Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)

Ići dole 
+42
Maricfly
Flya
Sale
Alp
Mafke
Panic
Mixmaster
Predrag
Cori143
Boban
ShoneFly
Fly Daddy
Ogi
Ranko
Silvio
Zvezdan
Pex
Djomla
Ersin
Sumadinac
Lale
SnikS
NMilanovic
Madjoni
Bahus
Bax
Bahat
Sasats
Hypuris
Tolefly
Mr.Zacoola
Big Bad Wolf
Miran
Mungos
Musicar
MDujmović
Omar
Renafly
Pedja GM
Mackey
Crni
Murino
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptyPet 07 Dec 2012, 22:23

To ću ti učiniti sa velikim zadovoljstvom a i ja također nisam previše oduševljen belijem iako ga za neke situacije koristim a najradije lovim sa obale. Ako bude voda niska daleko se da zagaziti. U proleće blato ume tamo da bude "rijeđe" tako da sam ja prvi put "skoro glavu izgubio". Na jednom mjestu sam zagazio i u trenu bio u blatu do prepona a bio sam sam...jedva sam se izvukao...kako? prićat ču ti to kada budemo tamo ;)
do tada smo na vezi...

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptyPet 07 Dec 2012, 23:46

Uh. Nisam bio tu par sati, a gle u šta se pretvori tema u kojoj bi ja trebalo da odgovaram na pitanja o fly castingu. Laughing

Alp je legendarni mušičar, pa mu se gotovo sve oprašta. Mnogo voli da se ubaci u teme gde sam ja u centru pažnje. Mudro je izabrao pravog čoveka za ispravljanje "krive Drine". Ja jedva čekam tako nekog. Laughing

Ovo njegovo prozivanje na neki dvoboj, to je moj pozitivan uticaj na njega. Čitao je moje ranije postove u kojima ja tako prozivam raznorazne znalce. Izgleda da mu se dopao taj "Muhammad Ali" fazon.

Jedva čekam da izađemo na megdan, ali ne u nebitni Zagreb, nego u viševekovnu prestonicu mušičarenja, Niš. Taman je dogodine 1700 godina od kada je Nišlija Konstantin (mušičar sa Nišave) dozvolio slobodno propovedanje hrišćanstva, pa bi Alp mogao da iskoristi dobru priliku da poseti istorijski grad i tom prilikom se odmeri sa mnom.

No, ovde je malo zalutao u offtopic. Tema je rezervisana za pitanja i moje odgovore iz fly castinga, a ne zajebanciju sa nekim ko bi da se uvek i po svaku cenu pravi važan. Ako Alp želi da otvorimo temu "Pitajte Alpa", biće potrebno 10 sekundi za to, pa može da objašnjava znatiželjnicima do mile volje kako treba zabacivati.


Poslednji izmenio Mixmaster dana Sub 08 Dec 2012, 00:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 08 Dec 2012, 00:12

Alp ::
Sale ::
Ja znam nekoliko insrtuktora iz EFFA koji su ispod prosecni ribolovci da ne kazem losi , ne bih pominjao imena da ne reklamiram

Slobodno, ja sam vrlo znatizeljan. Mislim da ih kod vas ima pet. Koji od njih nije barem dobar ribolovac?
Zbog cega mislus da sam pomislio na nase instruktore? Da ne znas ti nekog naseg takvog ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 08 Dec 2012, 00:30

ha ha ha ha

Cuj Mix, ispricavam se prije svega sto moja malenkost smeta tomu da nisi u centru paznje. Stvarno mi je neugodno. Razumijem da to jednu po prirodi skromnu i samozatajnu osobu poput tebe uznemirava.

No, u doba kada se ti jos nisi bavio musicarenjem, a moja malenkost bila urednik Glasila hrvatsko sportsko ribolovnog saveza, koji izlazio od kraja 19. stoljeca (kod nas je to dosta kasno pocelo, ne racunajuci krapinskog pracovjeka), u tim je novinicama bila jedna rubrika koju sam smislio, a zvala se "Dvomec". Tu su po dvojica poznatijih ribolovaca, koji su imali neke javne nesuglasica po pitanju tko, sto, vise i kako lovi, sportski rjesvali taj problem stap do stapa. Bila je dosta zabavna. Rado cu se u tvom drustvu prisjetiti toga.

Ali, nemoj zamjeriti i uz svo duzno postovanje prema tvom vrijednom i lijepom gradu - ipak ne u Nisu. Kako jos uvijek ne patim od kostobolje kao pokojni Konstantin, a nisam bas sklon loviti po vodama gdje su se ribe "jako dobro sakrile", malo mi je to daleko. Predlazem ti da ipak dodjes u moj skroman i nebitan Zagreb kako bi polovio sve kolicinke i duzinske rekorede svih mogucih riba koje se mozes sjetiti. Iako, neces ih moc nositi okolo u vreci od krumpira. Bit ce previse, a i smijali bi nam se ljudi. Dodatno ces duhovno patiti jer ce na pojedinim mjestima morati gledati kako drugi love dvorucnim stapovima.

Ali, nac cemo i tebi negdje gdje mozes zabaciti. Evo moze tu:


Poslije mozemo otici malo loviti i pastrve...

PS
Što ti mislis, jel bi trebalo ovdje popraviti nesto sa zabacivanjem obzirom da se lovi na mali strimercic...?


Poslednji put izmenio Alp dana Sub 08 Dec 2012, 00:46, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 08 Dec 2012, 00:36

Sale ::

Zbog cega mislus da sam pomislio na nase instruktore? Da ne znas ti nekog naseg takvog ?

Pa na koje si onda pomislio?

Mislim mene to stvarno zanima. Znam da im se ponekad ne da loviti ribe jer to precesto rade, ali kad love to je rang ocjene od dobar do odlican.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 08 Dec 2012, 00:57

Alp, vidim da imaš želju da se družimo (to je isto što i odmerimo, jer je svaki ribolov i to, samo to neki ne priznaju). To je lepo.
I ja ne bih imao ništa protiv da pročešljamo ove prelive i na kraju dana uporedimo te džakove za paprike. Kad dođem u Zagreb,
obavićemo to. Ako si nestrpljiv, dođi ti u Niš.Ali, daj malo se sad opusti i dozvoli da članovi foruma upitaju moju malenkost o zabacivanju. Pogledaj naslov teme. Ako ti se ne sviđa, menjaj. OK?
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 08 Dec 2012, 01:00

Pa zar te ja ne smijem pitati za savjet o zabacivanju? Ispricavam se onda. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 26 Apr 2014, 01:46

Proveravam svoje instruktorske sposobnosti, tek da vidim da nisam kojim slučajem bezveze dobio diplomu IFFF FCI. Proverio sam koliko mogu da produže i poboljšaju svoj zabac mladi mušičari koji nikada nisu imali kontakt sa bacačkim treningom van vode i instruktorom mušičarskog zabacivanja u akciji, posle mog jednočasovnog predavanja i vežbanja sa mnom.


Zadovoljan sam postignutim rezultatom. Sviđa mi se ovo premeravanje, jer mogu da se reklamiram kao instruktor koji produžava zabac i do 6m/h (nova mera za brzinu produžavanja fc distance).  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Maricfly
Guide
Guide
Maricfly


Broj poruka : 1051
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.05.2013

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 26 Apr 2014, 12:24

Ja navijam za kolegu sa cigarom  skocko 
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 26 Apr 2014, 15:08

Bravo Randjeli. Ništa bez FC pedagoga i livade sampion 1 
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ermedin
Guide
Guide
Ermedin


Broj poruka : 863
Godina : 36
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 12.07.2011

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 26 Apr 2014, 18:09

Lepo objasnjeno , instruktore  sampion 1 HVALA
Nazad na vrh Ići dole
Ekozelj
Fly fisherman
Fly fisherman
Ekozelj


Broj poruka : 34
Godina : 52
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 17.01.2010

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 26 Apr 2014, 19:14

Bravo Ranđo  I lake it 

Pun forum filozofa i velikih ribolovaca koji bi da se pohvale ribama ali ne i da otkriju tehniku i taktiku. Vezača koji bi da se pohvale svojim muvama ali ne i da daju SBS. A ovo je suština zašto ovakvi forumi i postoje.
Još jednom svaka čast. Jezgorvito, metodično i sasvim razumljivo  dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2332
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptySub 26 Apr 2014, 21:17

dobar post  Ekozelj slazem se sa tobom u potpunosti.....Mix  cestitam  ipoz

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptyNed 27 Apr 2014, 00:18

Ovo je dokaz da se zabacivanje u dalj relativno brzo uči. Bezbroj je sajtova, filmova, knjiga, instruktora, raznoraznih savetnika...koji pomažu u tome. Samo treba pročitati ili poslušati, pa malčice uvežbati.

Na ovom snimku se jasno vidi koliko se može poboljšati distanca za samo jedan sat vežbanja uz instruktora. Dakle, nemojte se mnogo fascinirati kada vidite nekoga da na livadi vlada koncem na 25 ili 30 m. To ne znači da je to iskusan mušičar, koji je u karijeri povadio tone riba (što mnogi naivni početnici odmah pomisle). Jok, to samo znači da je proveo nekoliko sati (ili dana) pravilno vežbajući jednu od hiljadu stvari koje mogu biti potrebne veštom mušičaru.

Ako ne umete da prebacite 20m, a znate puno toga o mušičarenju, nemojte dozvoliti da upadnete u staru livadarsku zamku da ste autsajder. Samo vas nije zanimalo ono što vam možda nikada nije ni zatrebalo (a možda nikada i neće) - to je sve. A, ako počne da vas zanima, nema problema. Sat-dva posla i "nabildovaćete" svoj zabac za bar 5 metara. Par dana uz dobrog instruktora (ne mora sa sertifikatom ako zna posao) i kroz priobalnu livadu će se prostrti ceo vaš mušičarski konac sa još par metara backinga.
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Zarkotekica


Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 EmptyNed 27 Apr 2014, 02:09

Tako je Raco, evo Žarko je danas vezbao oko sat vremena,i zabac mu je bio 26 m. treba tu jos raditi, svaki zabac treba biti u maksimalnoj daljini a ne od moguca 10 zabaca izdvojiti najdalji. Danas je  na FC terenu bilo 7 musicara ali iz nekog razloga nije snimano vezbanje zabacivanja, zasto to samo oni znaju pozz od mene
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)   PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a) - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PITAJTE FFF (FC) INSTRUKTORA - G-dina IVANA RANĐELOVIĆA (Mixmaster-a)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Spisak novih FC Instruktora u Srbiji, maj 2012.
» Famozni FCI test - Mixmaster
» Funny Fly Casting Videos by Mixmaster

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: