Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Everyday Flats Fever

Ići dole 
+2
Mafke
Oldsurehand
6 posters
AutorPoruka
Oldsurehand
Visitor
Oldsurehand


Broj poruka : 246
Lokacija : USA
Datum upisa : 16.06.2010

Everyday Flats Fever Empty
PočaljiNaslov: Everyday Flats Fever   Everyday Flats Fever EmptyPon 30 Jul 2012, 20:03

Musicarska groznica... leto...oseka u sred dana i strajperi u plicaku! Stapovi za lake saltwater klase 6 i 7wt ( 100% mat finis bez odsjaja):

Everyday Flats Fever DSC_0006-1

Minimalan pribor, fluorokarbonski tippet i obavezna plivajuca struna. Ovde staje sve sto vam treba za 6-7 sati pesacenja po plicacima:

Everyday Flats Fever DF42D54A-orig-1

Musice...minimalan sjaj, sljastave udice ili oci se ponekad farbaju mat farbom... Budite spremni da promenite bar 15-ak muva u toku dana. Sta nositi? Imitacije racica, kraba, morskih crva i riba uz razlicita otezanja... Vase najbolje imitacije su ovde cesto kompletno ignorisane od strane ribe. Prezentuje se samo ribi koju prethodno vizuelno locirate.

Everyday Flats Fever DSC_0001-1

Ulovi nisu mnogobrojni, jer je pecanje strajpera na vidjeno dosta teze od tropskog musicarenja popularnih meta...pre svega jer su uslovi za ribolov dosta komplikovaniji. U toku dana nije neobicno videti 20-30 riba (najcesce parovi ili usamljeni primerci) i napraviti isto toliko perfektnih prezentacijai koje ce ribe ispratiti i ignorisati u zadnjem trenu.

Everyday Flats Fever IMG_0585-1
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarskikafe.blogspot.com/
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Everyday Flats Fever Empty
PočaljiNaslov: Re: Everyday Flats Fever   Everyday Flats Fever EmptyPon 30 Jul 2012, 20:09



Vaco zemljace,i ulov i fotos su za medalju sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Everyday Flats Fever Empty
PočaljiNaslov: Re: Everyday Flats Fever   Everyday Flats Fever EmptyPon 30 Jul 2012, 20:25

Vladane, ovi stapovi odlicno izgledaju.
Mogu zamisliti kakva je borba sa morskim ribama...
Odlicne fotke cool photos
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Everyday Flats Fever Empty
PočaljiNaslov: Re: Everyday Flats Fever   Everyday Flats Fever EmptyPon 30 Jul 2012, 21:00

Bombona Everyday Flats Fever 39924
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Everyday Flats Fever Empty
PočaljiNaslov: Re: Everyday Flats Fever   Everyday Flats Fever EmptyPon 30 Jul 2012, 21:50

Vladanovi tekstovi i slike su uvek inspiracijske...svaka cast majstore!!! ako se desi ono da ikako dođem sledeče godina u NJ i ja ču se oprobati sa strajperima...i to možda odem probati na Long Island beaches.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Everyday Flats Fever Empty
PočaljiNaslov: Re: Everyday Flats Fever   Everyday Flats Fever EmptyUto 31 Jul 2012, 02:08

Lepo je ovo okeansko "bucovdžisanje".
Nazad na vrh Ići dole
Oldsurehand
Visitor
Oldsurehand


Broj poruka : 246
Lokacija : USA
Datum upisa : 16.06.2010

Everyday Flats Fever Empty
PočaljiNaslov: Re: Everyday Flats Fever   Everyday Flats Fever EmptyUto 31 Jul 2012, 14:00

Momci, hvala, drago mi je da vam se svidja ova mala slana foto-reportaza. Pecanje na vidjeno ima dobru stranu sto ribolovac uvek zna na cemu je. Kontakt (vizuelni) sa ribom je uvek prisutan i prezentacija moze da se koriguje u skladu sa ponasanjem ribe. Kod musicarenja na slepo nije takav slucaj i obicno se sve svodi na pretpostavku da riba mozda nije tu-sto moze cesto da bude slucaj, mada i ne mora. Doduse, volim i lov na slepo (strajper se najcesce tako lovi), pogotovu kada je jaka struja i musica ima dobar swing.

Seb, u NJ je daleko bolja situacija po pitanju brojnosti strajpera sa obale nego kod mene...ali kod njih voda bude prilicno topla sredinom leta sto strajper ne voli. Montauk na Long Island-u je legendarna lokacija, ali ima ih jos, ukljucujuci i Cape Cod (blize meni), kao i ostrva Martha's Vineyard i Nantucket (takodje su ovde u Masacusetsu)... AKo dolazis u sred leta, Cape Cod ti nece biti predaleko, dok za jesen imas gomilu opcija.

U svakom slucaju javi unapred ako budes dolazio.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarskikafe.blogspot.com/
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Everyday Flats Fever Empty
PočaljiNaslov: Re: Everyday Flats Fever   Everyday Flats Fever EmptyUto 31 Jul 2012, 15:12

Hvala Vladane za info i unapred dobrodoslicu. Pre par godina mi je propala jedna prilika e sada sam dobio poziv jer bi trebalo da dodjem na jedno vencanje tamo sledece godine. Ako budemo zena i ja u financijskoj i vremenskoj mogucnosti idemo. A doci cu tamo kad tad ;)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Everyday Flats Fever Empty
PočaljiNaslov: Re: Everyday Flats Fever   Everyday Flats Fever Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Everyday Flats Fever
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: MUŠIČARSKI CAFFE-
Skoči na: