičara
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: