Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nimfarenje pastrmke

Ići dole 
+37
Milan VB
Stimulator 64
MikiTenkara
Sasats
Dejan89
Waterfall
Peja
Moravica fly
Ermedin
MM
Mixmaster
Milan_klenaros
Zeljko80
Edin-NP
Nemanja79
Fly Daddy
Bahus
Fly Carpenter
Renafly
Maki
Mohiko
Silvio
NMilanovic
Clavis
Beso
Lale
Mr.Zacoola
Murino
Ogi
Ervin-Eko
Gamarus
Sasa D
Radojica-pop
Ducka
Mafke
Madjoni
Flya
41 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyNed 12 Avg 2012, 15:45

Nimfarenje pastrmke

Predpostavljam da iako mnogi mi volimo loviti je suvom ipak je najviše lovimo nimfama. Kada se več odlučimo za neku nimfu dođe do onoga najpresudnijega faktora uspešnog lova. To je prezenatcija i vođenje muve. Tu je opet mnogo faktora koje moramo imati u mislima pre prezentacije a tu je između ostaloga i brzina rečnog toka, dubina na kojoj se riba nalazi, otežanje nimfe...onda posle toga ako je prezentacija dobra onda sledi vođenje te nimfe. Da li mrtva vožnja, da li mrtva vožnja sa trzajem kada dođe u zonu vidnog polja pastrmke (ako lovimo na viđeno), da li izdizanje sa dna kada se struna počne ispravljati ako lovimo imitacijama larvi krznokrilaca, da li konstantno isprekidano povlačenje ako lovimo imitacijama larvi koje imaju takvo kretanje...

Dešava se kod velike večine ribolovaca da kada love nimfom i kanapom na vodi zapravo nemaju pojma šta se dešava sa nimfom. Ako ne vide ribu da se je zaletila u smeru njihove nimfe (i nešto pokupila i tada instiktivno naprave kontru) ostanu bez ribe. Često se desi da pastrmka pokupi nimfu tako da zapliva u smeru kanapa i kanap ne napravi nikakav trzaj jer pastrmka prebrzo ispljune nimfu. Ako se lovi na brzim tokovima to je lakse jer riba ako je okrenuta uzvodno ili ka vodenoj struji onda ne moze odmah da ispljune nimfu pa se lako uoci napad i na vreme udari kontra. U sporim tokovima gde velike pastrmke vole da provode svoje vreme nije dovoljno samo zabaciti nimfu i cekati da se kanap malo zaustavi/trzne/potone na mestu. Tada treba voditi računa da je kanap što ispravljeniji i da se oseti svaki kontakt sa ribom. Ako je moguće lov na viđeno je najbolja opcija i gledati kretnje ribe a na u kanap ;) Ako riba zapliva odprilike u smeru vaše muve i učini vam se da je nešto pokupila treba kontrirati. Ako se lovi indikatorom to je onda kao i da se lovi plovkom....ja tako lovim samo kada moram da lovim na velikim distancama (cca 20m+) ako ne lovim na viđeno.

Mnogo je tu toga sta bi jos mogao navesti ali volio bih cuti vasa iskustva u nimfarenju pastrmke u brzim, srednjim i sporim tokovima (prezentacija i vođenje).
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyČet 30 Avg 2012, 17:47

Danas najviše uspeha sa malim nimficama na #14 i kasno popodne na #16 u bistroj vodi na viđeno...
sve ukupno 7 lepih riba. Lovio sam sam pa nisam ni slikao sve a i ove slike su neke brzinske pa zato
i ne nešto naročito. Najmanje malo preko 50cm a največa 62cm. Ostale sve tu negde oko 60+-.

Nimfarenje pastrmke 125

Nimfarenje pastrmke Index.php?action=dlattach;topic=4286

Nimfarenje pastrmke 322

Lovio sam samo sa Scott-om F2 wt4 7'7'' ... prava uživancija ;)
Za ozbiljniji ribolov ovakvih pastrmki ipak bi uzeo neku drugu alatku ali za igru ovo je super.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyPet 31 Avg 2012, 00:11

Svaka čast Seb sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyPet 31 Avg 2012, 09:13

Hvala Mađo!

Pastrmka sa ove zadnje slike verovo ili ne odmotala mi celu špagu i pola backinga a ima ga 90m. ovom četvorčicom je u begovima nisam mogao zaustaviti a i predvez je bio 0,14 i več sam imao dve ribe na njemu pa se nisam usudio forsirati. tu je voda široka poput jezera pa je ludovala u svoj svojoj moći.
U kanalu sa večim i jačim ribama nisam imao neke probleme, ali ova je bila baš jaka.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyPet 31 Avg 2012, 09:21



Seb,ti se nauziva ove sezone za pola foruma cheers Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Ducka


Broj poruka : 321
Lokacija : Niš,Srbija
Datum upisa : 21.02.2012

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyPet 31 Avg 2012, 09:51

Što je lepo kada u vodi ima ribe Ufffff
Na našim vodama možeš da budeš srećan ako "za života" otpecaš ovakve cepanke, Seb ih namlati za dva-tri meseca, jebem ti život Placko
Ja ovakvo pecanje sanjam, budim se noću, imam košmare...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyPet 31 Avg 2012, 10:21

Flya ::
Pastrmka sa ove zadnje slike verovo ili ne odmotala mi celu špagu i pola backinga a ima ga 90m. ovom četvorčicom je u begovima nisam mogao zaustaviti a i predvez je bio 0,14 i več sam imao dve ribe na njemu pa se nisam usudio forsirati. tu je voda široka poput jezera pa je ludovala u svoj svojoj moći. U kanalu sa večim i jačim ribama nisam imao neke probleme ali ova je bila baš jaka.


Naravno da vjerujem jer amerikanka je stvarno super borac.

Nevezano za pribor koji koristimo glupo je i forsirati i tjerati da se bori u mjestu ako ima prostora da se izigra i iskače pa taman da je tipet 0.40 mm ,
jer i njega će najveće amerikanke okinuti cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyPet 31 Avg 2012, 10:24

Ducka ::

Seb ih namlati za dva-tri meseca, hebem ti život...

Seb ih namlati za jedno popodne druže Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ducka
Visitor
Ducka


Broj poruka : 321
Lokacija : Niš,Srbija
Datum upisa : 21.02.2012

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyPet 31 Avg 2012, 10:57

Ma profo ne mislim samo na ove, već na sve što je postavio na forumu ove sezone, stvarno FASCINANTNO bar za mene sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyPet 31 Avg 2012, 11:00

Jučer je bilo dosta ribolovaca na toj vodi što inače nije tamo često. često je da si tamo sam, i svi su mi se nešto bunili kako riba ne radi i ništa nisu ulovili
osim jednih što su bili u rano jutro i imali par lepih riba i jednu od 70cm. Kada sam vidio da na tako maloj i bistroj vodi love nimfetinama i strimerima nije
mi bilo ni čudno. Čudno mi je samo što su to sve lokalni stari mušičari koji tu duže love od mene. Ja sam iz znatiželje pukog optimizma bacao neke stvari
za koje sam znao da baš nema smisla ali kako sam stavio tanak predvez i tipične avgustovske nimfice za takve vode bilo je akcije i ribe. Ova zadnja,
to je bio poseban doživljaj.
Plivala je polako pored ruba/police iz plićaka u dubinu, voda bistra ko rakija. Vežem biots maslinastu nimfu #16 na 1,5m dug prevez od 0,14mm.
Od vode sam udaljen nekih 5m i na kolenima jer su ribe bile dosta plahe. Prezentacija, vođenje i riba grabi nimfu pri samom dnu.
Školski zakačena na sam rub čeljusti. Sledi spektakularna i divlja borba. Posle toga sam još dve ulovio i odlučio zaključiti sa ribolovom.

Beše mi to najbolji rođendanski tulum do sada ;)
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptySub 15 Sep 2012, 12:27

Pop sa drugarom, školski, kao na slici, polako nizvodu study

Nimfarenje pastrmke Sl378155



I prava specijalka Laughing

Nimfarenje pastrmke Sl378156

Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptySub 15 Sep 2012, 16:31

Prosli put sam odande zakacio kalifu 55 i skocio za njom direkt u buk ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptySub 15 Sep 2012, 16:44



Tako i treba! Laughing sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptySub 15 Sep 2012, 20:54

Sasa D ::


Tako i treba!


Povuko sam malo i Jola zamnom umalo ga nisam ubacio naglavacke u Lim ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke EmptyPon 17 Sep 2012, 17:08

Rus u akciji ...govorio je samo :" krokodilj krokodilj..." Laughing

Nimfarenje pastrmke Sl378197l



Nimfarenje pastrmke Sl378198u

Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Nimfarenje pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfarenje pastrmke   Nimfarenje pastrmke Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nimfarenje pastrmke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 9Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki
» Lov pastrmke mokrom muvom
» Nimfarenje na Limu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: